تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی

برنامه های شستشوی لباسشویی | معرفی کامل

ممکن است که ماشین ‌های لباسشویی مدرن با تمام دکمه ‌ها و صفحه ‌هایشان برای شما کمی گیج کننده باشند. اگر در مورد روند کار ماشین لباسشویی فعلی یا ماشین لباسشویی جدید خود مطمئن نیستید، این مقاله را دنبال کنید. در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل در مورد برنامه های شستشو ماشین لباسشویی صحبت کنیم.

تعمیر لباسشویی

برای سفارش خدمات تعمیر لباسشویی سامسونگ و تعمیر لباسشویی از طریق شماره های 09337788989 – 02166175744 با تیم متخصص تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید. این مجموعه خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی برقی و آشپزخانه را با گارانتی تعمیرات ارائه می دهد.

فیلم توضیح برنامه های لباسشویی

کار با برنامه های لباسشویی

وسایلی که قابل شستشو از موادی تشکیل شده‌ اند که همه‌ با یک روش مشخص قابل شستشو نیستند. چرا که امکان دارد که اصلا تمیز نشوند و یا به دلیل دمای نا مناسب آب، الیاف لباس از بین برود. برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی برای برند های مختلف متفاوت است. توجه کنید که قبل از استفاده از ماشین لباسشویی حتما در مورد برنامه های شستشو آن اطلاعات کسب کنید. متناسب با برنامه شستشویی که با توجه به جنس لباس انتخاب می کنید، زمان شست و شو، سرعت چرخش، زمان اب کشی و میزان سرعت خشک کن مشخص خواهد شد.

درست است که لباسشویی ‌های اتوماتیک همه کار را خودکار انجام می‌دهند اما قبل از آن مصرف کننده بایستی که نوع لباس و لکه را مشخص نماید. در غیر این صورت لباسشویی عملکرد خوبی نخواهد داشت.

معنای برنامه های لباسشویی و کاربرد آن ها

 • برنامه شستشوی لباسشویی duvet

لباس‌ هایی که جنس الیاف خاصی دارند، حساسیت ‌های ویژه ‌ای نیز دارند. برای شستن لباس‌ های مخملی، ملحفه ها، پتو ها، روتختی، بالش و غیره که اغلب از الیاف مصنوعی درست شده ‌اند بایستی که از این برنامه استفاده نمود؛ چرا که دمای آب، میزان و سرعت چرخش و همچنین زمان خشک کردن و آب کشی به گونه ای تنظیم شده است که بتواند موارد ذکر شده را کاملا تمیز کند. آن ها به دلیل جنسی که دارند به مقدار آب بیشتر و همچنین مدت زمان آب کشی بیشتری نیاز دارند. چرا که در صورت کم بودن این زمان یا مقدار آب و با توجه به جنسشان، اصلا خیس نمی شوند و یا امکان دارد که پس از آب کشی مواد شوینده روی آن ها باقی مانده باشد.

برنامه duvet در لباسشویی

همانطور که می دانید، باقی ماندن مواد شوینده بر روی لباس‌ های مخملی، پتو ها و غیره سبب بو گرفتن آن ها و همچنین پوسیدن ان ها به مرور زمان خواهد شد. این موضوع حتی ممکن است که برای افرادی با پوست های حساس نسبت به مواد شوینده، مشکلاتی را ایجاد کند.

 • برنامه شستشوی لباسشویی soak

گاهی اوقات لباس ها بسیار کثیف بوده و نیاز به شست و شوی اضافی دارند. در این زمان می توانید از برنامه soak استفاده کنید. در واقع با انتخاب این برنامه مدت زمان شستشو بیشتر خواهد شد.

 • برنامه شستشوی لباسشویی skin care

برای شستشوی لباس هایی که تماس مستقیم با پوست مصرف کنندگان دارند از جمله لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا و به منظور مراقبت از پوست آن ها از این برنامه استفاده می کنند.

 •  برنامه شستشوی لباسشویی refresh

واژه refresh به معنای تازه کردن است. از این برنامه برای شستشو با بخار استفاده می شود. در واقع این برنامه یک برنامه ضد چروک به حساب می آید.

برنامه refresh در لباسشویی

 • برنامه شستشوی لباسشویی easy care

این برنامه یک برنامه ‌ی شست و شوی  جانبی ا‌ست که از چروک ‌های زیاد لباس‌ ها جلوگیری می کند. این برنامه برای پیراهن های پرمصرف روزانه مناسب است  که نیازی به اتو ندارند. در واقع این برنامه نیز یک برنامه ضد چروک است. توجه داشته باشید که این برنامه جهت شست و شوی لباس ‌هایی که حساس و ظریف هستند مناسب نیست.

 • برنامه شستشوی لباسشویی black care

آیا برای لباس های مشکی شما هم هنگام شستشو مشکل پیش می آید و رنگ خود را از دست می دهند؟ بهترین روش برای جلوگیری از این کار استفاده از برنامه black care است. این برنامه مناسب شست و شو لباس های مشکی و تیره است.

 • برنامه شستشوی لباسشویی blanket

واژه blanket به معنای پتو بوده و برای شستشوی پتو، لباس ها و همچنین پارچه های ضخیم استفاده می شود.

برنامه blanket در لباسشویی

 • برنامه شستشوی لباسشویی favorit

برنامه favorit ماشین لباسشویی به کاربران این امکان را می دهد تا برنامه ریزی دلخواه خود را انجام دهند.

 • برنامه شستشوی لباسشویی cotton

این برنامه مناسب برای لباس های رنگی سبک از جمله پیراهن، لباس شب، پیژامه وغیره و همچنین لباسهای کتان و پنبه ای سفید نسبتا کثیف است.

 • برنامه شستشوی لباسشویی cotton eco

این برنامه مشابه است با برنامه cotton و در بعضی مدل ها cotton+  نیز نام گذاری می شود. تفاوتی که این برنامه با برنامه cotton دارد در این است که در این برنامه از حداقل انرژی برای شستشو استفاده می شود.

 • برنامه شستشوی لباسشویی synthetic

این برنامه برای شست و شو لباس های معمولی استفاده می شود. در این برنامه در مقایسه با برنامه های cotton دمای آب پایین تر و سرعت چرخش کمتر است. این به این دلیل است که این لباس ها حساسیت بیشتری دارند و نیاز به شستشوی دقیق تری دارند. در حالی که اساساً همه ماشین‌ های لباسشویی دارای برنامه cotton هستند، اما همه ماشین ‌های لباسشویی دارای برنامه synthetic نیستند.

مجموعه تکینیک سرویس پارس خدمات تعمیرات و نصب لوازم خانگی مختلف از جمله تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال را با تضمین کیفیت انجام کار و نیز ارائه گارانتی تعمیرات انجام می دهد. برای سفارش خدمات مورد نیاز خود با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

 • برنامه شستشوی لباسشویی delicate

برخی لباس ها وجود دارند که در شست و شوی آن ها بسیار دقت شود و در غیر این صورت به سرعت خراب می شوند. به همین خاطر از برنامه delicate برای شست و شوی این لباس های ظریف استفاده می گردد. این لباس ها و یا وسایل قابل شست و شوی ظریف می توانند شامل  پارچه‌هایی مثل پرده‌های نازک و یا ابریشم نسبتا گران و حساس‌تر از پارچه‌ های لباس باشند. به طور کلی از این برنامه برای شست و شوی پارچه های ظریف استفاده می گردد.

برنامه delicate در لباسشویی

پارچه ‌هایی که با این برنامه شستشو می شوند، گردش کند تری داشته و در نتیجه آسیب کمتری خواهند دید. توجه داشته باشید که هنگام شستشوی این پارچه ها باید به جای پودر لباسشویی از مایع لباسشویی استفاده کرده و نباید به همراه لباس هایی از جنس دیگر شسته شوند.

 • برنامه شستشوی لباسشویی wool

برای شست و شوی لباس های پشمی خود می توانید از این برنامه استفاده نمایید. در شست و شوی این جنس از برنامه ها توجه داشته باشید که از مواد شوینده مخصوص لباس های پشمی استفاده کنید.

برنامه wool در ماشین لباسشویی

 • برنامه شستشوی لباسشویی hand wash

از برنامه hand wash برای شست و شوی لباس های ظریف همانند شستشوی دستی استفاده می گردد.

 • برنامه شستشوی لباسشویی 30 quick

آیا عجله دارید و می خواهید لباس هایتان به سرعت شسته شوند؟ می توانید از برنامه quick30 استفاده کنید. این برنامه به شما کمک می کند تا لباس های خود را در 30 دقیقه بشویید.

 • برنامه rinse + spin

در صورتی که قصد دارید که لباس هایتان را آب کشی و خشک کنید بایستی از برنام rnise + spin استفاده نمایید.

 • برنامه drain

جهت تخلیه از برنامه drain استفاده می گردد.

 • برنامه pre wash

حتما اگر توجه کرده باشید، پیش از عملیات شست و شو، لباس ها خیس می شوند. این کار توسط برنامه pre wash انجام می پذیرد.

 • برنامه rinse +

اگر قصد دارید که لباس هایتان فقط یک مرتبه آب کشی شوند، باید که از برنامه rinse+ استفاده نمایید.

 • برنامه crese care

برنامه crese care یکی دیگر از برنامه های ضد چروک است که جهت آسان کردن اتو کشی استفاده می شود.

برنامه crese care در لباسشویی

 • برنامه dry

اگر ترجیح می دهید تا لباس هایتان توسط ماشین لباسشویی خشک شود، از برنامه dry استفاده نمایید. این برنامه امکان خشک شدن 100 درصد لباس های شما را فراهم می آورد.

برنامه dry در لباسشویی

 • برنامه شستشوی لباسشویی dark wash

اگر قصد شستشوی لباس های تیره خود را دارید، از برنامه dark wash استفاده نمایید. این برنامه از رنگ لباس های تیره شما محافظت می کند.

 • برنامه شستشوی لباسشویی sports wear

همانطور که می دانید لباس ‌ها از الیاف مختلفی ساخته شده ‌اند. هر کدام از الیاف ها حساسیت‌ های مخصوص خود را دارند. بنابراین شرایط شست و شوی مخصوص خود را دارند. همانطور که شما هم می دانید لباس های ورزشی به دلیل الیافی که از آن ها ساخته شده اند، با وجود این که دیر تر خیس می شوند اما زودتر بو می گیرند. بنابراین نیاز دارند تا زود به زود شسته شوند.

برنامه sports wear در لباسشویی

در صورتی که تنظیمات برنامه لباسشویی متناسب با این لباس‌ها انتخاب نشود، چون به صورت مکرر شسته می شوند، از عمر این لباس ها کاسته می شود.

 • برنامه شستشوی لباسشویی boiling care

اگر قصد شست و شوی لباس های بیمار را دارید می توانید از برنامه boiling care استفاده نمایید.

 • برنامه شستشوی لباسشویی bad cover

در صورتی که می خواهید رو تختی و یا وسایل قابل شستشو بزرگ را بشویید برنامه bad cover انتخاب مناسبی است.

 • برنامه شستشوی لباسشویی steam wear

برنامه steam wear لباس ها را با بخار شستشو می دهد و می توان گفت برنامه ضد چروک دیگری است.

 • برنامه rinse ++

چنانچه می خواهید دو بار آب کشی اضافه برای لباس های تان داشته باشید می توانید برنامه rinse ++  را انتخاب نمایید.

 • برنامه wash + dry

برنامه wash + dry هم جهت شست و شو و هم جهت خشک کردن لباس ها استفاده می گردد.

 • برنامه no spin

چنانچه فقط می خواهید که لباس هایتان شسته شوند اما خشک نشوند بایستی از برنامه no spin استفاده نمایید.

 • برنامه شستشوی لباسشویی silent wash

صدای شستشوی ماشین لباسشویی شما را آزار می دهد؟ برای این که شستشویی بدون صدا را تجربه کنید از برنامه silent wash استفاده نمایید.

 • برنامه time delay

برنامه time delay سبب تاخیر در عملکرد لباسشویی خواهد شد.

 • برنامه شستشوی لباسشویی Sensitive

این برنامه برای افرادی در نظر گرفته  شده است که به مواد شوینده حساس هستند تا بتوانند بدون هیچ نگرانی از ماشین لباس شویی استفاده کنند.

این برنامه دمای شستشوی لباس ها را ثابت نگه داشته می دارد و سبب می ‌شود تا عوامل حساسیت ‌زا نظیر میکروب ‌ها، باکتری ‌ها و غیره کاملا پاک شوند. علاوه بر این زمان طولانی شست و شو در این برنامه سبب می شود تا مواد شوینده به صورت کامل از سطح لباس ها پاک شوند.

 • برنامه شستشوی لباسشویی mix

این برنامه یکی از برنامه هایی است که برای جنس ‌های مختلف کاربرد دارد و می توان گفت که از بهترین برنامه ها برای شستن لباس‌ ها به حساب می آید. در صورتی که از برنامه های مناسب برای شست و شوی لباس خود مطلع نیستید، بهتر است تا از این برنامه استفاده نمایید.

 • برنامه شستشوی لباسشویی intensive

از این برنامه برای لباس ‌های کثیف و یا حتی معمولی استفاده می‌ شود. عملکرد آن به این صورت است که در ابتدا لباس ‌ها را خیس می کند و سپس آب کشی می کند. بعضی اوقات مشاهده می ‌شود که مصرف کنندگان از باقی ماندن لکه ‌ها بر روی لباس خود شاکی هستند. در این برنامه ابتدا لکه ها به صورت کامل از بین خواهند رفت و سپس شست و شوی کامل انجام می پذیرد. از این برنامه شستشو می توان برای اکثر لباس‌ ها استفاده کرد.

سخن نهایی: آیا نمی دانید که از کدام برنامه ها برای شستشوی لباس های خود استفاده کنید؟ در این مقاله سعی بر آن شد تا به طور جامع درمورد برنامه های ماشین لباسشویی صحبت گردد. شما می توانید با کمک این توضیحات، برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

تیم تکنیک سرویس پارس مجموعه خدمات خود نظیر تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران ، تعمیر ماکروفر و … را توسط تعمیرکاران حرفه ای و آموزش دیده در تمام مناطق تهران ارائه می دهد. خدمات مورد نظر خود را از طریق شماره های 09337788989 – 02166175744 سفارش دهید.

مقالات مرتبط:

علائم و دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی

مقالات مشابه: راهنمای رفع ارور 3C ، 3E و 3C2 در تعمیر لباسشویی سامسونگ، خطای موتور راهنمای تعمیر برد لباسشویی سامسونگ اینورتر عیب یابی و تعمیر لباسشویی سامسونگ | تست مود | معرفی خطا و ارور ها علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد