تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
تعمیر ماکروفر

تعمیر ماکروفر

مجموعه تعمیراتی- خدماتی تکنیک سرویس پارس مفتخر است با تجربه بالایی که در حوزه تعمیر ماکروفر دارد از تکنسین های متعهد و کار بلد خود استفاده کرده و تعمیرات انواع ماکروفر، مایکروویو و سولاردام را در منزل شما و با ارائه گارانتی تعمیرات انجام دهد. می توانید در ابتدا از طریق شماره های 02166175744  یا 09337788989 با کارشناسان شرکت تماس گرفته ، راهنمایی ها و مشورت های لازم را دریافت نموده و پس از آن منتظر تعمیرکاران در عرض کمتر از یک ساعت در محل باشید.

تعمیر ماکروفر برندهای مختلف ال جی، سامسونگ، فلر، دلمونتی ، دوو ، پاناسونیک ، میدیا ، کنوود و … توسط تیم تعمیرکاران ما قابل انجام بوده و تمامی امور تعمیرات و تعویض قطعات با گارانتی و ضمانت انجام می گیرد. اگر می خواهید با حضور تکنسین ها در منزل خود، از هزینه های اضافی جلوگیری کند با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید.

مزایای استفاده از خدمات تعمير ماکروفر ما + قیمت تعمیر مایکروفر

 • بدون نیاز به جایجا کردن دستگاه می توانید خدمات تعمیر ما را در خانه خود درخواست کنید.
 • متخصصین تعمیرکار ما دوره های زیادی را شامل تمام برندهای موجود در بازار را دیده و به همه آن ها مسلط هستند.
 • می توانید قبل از شروع کار، تمام هزینه ها را توسط تکنسین های ماکروویو ما برآورد کرده و سپس شروع به تعمیر و تعویض کنید.
 • به عنوان نمایندگی تعمیرات مایکروفر تمام برند ها می باشیم.

برند های تعمیری ما شامل تمامی برندهای موجود در بازار به قرار زیر می باشند که عبارتند از:

 • تعمیر مایکروفر بوش
 • تعمیر ماکروفر دوو
 • تعمیر مایکروویو سامسونگ
 • تعمیر ماکروویو ال جی
 • تعمیر مایکروفر زیمنس
 • تعمیر ماکروفر کنوود
 • تعمیر ماکروویو اسنوا
 • تعمیر مایکروفر ناسیونال
 • تعمیر ماکروویو پارس خزر
 • تعمیر مایکروفر شارپ
 • تعمیر ماکروفر کندی
 • و…

فیلم معرفی خدمات تعمیر ماکروفر

 

خدمات تعمير ماکروفر

خدمات تعمير ماکروفر شامل تعمیر و تعویض دکمه ها یا تاچ ماکروویو، سر و صدا کردن مایکروفر، نچرخیدن سینی، گیر کردن در، مشکلات برد و… را می تواند شامل شود.

مشکلاتی که مایکروویو شما ممکن است در طول عمر خود با آن مواجه شود کم نیست. برای عیب‌ یابی مشکلات دستگاه باید به یک شرکت متخصص برای تعمیرات ماکروفر سپرده شود. البته اینجا برخی از رایج ‌ترین مشکلات تعمیر مایکروویو را بررسی می‌ کنیم تا شما به محض دیدن مشکلات متوجه شوید که به خدمات ما نیاز دارید و در کمترین زمان ممکن می توانیم آن را بررسی کرده و مثل روز اول مایکروویو را به شما تحویل دهیم.

تعمیرکار ماکروفر

قیمت تعمیر مایکروفر بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت تعمیر مایکروفر با توجه به برند دستگاه، تعمیر یا تعویض قطعه، نوع قطعه و… می باشد که باید با جزئیات کامل بررسی شده و هزینه تعمیر و تعویض مشخص شود.

علاوه بر خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی ، سایر خدمات تکنیک سرویس پارس شامل اجرا و تعمیر تاسیسات ساختمانی نظیر تعمیر پکیج ، تعمیر کولر گازی ، لوله کشی ساختمان ، تعمیر رادیاتور ، گرمایش از کف و … می باشد. برای دریافت خدمات با شماره 02166175744 تماس بگیرید.

تعمیر ماکروفر در تهران

خدمات جامع تعمیر مایکروفر شامل چه مواردی می شود؟

مایکروویو وسیله ای کوچک اما قدرتمند است که مخصوصا در آشپزخانه های مدرن استفاده می شود. برای تمام نیازهای خود در مورد تعمیر ماکروفر، حتما با یک تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی نیاز دارید که ما برای این کار می توانیم جهت تعمیر و تعویض قطعات مختلف آن خدمات تعمیر ماکروفر را ارائه دهیم.

قبل از اینکه هر گونه تعمیری را برای دستگاه شما از طرف تعمیرکار ماکروفر توصیه شود، تکنسین های آموزش دیده ما مایکروویو شما را ارزیابی می کنند تا علت دقیق مشکلات را تعیین کنند. برخی از مشکلاتی که معمولا دیده می شوند عبارتند از:

 • مایکروویو غذا را گرم نمی کند. چندین مورد وجود دارد که باعث می شود مایکروویو کار نکند. کلید درب، قطعات الکترونیکی از جمله دیود و مگنترون نیز وجود دارند که برای کارکرد مایکروویو باید به درستی عمل کنند.
 • قبل از گرم شدن غذا، ماکروفر خاموش می شود. در بسیاری از موارد، این مشکل به دلیل مشکل در یک برد کنترل ایجاد می شود. با این حال، این همیشه درست نیست و باید توسط تکنسین ما قبل از اینکه صرفا تعویض قطعه اصلی را پیشنهاد کند، سایر موارد کم‌ هزینه بررسی شود و در آخر به آن برسیم.
 • جرقه در ماکروفر دیده می شود. مطمئنا جرقه در ماکروفر و دیدن این علائم طبیعی نیست، در صورت وجود جرقه از مایکروویو استفاده نکنید. این مورد اکثرا ناشی از استفاده ظروف فلزی، آلومینیومی می باشد که باید توسط متخصصین ما بررسی شود.
 • صفحه گردان مایکروویو نمی چرخد. موتور سوخته، کوپلینگ خراب و… می تواند منجر به این مورد شود که باید مشکل ریشه یابی شود.
 • صفحه نمایش قابل مشاهده نیست. برد نمایشگر یا برد کنترل در این حالت مشکل دارد.
 • ماکروفر بسیار پر سر و صدا است. هر مایکروویوی در حین استفاده صدا تولید می کند. با این حال، هنگامی که سطح نویز افزایش می یابد، قطعه ای درست کار نمی کند و باید بررسی شود. خرابی موتور، مگنترون، فن و… ممکن است ایراد داشته باشند.
نمایندگی تعمیرات ماکروفر
 • تعمیرات ماکروفر ال جی : تعمیرات تخصصی مکانیک و ماکروفر ال جی
 • تعمیرات ماکروفر سامسونگ : تعمیرات تخصصی مکانیک و برد ماکروفر سامسونگ
 • تعمیرات ماکروفر میدیا : تعمیرات تخصصی مکانیک و برد ماکروفر میدیا

در ایران به ماکروفر، مایکروفر، مایکروویو یا ماکروویو نیز گفته می شود که هر کجا این کلمات را مشاهده کردین منظور یکی می باشند.

مایکروویو راحتی بیشتری را برای ما در آشپزخانه به ارمغان می آورد و این امکان را می دهد که به سرعت غذاهای از پیش آماده شده را پخته یا غذاهایی که نیاز به گرم کردن را دارند را زود گرم کرده و مصرف کنیم. همچنین بعضی اوقات که زمان کمی داریم یا دانشجو و کارمند هستیم در زمان خود با این دستگاه صرفه جویی کنیم.

مشکلات متداول و رایج ماکروفر و خدمات تعمیر مایکروویو آن

در ادامه مشکلات رایج در مایکروفر را که باعث درست کار نکردن آن می شود را با جزئیات بیشتر می آوریم و در مورد هر کدام بیشتر توضیح می دهیم. مشکلات رایج مایکروویو عبارتند از:

 1. تعمیر مایکروویو به علت کار نکردن آن
 2. تعمیر ماکروفر، وقتی ماکروفر کار می کند اما گرم نمی شود
 3. تاچ پد یا دکمه های مایکروویو پاسخ نمی دهد
 4. مشکلات مربوطه به برد کنترل در مایکروویو
 5. سینی ماکروفر نمی چرخد و نیاز به تعمیر دارد
 6. فن اگزوز مایکرفر کار نمی کند و نیاز به تعمیر دارد
 7. صدای بیش از حد مایکروفر که نیاز به تعمیر دارد
 8. و …
 • تعمیر مایکروویو به علت کار نکردن آن

کار نکردن ماکروفر می تواند شامل مشکلات ساده و پیچیده ای باشد. در این حالت، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه به پریز برق وصل شده است یا نه. برای مطمئن شدن در این مورد می توانید با استفاده از یک مولتی متر  پریز برق را بررسی کنید. اگر پریز برق ندارد، به تعمیرات پریز برق نیاز دارید و توسط یک برقکار باید بررسی شود.

میکروسوئیچ درب خراب نیز می تواند این مشکل را در مایکروویوها ایجاد کند. میکروسوئیچ درب سیگنال می دهد که مایکروویو بسته است و دستگاه چه زمانی می تواند شروع به پخت کند. نقص در سیستم چفت کردن سوئیچ درب از عملکرد دستگاه شما جلوگیری می کند. عامل بعدی در مورد کار نکردن ماکروفر شکستگی فیوز حرارتی یا فیوز سرامیکی می تواند باشد. شکستگی فیوز حرارتی یا فیوز سرامیکی نیز از کارکردن مایکروویو شما جلوگیری می کند. برای رفع این مشکلات حتما باید با تعمیرکار مایکروویو تایید شده ما آن را بررسی کند.

تعمیر مایکروفر

دیگر موردی که می تواند منجر به این مشکل در ماکروفر شما شود گرم شدن آن است. یعنی بدون استراحت دادن به دستگاه در استفاده های طولانی مدت می تواند این مشکل نیز پیش آید که ترموستات دستگاه اجازه روشن شدن را برای محافظت از دستگاه را نمی دهد. این مورد بیشتر در مکان های شلوغی که نیاز زیاد به دستگاه جهت گرم کردن ناهار، شام و… وجود دارد پیش می آید. مثل مهمانی ها، هتل ها، شرکت ها و…

 • تعمیر ماکروفر، وقتی ماکروفر کار می کند اما گرم نمی شود

اگر ماکروفر کار کند و گرم نشود و غذا را گرم نکند عملا به درد نمی خورد و بی فایده خواهد بود. علت گرم نکردن مایکروفر و گرم نکردن غذا می تواند از مشکلات مربوط به دیود ولتاژ بالا یا مگنترون مایکروویو باشد.

مگنترون گرمای مورد نیاز مایکروویو برای پختن و گرم کردن ظروف را تولید می کند، در حالی که دیود ولتاژ بالا انرژی مگنترون را تامین می کند. خرابی هر یک از این قسمت ها مانع از تولید گرما در مایکروویو شما می شود، حتی اگر جریان برق به آن قسمت برسد. البته در بعضی موارد نیز ممکن است از برد ماکروفر نیز باشد. این قطعات قابل تعویض هستند، که باید یک متخصص تعمیرکار مایکروفر بررسی کند و عیب یابی کرده و مشکل را حل کند.

 • تاچ پد یا دکمه های مایکروویو پاسخ نمی دهد

تاچ پد یا دکمه های مایکروویو به شما این امکان را می‌دهد تا با لمس یک دکمه، انواع برنامه های آشپزی را برنامه ‌ریزی کنید. اگر صفحه لمسی پاسخ نمی دهد، نمی توانید از دستگاه خود استفاده کنید.

با توجه به این که که کاربرد دکمه های ماکروفر را یاد گرفتید خیلی راحت می توانید از برنامه های مختلف آن استفاده کنید اگر دکمه ها آسیب ببینید و کار نکنند مطمئنا ما چیزی را که دلمان در آن لحظه با آن برنامه غذایی می خواهد را ماکروفر نمی توانیم استفاده کنیم و دستگاه جواب نخواهد داد.

صفحه لمسی که به سیگنال پاسخگو نیست احتمالا از سوئیچ غشایی یا برد کنترل معیوب است. سوئیچ غشایی به برد کنترل سیگنال می دهد تا عملکردهای خاصی را در مایکروویو تامین کند و یک سوئیچ غشایی که فرسوده یا معیوب است از هرگونه پاسخ به صفحه لمسی جلوگیری می کند. به طور مشابه، یک برد کنترل معیوب نیز نمی تواند عملکردهای انتخابی شما را تامین کند.

با این اوصاف،‌تعویض بخش غشایی صفحه لمسی، دکمه ها و پنل برد ممکن است لازم باشد که باید به دست متخصص برای تعمیر ماکروفر بسپارید.

 • مشکلات مربوطه به برد کنترل در مایکروویو

برد مایکروفر در واقع دستوارات کاربر را از صفحه لمسی دریافت کرده و فرمان لازم را به قطعه مورد نظر برای برنامه مورد نظر ارسال می کند. برد کنترل این کار را با ولتاژ پایین سیگنال ها به صفحه لمسی تامین می کند که اگر نتوانید اعداد را وارد کنید و دکمه ها کار نکند، ولی صفحه آن ها همچنان روشن باشد برد مشکل دارد. مشکلاتی که برای برد بوجود می آیند می تواند از موارد زیر باشند که عبارتند از:

 1. نوسانان برق
 2. استفاده نامناسب از ماکروویو
 3. تمیز نکردن، کثیفی و رطوبت در آن
 4. مشکل در خازن، فیوز و…
 • سینی ماکروفر نمی چرخد و نیاز به تعمیر دارد

اکثر مایکروویوهای رایج مورد استفاده در بازار دارای سینی هستند که در حین استفاده به طور پیوسته می چرخد و گرمای یکنواختی را برای ظروف مایکروویو فراهم می کند. سینی اگر چه نچرخد، می تواند باعث بد پختن غذا شود و این غذا شاید کلا غیر قابل استفاده باشد و قطعا نیاز به تعمیر دارد.

موتور خراب اغلب منجر به این مشکل می شود که سینی نمی چرخد.  موتور  حرکت چرخشی لازم برای چرخاندن سینی شما را فراهم می کند و احتمالا تعویض موتور در این حالت مشکل را حل می کند. همچنین ممکن است نیاز به تعویض کوپلر موتور درایو داشته باشید.

مشکلات حرکت سینی نیز می تواند ناشی از ترک خوردن یا شکستن ریل غلتک باشد. سینی شیشه ای مایکروویو معمولا در بالای یک ریل به عنوان راهنمای غلتکی قرار می گیرد که به سینی کمک می کند در حین چرخش در مسیر ثابت بماند. به مرور زمان و استفاده مکرر، می تواند به ریل آسیب برساند و حرکت سینی را مختل کند. در این حالت ریل باید تعویض شود تا سینی در مسیر درست بچرخد.

 • فن اگزوز مایکرفر کار نمی کند و نیاز به تعمیر دارد

مهمترین کار فن یک ماکروفر این است که دمای داخل فر نه زیاد باشد و نه کم. در واقع فن هست که باعث چرخش دما داخل فر شده و نمی گذارد دمای داخل آن در یک نقطه متمرکز شده و منجر به ایراد در دستگاه شود. اگر دما زیاد شود ممکن است مگنترون، دیود و… آسیب ببینند و نیاز به تعویض داشته باشند، یا ممکن است مایکروویو یک دفعه خاموش شود.

اگر فن اگزوز دستگاه شما کار نمی کند، ممکن است فیلتر ذغالی یا فیلتر چربی آن مشکل داشته باشد. این فیلترها آلاینده ها و چربی های موجود در هوا را که در حین پخت و پز ایجاد می شوند جذب می کنند و به مرور زمان ممکن است مسدود شوند. گرفتگی فیلتر مانع از کارکرد فن شما می شود و تمیز کردن یا تعویض فیلتر احتمالا مشکل شما را برطرف می کند. با این حال اگر فیلترهای شما شفاف هستند، ممکن است مشکلی در موتور فن مایکروویو وجود داشته باشد.

 • صدای بیش از حد مایکروفر که نیاز به تعمیر دارد

طبیعی است که مایکروویو شما در حین کار صدا ایجاد کند، اما صدای بیش از حد می تواند نشانه ای از مشکلات بزرگتر باشد.

یک مایکروویو پر سر و صدا می تواند نتیجه مشکلات متعددی باشد، از جمله خرابی موتور، راهنمای غلتک ریل، مگنترون، فن خنک کننده یا دیود ولتاژ بالا. برای تشخیص دقیق مشکل، باید دستگاه خود را از پریز برق جدا کنید و توصیه می شود برای حل این مشکل تعمیرکار متخصص مایکروویو ما کمک بگیرید.

اکثر مایکروویوها فقط حدود 10 سال دوام می آورند و عمر می کنند. اگر یک مایکروویو قدیمی دارید، شاید لازم باشد آن را با توجه به این نوع مشکل تعویض کنید و ماکروفر جدید تهیه کنید.

مشکلات استفاده از ماکروفر که باید بدانید و در این مورد آگاه شوید تا از آن بهتر استفاده کنید

 • در هر تایم 15 تا 20 دقیقه ای به دستگاه 5 دقیقه فرصت برای خنک شدن بدهید.
 • در شرکت های بزرگ، ادارات و… می توانید ار ماکروویو های صنعتی برای جلوگیری از مشکلات روشن نشدن در اثر گرم شدن استفاده کنید.
 • از ترانس ها و محافظ برق برای وسایل برقی و در این مورد ماکروفر استفاده کنید تا از نوسانات برق آسیب نبیدند.
 • با توجه به حجم ماکروفر، غذا را داخل آن قرار داده و از بیشتر قرار دادن حجم غذا خودداری کنید.
 • سعی کنید هنگامی که پیک مصرف برق بالا است از مایکروفر کمتر استفاده کنید.
 • از قرار دادن مایعات و غذاهای خیلی چرب در داخل ماکروفر خودداری کنید.
 • ماکروفر را سعی کنید موقع کثیف شدن زود تمیز کنید تا جرم های مانده از غذاهای قبلی در دفعات بعدی نسوزند.
 • ریلی که سینی روی آن حرکت می کند و می چرخد را سعی کنید تمیز نگه دارید تا ماکروفر زود خراب نشود. غذای زیاد نیز باعث این مشکل شاید شود که موتور نتواند آن را بچرخاند.
 • سرویس دوره ای برای تعمیر را سالی یک بار انجام دهید تا از کارکرد دستگاه خود مطمئن شوید.
 • مایکروفر را دور از گرما، رطوبت و اجاق گاز نگهداری کنید.
 • از ظرف های مناسب برای گرم کردن غذا استفاده کنید.

چه زمانی باید برای تعمیر ماکروفر اقدام نمود؟

زمانی که ماکروفر در حال کار کردن می باشد، ممکن است شما با مشکلات و ایرادات مختلفی در رابطه با این دستگاه رو به رو شوید. برخی از این مشکلات با اندک اطلاعاتی از دستگاه قابل برطرف شدن توسط خود شخص بوده و برخی دیگر حتما نیاز به حضور متخصص این حوزه دارد.

مسئله ای که در این گونه مواقع مطرح می باشد این است که در هنگام بروز مشکلات مختلف در ماکروفر نیازی به نگرانی نیست و می توان با تماس با کارشناسان تکنیک سرویس پارس با شماره تلفن های 02166175744 یا 09337788989 مشکل را مطرح نموده و از مشاوره های آنها استفاده نمود تا در صورت لزوم تعمیرکار ماکروفر را به محل ارسال نمایند.

تکنیک سرویس پارس انواع خدمات تعمیرات ماکروفر مانند تعمیرات برد ماکروفر و سولاردام، تعویض مگنترون، تعویض خازن، تعویض ولتاژ، تعویض موتور چرخان، تعویض سینی گردان، چربی زدایی دیواره و سقف ماکروفر و سولاردام، تعویض فیلتر اشعه، تعویض شیشه ماکروفر و سرویس سالانه ماکروفر را انجام می دهد.

ارائه دوره های سرویس سالانه توسط تیم حرفه ای تکنیک سروس پارس جهت افزایش طول عمر وسایل برقی، برای مشتریان در حال انجام است و با شرکت در این دوره ها افراد می توانند سرویس انواع وسایل از جمله ماکروفر را به تنهایی انجام داده و به سلامت دستگاه خود کمک نمایند.

تکنیک سرویس پارس ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی در خدمت شماست. این مرکز تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر لباسشویی و تعمیر یخچال ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی و … را نیز به صورت حرفه ای انجام می دهد.

دیدگاه شما
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
hamed

تعمیرکار ماکروفر ال جی خیلی خوش برخورد و حرفه ای بود و تمامی قطعاتی که توی کار استفاده کرد گارانتی داشت

5/5 - (1 امتیاز)
کارمند تکنیک سرویس پارس
تعمیر سریع و با کادر متخصص تکنیک سرویس پارس
فقط یک تماس فاصله با حل مشکل و تعمیر اصولی
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد