تعمیر و نصب چیلر

ما در تیم تکنیک سرویس پارس دارای تکنسین ها و نصاب هایی هستیم که قادر به نصب انواع چیلر در ساختمان های مختلف بوده و این کار را به صورت کاملا تخصصی و در مدت زمانی کوتاه انجام می دهند. برای دریافت خدمات تعمیر و نصب چیلر می توانید با شماره تلفن 02166175744  یا 09337788989  تماس گرفته و با ما در ارتباط باشید.

تیم بسیار ماهر و نصاب های متخصص ما در تمام جنبه های نصب ، تعویض و تعمیر چیلر به خوبی مسلط هستند. ما در خدمات تجاری HVAC تخصص داریم. خدمات چیلر ما شامل نصب، تعمیر و نگهداری است.

نصب نادرست می تواند منجر به برق گرفتگی، اتصال کوتاه، نشتی، آتش سوزی یا آسیب رساندن به دیگران شود. نصب چیلرها باید توسط یک تکنسین و نصاب حرفه ای چیلر انجام شود. علاوه از آن راه اندازی چیلر باید توسط شرکت ها و اشخاص مجوزدار، مجاز و آموزش دیده طبق استانداردها و قوانین رایج انجام شود.

خدمات چیلر ما در کل شامل موارد زیر می شود که عبارتند از:

 • نصب و راه اندازی کامل چیلر
 • تعمیرات چیلر
 • مقاوم سازی چیلر نصب شده
 • انجام ارتقاء و تعویض چیلر
 • تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و دوره ای چیلر (سرویس دوره ای چیلر)
تعمیر و نصب چیلر
تحویل سریع

حداکثر زمان تعمیرات توسط تکنیک سرویس پارس 24 الی 48 ساعت بوده و بیشتر تعمیرات در محل شما در کمتر از 2 ساعت انجام می شود.

گارانتی یک ماهه

برای تضمین تعمیرات در صورت خرابی مجدد همان قطعه، شرکت به صورت رایگان برای شما تعمیرات را انجام خواهد داد و نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.

گواهی اصالت قطعات

برای آسوده خاطر بودن مشتریان مراجعه کننده به شرکت گواهی صادر می شود تا اصالت و درجه یک بودن قطعه به کار رفته در تعمیرات را تضمین نماید.

فرم درخواست خدمات
جهت درخواست خدمات لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید

خدمات تعمیر و نصب چیلر ما

نصب، تعمیر و نگهداری چیلرها، از جمله نصب و تعمیر چیلرهای تجاری واقعا یک کار تخصصی می باشد که باید توسط متخصصین و نصاب های ماهر و تعمیرکاران چیلر که چندین سال است  در این کار تبحر دارند انجام شوند. متخصصان تهویه مطبوع ما برای نصب و عیب یابی هر نوع قطعه ای که نیاز به تعمیر یا تعویض دارید و ممکن است نیاز داشته باشید، آموزش های ویژه ای دیده اند. همچنین شرکت ما واجد شرایط و تجربه کافی و لازم است تا به شما در انتخاب محصولات چیلر صنعتی و تجاری ایده آل، متناسب با فضا و کاربرد شما برای کسب و کار و متناسب با بودجه شما کمک کنیم.

ما در همه مراحل اعم از نصب، تعمیر یا جایگزینی و تعویض همه برندهای اصلی چیلرهای جذبی، سانتریفیوژی، پیچی، رفت و برگشتی و… که منجر به حداکثر کارایی ساختمان، حداکثر راحتی برای ساکنان ساختمان، شرکت های تولیدی صنعتی و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و بازگشت جذاب سرمایه شما در کنار شما هستیم.

خدمات چیلر ما علاوه از خدمات نصب چيلر شامل موارد زیر نیز می باشد که عبارتند از:

 • بازرسی و سرویس کلیه برندها و انواع چیلرها و تجهیزات HVAC
 • مقاوم سازی مبرد، جایگزینی و ارتقای کارآمد انرژی
 • انتخاب چیلر مناسب، تجزیه و تحلیل عملکرد آن ها
 • تعویض یا تعمیر موتور و کمپرسور در طول مدت استفاده
 • تعمیرات اساسی مورد نیاز چیلرها
 • ارتقا و جایگزینی قطعات مختلف مثل درایو فرکانس قابل تنظیم
 • ارتقاء و نصب پنل کنترل و محفظه مبرد
 • تعویض انواع قطعات و لوازم چیلرها
 • قراردادهای تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و خدمات سالانه پیش فصل

مواردی که باید توسط نصاب چیلر در نظر گرفته شوند

شرکت و شخصی که به عنوان تعمیرکار و نصاب چیلرها، مخصوصا چیلرهای صنعتی اقدام می کند باید اشخاصی باشند که با موارد زیر آشنا هستند و به درستی کار نصب را انجام دهند. این موارد در حالت کلی عبارتند از:

 • نقشه خوانی و نحوه ارتباط اجزاء، سیم کشی و… با هم را بلد باشند و بتوانند درست تشخیص داده و نصب کنند.
 • دفترچه راهنمای دستگاه را به صورت کامل از 0 تا 100 بتواند با زبان فنی وسیله مربوطه ارتباط برقرار کرده و بخواند.
 • اطلاعات فنی لازم چیلر را به خریدار و اپراتور واجد شرایط شرح داده و اجازه دهد تا از بعد از نصب و راه اندازی در مورد نگهداری مناسب آن بعد از رفتن اطمینان حاصل شود.
 • نصاب چیلر باید با در نظر گرفتن ایمنی های لازم کاری کند که هیچ گونه خطری برای افراد، حیوانات و… اعم از برق گرفتگی و … پیش نیاید.
 • خسارت های ناشی از قصور آورنده برای پس از تحویل را نمی توان به سازنده نسبت داد. یعنی دستگاه باید بلافاصله پس از رسیدن به محل نصب نهایی، توسط نصاب ماهر از نظر هرگونه آسیب احتمالی و تمام اجزای توضیح داده شده در برگه تحویل باید بازرسی و بررسی شود که این کار را ما به نحو احسنت برای شما انجام می دهیم.
 • مدل و ولتاژ منبع تغذیه نشان داده شده بر روی پلاک دستگاه باید توسط تعمیرکار ماهر چیلر و نصاب آن چک و نصب شود.
 • دستگاه باید به طور محکم فقط با استفاده از نقاط مشخصی که برای بلند کردن آن در نظر گرفته شده است با بالا بر بلنده کرده و روی پایه آن ثابت و نصب شود.
 • و…

نصب چیلر در تهران

شرکت تکنیک سرویس پارس با جمع آوری نیروهای متخصص و با سواد در این زمینه، اقدام به انجام خدمات راه اندازی و نصب چیلر و تعمیر چیلر در تمامی نقاط تهران می نماید. این شرکت خدمات خود را به صورت شبانه روزی انجام می دهد و شما می توانید تنها با یک تماس رایگان، از خدمات این شرکت بهره مند گردید.

علاوه بر تماس تلفنی، شما می توانید از طریق فرمی که در سایت شرکت قرار داده شده است، درخواست خود را ثبت نموده و منتظر باشید تا کارشناسان شرکت در کمتر از 24 ساعت با شما تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر را جهت ارائه خدمات در اسرع وقت ثبت نمایند. جهت دریافت مشاوره با کارشناسان تکنیک سرویس پارس در تهران می توانید با شماره تلفن 02166175744 تماس بگیرید.

نصاب چیلر

پروفایل های کاری تمامی نصاب های چیلر در تکنیک سرویس پارس بسیار پربار بوده و این افراد دوره های لازم جهت نصب چیلر را به صورت تخصصی گذرانده اند. علاوه بر آن، این افراد از لحاظ اخلاقی نیز کاملا قابل اعتماد بوده و در هنگام ورود به شرکت از فیلترهای مختلف عبور کرده اند.

اگر به دنبال نصاب حرفه ای جهت نصب ، راه اندازی و تعمیر چیلر در ساختمان خود هستید می توانید به شرکت ما اعتماد کنید.

نصب و تعمیر برندهای مختلف چیلر

خدمات نصب چيلر (chiller) برای همه برندها انجام می شود. چیلرهای مختلفی برای انتخاب وجود دارند که می توانیم به شما کمک کنیم تا هر کدام که مناسب برای شما هستند را انتخاب کرده و نصب کنیم. عملکرد، کارایی، نگهداری و چرخه عمر محصول از مهمترین موارد در انتخاب نصب چیلر می باشند که باید هنگام خرید و نصب چیلر توسط نصاب ماهر و شرکت متخصص انجام شود تا بعدا در این زمینه مشکلات زیادی نداشته باشیم.

با توجه به نوع چیلر اعم از، چیلر خانگی، صنعتی، تراکمی و… می توان با در نظر گرفتن استانداردها و اهداف تاسیساتی از نظر مصرف آب، محیط زیستی، مصرف برق و… بهترین چیلر را برای نصب انتخاب کرد.

تکنسین های آموزش دیده و خبره ما می توانند پروژه های راه اندازی و نصب انواع چیلر را از انتخاب تجهیزات تا نصب را به طور کامل انجام دهند.

در دنیای صنعت و تولیدی های مختلف، ماشین های صنعتی زیادی وجود دارند که گرمای زیادی تولید می کنند. برای اینکه این ماشین ها بیش از حد گرم نشوند و آسیب نبینند باید با چیلرها و برج های خنک کننده، خنک شوند.

در واقع در مقیاس های صنعتی این همان کاری است که یک چیلر برای انجام آن طراحی شده است تا برای سیستم ها و فرایندهای تولیدی مشکلی از بابت توقف خط تولید پیش نیاید.

هنگامی که برای کسب و کار یا سازمان خود نیاز به نصب یا تعمیر چیلر صنعتی و تجاری دارید، می توانید برای این کار و چیلرهای سرمایشی روی ما حساب کنید. شرکت ما به مدت … سال است که، خدمات نصب و تعمیر چیلر صنعتی تجاری را به مشاغل و سازمان های مختلف ارائه می دهد و به شما کمک می کنیم تا راحتی و آسایش را برای خود و کارمندان خود فراهم کنید.

نصب چیلر چگونه انجام می گیرد؟

نصب چیلر ها و همچنین تعمیر چیلر چه جذبی چه تراکمی نیاز به مهارت و تخصص دارد و راه اندازی آن توسط افرادی که تجربه ای در این زمینه ندارند باعث بروز مشکلاتی در دستگاه می گردد. شرکت تکنیک سرویس پارس با برخورداری از تعمیرکارانی حرفه ای و با تجربه قادر به نصب و راه اندازی انواع چیلر ها در مکان های مختلفی از جمله ساختمان های مسکونی، انواع سوله ها و سالن های ورزشی و … می باشند.

تعمیرکاران این شرکت قبل از راه اندازی و نصب چیلر جهت محل نصب این دستگاه نکات مختلفی را مد نظر قرار می دهند و مکان دقیق نصب چیلر را مشخص می نمایند. مکانیسم عمل چیلرها در دو نوع هوا خنک و آب خنک می باشد و بسته به این که چیلر از چه نوعی باشد محل نصب آن نیز متفاوت خواهد بود. چیلرهایی که هوا خنک می باشند باید در فضای آزاد و معمولا در پشت بام نصب گردند و چیلرهایی که آب خنک می باشند معمولا در ساختمان و یا موتورخانه نصب می شوند.

برای نصب چیلر نیاز است تا مراحل مختلفی توسط نصاب طی گردد و هر مرحله با دقت ویژه ای انجام گیرد. در ابتدا پمپ های دستگاه که مرتبط با برج خنک کننده چیلر می باشند را راه اندازی کرده و پس از آن کندانسور دستگاه راه اندازی خواهد شد.

در مرحله بعد نوبت به راه اندازی اواپراتور چیلر می باشد و در نهایت نیاز به بررسی و نصب کمپرسور می باشد. میزان روغنی که در چیلر وجود دارد باید متعادل بوده و کم یا زیاد نباشد و قبل از راه اندازیو تعمیر چیلر باید سطح روغن به دقت توسط تعمیرکار بررسی گردد.

همین امروز لوازم منزل خود را تعمیر کنید. تماس کارشناسان با شما در کمتر از 1 ساعت

نمایندگی نصب و تعمیر چیلر

این شرکت دارای نمایندگی مجاز از اغلب برندهای موجود در ایران است و اعطای این برندها بدلیل سابقه درخشان و مشتری مداری شرکت تکنیک سرویس پارس می باشد

چیلر چیست

چیلر دستگاه تهویه مطبوع است که خنک کنندگی و سرما را از طریق حذف گرما و حرارت انجام می دهد. از جمله مصارف صنعتی چیلرها شامل حفظ دمای اتاق های خاص صنعتی مانند ابزارآلات و ابزار دقیق، دستگاه های صنعتی مثل آبکاری فلزات، در تولید میدان نفتی، فرآوری مواد غذایی و… می باشد. همچنین جهت حفظ دمای مناسب مناطق و ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی، کنترل رطوبت و گرما و تامین سرمای مورد نیاز در تابستان از چیلر استفاده می شود.

چیلرها برای فرآیندهایی استفاده می شوند که در دمای 60 درجه فارنهایت یا کمتر کار می کنند. برای فرآیندهایی که در 85 درجه یا بالاتر کار می کنند، برج های خنک کننده مناسب تر هستند.

چیلر چگونه کار می کند؟

چیلرها از چهار جزء اصلی تشکیل شده اند. یک اواپراتور، یک کمپرسور، یک کندانسور و یک واحد انبساط. هر سیستم چیلر حاوی یک مبرد است. فرآیند با ورود مبرد کم فشار به اواپراتور شروع می شود. در داخل اواپراتور، مبرد گرم می شود و باعث می شود آن را تغییر فاز داده و به گاز تبدیل شود. مبرد گازی به داخل کمپرسور وارد شده و  باعث افزایش فشار آن می شود.

مبرد پرفشار به کندانسور می رود که گرما را با استفاده از آب خنک کننده برج های خنک کننده یا هوای محیط اطراف دفع می کند و آن را به یک مایع پرفشار متراکم می کند. مبرد متراکم شده سپس به واحد انبساط می رود که دارای یک شیر است و به عنوان یک دستگاه اندازه گیری برای محدود کردن جریان مبرد در سیستم عمل می کند.

در نتیجه، فشار مبرد را کاهش داده و فرآیند خنک‌ سازی را دوباره آغاز می ‌کند. کل فرآیند به عنوان چرخه تبرید شناخته می شود.

انواع مختلف چیلرها از نظر فرآیندی

انواع مختلف چیلرها از نظر فرآیندی در دو دسته اصلی چیلرهای جذبی (جذب بخار) و چیلرهای تراکمی (فشرده سازی بخار) قرار می گیرند. چیلرهای تراکمی رایج ترین نوع هستند و شامل چیلرهای هوا و چیلرهای آبی (سیال) هستند. چیلرها بر اساس نوع فناوری کمپرسور مورد استفاده نیز به شرح زیر طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

 • چیلر سانتریفیوژی
 • چیلر پیچی
 • چیلر رفت و برگشتی
 • و…

نصب چیلر خانگی و مینی چیلرها

اگر بخواهیم دما و رطوبت را در محیط خانه و ادارات کنترل کرده و هوا را به گردش دربیاوریم می توانیم از چیلرهای خانگی استفاده کنیم.

با نصب چیلر خانگی و مینی چیلرها می توان برای سرمایش و خنک کردن و ساختمان های مختلف آپارتمانی، خانه های مختلف و… استفاده کرد.

مکان های مورد استفاده که می توان در آن ها از چیلرهای خانگی و مینی چیلرها برای خنک کردن استفاده کرد شامل موارد زیر می باشد که عبارتند از:

 • ساختمان های بزرگ
 • برج های مسکونی
 • ویلاها
 • آپارتمان ها
 • و…

چیلرهای خانگی و مینی چیلرها در کل فضای کمی را اشغال می کنند و پشت بام ها و تراس ها مکانی است که می توان آن ها را نصب کرد. چرا که همه اجزاء این نوع چیلرهای داخل خودشان می باشند و نیاز به فضاهای خیلی بزرگ نیست. اما عمر آن ها به حفظ شان از عوامل محیطی مثل باد، باران و… بستگی دارد که باید در فواصل مختلف سال از آن ها طبق نظر نصاب ماهر ما کمک گرفته و راهنمایی های لازم را بگیرین و همچنین تعمیر و نگهداری دوره ای نیز می تواند نقش به سزایی در این مورد داشته باشد.

نصب چیلرهای صنعتی

سه نوع عمده از چیلرهای صنعتی که مورد استفاده قرار می باشند عبارتند از: چیلرهای هوا خنک، چیلرهای آب خنک و چیلرهای جذبی.

نصب چیلرهای آب خنک

چیلرهای آب خنک مناسب طیف وسیعی از صنایع می باشند. چیلرهای آب خنک و سیستم های چیلر خنک کننده با آب در واقع گرما را از آب طی فرآیندی جذب می کنند و آن را به منبع آب جداگانه مانند برج خنک کننده، رودخانه، حوضچه و غیره منتقل می کنند. گرمای تولید شده توسط چیلرهای هوا خنک ایجاد مشکل می کنند و نصب چیلرهای آب خنک توسط نصاب چیلر، زمانی برای نصب در یک محل در نظر گرفته می شوند که یک برج خنک کننده در محل نصب شده وجود داشته باشد. همچنین در جایی که مشتری نیاز به بهره وری بهینه از مصرف برق داشته باشد مورد استفاده می باشند.

چیلرهای آب خنک به تصفیه آب کندانسور برای از بین بردن تجمع مواد معدنی نیاز دارند. چرا که رسوبات معدنی شرایط انتقال حرارت ضعیفی را ایجاد می کند که باعث کاهش راندمان دستگاه می شود.

نصب چیلرهای هوا خنک

چیلرهای هوا خنک، گرما را از آب فرآیند جذب می کنند و سپس گرما به هوای اطراف واحد چیلر منتقل می شود. نصب این نوع سیستم چیلر معمولا در کاربردهایی استفاده می شود که گرمای اضافی تخلیه شده آن عاملی مزاحم نباشد. در واقع، استفاده از گرمای اضافی برای گرم کردن گیاه هان در طول زمستان اغلب عملی است و در نتیجه باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود.

نصب چیلرهای کمپرسور بخار

چیلرهای کمپرسور بخار از مبرد برای خنک کردن سیالات استفاده می کند. یک کمپرسور به عنوان نیروی محرکه برای پمپاژ مبرد در اطراف سیستم استفاده می شود و باید توسط نصاب متخصص چیلر نصب شوند.

نصب چیلرهای جذب بخار یا جذبی

چیلرهای جذب بخار فاقد کمپرسور هستند و به جای آن از پمپ و ژنراتور استفاده می کنند. آنها از یک منبع گرما به عنوان مثال، انرژی خورشیدی یا گرمای هدر رفته برای هدایت مایع خنک کننده در سیستم استفاده می کنند. نصب چیلرهای جذبی در جاهایی که صنعتی نیستند، موتورخانه می تواند بهترین مکان برای نصب آن ها در نظر گرفته شوند.

نصب چیلرهای سانتریفیوژی

چیلرهای سانتریفیوژی، چیلرهای چرخه تراکم بخار بسیار قابل اعتمادی هستند که برای عملیات خنک سازی در مقیاس متوسط تا بزرگ (از 150 تا 6000 تن تبرید) ایده آل هستند. آنها از اواپراتور، کمپرسور، کندانسور و دستگاه انبساط معمولی تشکیل شده‌اند، اما دارای پروانه‌های چرخان اضافی هستند که مبرد را فشرده می‌کنند و آن را در سراسر سیستم حمل می‌ کنند.

معرفی چیلر و انواع آن

چیلر نوعی سیستم خنک کننده و سرمایشی می باشد که گرما را گرفته و آن را از طریق فرایند تبخیر به سرما تبدیل می کند. عمل تبخیر توسط آب خنکی که وارد دستگاه می شود صورت می گیرد. معمولا تعمیر و نصب چیلر برای فضاهایی که بزرگتر می باشند انجام می شود و در متراژهای بیشتر از 150 متر مورد استفاده قرار می گیرند.

نیاز به سیستم های سرمایشی پربازده و با کیفیت در فصول گرم سال در ساختمان های مختلف به شدت احساس می شود. سیستم های سرمایشی مختلف با مکانیسم های متنوعی که دارند باعث می شوند تا دمای داخل ساختمان در شرایط مناسب نگهداری شود.

چیلرها در دو دسته چیلر تراکمی و چیلر جذبی وجود دارند که مکانیسم عملکرد هر یک با هم متفاوت است. عملکرد چیلرهای تراکمی به این صورت است که توسط کمپرسوری که در دستگاه وجود دارد، گاز متراکم شده و پس از وارد شدن این گاز متراکم به کندانسور، به وسیله آبی که در چیلر وجود دارد باد خنک را به بیرون هدایت می کند.

اما در چیلرهای جذبی کمپرسور گرمایی مورد استفاده قرار می گیرد و از آن برای جوشش مبرد در فضایی که سرشار از لیتیم برمید می باشد در فشارهای بالا استفاده می گردد. چیلرهای جذبی صرفه اقتصادی بیشتری داشته و به همین دلیل نصب چیلر در ساختمان های مسکونی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت تکنیک سرویس پارس از تعمیرکاران متخصص در تمامی زمینه های فنی برخوردار می باشد. برای نصب انواع چیلرها نصاب هایی در شرکت فعالیت می کنند که به نصب و راه اندازی انواع چیلرهای تراکمی و جذبی می پردازند. اطلاعات نصب چیلر در این زمینه بسیار بالا بوده و علاوه بر تجربه عملی از دانش علمی در رابطه با انواع چیلر برخوردار می باشند.

نصاب چیلر در شرکت تکنیک سرویس پارس علاوه بر مهارت فنی بالایی که دارند از اخلاق حرفه ای نیز برخوردار بوده و کاملا قابل اطمینان می باشند. شرکت بر عملکرد نصاب ها و تکنسین های شرکت نظارت داشته و باعث افزایش کیفیت عملکرد شرکت می گردند.

قیمت راه اندازی و نصب چیلر به عوامل مختلفی مانند برند و نوع چیلر انتخابی بستگی دارد. شرکت تکنیک سرویس پارس هزینه های دریافتی را بر طبق تعرفه هایی که توسط اتحادیه تعیین شده است دریافت می کنند و هیچ گونه وجه اضافی از مشتریان دریافت نخواهد شد. این شرکت اقدام به راه اندازی و نصب و تعمیر چیلر در انواع مختلف در تمامی نقاط تهران می پردازد و جهت انجام تعمیرات تعمیرکاران به درب منزل مشتریان مراجعه می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

یک پاسخ به “تعمیر و نصب چیلر”

 1. مرضیه گفت:

  نیروی سرویسکار نصب و نگهداری چیلر در محل خیلی خوش برخورد بود و کارش رو هم حرفه ای بلد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس : 02166175744
درخواست آنلاین تعمیر