تعمیر یخچال

می توان گفت که یخچال جزء جدایی ناپذیر تمامی آشپزخانه محسوب می شود و تصور آشپزخانه ای بدون یخچال امکان پذیر نیست. امروزه انواع مختلفی از یخچال ها وارد بازار شده اند و از مدرن ترین تکنولوژی ها در ساخت یخچال ها استفاده شده است. یخچال فریزرها ممکن است به مرور زمان دچار مشکلاتی گردند که تعمیر آنها از دست افراد مبتدی و بی تجربه خارج است. مشکلاتی از قبیل صداهای زیاد، یخ نزدن درست فریزر، کار نکردن آب سرد کن یخچال، خرابی درب یخچال و از این قبیل مشکلات ممکن است برای یخچال فریزر به وجود بیاید که برای تعمیر آن نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای یخچال و با تجربه می باشد. تکنیک سرویس یکی از شرکت های پیشرو ارائه خدمات در زمینه تعمیرات انواع یخچال فریزر و بدنه آن در منزل شما در شهر تهران محسوب می شود.

در صورتی که خود فرد بدون هیچ گونه ای تجربه ای اقدام به درست کردن و تعمیر یخچال نماید ممکن است خسارات جبران ناپذیری به یخچال وارد گردد و یا این که یخچال دچار سوختگی گردد که می تواند هزینه های زیادی را برای شما به بار آورد.

 

تعمیرات انواع برندهای یخچال فریزر

با کلیک بر روی هر تصویر زیر می توانید درخواست تعمیرات برند یخچال فریزر خود را ثبت نمایید.

سرپرست و مسئول

رزومه ای از سرپرست و مسئول کارگاه تعمیرات لوازم خانگی

_

مهندس مرتضی جداری

 • لیسانس برق قدرت
 • مدرس دوره های لوازم خانگی در آموزشگاه های مطرح کشور
 • 25 سال سابقه تعمیرات لوازم خانگی
 • تعمیرکار تخصصی لوازم خانگی
ویدئو معرفی سرپرست کارگاه تعمیرات لوازم خانگی

شرکت تعمیر یخچال فریزر در تهران

شرکت تکنیک سرویس پارس با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در بخش تعمیرات لوازم خانگی و تاسیسات تعمیر تخصصی یخچال فریزر در تهران آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز در سریعترین زمان می باشد این شرکت یک مرکز تخصصی برای تعمیرات لوازم خانگی و انواع یخچال ها می باشد.

ضمانت

ضمانت های تکنیک سرویس پارس

_

تحویل سریع

حداکثر زمان تعمیرات توسط تکنیک سرویس پارس 24 الی 48 ساعت بوده و بیشتر تعمیرات در محل شما در کمتر از 2 ساعت انجام میشود.

گارانتی یک ماهه

برای تضمین تعمیرات در صورت خرابی مجدد همان قطعه ، شرکت بصورت رایگان برای شما تعمیرات را انجام خواهد داد و نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.

گواهی اصالت قطعات

برای آسوده خاطر بودن مشتریان مراجعه کننده به شرکت گواهی صادر می شود تا اصالت و درجه یک بودن قطعه بکار رفته در تعمیرات را تضمین نماید.

نظرات مشتریان شرکت تکنیک سرویس پارس

_

فرم درخواست خدمات

جهت درخواست خدمات لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید

_

تخصص تعمیر کار یخچال

همانطور که گفته شد در ساخت یخچال فریزر ها از تکنولوژی پیشرفته استفاده می شود؛ بنابراین در صورت بروز مشکل در دستگاه و ایجاد خرابی در آن ها، شخص فاقد دانش و تخصص نمی تواند به عیب یابی و تعمیر آن ها بپردازد و در صورت اقدام خودسرانه ممکن است هزینه هایی چند برابر را به همراه داشته باشد. برای تکنسین های شرکت تکنیک سرویس پارس دوره های مختلف آموزشی برگزار می شود تا تعمیرکاران با دانش روز آشنا بشوند و با بهترین کیفیت به تعمیر لوازم منزل از جمله یخچال فریزر بپردازند. تعمیرکاران ابتدا به بررسی و عیب یابی دستگاه می پردازند و سپس برای برطرف کردن مشکل اقدام می نمایند.

تعمیرکار یخچال
نصب و تعمیر یخچال فریزر

خدمات نصب و تعمیر یخچال فریزر

شرکت تکنیک سرویس پارس با برگزار کردن دوره های مختلف انواع آموزش ها و سرویس های دوره ای را به مشتریان آموزش می دهد تا افراد بتواند طول عمر وسایل خود از جمله یخچال فریزر را بالا برند. سرویس ها به صورت ماهیانه و سالیانه صورت می گیرند و شما می توانید با ثبت درخواست خود در این شرکت از آموزش های لازم و دوره های مختلف بهره مند گردید.

ویدئوی زیر نحوه سرویس های ماهیانه و سالیانه و طریقه استفاده درست از وسایل مختلف را نشان می دهد.

برای آگاهی از نحوه سرویس ماهیانه، سالیانه و استفاده صحیح از دستگاه خود ویدئو مقابل را تماشا کنید.

   همین امروز لوازم منزل خود را تعمیر کنید

      تماس کارشناسان با شما در کمتر از 1 ساعت

نمایندگی تعمیرات یخچال و فریزر

شرکت تکنیک سرویس پارس به علت سابقه درخشانی که در سال های متوالی داشته است و شعار مشتری مداری را بهترین نحو جامه عمل پوشانده است موفق به کسب نمایندگی های مختلف یخچال فریزر در برندهای مختلف در کشور می باشد. برندهای یخچال فریزری که تعمیرات آنها در شرکت تکنیک سرویس پارس انجام می گیرد به شرح زیر می باشند:

 • تعمیر یخچال ال جی : تعمیرات تخصصی مکانیک و برد یخچال، فریزر و ساید ال جی
 • تعمیر یخچال سامسونگ : تعمیرات تخصصی مکانیک و برد یخچال، فریزر و ساید سامسونگ
 • تعمیر یخچال میدیا : تعمیرات تخصصی مکانیک و برد یخچال، فریزر و ساید میدیا
 • تعمیر یخچال اسنوا : تعمیرات تخصصی مکانیک و برد یخچال، فریزر و ساید اسنوا

 

تعمیرات ساید در محل و منزل

یخچال های ساید بای ساید از سری یخچال فریزرهای نوینی هستند که از تکنولوژی ویژه ای در آنها استفاده شده است و نیازمند تجربه و مهارت ویژه ای برای تعمیر می باشند. این شرکت با برخورداری از تعمیرکارانی که در زمینه تعمیرات وسایل دیجیتال از جمله یخچال های ساید بای ساید تبحر دارند، می تواند انواع مختلف این یخچال ها را در برندهای مختلف تعمیر نماید.

زندگی بدون یخچال یا یک یخچال خراب!

تصور زندگی در خانه ای که یخچال نباشد غیر ممکن است، در زمان های قدیم بشر از چاله های یخی برای سرد نگه داشتن مواد غذایی استفاده می کردند اما با پیشرفت تکنولوژی یخچال هایی با امکانات فراوان تولید شده است  که افراد می توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود هر یک را انتخاب کنند. انواع مختلف یخچال در سایزها و در برندهای مختلف توسط شرکت های ایرانی و خارجی به بازار عرضه می شود. یخچال هایی از قبیل سامسونگ، الجی، میدیا از جمله برندهای معروف در سطح جهان می باشد که توسط شرکت های خارجی تولید می شوند. و یخچال هایی از قبیل اسنوا، الکترواستیل از جمله تولیدات داخل کشور است که از کیفیت بالایی برخوردار است.

اما مانند هر وسیله ای که ممکن است دچار خرابی شود یخچال فریزر ها نیز به دلیل اینکه شبانه روز کار میکنند ممکن است دچار خرابی و مشکلاتی شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. در صورت بروز مشکل برای یخچال فریزر به دلیل اینکه در ساخت آن ها از تکنولوژی های پیشرفته استفاده شده است نیاز است  که تعمیر کارانی که آموزش های لازم را دیده باشند و از دانش روز آگاه باشند اقدام به تعمیر یخچال فریزر بپردازند. در صورت بروز هرگونه مشکل در یخچال فریزر خود از هرگونه اقدام خود سرانه خودداری کنید زیرا ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به یخچال فریزر وارد شود. در این مقاله به سوالاتی از قبیل اینکه در صورت خرابی یخچال فریزر باید چه کرد؟ نمایندگی تعمیر یخچال فریزر را از کجا پیدا کرد و با  بهترین تعمیر کاران شهر تهران چگونه ارتباط برقرار کرد پاسخ داده می شود.

خدمات قابل ارائه در سرویس یخچال و فریزر

ممکن است برای یخچال فریزر مشکلاتی به وجود بیاید که نیاز به سرویس کردن داشته باشد؛  خدماتی که برای یخچال فریزر ارائه می شود عبارت اند از: شارژ کردن گاز یخچال فریزر، تعمیر موتور یخچال، تعمیر فریزر یخچال، تعمیر یخساز و آب سرد کن یخچال، تعویض لاستیک درب یخچال، ترموستات و فن و موتور یخچال، همچنین تعمیر یخچال ساید بای ساید و دوقلو، تعمیر یخچال امرسان، اسنوا، سامسونگ، ال جی، الکترواستیل و سایر برندها از جمله خدمات برای سرویس کردن یخچال فریزر است.

در چه مواقعی به تعمیر کار یخچال در محل نیاز داریم؟

با توجه به اینکه یخچال وسیله ای جدایی ناپذیر از از زندگی امروزه محسوب می شود، در صورت خراب شدن ممکن است سلامت افراد خانواده را به خطر بیندازد، بنابراین در صورت خرابی در سریع ترین زمان باید در صدد رفع مشکل آن برآمد. مواردی از قبیل سرد نکردن یخچال فریزر به اندازه کافی، داغ کردن موتور یخچال فریزر، خراب شدن لاستیک درب یخچال، برفک زیاد یخچال، سر و صدای زیاد، در صورت  بروز مشکلاتی از این قبیل نیاز به یک تعمیر کار دارید که با توجه به وزن بسیار زیاد یخچال فریزر ها و مشکل در جابجایی آن ها بهتر است که  تعمیرکاران در منزل حاضر شوند و به عیب یابی و رفع مشکل یخچال فریزر بپردازند تا از هزینه اضافی و مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

تکینک سرویس پارس چه خدماتی برای تعمیر یخچال فریزر ارائه می کند؟

اگر یخچال فریزر شما پس از مدتی دچار مشکل شود برای عیب یابی و تعمیر آن نیازی به جابجایی یخچال و حمل آن به تعمیر کار نمی باشد و با برقراری ارتباط با شرکت در سریع ترین زمان ممکن متخصصین مجموعه به محل مورد نظر شما مراجعه می نمایند و به رفع مشکل می پردازند. خدماتی که در خصوص یخچال فریزر ارائه می شود؛ عبارت اند از:

 • تعمیر موتور یخچال فریزر
 • تعمیر آبسردکن یخچال
 • تعمیر لاستیک درب یخچال
 • تعمیر برد یخچال فریزر
 • تعمیر نشتی آب یخچال
 • تعمیر برق داشتن بدنه یخچال
 • تعمیر و تعویض ترموستات، فن، کمپرسور و قطعات جانبی یخچال فریزر
 • متعادل کردن میزان خنکی یخچال
 • رفع مشکل برفک یخچال
 • تعمیر انواع خرابی های یخچال های ایرانی و خارجی در برندهای مختلف
 • تعمیر انواع یخچال های خانگی و صندوقی و یخچال های مورد استفاده در فروشگاه ها

تعمیر یخچال فریزر در محل

با توجه به اینکه یخچال فریزر بسیار سنگین است و جا به جایی آن هزینه دارد و همچنین بر اثر جابجایی ممکن است ضربه هایی به دستگاه وارد شود و خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود؛ بهترین کار این است که از جابجایی آن خودداری کنید و تعمیرکاران را به محل مورد نظر بخوانید. افراد متخصص در محل مورد نظر شما حاضر می شوند و به حل مشکل می پردازند. توصیه می شود از جابجا کردن یخچال فریزر به جز در موارد بسیار ضروری خودداری نمایید.

پیشنهاد: برای تعمیر انواع لوازم خود مانند تعمیر لباسشویی ، تعمیر یخچال ، تعمیر پکیج ، تعمیر جاروبرقی و تعمیر کولر گازی در تهران می توانید از خدمات شرکت تکنیک سرویس می توانید استفاده کنید.

تعمیر یخچال فریزر در برندهای مختلف

شرکت های بزرگ تولید لوازم منزل در سراسر دنیا به تولید یخچال فریزر در برند های مختلف می پردازند، یخچال فریزر ها در سایزها و اندازه های مختلف در برندهای معروف سامسونگ، الجی، میدیا، جنرال،اسنوا، دوو و… تولید می شوند. هر فردی یخچال فریزر ها را با توجه به سلیقه، کیفیت، زیبایی، امکانات و… انتخاب می کند، و با توجه به گستردگی تولید در برند های مختلف لازم است تا فرد متخصص با ساختار انواع یخچال فریزرها آشنایی کافی داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به تعمیر آن بپردازد.

تعمیر یخچال ساید بای ساید

یخچال ساید بای ساید یکی از انواع یخچال فریزر می باشد که به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته در آن و امکانات ویژه ای که دارد در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است؛ با توجه به اینکه یخچال فریزر ساید بای ساید دارای ویژگی هایی متفاوت می باشد، نیاز است تا در صورت بروز مشکل متخصصین که آموزش لازم در این زمینه را دیده اند اقدام به تعمیر آن بنمایند. شرکت تکنیک سرویس پارس در زمینه انواع مختلف یخچال فریزر از جمله یخچال ساید بای ساید دارای تخصص و تجربه زیاد می باشد و تکنسین های این شرکت با دوره های آموزشی که برایشان برگزار می شود با کیفیتی بسیار بالا به تعمیر یخچال ساید بای ساید می پردازند. مشتریان می توانند با خیالی آسوده تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید را به شرکت تکنیک سرویس پارس بسپارند.

مشکلات رایج در تعمیر یخچال فریزر

می توان گفت یخچال فریزر یکی از پرکاربرد ترین لوازم منزل می باشد به گونه ای که اگر یه روز یخچال فریزر دچار مشکل شود زندگی مختل می شود. اما به دلیل اینکه در طول شبانه روز یخچال کار می کند، همین وسیله پرکاربرد مانند هر وسیله دیگری ممکن است دچار مشکل و خرابی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، که در سریع ترین زمان ممکن باید اقدام به تعمیر آن کرد. گاهی مشکلاتی که برای یخچال به وجود می آید با رعایت چند نکته ساده حل می شود مواری مثل تراز کردن یخچال فریزر، رفع عیب دوشاخه آن و… اما برخی مشکلات تنها باید توسط فرد متخصص و ماهر انجام شود. در ادامه مقاله به ارائه مشکلات و خرابی های رایج یخچال فریزر می پردازیم.

 • یخچال فریزر به میزان کافی خنک نمی کند: خنک نکردن یخچال فریزر یکی از مشکلات رایج می باشد که برای بسیاری افراد ممکن است نگران کننده باشد. بروز این مشکل ممکن است به بخاطر ایجاد مشکل در ترموستات، خراب بودن کمپرسور، خراب بودن فن، و یا خراب بودن لاستیک درب یخچال باشد.
 • یخچال فریزر زیاد برفک می زند: وجود برفک در یخچال چندان خوشایند نیست. این مشکل ممکن است به خاطر خراب شدن لاستیک درب یخچال باشد. همچنین قرار دادن مواد غذایی در جلوی دریچه تهویه می تواند باعث ایجاد برفک در یخچال گردد.
 • داغ شدن بیش از اندازه موتور یخچال فریزر: دمای موتور تا میزان 70 درصد متناسب می باشد. اما اگر موتور یخچال بیش از اندازه داغ می کند، ممکن است به خاطر وجود عیب در موتور باشد که در صورت نیاز لازم است توسط فرد متخصص تعویض گردد.
 • وجود صدای زیاد یخچال فریزر: صدای زیاد یخچال آزار دهنده است، علل مختلفی ممکن است باعث بروز این مشکل باشد. از جمله تراز نبودن یخچال فریزر، شل شدن اتصال موتور به شاسی، عیب دار شدن موتور و یا فن دستگاه.
 • بدنه یخچال برق دارد: این مشکل که در صورت سهل انگاری ممکن است باعث برق گرفتگی شود ممکن است ناشی از بروز مشکل در اتصالات یخچال، و بروز مشکل در سیم های رابط باشد.

موارد ذکر شده از جمله مشکلات رایج می باشد که برای یخچال فریزر ممکن است به وجود بیاید. مشکلات و ایرادات دیگری نیز ممکن است برای دستگاه به وجود بیاید که در صورت بروز مشکل حتما با تعمیر کار حرفه ای مشورت کنید و از اقدام خودسرانه خودداری کنید.

به علت به کار بردن تکنولوژی در ساخت یخچال ها از طریق برنامه نویسی پیشرفته؛  در صورت بروز مشکل در یخچال در صفحه نمایشگر آن کد هایی به نمایش گذاشته می شود که نشان گر بروز خطا در یخچال می باشد. که بسته به خطای رخ داده شده کد آن متفاوت می باشد. در ادامه به کد ارور های متفاوت در یخچال فریزر میپردازیم

کد ارورهای متداول یخچال فریزر

در یخچال فریزرهای مختلف با برندهای متفاوت کدهای ارور متفاوت می باشد و کدهای مختلفی برای هر دستگاه وجود دارد. در ادامه به تعدادی از این ارورها و علت به وجود آمدن این خطاها اشاره شده است:

 • در صورتی که سنسور بیرونی یخچال فریزر دچار مشکل گردد دستگاه کد F1 در نمایشگر یخچال نمایش داده می شود.
 • در صورت به وجود آمدن در دمپر یخچال فریزر و همچنین اتصالات آن کد Da نمایش داده خواهد شد.
 • کد Cd نشان دهنده وجود مشکل در کمپرسور یا فن یخچال است که باید توسط تعمیرکار برطرف گردد.
 • کد Fa نیز به علت وجود مشکل در فن یخچال ظاهر می گردد که ممکن است باعث داغ شدن موتور یخچال نیز گردد.
 • در صورت وجود هرگونه مشکلی در دمای فریزر ارور F1b در یخچال ظاهر می گردد که باید درجه دمای آن را تنظیم نمود.
 • یخچال فریزرها دارای المنتی می باشند که در صورتی که برای آن مشکلی به وجود آید یخچال شما خطای HE را می دهد.
 • برد الکترونیکی یخچال فریزر از قطعات بسیار مهم و حساس آن می باشد که به عنوان مغز اصلی یخچال عمل می کند. در صورتی که برای برد یخچال مشکلی ایجاد گردد دستگاه خطای Fc را می دهد.

چند روش کاربردی برای عیب یابی و تعمیر یخچال توسط خودتان

به علت حساسیتی که یخچال فریزر دارد در صورتی که دچار هر گونه خرابی و مشکلی گردد نیاز است تا به تعمیرکار متخصص در این حرفه مراجعه نمود. اما گاهی اوقات بسیاری از مشکلات ممکن است ساده بوده و توسط خود فرد نیز قابل برطرف شدن باشد. در صورتی که یخچال فریزر شما با مشکلات مختلفی مانند عدم روشن شدن مواجه شد، قبل از این که یخچال را به نزد تعمیرکار ببرید بهتر است تا در ابتدا اتصالات یخچال را بررسی کرده و نسبت به سالم بودن دوشاخه آن اطمینان حاصل کند.

گاهی نیز علت وجود مشکلات مختلفی مانند صدای بیش از حد دستگاه قابل رفع شدن توسط خود فرد می باشد. این امکان در صورتی که مشکل یخچال به علت تراز نبودن دستگاه اتفاق افتاده باشد قابل اجرا می باشد و ممکن است با تراز کردن یخچال مشکل سر و صدا برطرف گردد.

سوالات متداول خرابی های یخچال

با توجه به پیشرفتی که در تکنولوژی یخچال فریزرها به وجود آمده است مشکلات به وجود آمده برای آنها نیز بیشتر شده است و سوالات متعددی ممکن است در ذهن افراد در رابطه با خرابی یخچال به وجود آید که در ادامه به برخی از این سوالات پرداخته شده است.

چرا یخچال فریزر دارای سر و صدای غیر عادی می باشد؟ پاسخ به این سوال دلایل مختلفی دارد. اولین گام برای بررسی این مشکل کنترل تراز بودن یخچال می باشد که در صورت عدم تراز بودن ممکن است باعث ایجاد سر و صدای زیادی گردد.

علت برق داشتن بدنه یخچال چیست؟ این مشکل می تواند به علت وجود مشکل و خرابی در اتصالات یخچال فریزر باشد. خراب بودن دوشاخه و یا پریز برق نیز ممکن است باعث شود تا بدنه یخچال برق داشته باشد. همچنین در صورتی که سرپیچ لامپ یخچال با بدنه آن در تماس باشد ممکن است باعث ایجاد برق در بدنه یخچال گردد.

چرا موتور یخچال داغ می کند؟ موتورهای یخچال در هنگام کار کردن دچار داغ شدن می گردند و این داغ شدن تا حد خاصی طبیعی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت. دمای طبیعی موتور یخچال 80 درجه سانتیگراد می باشد و بالاتر از این دما نیاز به عیب یابی و تعمیر توسط تعمیرکار مربوطه را دارد.

علت خارج شدن آب از آبریز یخچال چیست؟ آبریز یخچال با شیر برقی دستگاه در ارتباط بوده و در صورت خرابی این قطعه امکان خارج شدن آب از آن وجود خواهد داشت.

علت برفک زدن یخچال فریزر چیست؟ دلیل این امر در یخچال های نوفراست خراب بودن المنت دستگاه می باشد و برای جلوگیری از برفک زدن نیاز است تا توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر گردد.

2 دیدگاه

 • گارانتی تعمیرات و تعویض قطعاتی که شرکت تکنیک سرویس ارائه میده خیلی عالیه و برای همین من تعمیرات یخچالم رو به این شرکت سپردم.

 • خدمات نصب و تعمیرات یخچال ساید بای ساید انصافاً خیلی خوب بود و از قطعات اصل و با گارانتی استفاده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟