تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

تقریباً تمام یخچال های ساید بای ساید که امروزه تولید می شوند دارای فیلتر آب هستند. آب هم برای تکه های یخ و هم آب آشامیدنی فیلتر می شود. نوع فیلتر آبی که در یخچال ها به کار رفته است با توجه به مدل دستگاه متفاوت است. آیا تا به حال به این موضوع  فکر کرده اید که فیلتر آب یخچال خود را هر چند وقت یک بار باید عوض کنید؟ منبع آب تمیز برای سلامتی شما ضروری است. آبی که شما در طول روز در حال استفاده کردن از آن هستید، مواد معدنی سنگین، باکتری ها و سایر آلاینده ها را در مسیر انتقال به خانه شما به خود می گیرد.

هنگامی که از دستگاه پخش آب در یخچال خود استفاده می کنید، فیلتر آب موظف است که شما را از شر همه این آلودگی ها خلاص کند. در این مقاله شما را با فیلتر یخچال و زمان تعویض آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

تعمیر یخچال

تکنیک سرویس پارس مرکز تخصصی نصب و تعمیرات لوازم خانگی برقی و آشپزخانه نظیر تعمیر یخچال ، تعمیر لباسشویی و تعمیر ظرفشویی در تهران می باشد که خدمات خود را با پوشش تمامی مناطق تهران و نیز با گارنتی تعمیرات و تضمین کیفیت انجام کار ارائه می دهد. برای سفارش خدمات مورد نیاز خود با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

فیلم تشریح زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

انواع فیلتر یخچال ساید بای ساید

فیلتر یخچال در واقع یک فیلتر آب به صورت ترکیبی یا ساده است که موظف به تصفیه آب یخچال  به منظور کم شدن آلودگی ها، کلر و مواد شیمیایی موجود در آب است.

توجه داشته باشید که همه فیلتر هایی که در یخچال ها استفاده می شوند، از جنس ذغال فعال و کربن هستند. این فیلتر ها اغلب برای از بین بردن بو، مزه نامطبوع، حذف کلر و مواد شیمیایی و نیز از بین بردن املاح و روسوباتی که در آب موجود است، کاربرد دارند. فیلتر ها در انواع مختلفی موجود هستند. به طور معمول یخچال ها دارای دو فیلتر هستند که عبارت اند از:

 • فیلتر داخلی یخچال ساید

این فیلتر ها با توجه به مدل یخچال و نیز سال ساخت آن، در قسمت های مختلفی قرار دارند. در یخچال های ساید بای ساید این فیلتر اغلب در بالای سقف قرار گرفته است ولی برای بعضی دیگر از یخچال ها این فیلتر در کنار جا میوه ای تعبیه شده است.

 • فیلتر خارجی یخچال ساید

فیلتر های خارجی به فیلتر هایی گفته می شود که در پشت یخچال قرار گرفته و میان محل ورود آب به یخچال و شیر آب قرار دارند. این فیلتر ها اغلب به خاطر اندازه بزرگی که دارند قابل مشاهده هستند.

فیلتر خارجی یخچال ساید بای ساید

عوارض تعویض نکردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

هر وسیله ای تا زمان مشخصی کارآیی دارد و فیلتر آب نیز از این قاعده مستثنا نیست. عدم تعویض فیلتر یخچال عوارضی در پی خواهد داشت که عبارت اند از:

 • تصفیه نشدن آب

بعد از پایان عمر مفید فیلتر و عدم تعویض آن، مسلما دیگر عمل تصفیه آب  را انجام نخواهد گرفت و می توان گفت قرار گرفتن فیلتر بر سر مسیر آب در این صورت کاملا بیهوده است.

عوارض تعویض نکردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

 • فاسد شدن مواد موجود در فیلتر

امکان فاسد شدن مواد موجود در فیلتر آب در طولانی مدت و عدم تعویض آن وجود دارد. این مورد موجب می شود تا آبی که مصرف می کنید سمی شده و شما دچار مسمومیت شوید.

 • مسدود شدن مسیر آب

در صورتی که پس از مدتی مشاهده کردید که فشار آب خروجی کم شده است، این امر نشانه ای است برای مسدودی مسیر آب توسط رسوبات موجود در فیلتر.

 • سوختگی یخ ساز یخچال

عدم تعویض فیلتر موجب تجمع رسوبات و در پی آن مسدودی لوله های یخ ساز شده و در نتیجه سوختگی یخ ساز رخ خواهد داد. همانطور که می دانید یخ ساز ها قطعات حساسی با قیمت بالا هستند. بنابراین تعویض به موقع فیلتر انتخاب بهتری است.

زمان تعویض فیلتر یخچال های ساید بای ساید

در یخچال ها چراغ قرمزی برای فیلتر ها قرار داده شده است. هنگامی که این چراغ روشن می شود می خواهد به شما اطلاع دهد که زمان تعویض فیلتر رسیده است. در صورتی که چراغ یخچال شما روشن شد اصلا نگران نباشید چرا که روشن شدن آن به این معنا نیست که شما باید در همان لحظه فیلتر را تعویض کنید بلکه این چراغ فقط برای این که به شما از مدتی قبل اطلاع دهد، پیش از این که ظرفیت فیلتر تکمیل شود، روشن خواهد شد.

این موضوع اغلب بعد از پنج و یا شش ماه پس از نصب فیلتر اتفاق خواهد افتاد. به بیانی دیگر عمر مفید این فیلتر ها پنج تا شش ماه می باشد. اگر ترجیح می‌دهید که این چراغ  قبل از تعویض فیلتر خاموش شود، می‌توانید از گزینه Filter Reset  استفاده کنید. برای این منظور سه ثانیه دکمه را فشار دهید تا خطای موجود برای خرابی فیلتر از صفحه نمایشگر محو شود.

نحوه تعویض فیلتر خارجی یخچال ساید بای ساید

برای تعویض فیلتر خارجی دستگاه مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 • گام اول: در ابتدا باید شیر آب ورودی را ببندید.
 • گام دوم: در قسمت پشت یخچال به دنبال فیلتر آب در مسیر شلنگ باشید.
 • گام سوم: شلنگ ورودی را کمی تکان داده و در همان موقع آن را بیرون بکشید.
 • گام چهارم: پس از آزاد کردن دو طرف فیلتر، فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید. ( در صورتی که فیلتر جدا نشد، پیچ موجود روی کاور محافظ را باز کنید)
 • گام پنجم: حال نوبت کاور پشت فیلتر است. آن را در جای مخصوص خود قرار داده و ببندید.
 • گام ششم: شلنگ ورودی را سر جای خود قرار دهید.
 • گام هفتم: شیر آب ورودی را باز کنید.
 • گام هشتم: یخساز یخچالتان را روشن کنید.
 • گام نهم: برای خاموش کردن چراغ قرمز دکمه Filter Reset را به مدت سه ثانیه نگه دارید.
 • گام دهم: کمی از آب یخچال بردارید تا کمی فیلتر تمیز شود.

 نحوه تعویض فیلتر داخلی یخچال ساید بای ساید

همانطور که گفته شد، فیلتر های داخلی با توجه به مدل یخچال در جاهای متفاوتی قرار دارند. بعضی ها در بالای یخچال و بعضی ها در کنار جا میوه ای قرار دارند. اما نحوه تعویض آن ها کاملا یکسان است. برای این منظور مراحل زیر را طی کنید.

 1. در ابتدا بایستی که جریان آب را قطع کنید. به این منظور شیر آب را ببندید.
 2. فیلتر آب که در تصویر با شماره 1 نشان داده شده است را را حدود  دور در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 3. فیلتر آب ( در تصویر با شماره 1 نشان داده شده است) را از درون فیلتر کیس (در تصویر با شماره 2 نشان داده شده است) بیرون بکشید.

نحوه تعویض فیلتر داخلی یخچال ساید بای ساید

 1. برای تعویض راحت تر فیلتر، شیر آب را ببندید. گاهی اوقات جدا کردن فیلتر آب به دلیل وجود ناخالصی های موجود در آب سخت است. اگر در این مورد مشکل دارید فیلتر آب را محکم بگیرید و آن را بکشید. وقتی فیلتر آب را می کشید ممکن است مقدار کمی آب از دهانه آن نشت کند که این طبیعی است. شما می توانید برای به حداقل رساندن نشتی آب، وقتی فیلتر را بیرون می کشید، آن را افقی نگه دارید. برای جلوگیری از سرریز شدن، فیلتر آب (با شماره 3 در تصویر نشان داده شده است) را خالی کنید و اطراف فیلتر کیس  را خشک کنید.

مراحل تعویض فیلتر یخچال

 1. فیلتر جدید را در فیلتر کیس قرار دهید.
 2. فیلتر را فشار دهید و سپس آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا قفل شود. دقت کنید که نماد قفل شده باید با خط نشانگر ردیف شود.

نحوه تعویض فیلتر داخلی یخچال ساید بای ساید

 1. برای خاموش شدن چراغ قرمز تنها کافی است تا به مدت سه ثانیه انگشت خود را روی دکمه Filter Reset نگه دارید.
 2. شیر آب ورودی را باز کنید.
 3. مقداری از آب را برداشته تا کمی فیلتر تمیز شود.

عمر مفید فیلتر های یخچال ساید بای ساید

اغلب تولید کنندگان یخچال های ساید بای ساید به این موضوع تاکید دارند که فیلتر های آب دستگاه هر پنج و یا شش ماه تعویض شود و به هیچ عنوان بیشتر از یک سال از آن ها استفاده نکنیم.

عمر مفید فیلتر ها به عواملی همچون میزان آب مصرفی و نیز سرعت جریان آب بستگی دارد. چراغ قرمز که در مورد آن توضیح داده شد نشان دهنده به پایان رسیدن عمر این فیلتر ها است.

معرفی بهترین برند های فیلتر یخچال

بهترین برند های فیلتر های یخچال عبارت اند از:

 • فیلتر Samsung مدل Genuine
 • فیلتر General Electric مدل MWF
 • فیلتر General Electric مدل PRWFE
 • فیلتر Crystala
 • فیلتر Waterdrip UKF8001

به این نکته توجه داشته باشید با وجود اینکه فیلتر ها برای همه یخچال ها استفاده می شوند اما تا امکانش هست سعی کنید از فیلتری استفاده کنید که با برند یخچال شما همخوانی داشته باشد.

در نهایت همه شما می دانید که آب نقش اساسی و غیر قابل انکاری در زندگی ما دارد. داشتن آبی تمیز، تصفیه شده و به دور از هر گونه آلودگی بسیار مهم بوده و حق هر انسانی است. درست است که آب در تصفیه خانه تصفیه می شود، اما در طول مسیری که طی می کند تا به خانه شما برسد عوامل مختلفی می توانند سبب آلودگی آن شوند.

راه های مختلفی برای تصفیه مجدد آب و داشتن آبی عاری از هر گونه آلودگی  در خانه وجود دارد. امروزه یخچال های پیشرفته با دارا بودن فیلتر های اب این امکان را برای ما فراهم آورده اند تا آبی تمیز در اختیار داشته باشیم. نکته ای که باید همیشه به ان دقت داشته باشید زمان درست تعویض این فیلتر ها است که در این مقاله به طور مفصل در مورد آن صحبت کردیم.

برخی دیگر از سایر خدمات تکنیک سرویس پارس شامل تعمیر جاروبرقی ، تعمیر چرخ گوشت و تعمیر ماکروفر در محل می باشد. تمامی خدمات توسط تعمیرکاران و تکنسین های مجرب و آموزش دیده در سراسر تهارن ارائه می شود. برای ثبت سفارش خود با ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم موجود در سایت اقدام نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علت سر و صدای یخچال چیست؟ دلیل چسبیدن یخ های قالبی در باکس یخ ساید بای ساید علت چشمک زدن درجه های یخچال یا فریزر در ساید بای سایدها علت پايين آمدن دمای يخچال فريزر
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد