تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
تعمیر برد کولر گازی

تعمیر برد کولر گازی

کولر گازی یا اسپلیت، به عنوان یکی از مهم ترین وسایل گرمایشی- سرمایشی، برای محیط کار یا منزل شما بسیار مناسب است. یکی از قطعات مهمی که ممکن است دراین دستگاه خراب شود، برد آن می باشد. توجه کنید که تعمیر برد کولر گازی را حتما باید به یک فرد متخصص و کاربلد بسپارید تا مشکل آن را به صورت تخصصی برطرف کند. بهترین کار تماس با نمایندگی تعمیر برد کولر گازی می باشد چرا که دارای تعمیرکاران حرفه ای است که قادرند سریع مشکل برد اسپلیت تان را برطرف کنند و آن را همانند روز اول تحویل بدهند.

تکنیک سرویس پارس، به عنوان بهترین نمایندگی در زمینه تعمیرات برد کولر گازی در تهران است که خدمات خود را با بالا ترین کیفیت و پایین ترین هزینه ارائه می دهد. در هر نقطه از تهران که ساکن هستید، اصلا نگران نباشید؛ چون می توانید از خدمات متنوع ما در نمایندگی هایی که در سراسر تهران تاسیس کرده ایم، بهره مند شوید. هدف ما، اثبات حسن نیتمان به شما عزیزان می باشد. ما در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به مشتریان هستیم. با تکنیک سرویس، طول عمر دستگاهتان را افزایش دهید و دیگر نگران هزینه ها نباشید.

تماس با تکنیک سرویس پارس

ویدیوی تعمیر برد کولر گازی
برخی دیگر از خدمات پیشنهادی تکنیک سرویس در زمینه تعمیر برد لوازم خانگی
تکنیک سرویس همچنین خدمات تعمیر برد وسایل زیر را ارائه می دهد:

تعمیرکار برد کولر گازی در محل

تعمیرکار برد کولر گازی در محل

یکی از مهم ترین مزیت های نمایندگی های ما در سراسر تهران، این است که به محل سکونت یا محل کارتان، نیرو اعزام می کنیم. یعنی نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقل کولرگازی نیست. همچنین باتوجه به ترافیکی که در نقاط مختلف پایتخت وجود دارد، خیلی از افراد از تعمیر کردن وسیله خود سر باز می زنند. به همین دلیل تکنیک سرویس و سایر شعب ما، تعمیرکارهایشان را به محل زندگی شما می فرستند. برای درخواست تعمیرکار برد کولر گازی در محل به وب سایت ما مراجعه نموده و فرم آن را پر کنید یا با ما تماس بگیرید.

ازدیگر مزیت های این کار این است که می توانید از نزدیک شاهد همه تعمیرات و کارهای کارشناسان باشید. ماموران ما در پایان کار، فیشی به مشتری تحویل می دهند تا در جریان ریز به ریز کارها و نرخ ها قرار بگیرد. همه خدماتی که به مشتری ارائه می دهیم، برای جلب اعتماد و رضایت آن ها است.

تعمیر انواع بردهای کولر گازی

برد (DC) و برد (AC)، از انواع بردهای کولر گازی هستند. اما این دو نوع برد چگونه باعث کارایی کولر گازی می شوند؟ همانطور که می دانید، برق ورودی شهر به صورت (ac) بوده که برای قابل استفاده بودن در برد الکترونیکی دستگاهتان، آن را به ولتاژ پایین تر تبدیل می کنند. به این ولتاژ پایین که به صورت برق مستقیم است، (dc) می گویند.

البته باید بدانید که کولر گازی های قدیمی از برد (ac) تولید شده اند که به آن ها برد معمولی نیز می گویند. این موضوع دقیقا بر خلاف کولر گازی های جدید یا اینورتر  است. چون برد آن ها از نوع (dc) می باشد. به عبارتی دیگر تمام سیستم های معمولی، دارای کمپرسوری هستند که قطع یا وصل می شود. اما آن دسته از دستگاه هایی که از نوع اینورتر هستند، قدرتشان قابل تغییر بوده و متغیر است.

اگر قصد خرید کولر گازی دارید، به شما نوع جدید آن یعنی (اینورتر) را پیشنهاد می کنیم. چون این نوع دستگاه ها می توانند بر اساس بار یا همان فشار، قدرتشان را تغییر دهند. افزون بر این ها، در مصرف برق که امری ضروری است، صرفه جویی زیادی می شود. با این اوصاف، در هر ساعت از شبانه روز و در هر کجای تهران ساکن هستید، اصلا نگران نباشید. تکنیک سرویس، همراه همیشگی شما عزیزان است. تعمیر انواع بردهای کولر گازی خود را به کارشناسان خبره و زبده ما بسپارید.

تعمیر انواع بردهای کولر گازی

سوالات متداول

نشانه های خرابی برد کولر گازی چیست؟
کولر گازی روشن نمی شود، ناگهان خاموش می شود، به اندازه کافی دما را گرم یا سرد نمی کند، کدهای خطا روی اسپلیت نمایش داده می شود، فن کولر کار نمی کند، بدنه اسپیلیت برق دارد.
دلایل خرابی برد کولر گازی چیست؟
نوسانات برق، نصب نادرست دستگاه، استفاده نا مناسب از کابل، عدم سرویس به موقع، سیم کشی نا مناسب
چرا تعمیر برد کولر گازی با تکنیک سرویس؟
تکنیک سرویس، یکی از معتبر ترین نمایندگی های مجاز تعمیر برد کولر گازی در تهران است که خدمات قابل توجهی را به مشتریان تهرانی ارائه می کند. شما عزیزان می توانید در هر زمانی که دستگاهتان ایرادی داشت یا به درستی کار نکرد، با این نمایندگی تماس بگیرید و مشکل را با آن ها در میان بگذارید. ما در کمترین زمان ممکن به آدرس گفته شده مراجعه می کنیم و با تشخیص درست و به موقع، ایراد به وجود آمده را بر طرف می کنیم. هدف ما جلب رضایت و اعتماد مشتری و پرداخت کمترین هزینه است. پس از این بابت خیالتان راحت باشد.
سوالات متداول - تعمیرات لوازم خانگی تکنیک سرویس پارس
چرا تعمیرات برد کولر گازی در تهران با تکنیک سرویس پارس

چرا تعمیرات برد کولر گازی با تکنیک سرویس پارس

بسیاری از مزیت هایی که ما برای مشتریان در نظر می گیریم، در سایر نمایندگی ها وجود ندارد. چون هدف اولیه ما جلب اعتماد و رضایت مشتری بوده تا از این طریق بتوانیم در شرایط و اوضاع بد اقتصادی، هزینه های تعمیر کولر گازی را تا حد زیادی پایین بیاوریم. بنابراین توصیه می کنیم، تعمیر برد کولرگازی را با تکنیک سرویس پارس تجربه کنید. برای مثال، نمایندگی های ما به صورت شبانه روزی، آماده خدمت رسانی به مشتریان هستند. همچنین برای راحتی و به منظور رفاه حال شما عزیزان، شعب متعددی را در سراسر تهران اعم از شمال، جنوب، شرق و غرب، تاسیس کرده ایم تا بتوانید به راحتی با ما ارتباط بر قرار کنید.

از طرفی دیگر، کارشناسانی را به محل سکونت شما می فرستیم که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی به خصوص کولر گازی، خبره و کاربلد هستند. یعنی فورا مشکل به وجود آمده را تشخیص می دهند و تصمیم گیری درستی دارند. در بسیاری از مواقع نیاز به تعویض برد الکتریکی دستگاه نیست و با تعمیر مشکل بر طرف می شود. در موقع تعمیر نیز از قطعات اصل و اورجینال دستگاهتان استفاده می کنیم تا مثل روز اول کار کند. فراموش نکنید این تشخیص درست و به جا است که طول عمر دستگاه تان را زیاد تر می کند. تعمیرات برد کولر گازی با تکنیک سرویس پارس، مزیت های دیگری نیز دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • عیب یابی و تعمیر در منزل
 • تعمیر و تعویض با مناسب ترین هزینه
 • وجود تعمیرکاران حرفه ای و کاربلد
 • تعمیر برد کولر گازی در تهران با سرعت بالا و دقیق
 • ارائه خدمات گسترده در سراسر تهران
 • عیب یابی سریع و درست با اولین بررسی
 • ارائه خدمات با کیفیت برای جلب رضایت مشتری
 • استفاده از قطعات اورجینال و اصل در هنگام تعمیر

برد کولر گازی چیست و چه وظیفه ای دارد؟

برد کولر گازی را می توان به مغز انسان و کمپرسور آن را می توان به قلب دستگاه تشبیه کرد. از این جهت که کمپرسور، وظیفه خنک سازی دستگاه و برد نیز عملکرد دستگاه را زیر نظر داشته و به اجزای مختلف در کولر گازی، فرمان می دهد.

حتی ممکن است در صورت خرابی برد مشاهده کنید که عملکرد دستگاه به طور کلی مختل شود؛ مثلا کولر گازی خاموش و روشن نشود! چون برد الکترونیکی دستگاه، ارتباط مستقیمی با برق دارد و اگر بسوزد، هر یک از قسمت های آن با مشکل مواجه می شوند.

همچنین برد، فرمان اشتباهی به سایر اجزا صادر می کند و دستگاه کارایی خود را از دست می دهد. با این اوصاف در می یابید که برد، حساس ترین اجزاء کولر گازی است. این مورد را هم در نظر داشته باشید که گاهی اوقات امکان تعمیر برد کولر گازی وجود ندارد و باید برد دیگری را جایگزین آن کنید. کنترل کردن تمام قسمت های کولر به وسیله برد صورت می گیرد. خاموش و روشن شدن کولر، خاموش و روشن شدن کمپرسور و فن، تغییر میزان گرمایش و سرمایش و … برخی از وظایف برد هستند.

دلایل خراب شدن برد کولر گازی

برد کولر گازی می تواند به دلایل مختلفی خراب شود که در این بخش به طور کامل به آن ها اشاره می کنیم. مثلا ممکن است دستگاه شما خاموش شده و دیگر روشن نشود یا از کار بیفتد و وظایف خودش را به درستی انجام ندهد.

در اینگونه مواقع باید به دنبال دلایل مختلفی باشید که یکی از این عوامل مربوط به برد کولر گازی است. در چنین حالتی باید فورا با یکی از نمایندگی های رسمی و معتبر ما تماس با تکنیک سرویس پارس در تهران تماس بگیرید و درخواست تعمیرکار برد کولر گازی را ثبت کنید.

تکنسین های ما، به دلیل دانش بالایی که در زمینه تعمیر برد کولرهای گازی دارند، در کمتر از چند دقیقه، مشکل ایجاد شده را تشخیص می دهند و تصمیم درستی می گیرند. یعنی در صورتی که برد نیاز به تعمیر  یا تعویض داشته باشد، شما را در جریان قرار می دهند. علائم و نشانه های خرابی برد عبارتند از:

 • وجود نوسانات برق

از آن جایی که برد ارتباط مستقیمی با برق دارد، کم و زیاد شدن ولتاژ برق، باعث آسیب رساندن به دستگاه یا سایر قطعات آن می شود. از طرفی، برد، مهم ترین قطعه در کولر گازی بوده که با افت فشار برق منزل و محل کارتان، تحت تاثیر قرار می گیرد و خراب می شود. بنابراین اگر عملکرد دستگاه مختل شد، این گزینه را فراموش نکنید. توصیه می کنیم برای پیشگیری از این اتفاق ها، جریان برق را بررسی و مشکلات را بر طرف نمایید.

 • نصب اشتباه دستگاه

نصب کولر گازی باید توسط نمایندگی های رسمی انجام شود. زیرا هر گونه اشتباه در نصب دستگاه، می توان باعث سوختن برد الکترونیکی آن شود. تصور کنید سیم های رابط بین پنل و کندانسور را اشتباه به هم متصل کنید، در این حالت برد شما سریعا می سوزد. پس بهتر است این کار را به دست نیروهای ماهر تکنیک سرویس بسپارید تا ضرر مالی به شما وارد نشود. نصب اشتباه کولر نتایج بدی را نیز در بردارد که بزرگ ترین آن ها آتش سوزی می باشد.

 • برق کشی و سیم کشی اشتباه

برق کشی و سیم کشی اشتباه نیز، از جمله مواردی هستند که باعث خرابی قطعات کولر گازی از جمله برد آن می شوند. بنابراین توصیه می کنیم از تکنسین های ماهر و خبره نمایندگی های مجاز ما در سراسر تهران کمک بگیرید تا فورا مشکل شما را بر طرف کرده و تعمیر برد کولر گازی و برق کشی دستگاه را به روشی درست انجام دهند. نصب، راه اندازی، تعمیر، تعویض و حتی سرویس دستگاه خود را به ما بسپارید و هزینه هایتان را تا حد زیادی پایین بیاورید.

 • عدم انجام سرویس های دوره ای

عدم سرویس به موقع کولر گازی باعث می شود تا کارایی آن به مرور زمان با مشکل رو به رو شود. زمانی که تعمیرکار به منزل یا محل کارتان می آید، تمامی قطعات و ایرادات به وجود آمده را بررسی می کند و فورا برای بر طرف کردن آن ها اقدام می کند. این کارها برای جلوگیری از ایرادات احتمالی صورت می گیرد. سرویس دوره ای کولر گازی خود را به نمایندگی های معتبر و حرفه ای ما در سراسر پایتخت بسپارید.

 • به کار بردن کابل های بی کیفیت

از هر نصابی برای نصب کردن کولر گازی خود کمک نگیرید. همان طورکه گفتیم بهتر است نصب و راه اندازی کولر را به افراد کاربلد و حرفه ای بسپارید تا از کابل های با کیفیت موقع کارشان استفاده کنند. این قبیل نکات ریز و جزئی در افزایش طول عمر دستگاهتان اثر دارند و نیاز به تعمیرات برد کولرهای گازی را به حداقل می رسانند؛ بنابراین آن ها جدی بگیرید.

چه زمانی نیاز به تعمیر برد کولر گازی در تهران داریم؟

زمانی که قطعه ای از یک دستگاه خراب می شود، نشانه و علامت هایی را مشاهده می کنید که به گونه ای به شما اخطار می دهند. کولر گازی نیز همین گونه عمل می کند. یعنی در صورتی که برد دستگاه خراب شود، نشانه هایی از خود بروز می دهد که باید فورا با نمایندگی تکنیک سرویس و کارشناسان ما در میان بگذارید.

در چنین مواقعی ما، تعمیرکاران حرفه ای و کاربلد خودمان را به محل کار یا منزلتان اعزام می کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلتان را بر طرف کنند. در این بخش شما را با برخی از این علائم آشنا می کنیم:

 • کولر گازی روشن نمی شود

خاموش شدن ناگهانی کولر گازی و روشن نشدن آن، از نشانه هایی هستند که به شما می گویند، برد خراب شده است. البته لازم به ذکر است که این موارد می توانند دلایل مختلفی نیز داشته باشند. مثلا در برخی از مواقع فیوز برق یا سیم رابط مشکل دارد و به همین دلیل کولر روشن نمی شود یا جریان برق، نوساناتی پیدا کرده است. با این حال این موضوع، نشان دهنده خرابی برد و سپس سایر قطعات است.

 • موتور کولر گازی کار نمی کند

اول از همه بررسی کنید که مبادا سیم ها دچار پوسیدگی شده باشند. چون این امکان وجود دارد که با گذشت زمان، سیم ها و کابل ها پوسیده شده و به درستی جریان برق را به موتور یا کمپرسور منتقل نکنند. همچنین برد فرمان کولر گازی، خرابی خازن، ترموستات کنترل دمای کولر و ترموستات آن را بررسی کنید. برای این کار بهتر است از نمایندگی هایی کمک بگیرید که دانش بالایی در زمینه تعمیرات برد کولر گازی دارند.

 • دستگاه فضا را به اندازه کافی خنک نمی کند

اگر دمای کولر گازی به وسیله کولر تنظیم شد ولی کولر بر اساس آن دما شروع به کار نکرد یا بهتر است بگوییم مانع از خنک شدن فضا و محیط اطراف شد، خرابی برد یکی از دلایل آن است. عدم سرد کردن کولر، ارتباط مستقیمی با برد کولر گازی دارد. بهتر است فورا از یک تکنسین مشورت بگیرید و مضوع را با آن در میان بگذارید. این کار مانع از پرداخت هزینه های اضافی و به وجود آمدن مشکلات بعدی می شود.

 • دستگاه فضا را بیش از حد گرم می کند

این مورد دقیقا عکس مورد قبل است که برایتان توضیح دادیم. گرم کردن بیش از حد دمای محیط اطراف نیز می تواند یکی دیگر از دلایل خرابی برد کولر گازی باشد. در اینگونه مواقع بهتر است با نمایندگی های مجازی که در نزدیکی محل زندگی یا کارتان هستند تماس بگیرید و فرم درخواست تعمیر برد کولر گازی در تهران را ثبت کنید. بهتر است این قبیل مشکلات را به نیروهای ماهر ما بسپارید تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برایتان بر طرف کنند و دستگاه را مانند روز اولش تحویل بگیرید.

 • کدهای خطای مربوط به خرابی برد کولر گازی بر روی صفحه نمایش وجود دارد

هر یک از کدهای خطایی که بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنید، نشانه هایی دارند. این کد ها به شما می گویند که برد کولر گازیتان خراب شده است. با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه تان می توانید سریعا مشکل را بر طرف کنید ولی در صورتی که از کدها، چیزی دریافت نکردید، فورا با تکنسین های تکنیک سرویس پارس تماس گرفته و از آن ها درخواست کمک کنید. از بابت هزینه ها خیال تان راحت باشد، چون هدف ما بهبود کیفیت خدمات با کمترین هزینه ها است.

 • بدنه دستگاه برق دارد

در بعضی از مواقع ممکن است به دستگاتان دست بزنید و متوجه وجود برق در بدنه آن شوید. در این گونه مواقع بهتر است، پریز برقی را که دو شاخه به آن متصل است بررسی نمایید. همچنین این امکان وجود دارد که برق از کمپرسور به بدنه دستگاه منتقل شود یا برق موجود به خاطر اتصال کنتاکت های قطعات الکترونیکی کولر گازی به بدنه باشد. افزون بر این ها لخت شدن سیم های رابط و عدم اتصال کولر گازی به سیم ارت را نیز بررسی کنید.

 • دستگاه ناگهان خاموش می شود

پارگی و قطع شدن اتصالات داخلی و خارجی، یکی از مهم ترین گزینه هایی است که باید در وهله اول آن را در نظر بگیرید. مورد بعدی بروز ایراد و خرابی در کارکرد خازن های کولر گازی است. خرابی ترموستات و تنظیمات نادرست آن نیز می توانند خرابی برد را تشدید کنند. بنابراین همه این موارد را در نظر داشته باشید. خرابی رله اورلود نیز یکی از مواردی است که موجب نیاز به تعمیر برد کولرگازی در تهران می شود.

 • فن کولر گازی کار نمی کند

یکی از بهترین سیستم های تسویه هوا، کولر گازی یا اسپیلیت است که هوای خنک را در کسری از ثانیه تولید می کند. بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار آن را سرویس کنید. زمانی که فن کولر گازی کار نمی کند از سالم بودن فن گردشی آن، کمپرسور، خازن ها، برد، رله، ترمیستور، ترموستات، سوییچ چند وضعیتی و … اطمینان پیدا کنید. طبیعتا شما دانش این کارها را ندارید؛ به همین دلیل توصیه می کنیم از نمایندگی های معتبر و مجاز ما در سراسر تهران، شمال، جنوب، شرق و غرب، کمک بگیرید.

 • ریموت کولرگازی کار نمی کند

کار نکردن ریموت یا همان کنترل کولر گازی نیز، یکی دیگر از موارد آزار دهنده برای هر فردی است. اگر کنترل خراب شود، نمی توانید تنظیمات دما را به راحتی انجام دهید. اولین موردی که باید برای بررسی کردن در نظر  بگیرید، سالم بودن باطری های ریموت است. خرابی برد کنترل، خرابی برد کولر گازی و … نیز از دیگر مواردی است که باید در نظر بگیرید. در صورت تمام شدن باطری ها، باطری دیگری بر روی آن بیندازید.

عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی در تهران

عیب یابی و تعمیر قطعات کولر گازی خود را به نمایندگی معتبری همچون تکنیک سرویس پارس در تهران بسپارید. در واقع تکنسین های ماما، آموزش دیده و مهارت بالایی در تعمیر برد کولر گازی و عیب یابی آن دارند.

زمانی که برد کولرگازی شما خراب شد، فورا به وب سایت ما مراجعه کرده یا با ما تماس بگیرید. در کمترین زمان ممکن، تعمیرکار را به آدرسی که داده اید، اعزام می کنیم. این تعمیر کار، در کمتر از چند دقیقه، عیب دستگاه را متوجه می شود و تشخیص درست او، مانع از پرداخت هزینه های اضافی می شود.

همچنین تکنسین های ما در زمان هایی که نیاز است به تعمیر یا تعویض دستگاهتان می پردازند. در صورت تعویض قطعه ای، از قطعات اصل و فابریک استفاده می کنند و کولر را مانند روز اول به شما تحویل می دهند. عیب یابی و تعمیر قطعات برد کولر گازی عبارتند از:

 • خراب شدن رله

رله، یکی از قطعات برد اسپلیت بوده که شکل ها و اندازه های مختلفی دارد. در صورتی که این قطعه خراب شود، هم عملکرد کمپرسور و هم عملکرد فن کولر مختل می شود. پس در چنین مواقعی نیاز به یک تکنسین ماهر است تا رله را تست کرده و از سالم بودن آن اطمینان پیدا کند. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، ابتدا قطعه مورد نظر (یعنی همان رله)، را از دستگاه جدا کرده و با یک آمپرمتر، آن را تست کنید. در صورت نیاز باید رله برد را عوض نمایید.

 • خراب شدن آی سی

کولر گازی به یک ولتاژ ثابت برای کار کردن نیاز دارد که این ولتاژ ثابت را از آی سی می گیرد. گاهی اوقات این امکان وجود دارد که آی سی بسوزد یا بیش از اندازه داغ کند. در چنین مواقعی بهتر است از سالم بودن آی سی مطمئن شوید. این موضوع، کار ساده ای نیست بنابراین بهتر است از یک نمایندگی تعمیر برد کولر گازی معتبر برای این کار کمک بگیرید. در صورتی که آی سی خراب شده باشد یا بسوزد، باید آن را فورا عوض کنید.

 • خراب شدن ترانسفورماتور

ترانسفورماتور هم مانند آی سی، وظیفه ثابت کردن ولتاژ برق را بر عهده دارد. چانچه هر یک از قطعات نام برده شده خراب شوند، تبدیل ولتاژ هم به خوبی صورت نمی گیرد و عمل برق رسانی به نواتحی مختلف دستگاه نیز با مشکل رو به رو می شود. بنابراین اول از همه سالم بودن این قطعات را در نظر بگیرید و اگر خراب بود، به کمک یک لحیم، آن را از برد جدا کرده و یک ترانسفورماتور جدید جایگزین آن کنید.

 • خراب شدن مادون قرمز

مادون قرمز به شما کمک می کند تا دستگاه را از راه دور کنترل کرده و هر دستوری که می خواهید به کولر گازی بدهید. در واقع مادون قرمز، اطلاعات دریافتی را به برد برای تجزیه و تحلیل می فرستد و به همین دلیل در بخش جلویی پنل کولر قرار دارد. حال اگر مادون قرمز خراب شود، ممکن است، سیم رابط بین آن و برد شل شده باشد. قبل از انجام هرگونه کاری، بهتر است ابتدا سیم مادون را بررسی کرده و سپس از تکنسین های ما مشورت بگیرید.

 • خراب شدن خازن ها

در برد کولر گازی، خازن های زیادی وجود دارد که خرابی هر یک از آن ها، روی عملکرد برد تاثیر می گذارند. در صورتی که هر چند وقت یک بار کولر گازیتان را سرویس کنید، کارشناسان متخصص تعمیر برد اسپلیت به دقت خازن ها را بررسی می کنند تا از سالم بودن آن ها اطمینان پیدا کنند. این کار را نیز می توانید خودتان با یک اهم متر نیز انجام بدهید و در صورت خرابی، باید مجددا خازن جدیدی بخرید.

 • خراب شدن مقاومت ها

مقاومت ها که در اصطلاح به آن ها وریستور نیز می گویند، وظیفه خاصی را بر عهده دارند. یکی از وظایف آن ها، کنترل کردن ولتاژ برقی است که به دستگاه وارد می شود. اما مسئولیت مهم دیگر آن ها این است که از سوختن قطعات حساس در برد اسپیلیت جلوگیری می کنند.

تصور کنید این قطعه مهم بسوزد، چه اتفاقی می افتد؟ این کار باعث آسیب رساندن به برد می شود و در نتیجه عمکرد دستگاه مختل می شود. شما می توانید از طریق یک آمپر متر، همه مقاومت ها را تست کرده و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

 • خراب شدن سیم ها و فیش ها

در برخی مواقع، کولر گازی هیچ عیب خاصی ندارد و سیم ها یا فیش های آن شل یا اتصالشان قطع شده است. پس این موارد هیچ کدام باعث خرابی برد و از کار افتادن آن نمی شوند. توصیه می کنیم پیش از انجام هر کاری، ابتدا از وصل بودن سیم ها و اتصال آن ها مطمئن شوید.

همچنین در صورت شل بودن سیم یا فیش، حتما آن ها را عوض کنید تا عملکرد دستگاه را مختل نکنند. این موارد پیش پا افتاده و جدی نگرفتن آن ها می توانند به مرور زمان خطر ساز باشند و فرآیند تعمیر برد کولر گازی را با مشکل مواجه کنند بنابراین آن ها را جدی بگیرید.

نظرات مشتریان شرکت تکنیک سرویس پارس
دیدگاه شما
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ehsan

تعمیرکار شرکت برای تعمیر برد کولر گازی خیلی حرفه ای بود و اجرت منصفانه ای هم گرفت

5/5 - (5 امتیاز)
کارمند تکنیک سرویس پارس
تعمیر سریع و با کادر متخصص تکنیک سرویس پارس
فقط یک تماس فاصله با حل مشکل و تعمیر اصولی
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد