تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

تعمیرات ماکروفر پاناسونیک

در دنیای امروز یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات اشپزخانه ماکروفرها هستند چرا که به دلیل شاغل بودن خانم ها زمان کمی برای رسیدگی به امور منزل دارند در نتیجه این دستگاه  مانع اتلاف وقت می شود و با استفاده از آن به راحتی و در زمان کمتری میتوان اقدام به پخت غذا و یا گرم کردن آن نمود. همچنین برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد مثل گوشت، مرغ یا سبزیجات استفاده از ماکروفر بهترین و ایمن ترین روش است.این تجهیزات ضروری اشپزخانه بر خلاف ظاهر کوچک و نسبتا ساده ای که دارند، اما در اصل ساختار خاص و ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. همچنین خرید برند نامناسب باعث می شود عمر دستگاه کوتاه باشد و یا استفاده نامناسب از دستگاه منجر به خرابی ماکروفر می شود. از این رو در صورت مشاهده هرگونه عیب و ایراد، بهتر است همیشه از متخصصین کمک بگیرید.شرکت پاناسونیک یکی از معروف ترین تولید کنندگان لوازم خانگی است که در این عرصه فعالیت می کند. محصولات این شرکت مانند ماکروفر پاناسونیک  دارای ظاهری زیبا، بدنه ی مقاوم و ظرفیت بالا هستند.

روش پخت غذا در ماکروفر پاناسونیک

پخت غذا در ماکروفر توسط امواج مایکروویو انجام می شود. مایکروویو ها امواج الکترومغناطیسی هستند که طول موج کوتاه و انرژی بالا دارند و از انها میتوان برای پخت مواد غذایی استفاده کرد.

به این صورت که این امواج در اثر برخورد با مواد غذایی جذب ان می شوند و درون مواد غذایی انرزی جنبشی ایجاد می کند از این رو مولکول های آب موجود در مواد غذایی شروع به لرزش می کنند  و در نتیجه اصطکاک ایجاد شده گرما تولید می شود. در واقع مواد غذایی بر اثر همین گرمای تولید شده است که پخته می شوند.

مشکلات متداول تعمیرات ماکروفرهای پاناسونیک

  • علت روشن نشدن ماکروفر پاناسونیک

برای روشن کردن ماکروفر ابتدا به دفترچه راهنمایی که هنگام خرید محصول در اختیار شما قرار گرفته شده است مراجه کرده  و آن را به طور کامل مطالعه کنید. همچنین بررسی کنید که پریز، برق داشته باشد دو شاخه دستگاه به درستی به برق متصل شده باشد قفل کودک دستگاه غیر فعال باشد. اگر هیچ کدام از این موارد مشکلی نداشت حتما با نمایندگی های مجاز پاناسونیک و یا تعمیر کاران معتبر تماس بگیرید .

  • دلیل دود کردن ماکروفر پاناسونیک

اگر  برنامه کانوکشن یا گریل روشن باشد و ماکروفر دچار مشکل دود کردن شود ، احتمالا به دلیل سوختن چربی ها و غذای  باقی مانده درون دستگاه است و باید دستگاه را به طور کامل تمیزکنید اما در صورتی که ماکروفر را روشن کنید قبل از این که برنامه پخن غذا را فعال کنید دود کند لازم است به سرعت با تعمیرکار یا نمایندگی تماس حاصل فرمایید.

  • علت نچرخیدن سینی ماکروفر پاناسونیک

هنگامی که دکمه استارت را میزنید اما سینی آن نمی چرخد ابتدا چرخ زیر سینی و همچنین ریل آن را به خوبی تمیز کنید. چرا که ممکن است غذای باقی مانده و یا چربی ها مانع چرخیدن ان شوند پس از اتمام مراحل تمیزکاری یه ظرف پر اب روی سینی ماکروفر قرار دهید. اگر با قرار دادن جسم سنگین روی سینی باز هم شروع به چرخیدن نکرد باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. در چنین مواردی احتمالا مشکل از قطعه ای به نام شفت است که در زیر و مرکز سینی قرار دارد و تعویض آن بسیار اسان است.

  • علت جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک

ابتدا باید تست کنید که دستگاه سالم است یا خیر. برای این کار یک ظرف آب پر نمایید و داخل ماکروفر قرار دهید. مراقب باشید ظرف یا تجهیزات دیگری درون دستگاه نباشد. اگر ماکروفر جرقه نزند و به درستی کار کند نتیجه می گیریم دستگاه سالم است و لوازمی که درون ان قرار می دهید باعث بازتاب و جرقه می شود. اما اگر با قرار دادن ظرف پر اب باز هم ماکروفر جرقه زد باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

  • علت صدای ماکروفر پاناسونیک

مشکل صدای ماکروفر پاناسونیک ممکن است به این دلیل باشد که شفت و سینی ماکروفر به درستی در جای خود قرار نگرفته باشند و یا به دلیل وجود تکه های غذا به سختی می چرخد و تولید صدا می کند. و یا ممکن است صدا به دلیل کارکرد فن دستگاه باشد چرا که فعال بودن فن همیشه با تولید صدا همراه است. همچنین تراز نبودن دستگاه باعث تولید صدا می شود. اما اگر دلیل صدای دستگاه هیچ یک از این موارد نبود باید با نمایندگی و یا تعمیرکار تماس بگیرید.

  • علت روشن نشدن گریل ماکروفر پاناسونیک

برای رفع مشکل روشن نشدن گریل باید مطمئن شوید المنت های دستگاه به درستی کار می کند. چرا که معمولا علت روشن نشدن گریل دستگاه خرابی المنت، برد یا ترموستات است. برای تست گریل ابتدا باید ماکروفر را بر روی برنامه گریل تنظیم کنید و روی زمان دو دقیقه بگذارید. در صورتی که المنت روشن شود و به رنگ قرمز در آید به این معنی است که گریل دستگاه سالم است در غیر این صورت باید برای تعمیر آن از تعمیرکار ماکروفر کمک بگیرید.

  • مشکل کار نکردن دکمه های ماکرفر پاناسونیک

در صورتی که قفل کودک دستگاه فعال باشد هیچ کدام از دکمه ها کار نمی کند پس بهتر است ابتدا این موضوع را بررسی کنید . بعد از این که مطمئن شدید قفل کودک فعال نیست ، ماکروفر پاناسونیک را از برق جدا کرده حدود 2 دقیقه صبر و مجددا به برق وصل کنید. اگر مشکل دکمه های دستگاه بر طرف نشد باید با نمایندگی های پاناسونیک و یا تعمیرکاران با تجربه تماس بگیرید و از ان ها راهنمایی بخواهید.

  • علت خاموش شدن ماکروفرو پاناسونیک در حین کار

ابتدا باید بدانید که طراحی داخلی سیستم های ماکروفر به گونه ای است که در صورت افزایش حرارت دستگاه، ترموستات به طور خودکار فعال می شود و دستگاه را خاموش می کند پس عواملی که باعث ایجاد این افزایش حرارت می شود را بررسی کنید به طور مثال قرار گرفتن دستگاه درون یک محیط که هوا به درستی جریان ندارد مانند داخل کابینت ممکن است از عوامل افزایش این حرارت دستگاه باشد.

همچنین عدم اتصال مستقیم دستگاه به برق ممکن باعث خاموش شدن ناگهانی ماکروفر می شود  پس سیم رابط را جدا کرده و دستگاه را مستقیم به پریز برق وصل کنید. همچنین نوسانات برق ممکن است باعث ایجاد خسارات زیادی به دستگاه شود و حتی ممکن است باعث سوختن آن شود.

اگر به موارد بالا توجه کردید اما همچنان دستگاه 6 دقیقه بعد از روشن شدن خاموش شد حتما برای رفع عیب با تعمیرکار تماس بگیرید.

اروریا کد خطا ماکروفر پاناسونیک

ترانس ولتاژ معمولا ولتاژ مورد نیاز لامپ اشعه را فراهم می کند اما در ماکروفر ها به جای آن از فناوری اینورتر استفاده می کنند که بسیارکم مصرف تر است. اینورتر و مگنترون جزو قطعات اصلی و ضروری درسیکل گرمایشی ماکروفر پاناسونیک محسوب می شود. حال هر مشکلی در این قطعه رخ دهد باعث می شود دستگاه گرم نکند و کد خطای H97 و H98 ظاهر می شود. در صورت مشاهده این کد خطاها حتما سریعا دستگاه را از برق بکشید و دیگر روشن نکنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.اروریا کد خطا ماکروفر پاناسونیک

روش هایی برای دیرتر خراب شدن ماکروفر پاناسونیک

بجای استفاده از ظروف فلزی از ظروف چینی شفاف و بدون حاشیه  و ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید .

بعد از هر بار پختن یا گرم کردن غذا ماکروفر را تمیز کنید چرا که باقی مانده غذا و چربی هنگامی که مجدد دستگاه را روشن کنید باعث بروز مشکلاتی می شود.

ماکروفر خود را  بدون ماده غذایی و خالی روشن نکنید چرا که امواج درون ماکروفر پخش می شود و باعث اسیب به قسمت های مختلف دستگاه می شود.

فریب فیلم های اینترنتی را نخورید و تخم مرغ را داخل ماکروفر نجوشانید چرا که گرمای سریع دستگاه باعث ایجاد بخار زیادی درون تخم مرغ می شود و چون جایی برای خروج ندارد متلاشی می شود.

غذاهای کنسروی و در بسته را درون ماکروفرها قرار ندهید زیرا باعث انفجار و اتش سوزی می شود.

قیمت ماکروفرهای پاناسونیک

قیمت مایکروفرها با تواجه به قابلیت و گنجایش دستگاه متغیر است. ظرفیت مایکروفرها بر اساس لیتر اندازه‌گیری می‌شود عموما بین 20 تا 50 لیتر در بازار موجود است. برای خرید ماکروفر مناسب خود، فضای اشپزخانه برای قرار گیری دستگاه همچنین تعداد اعضای خانواده را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین مدل با ظرفیت مناسب را انتخاب کنید.

نظرات مشتریان شرکت تکنیک سرویس پارس
دیدگاه شما
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (1 امتیاز)
کارمند تکنیک سرویس پارس
تعمیر سریع و با کادر متخصص تکنیک سرویس پارس
فقط یک تماس فاصله با حل مشکل و تعمیر اصولی
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد