تعمیر سشوار

پس از این که از طریق شماره های 09337788989 – 02166175744 با ما تماس گرفتید و سشوار به دست ما رسید، تکنسین تعمیرات سشوار ما عیوب سشوار را بررسی کرده و تعمیرات لازم را انجام خواهد داد. خدمات تعمیر سشوار شامل بررسی و عیب یابی دقیق قطعه مشکل دار، تشخیص کامل و رفع آن خواهد بود که در صورت نیاز تعمیر و در صورت خراب بودن آن آن را تعویض خواهند کرد.

کلیه قطعات تعویضی ما دارای گارانتی بوده و با کمترین قیمت و بهترین کیفیت خدمات تعمیرات لوازم خانگی ما را دریافت خواهید کرد.

در حالت کلی مشکلات احتمالی سشوار اعم از موارد زیر و همچنین تنظیمات و تمیزکاری لازم برای قطعات تعمیری و تعویضی آن بررسی خواهند شد که عبارتند از:

 • تمیز کردن تمام قطعات داخلی (از موها و مواد زائد داخل سشوار و همچنین روغن)
 • تنظیمات پایه موتور
 • در صورت لزوم تعویض سیم برق
 • در صورت لزوم تعوض و تمیز کردن فیلتر
 • بررسی مشکل موتور سشوار که در صورت نیاز تعمیر و تعویض می شود.
 • مشکل داغ شدن سشوار را بررسی و در صورت نیاز قطعات مرتبط تعمیر و تعویض می شوند.
 • مشکل صدای زیاد هنگام کار کردن را بررسی و قطعات مرتبط را شناسایی و مشکل رفع خواهد شد.
 • تعمیر و تعویض ترموستات سشوار در صورت نیاز
 • مشکل روشن نشدن سشوار را بررسی و در صورت نیاز قطعات مرتبط تعمیر و تعویض می شوند.
 • بوی سوختگی سشوار را بررسی و در صورت نیاز قطعات مرتبط تعمیر و تعویض می شوند.
تعمیر سشوار
اعزام تعمیرکار به محل
ارائه کارت گارانتی
استفاده از قطعات اورجینال
دارای شعب متعدد در تهران
تعمیرکاران حرفه ای
هزینه مناسب
فرم درخواست خدمات
جهت درخواست خدمات لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید
نظرات مشتریان شرکت تکنیک سرویس پارس

تعمیرات سشوار جانسون و پرومکس و…

برای تعمیرات سشوار ایرانی و صنعتی در برندهایی مانند سشوار جانسون و پرومکس و غیره و عیب یابی و تعمیر سشوار به شرکت تکنیک سرویس پارس مراجعه کنید. این شرکت علاوه بر تعمیر انواع سشوار خدمات گسترده ای را انجام می دهد و یکی از شرکت های خدماتی محبوب و معتبر در میان افراد می باشد.

آغاز به کار این شرکت از سال 1397 بوده است و خدمات مختلفی مانند تعمیرات انواع لوازم خانگی در مدل ها و برندهای مختلف از جمله تعمیر یخچال از جمله یخچال ساید سامسونگ، یخچال فریزر ال جی، تعمیر لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی میدیا ، تعمیر ظرفشویی میدیا و انواع دیگر لوازم خانگی در انواع برندهای خارجی و ایرانی را انجام می دهد.

خدمات تعمير سشوار

تعمیرات رایج سشوار شامل تعمیر سیم برق، تعمیر موتور، تعمیر ترموستات، تعمیر المنت گرمایشی و تعمیر فن می باشد، چرا که قطعات اصلی یک سشوار معمولی، کلا شامل یک کلید روشن و خاموش، یک کلید سرعت فن، یک فن و موتور، یک المنت گرمایشی و یک کلید قطع حرارتی یا ترموستات است.

سشوار حاوی یک المنت است که گرما تولید می کند. هوا که توسط یک فن در پشت المنت دمیده می شود، گرما را از طریق نازل در جهتی که نگه داشته می شود، منتقل می کند. اگر جریان هوا مسدود شود و هوا خیلی داغ شود، ترموستات برق را قطع می کند تا از سوختن موتور جلوگیری کند.

کلید مربوط به المنت مقدار جریان تحویلی به المنت گرمایشی را کنترل می کند، یعنی گرمای ارسالی توسط سشوار را کنترل می کند.

کلید مربوط به سرعت فن، سرعت موتور و فن را کنترل می کند، یعنی نیروی هوای ارسال شده توسط سشوار را کنترل می کند.

کلید قطع حرارتی که یکی از ویژگی های ایمنی سشوار است، المنت گرمایشی را در صورت داغ شدن بیش از حد خاموش می کند تا به آن آسیب نرسد.

نکات ضروری در نگهداری سشوار

 • پس از سشوار زدن موها دو شاخه را از پریز برق جدا کنید.
 • از وارد شدن آب و رطوبت به دستگاه خودداری کنید.
 • سشوار را در حمام استفاده نکنید.
 • طولانی مدت از سشوار استفاده نشود.
 • برا تمیز کردن از پارچه ای نرم استفاده شود.
 • و…

تکنیک سرویس پارس علاوه بر تعمیر لوازم خانگی خدمات مربوط به لوله کشی ساختمان ، نصب و تعمیر شوفاژ ، تعمیرات موتورخانه ، نصب و تعمیر تصویه آب و … را نیز با ضمانت تعمیرات انجام می دهد.

همین امروز لوازم منزل خود را تعمیر کنید. تماس کارشناسان با شما در کمتر از 1 ساعت

مقالات آموزشی تعمیرات سشوار

نمایندگی تعمیرات سشوار

این شرکت دارای نمایندگی مجاز از اغلب برندهای سشوار در ایران است و اعطای این برندها بدلیل سابقه درخشان و مشتری مداری شرکت تکنیک سرویس پارس می باشد از جمله برندهایی که تعمیرات آنها در این شرکت انجام می گیرد عبارتند از :

تعمیر سشوار جانسون : تعمیرگاه تخصصی سشوار جانسون
تعمیر سشوار فیلیپس : تعمیرگاه تخصصی سشوار فیلیپس
تعمیر سشوار گوسونیک : تعمیرگاه تخصصی سشوار گوسونیک
تعمیر سشوار پاناسونیک : تعمیرگاه تخصصی سشوار پاناسونیک
تعمیر سشوار میدیا : تعمیرگاه تخصصی سشوار میدیا
تعمیر سشوار پرومکس : تعمیرگاه تخصصی سشوار پرومکس
تعمیر سشوار جیمی : تعمیرگاه تخصصی سشوار جیمی
تعمیر سشوار رمینگتون : تعمیرگاه تخصصی سشوار رمینگتون
تعمیر سشوار سایونا : تعمیرگاه تخصصی سشوار سایونا
تعمیر سشوار پروموسر : تعمیرگاه تخصصی سشوار پروموسر
تعمیر سشوار روزیا : تعمیرگاه تخصصی سشوار روزیا
تعمیر سشوار بابلیس : تعمیرگاه تخصصی سشوار بابلیس

مشکلات احتمالی و رایج سشوار

از آنجایی که سشوارها وسایل کوچک و ساده ای هستند، همان طوری که در بالا نیز اشاره شد چندین مورد ممکن است درست کار نکند. مثلا ممکن است:

 • سیم برق معیوب باشد.
 • ممکن است سشوار گرم نشود.
 • شاید فن کار نکند.
 • شاید مشکل از ترموستان باشد.
 • و….

مثلا در مورد گرم شدن، اگر دریچه هوا با مو یا گرد و غبار مسدود شود، سشوار بیش از حد گرم می شود و ترموستات آن را خاموش می کند که باید به طور دوره ای و هر وقت که می بینید مشبک پشتی و صفحه فیلتر را تمیز کنید. یا اگر پیچ ها شل شده اند، آن ها را محکم کنید تا مو و رطوبت وارد محفظه نشود.

نحوه شناسایی مشکلات سشوار

اگر سشوار کار نکند، چند مشکل واضح وجود دارد که می توان به سرعت آنها را در قدم اول بررسی کرد.

اولین قدم در تعمیر سشوار تمیز کردن هرگونه گرد و غبار یا زباله از پشت سشوار است. اگر تمیز کردن قسمت پشتی هیچ نتیجه ای نداشت، گام بعدی این است که سیم را به پریز دیگری وصل کنید تا احتمال وجود مشکل در پریز سشوار را نیز بررسی کنید.

همچنین گاهی اوقات سشوار بیش از حد گرم می شود و به طور خودکار خاموش می شود، بنابراین اجازه دهید چند ساعت بماند تا خنک شود و سپس دوباره آن را روشن کنید.

اگر سشوارتان خراب شد، باید موارد زیر را در هر مورد بررسی کنید. اگر خودتان نتوانستید طبق موارد ذکر شده در ادامه آن ها را رفع کنید، برای تعمیرات لازم روی سشوار خود با ما تماس بگیرید. این مشکلات عبارتند از:

 • تمیز کردن فیلتر سشوار

تقریبا تمام سشوارها دارای فیلترهایی در قسمت پشتی هستند که هوا را مکش می کنند تا بتوانند به طور موثر هوا را برای کمک به خشک کردن مو خارج کنند. این فیلترها با مکیده شدن هوا در داخل سشوار، گرد و غبار و پرز زیادی را جذب می ‌کنند و مقدار زیاد آن در فواصل زمانی مختلف که استفاده می کنید، می‌ تواند باعث شود سشوار ها یا قدرت کمتری داشته باشند یا این که کلا کار نکنند.

اولین قدم برای این مورد این است که گرد و غبار را تا حد امکان کاملا تمیز کنید. برای جلوگیری از احتمال برق گرفتگی، مهم است که مطمئن شوید دستگاه به طور کامل خاموش و از برق خارج شده است. پس از تمیز کردن قسمت پشتی، می توان سشوار را دوباره روشن کرد تا ببیند آیا دوباره به درستی کار می کند یا خیر.

در صورت تمیز نکردن سشوار حتی ممکن است سشوار بوی بدی بدهد که باید باز شده و تمیز شود. در صورتی که نتوانید خودتان این کار را انجام دهید ما در تعمیرات و خدمات مربوط به سشوار این مورد را نیز بررسی کرده و رفع می کنیم.

 • سشوار اصلا کار نمی کند و روشن نمی شود

اگر سشوار اصلا کار نمی کند و روشن نمی شود، مطمئن شوید که پریز برق دارد و کلید روشن و خاموش را چک کنید. همچنین سیم برق سشوار را نیز بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد.

ضمنا سشوارها بعضی وقت ها خیلی داغ می ‌شوند و اکثر آن ‌ها دارای خاموشی خودکار با ترموستات هستند که در صورت وقوع این اتفاق فعال می‌شوند که احتمال آتش‌ گرفتن و مشکلات برقی را کاهش می‌ دهد.

اگر سشوار به طور خودکار خاموش شده باشد، ممکن است روشن کردن آن تا زمانی که خنک نشود غیرممکن باشد.

بنابراین به اشتباه فکر نکید که سشوار خراب است و آن را دور بیاندازید. چند ساعت صبر کنید و سپس آن را دوباره روشن کنید. اگر روشن نشد برای تعمیر آن با تعمیرکاران ما که در زمینه سشوار تخصص دارند تماس بگیرید.

 • مشکل فن، موتور و المنت گرمایشی سشوار

اگر با توجه به ظاهر و موارد گفته شده در مشکل حل نشده و سشوار هنوز کار نمی کند، آن را از پریز برق جدا کنید تا ترموستات توسط تعمیرکار مجاز بررسی شود.

همچنین علاوه از ترموستات مشکل می تواند از موتور، کلیدها و المنت گرمایشی باشد، که می توانید آن را با مولتی متر تست کنید. مثلا اگر المنت خراب شده باشد، کلا سشوار گرمایی نخواهد داشت.

در صورتی که نتوانید موارد ذکر شده را چک کنید با ما برای تعمیر سشوار خود تماس بگیرید.

 • سشوار قطع و وصل می شود

شاید مشکل از زغال موتور باشد که نیاز به تعویض دارد.

 • فن کار نمی کند

اگر فن کلا کار نمی کند، احتمالا نیاز به تمیزکاری دارد که مو و گرد و خاک به مرور آن را از کار انداخته است.

 • سشوار در هر تنظیمی گرما نمی دهد

اگر سشوار در هر تنظیمی گرم نمی شود، احتمالا مشکل از المنت حرارتی است که باید عیب یابی و توسط تعمیرکار ما بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شود.

 • فن سشوار کار می کند اما گرما نمی دهد

اگر فن سشوار کار می کند اما گرما نمی دهد، ترموستات و المنت گرمایشی باید بررسی شود و مشکل از طریق تعمیر و تعویض حل شود.

نحوه تولید گرمای سشوار برای خشک کردن موها چگونه است؟

یک سشوار برای تولید هوای گرم مورد نیاز برای خشک کردن کامل مو تنها به دو قسمت نیاز دارد. قطعات سشوار برای این کار از یک فن موتور ساده و یک المنت گرمایشی تشکیل شده اند. پس فن موتور و المنت به همراه هم برای ایجاد هوای گرم استفاده می شوند که در بالا نیز شرح داده شد.

سشوار چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک سشوار روشن می شود، جریان الکتریکی را به سشوار برق می ‌دهد و مدار، الکتریسیته را برای المنت حرارتی تامین می کند، که معمولا صفحه ای است که از مواد سرامیکی یا تورمالین ساخته شده است. سپس برق فن موتور را تغذیه کرده و باعث چرخش آن می شود. هوا از قسمت پشتی سشوار تولید می شود و با عبور هوا از قسمت المنت، هوای تازه گرم شده از انتهای دیگر سشوار خارج می شود.

انواع سشوار و مزایای هر کدام از آن ها

درست است که سشوار به عنوان یک دستگاه الکترونیکی ساده و جمع و جور، مناسب برای خشک کردن موها و حالت دادن به موها می باشد، ولی اساسا طبقه بندی و دسته بندی سشوارها بر اساس فناوری و مواد مورد استفاده المنت گرمایشی می باشد.

اساسا عملکرد سشوار دارای مفهومی ساده است و از نظر فنی، دارای یک فن می باشد که هوای خنک را به سمت المنت حرارتی (بعضی وقت ها از کویل هم استفاده می شود) می کشد و هوا به دلیل وجود المنت گرم کننده گرم می شود و به بیرون از نازل متمرکز سشوار می دمد.

بسیاری از ما به مواد سشوار توجهی نمی کنیم، اما بسیار مهم است که بدانید مواد استفاده شده در سشوار برای موهای شما مناسب است یا خیر.

چهار نوع، فناوری برای ساخت سشوار وجود دارد که عبارتند از:

 • سشوار یونی
 • سشوار سرامیکی یا چینی
 • سشوار تورمالین
 • سشوار تیتانیومی

سشوارهای سرامیکی

هنگام خشک کردن مو هیچ کسی نمی خواهد که گرما خیلی در یک نقطه متمرکز شود، زیرا به راحتی می تواند به سر و مو آسیب وارد کند.

سشوارهای سرامیکی، در عین حالی که گرمای مناسبی دارند، برخلاف فلزات، حرارت را نیز به طور یکنواخت پخش می کنند که این یعنی گرما روی موها ملایم تر برخورد می کند.

مزیت سشوارهای سرامیکی عبارتند از:

 • خیلی سریع گرم می شوند.
 • گرمای یکنواختی دارند.
 • هم برای حالت دادن و هم برای خشک کردن هر نوع مویی مناسب هستند.
 • موها را براق ‌تر، صاف ‌تر و ابریشمی ‌تر می ‌کنند.
 • افرادی که زیاد از سشوار استفاده می کنند می توانند از نوع سرامیکی استفاده کنند.

سشوارهای تیتانیومی

سشوارهای تیتانیومی نیز مانند سشوارهای سرامیکی، حرارت را به طور یکنواخت روی مو پخش می کنند. با این حال، سشوارهای تیتانیومی نسبت به سشوارهای سرامیکی بیشتر داغ‌ می ‌شوند.

مزایای سشوارهای تیتانیومی عبارتند از:

 • سشوارهای تیتانیومی بسیار سریعتر از سشوارهای یونی، سرامیکی یا تورمالین هستند.
 • سشوارهای تیتانیومی برای موهای نازک و کوتاه به خاطر بیشتر داغ شدن و تولید گرمای زیاد مناسب نیستند.
 • سشوارهای تیتانیومی جزو سشوارهای سبک محسوب می شوند.

سشوارهای تورمالین

تورمالین یک ماده معدنی و کانی چند رنگ است و به عنوان یک سنگ قیمتی است. در واقع تورمالین یک پیزوالکتریک است، به طوری که وقتی نیرویی به این کانی وارد شود، بار الکتریکی ایجاد می کند.

سشوارهای تورمالین یون ‌های منفی ساطع می ‌کنند، که باعث می‌شود آب تجزیه شده، به سرعت روی موها پخش شود (آب نیز دارای بار مثبت است)، یون‌های منفی همچنین به جلوگیری از وز شدن مو کمک می ‌کند. این نوع سشوارها قیمت بالاتری دارند.

مزایای سشوارهای تورمالین عبارتند از:

 • این سشوارها نسبت به سایر سشوارهای یونی یا سرامیکی کارآمدتر و سریعتر هستند.
 • تورمالین در قسمت های داخلی بدنه سشوار یا بر روی المنت حرارتی استفاده می شود.
 • سشوارهای تورمالین سشوار ایمن ‌تری از نظر گرما و آسیب از این طریق هستند.
 • سشوارهای تورمالین 50 درصد سریعتر از سشوارهای یونی و سرامیکی هستند.
 • سشوارهای تورمالین برای موهای ضخیم و وز بهترین گزینه هستند، اما برای موهای نازک و کوتاه به اندازه کافی مناسب نیستند.

سشوار یونی

در فناوری سشوارهای یونی، تعدادی یون با بار منفی، زمانی که هوا از جریان الکتریکی در المنت (مانند سیم نیکروم، سرامیکی و…) عبور می کند، تولید می شود. سپس این یون های دارای بار منفی به شکستن مولکول های آب با بار مثبت کمک می کند و بدون از بین بردن رطوبت، مو را خشک می کند و مو را صاف و ابریشمی می کند.

سشوارهای یونی می توانند ترکیبی از سرامیک، تیتانیوم یا تورمالین باشند. مهمترین مزیت سشوار یونی این است که با خشک شدن سریع مو، در زمان صرفه جویی می کند.

معایب سشوارهای یونی نیز عبارتند از:

 • برای حالت دادن مو ها مناسب نیستند.
 • به موها حجم و حالت ابریشمی نمی دهند.
 • برای موهای نازک و کوتاه مناسب نیستند.

بهترین سشوار برای موهای شما کدام نوع است؟

بافت مو و حالت دادن به موهایتان در تصمیم گیری شما برای خرید به شما کمک می کند. مثلا برای موهای ضخیم، فر یا بافت دار، سشوار 2000 وات تا 2500 وات و برای موهای نازک تا متوسط، سشوار 1600 وات مناسب هستند.

نمایش بیشتر
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

ثبت درخواست تعمیرات
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد