تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
نصب چیلر ، تعمیر چیلر

تعمیر و نصب چیلر

ساختمان چیلرها نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع، بسیار پیچیده تر و دشوارتر است. بنابراین بهتر است خدمات سرویس و تعمیر چیلر در تهران را به نمایندگی های مجاز آن، مانند تکنیک سرویس پارس، بسپارید. این مرکز برای ارائه خدمات سرویس، نصب و تعمیرات چیلر در تهران، شعب و نمایندگی های مختلفی در سراسر پایتخت دارد و لذا مهم نیست در کجای تهران ساکن هستید، به محض خرابی چیلر، فورا با ما تماس بگیرید.

بهتر است از تعمیرکاران و اپراتورهایی کمک بخواهید که در این زمینه کاملا تخصصی بوده و دانش کافی دارند. استفاده از یک فرد نا وارد باعث خراب شدن زود هنگام چیلر می شود. همچنین سرویس این دستگاه را در مدت زمان های معینی انجام دهید تا از ایجاد دیگر آسیب ها جلوگیری کنید.

نمایندگی های ما در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران، آماده خدمت رسانی به همشهریان تهرانی هستند. ما اینجا هستیم تا با به حداقل رساندن هزینه ها، بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم. پس اصلا نسبت به هزینه های حمل و نقل، رفت و آمد برای تعویض قطعات تعمیر و نصب چیلر حساس نباشید. هدف ما جلب رضایت و اعتماد مشتری است.

ویدیوی تعمیر و نصب چیلر

هزینه نصب و تعمیرات چیلر

هزینه نصب و تعمیرات چیلر

بدون شک تعرفه ثابت و مشخصی را نمی توان برای هزینه نصب و تعمیر چیلر در تهران در نظر گرفت زیرا قیمت تعمیرات این دستگاه به موارد مختلفی بستگی دارد. در صورتی که هر گونه خدمات نصب، راه اندازی، تعمیر، سرویس و یا تعویض چیلر را به نمایندگی های ناشناخته بسپارید، تنها هزینه های تان را زیاد تر می کنید.

اما تماس با یک شعبه معتبر و قابل اعتماد، هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. چون در این نمایندگی ها تمامی نرخ ها بر اساس مصوبه تعمیرات لوازم خانگی و برقی بوده و مشخص می باشند. هدف ما بهبود کیفیت خدمات، جلب رضایت و اعتماد مشتری است.

با این اوصاف که به فکر جیب تان هستیم و هزینه ها را نیز به حداقل می رسانیم. پس از تعمیرات مربوطه، کارشناسان ما لیستی از اقدامات صورت گرفته در هنگام نصب چیلر و یا تعمیر و سرویس آن را به شما می دهند تا در جریان ریز به ریز کارها قرار بگیرید.

نمایندگی تعمیرات چیلر خانگی، صنعتی، تراکمی و جذبی

صاحبان مشاغل صنعتی و کارخانه ای می بایست هر چند وقت یک بار، یعنی در بازه زمانی مشخص و معین، به سرویس و تعمیر تخصصی چیلر خود بپردازند. با وجود نمایندگی های مختلف، همچنان دغدغه افراد این است که از چه کسانی یا چه مجموعه هایی برای سرویس و تعمیر انواع چیلر ها استفاده کنند. نمایندگی تعمیر چیلر خانگی، صنعتی، تراکمی و جذبی در تهران را به نمایندگی های مجاز و رسمی مانند تکنیک سرویس بسپارید. این مرکز تعمیر لوازم برقی به کمک شعب های مختلفی که در سراسر پایتخت دارد، به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به افرادی هستند که در جستجوی خدمات باکیفیت تعمیر و نصب چیلر هستند. آن ها در کمترین زمان ممکن به صورت کاملا تخصصی به تست و عیب یابی دستگاه تان می پردازند و شما را در رفع مشکل یاری می کنند. تعمیرکاران ما در برترین و بهترین آموزشگاه های سطح شهر، آموزش دیده اند و تجربه کاری بالایی دارند. پس از این بابت خیال تان راحت باشد، چون هدف ما جلب اعتماد و رضایت مشتری است.

 

تعمیرات و نصب چیلر جذبی

این نوع دستگاه نیز به کمک سیکل تبرید جذبی، باعث مطبوع شدن هوا و سیستم تهویه می شود. عملکرد چیلرهای جذبی به گونه ای است که برای محیط های ساختمانی و صنعتی مناسب می باشند. یعنی از طریق سیستم گرمایشی و به صورت مستقیم عمل می کنند و انرژی الکتریکی در آن ها به کار گرفته نمی شود.

سرویس و تعمیر و نصب انواع چیلر جذبی را تنها به نمایندگانی بسپارید که تخصص کافی در این زمینه دارند و به فکر خالی کردن جیب شما نیستند.

هر یک از نمایندگی های ما در سراسر تهران، با به حداقل رساندن هزینه ها به شما در این مسیر کمک می کنند تا به سرویس و تعمیر دستگاهتان با خیال راحت بپردازید.

 

نصب و تعمیر حرفه ای چیلر تراکمی

چیلرهای تراکمی، با سرد کردن آب، ایجاد سرما می کنند. این نوع دستگاه در تابستان ها کاربرد زیادی دارند چون مانند هواساز و فن کوئل ها عمل می کنند.

از نظر نوع ساختمان نیز این دستگاه دارای ساختار پیچیده ای است و در تهویه مطبوع برج ها، پروژه های تجاری- تفریحی، ساختمان ها و … کاربرد دارند.

سرویس و تعمیرات چیلر تراکمی را باید به دست افراد خبره ای بسپارید که تجربه کاری بالایی داشته و با تشخیص درست و به موقع، به شما در تعمیر چیلرهای تراکمی کمک زیادی می کنند.

در هر کجای تهران هستید، اصلا نگران نباشید. تنها با یک تماس با ما، می توانید از سایر خدمات ارزنده ای که داریم بهره مند شوید.

تعمیرات و نصب چیلر صنعتی

تولید سرمایش و برودت، به وسیله چیلر صنعتی اینگونه است که سیکل تبرید تراکمی یا جذبی، به واسطه سرد کرن سیال، عمل خنک سازی را انجام می دهند.

همانگونه که از اسم این نوع چیلر پیدا است، در صنعت بیشتر از آن ها استفاده می شود و از نوع تراکمی هستند. به عبارت دیگر می توان این نوع چیلر را زیر مجموعه ای از چیلر های تراکمی بدانیم.

سرویس و تعمیر چیلر صنعتی را می توانید با تمامی نمایندگی های معتبری انجام دهید که در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران راه اندازی شده اند. این نمایندگی ها دارای تعمیرکاران حرفه ای و زبده ای هستند که مهارت بالایی در زمینه تعمیر و نصب چیلر صنعتی دار ند.

نصب و تعمیر انواع چیلر خانگی

چیلر خانگی که به آن مینی چیلر نیز گفته می شود، دو نوع دارد. این سیستم سرمایشی در دو نوع هوا خنک و آب خنک می باشد. سیستم هوا خنک، سیستمی است که از طریق جریان هوا و کندانسور، عمل خنک سازی انجام می شود. این دستگاه برای محیط ها کوچکی مانند منزل، کاربرد داشته، چون توانایی خنک کنندگی بالایی دارد. نصب، سرویس و تعمیرات چیلر در تهران از جمله چیلرهای خانگی خود را می توانید بر اساس محل سکونت خود انتخاب کنید. در سراسر تهران شعب مختلف ما در 24 ساعت از شبانه روز آماده امداد رسانی به شما عزیزان هستند. بنابراین بهتر است در اسرع وقت، با ایجاد کوچک ترین مشکل، با ما فورا تماس بگیرید.

نصب و تعمیر انواع چیلر خانگی

سوالات متداول

در نمایندگی تعمیرات چیلر تکنیک سرویس پارس چه خدماتی ارائه می شود؟
شما عزیزان می توانید با تکنیک سرویس کلیه خدمات چیلر را دریافت کنید. این خدمات شامل مواردی مانند نصب، راه اندازی، تعمیر، تعویض یا سرویس چیلر خانگی، صنعتی، تراکمی و ... می باشد.
مرکز تعمیرات و نصب چیلر تکنیک سرویس پارس، در چه مناطقی از تهران خدمت رسانی می کند؟
شعب و نمایندگی های مختلف ما در سراسر پایتخت اعم از شمال، جنوب، شرق و غرب می باشند. بنابراین موقع بروز مشکلی، بر اساس نزدیک ترین نمایندگی اقدام فرمایید و از آن ها کمک بخواهید.
شماره نمایندگی تعمیر چیلر در تهران چیست؟
برای تماس با مرکز تعمیر و سرویس چیلر تکنیک سرویس پارس در تهران می توانید با شماره تلفن 02166175744 تماس بگیرید و یا وارد سایت شده و درخواست تعمیرکار چیلر را به صورت آنلاین ثبت نمایید.
سوالات متداول - تعمیرات لوازم خانگی تکنیک سرویس پارس
چرا نصب و تعمیرات چیلر با تکنیک سرویس پارس

چرا نصب و تعمیرات چیلر با تکنیک سرویس پارس

نصب و تعمیر چیلر در تهران با تکنیک سرویس پارس، مزیت های زیادی برای مشتری های تهرانی دارد. مثلا شما می توانید بدون نگرانی از سختی های حمل و نقل و جا به جایی چیلر یا آسیب دیدن آن، با نزدیک ترین نمایندگی محل سکونت تان تماس بگیرید و فرم درخواست تعمیرکار چیلر را پر نمایید. تعمیرکاران ما پس از تماس، فورا به آدرس داده شده اعزام می شوند.

همچنین این افراد به قدری حرفه ای و کاربلد هستند که پس از تست، سریعا به عیب دستگاه پی می برند و بهترین تصمیم گیری را می کنند. تشخیص درست و به موقع این افراد از خرابی مجدد چیلر جلوگیری می کند و عملکرد آن را افزایش می دهد. در صورت تعمیر قطعه ای یا تعویض هر یک از آن ها، خیالتان راحت باشد که از قطعات اصل و اورجینال را جایگزین آن ها می کنیم.

لازم به ذکر است که ما در تیم تکنیک سرویس پارس دارای تکنسین ها و نصاب هایی هستیم که قادر به نصب چیلر در ساختمان های مختلف بوده و این کار را به صورت کاملا تخصصی و در مدت زمانی کوتاه انجام می دهند.

نصب نادرست می تواند منجر به برق گرفتگی، اتصال کوتاه، نشتی، آتش سوزی یا آسیب رساندن به دیگران شود. نصب کردن چیلر ها باید توسط یک تکنسین و نصاب حرفه ای چیلر انجام شود. علاوه از آن راه اندازی چیلر باید توسط شرکت ها و اشخاص مجوزدار، مجاز و آموزش دیده طبق استانداردها و قوانین رایج انجام شود.

نحوه درخواست تعمیرکار و نصاب چیلر

نحوه درخواست تعمیرکار و نصاب چیلر

جهت درخواست تعمیرکار و نصاب چیلر می توانید به وب سایت هر یک از نمایندگی ها مراجعه و فرم درخواست تعمیرکار پر کنید.

همچنین می توانید به صورت آنلاین و در هر مکان و زمانی که به اینترنت دسترسی دارید، درخواست خود را به ثبت برسانید.

تعمیرکاران ما در کمترین زمان ممکن خودشان را به شما می رسانند و پس از تست و عیب یابی دستگاه، بهترین راهکار ها را پیش روی پایتان می گذارند.

بنابراین بهتر است در صورت بروز مشکل یا حتی کوچک ترین عیبی در دستگاه، با ما فورا تماس بگیرید.

خواهید دید که تمامی خدمات نصب و تعمیرات چیلر در تهران برای شما، با کمترین هزینه صورت می گیرد. کار را به کاردان بسپارید.

تعمیر و نصب تمامی برندهای چیلر در منزل
بر اساس آنچه که برایتان گفتیم، به محض تماس گرفتن شما با هر یک از نمایندگی ها ما و پر کردن فرم تعمیرکار، یکی از اپراتورهای ما به آدرس داده شده اعزام می شود. این فرد یا افراد بر اساس آموزش های دیده شده، توانایی و مهارت تعمیر و نصب چیلر تمامی برندها را در منزل داشته و پس از تست و عیب یابی، می توانند فورا عیب به وجود آمده را تشخیص دهند. تعمیرکاران ما در کمترین زمان ممکن و دلسوزانه به تعمیر یا سرویس انواع چیلر در منزل می پردازند و برای آن ها مشکل پیچیده ای نیست. بنابراین نصب و تعمیر چیلر تمامی برندها در منزل را به نمایندگی های مجاز ما بسپارید. برخی از این برندها عبارتند از:
 • گرین
 • گری
 • ال جی
 • جنرال
 • میدیا

چیلر چیست

چیلر دستگاه تهویه مطبوع است که خنک کنندگی و سرما را از طریق حذف گرما و حرارت انجام می دهد. از جمله مصارف صنعتی چیلرها شامل حفظ دمای اتاق های خاص صنعتی مانند ابزارآلات و ابزار دقیق، دستگاه های صنعتی مثل آبکاری فلزات، در تولید میدان نفتی، فرآوری مواد غذایی و… می باشد. همچنین جهت حفظ دمای مناسب مناطق و ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی، کنترل رطوبت و گرما و تامین سرمای مورد نیاز در تابستان از نصب چیلر استفاده می شود.

چیلرها برای فرآیندهایی استفاده می شوند که در دمای 60 درجه فارنهایت یا کمتر کار می کنند. برای فرآیندهایی که در 85 درجه یا بالاتر کار می کنند، برج های خنک کننده مناسب تر هستند. با توجه به اهمیت فراوان این دستگاه در انواع ساختمان های مسکونی و صنعتی بهتر است نصب و تعمیر چیلر های خانگی و صنعتی خود را به یک نمایندگی مجاز و معتبر مانند تکنیک سرویس پارس بسپارید.

چیلر چگونه کار می کند؟

چیلرها از چهار جزء اصلی تشکیل شده اند. یک اواپراتور، یک کمپرسور، یک کندانسور و یک واحد انبساط. هر سیستم چیلر حاوی یک مبرد است. فرآیند با ورود مبرد کم فشار به اواپراتور شروع می شود. در داخل اواپراتور، مبرد گرم می شود و باعث می شود آن را تغییر فاز داده و به گاز تبدیل شود. مبرد گازی به داخل کمپرسور وارد شده و  باعث افزایش فشار آن می شود.

مبرد پرفشار به کندانسور می رود که گرما را با استفاده از آب خنک کننده برج های خنک کننده یا هوای محیط اطراف دفع می کند و آن را به یک مایع پرفشار متراکم می کند. مبرد متراکم شده سپس به واحد انبساط می رود که دارای یک شیر است و به عنوان یک دستگاه اندازه گیری برای محدود کردن جریان مبرد در سیستم عمل می کند. برای این که نصب، سرویس و تعمیرات چیلر به صورت درست و اصولی انجام شود، نصاب و تعمیرکار چیلر باید به طور کامل با نحوه کار این دستگاه و عملکرد هر یک از قطعات آن به خوبی آشنایی داشته باشد.

نصب چیلر چگونه انجام می گیرد؟

نصب و راه اندازی چیلر ها و همچنین تعمیر چیلر چه جذبی چه تراکمی نیاز به مهارت و تخصص دارد و راه اندازی آن توسط افرادی که تجربه ای در این زمینه ندارند باعث بروز مشکلاتی در دستگاه می گردد. شرکت تکنیک سرویس پارس با برخورداری از تعمیرکارانی حرفه ای و با تجربه قادر به نصب و راه اندازی انواع چیلر ها در مکان های مختلفی از جمله ساختمان های مسکونی، انواع سوله ها و سالن های ورزشی و … می باشند.

تعمیرکاران این شرکت قبل از راه اندازی و نصب چیلر جهت محل نصب این دستگاه نکات مختلفی را مد نظر قرار می دهند و مکان دقیق نصب کردن چیلر را مشخص می نمایند. مکانیسم عمل چیلرها در دو نوع هوا خنک و آب خنک می باشد و بسته به این که چیلر از چه نوعی باشد محل نصب آن نیز متفاوت خواهد بود. چیلرهایی که هوا خنک می باشند باید در فضای آزاد و معمولا در پشت بام نصب گردند و چیلرهایی که آب خنک می باشند معمولا در ساختمان و یا موتورخانه نصب می شوند.

برای نصب کردن چیلر نیاز است تا مراحل مختلفی توسط نصاب طی گردد و هر مرحله با دقت ویژه ای انجام گیرد. در ابتدا پمپ های دستگاه که مرتبط با برج خنک کننده چیلر می باشند را راه اندازی کرده و پس از آن کندانسور دستگاه راه اندازی خواهد شد.

در مرحله بعد نوبت به راه اندازی اواپراتور چیلر می باشد و در نهایت نیاز به بررسی و نصب کمپرسور می باشد. میزان روغنی که در چیلر وجود دارد باید متعادل بوده و کم یا زیاد نباشد و قبل از راه اندازی و تعمیر تخصصی چیلر باید سطح روغن به دقت توسط تعمیرکار بررسی گردد

نکات قابل توجه برای نگهداری و افزایش طول عمر چیلر

افزایش عمر انواع چیلرها در برندهای مختلف، به نگهداری صحیح آن ها بستگی دارد. مثلا راه اندازی و نصب چیلر را به تکنسین های با تجربه، ماهر و کاربلد بسپارید. یعنی همان افرادی که در نمایندگی های معتبر و تولید کننده چیلر فعالیت می کنند.

همچنین در صورت بروز هر گونه خرابی در قطعات چیلر، حتما به وب سایت تکنیک سرویس پارس مراجعه کنید و با نزدیک ترین نمایندگی رسمی تعمیرات چیلر محل سکونت یا کارتان تماس بگیرید. به محض تماس شما عزیزان با ما، در کمترین زمان ممکن خودمان را به شما می رسانیم. سرویس دوره ای دستگاه را به تعویق نیندازید. همه این موارد باعث می شوند تا طول عمر چیلر، زیاد تر شده و این دستگاه کمتر دچار خرابی شود.

مواردی که باید توسط تعمیرکار و نصاب چیلر در نظر گرفته شوند

شرکت و شخصی که به عنوان تعمیرکار و نصاب چیلر مخصوصا چیلرهای صنعتی اقدام می کند باید اشخاصی باشند که با موارد زیر آشنا هستند و به درستی کار نصب و تعمیر چیلر را انجام دهند. این موارد در حالت کلی عبارتند از:

 • نقشه خوانی و نحوه ارتباط اجزاء، سیم کشی و… با هم را بلد باشند و بتوانند درست تشخیص داده و تعمیر و نصب چیلر را بدون نقص انجام دهند.
 • دفترچه راهنمای دستگاه را به صورت کامل از 0 تا 100 بتواند بخواند و با زبان فنی وسیله مربوطه ارتباط برقرار کند.
 • اطلاعات فنی لازم چیلر را به خریدار و اپراتور واجد شرایط شرح داده و اجازه دهد تا از بعد از نصب و راه اندازی و یا تعمیرات چیلر در مورد نگهداری مناسب آن بعد از رفتن اطمینان حاصل شود.
 • نصاب و تعمیرکار چیلر باید با در نظر گرفتن ایمنی های لازم کاری کند که هیچ گونه خطری برای افراد، حیوانات و… اعم از برق گرفتگی و غیره پیش نیاید.
 • خسارت های ناشی از قصور آورنده برای پس از تحویل پروژه تعمیر چیلر را نمی توان به سازنده نسبت داد. یعنی دستگاه باید بلافاصله پس از رسیدن به محل نصب نهایی، توسط نصاب ماهر از نظر هرگونه آسیب احتمالی و تمام اجزای توضیح داده شده در برگه تحویل باید بازرسی و بررسی شود که این کار را ما به نحو احسنت برای شما انجام می دهیم.
 • مدل و ولتاژ منبع تغذیه نشان داده شده بر روی پلاک دستگاه باید توسط کارشناس نصب و تعمیرات تخصصی چیلر چک و نصب شود.
 • دستگاه باید به طور محکم فقط با استفاده از نقاط مشخصی که برای بلند کردن آن در نظر گرفته شده است با بالا بر بلند کرده و روی پایه آن ثابت و نصب شود.

خدمات نصب و تعمیرات انواع قطعات چیلر

خدمات تعمیرات انواع قطعات چیلر را می توانید از شعبی درخواست کنید که نسبت به کار آن ها مطمئن هستید. این افراد در کوتاه مدت می توانند برای شما مزیت های زیادی داشته باشند. مثلا به دلیل آموزش هایی که دائما برای بالا بردن توانایی های شان می بینند، به راحتی مشکل شما را حدس می زنند. در نتیجه تست و عیب یابی در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد. همچنین به دلیل آشنایی با قطعات دستگاه تان، یا به تعمیرات چیلر و قطعات آن می پردازند یا این که آن را تعویض و نصب می کنند. در صورت نیاز به تعویض قطعه ای خیالتان راحت باشد که از قطعات اصل و اورجینال، استفاده می کنند. خدمات تعمیرات انواع قطعات چیلر عبارتند از:

 • تعمیر و نصب آواپراتور چیلر

تعمیر آواپراتور چیلر، نسبت به سرویس کردن آن، کمی پر هزینه تر و گران تر می باشد. از آنجایی که چیلر ها نیز نقش مهمی در سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند، باید به محض بروز کوچک ترین مشکل، برای بر طرف کردن آن ها اقدام کنید. این کار باعث می شود تا در دراز مدت، قطعات دیگر آسیب نبینند و مشکل چند برابر نشود. در صورت سوراخ شدن آواپراتور، به دلیل مهارت خاصی که در تعمیر آن وجود دارد، بهتر است با یک نمایندگی تعمیر چیلر در تهران که معتبر باشد تماس بگیرید و از آن ها کمک بخواهید. همچنین توصیه می شود بدون مشورت آن ها، هیچ اقدامی نکنید.

 • نصب و تعمیرات کندانسور چیلر

کندانسور، یکی از قطعات مهمی است که در عمل سرد کردن یا سرمایشی، نقش مهمی ایفا می کند. به همین دلیل، طبیعی است که هر چند وقت یک بار خراب شده و عملکرد آن مختل شود. به طور کلی باتوجه به این که هر بخشی، کارایی خاص خودش را دارد، کندانسور نیز از این قاعده مستثنا نیست. به همین دلیل در صورت بروز خرابی بهتر است وارد وب سایت تکنیک سرویس شوید و فرم درخواست تعمیرکار چیلر حرفه ای و کاربلد را پر نمایید. تعمیرکاران ما در کوتاه ترین زمان، خودشان را به شما می رسانند.

 • تعمیر و نصب کمپرسور چیلر

کمپرسور چیلر نیز در دسته بندی هایی قرار می گیرد که تعمیر آن، هزینه های بالایی را در بر دارد. برای بهتر عمل کردن چیلر در تولید برودت و سرما، بهتر است هر چند وقت یک بار آن را سرویس کنید. این کار نه تنها از هزینه های اضافی برای تعمیر و نصب چیلر جلوگیری می کند، بلکه باعث بهبود عملکرد دستگاهتان نیز می شود. با این اوصاف دیگر نگران تعمیر و سرویس چیلر های خود نباشید، ما در هر ساعت از شبانه روز مثل سایه همراه شما هستیم.

 • نصب و تعمیرات شیر انبساط چیلر

در صورتی که شیر انبساط چیلر خراب شده باشد، علائم و نشانه هایی را مشاهده می کنید. برخی از این نشانه ها شامل مواردی مثل دائم کار کردن کمپرسور، یخ زدن مکش، خاموش شدن سریع کمپرسور پس از استارت زدن و …هستند. در اینگونه مواقع بهتر است بدون این که کاری کنید، فورا با نمایندگی تعمیرات چیلر در تهران که معتبر باشد تماس بگیرید و از آن ها مشورت بگیرید. تکنیک سرویس، تعمیرات شیر انبساط چیلر را به صورت تخصصی انجام می دهد. اگر نیاز به تعمیر این قطعه باشد، شیر انبساط اصل و فابریک دیگری را برایتان جایگزین می کنیم.

خدمات سرویس چیلر به صورت دوره ای

خدمات سرویس چیلر به صورت دوره ای، موارد مختلفی را شامل می شود که اسیدشویی و رسوب زدایی، سرویس و راه اندازی چیلر، لوله کشی چیلر، شارژ گاز چیلر، شست وشوی کندانسور چیلر و … برخی از آن ها هستند. پیشنهاد می کنیم که هر چند وقت یک بار و پس از گذشت بازه زمانی مشخصی، چیلر خود را سرویس کنید. حتی موقع راه اندازی و نصب چیلر از نمایندگی های معتبر کمک بگیرید. سرویس های دوره ای به شما کمک می کنند تا دستگاهتان مانند روز اولش کار کند و در دراز مدت کمتر دچار خرابی شود. همچنین پس از هر بار سرویس، کارت گارانتی به مشتری داده می شود که تا 6 ماه اعتبار دارد و در صورت خرابی مجدد، تمامی خدمات تعمیر چیلر به طور رایگان انجام می شوند.

 • اسیدشویی و رسوب زدایی چیلر

برای بالا بردن میزان کارایی دستگاهتان، توصیه می کنیم که آن را به صورت دوره ای و هر چند وقت یک بار هم سرویس و هم رسوب زدایی کنید. این کار باعث افزایش بازدهی چیلر می شود و تا حد امکان هزینه ها را کاهش می دهد. زیرا همانطور که می دانید هزینه های ناشی از تعمیرات از هزینه های سرویس بالا تر و بیشتر بوده. بنابراین بهتر است کاری کنید که تا حد زیادی از خسارات احتمالی بکاهید و یکی از این کارها، اسید شویی و رسوب زدایی دستگاه بعد از انجام نصب چیلر است.

 • سرویس و راه اندازی چیلر

پس از خرید چیلر، بهتر است نصب و راه اندازی آن را به افرادی بسپارید که با دستگاه تان آشنایی کاملی دارند. همچنین در بازه زمانی مشخصی مثلا سه ماه یک بار از کارشناسان و تکنسین های متخصص بخواهید که سرویس چیلرتان را انجام دهند. این کارها برای این است که در طول زمان چیلر کمتر دچار خرابی شود و از به وجود آمدن مشکلات دیگر جلوگیری کند. هدف نمایندگی مجاز تعمیرات چیلر ما جلب رضایت و به دست آوردن اعتماد مشتری است.

 • شست و شوی کندانسور چیلر

کثیف بودن کویل کندانسور باعث کار کردن مداوم چیلر می شود. بنابراین شست و شوی کندانسور، امری ضروری و واجب است. این کار را افراد ماهر و تکنسین هایی باید انجام دهند که با تمام قطعات چیلر شما آشنا بوده و می توانند به راحتی از پس آن بر بیایند. در نظر داشته باشید همه این خدمات را می توانید از نمایندگی های معتبری بخواهید که در سراسر تهران شعب مختلفی دارند. شست و شوی کندانسور چیلر، یکی دیگر از مواردی است که در سرویس دوره ای دستگاه می توانید از تعمیرکار چیلر خود بخواهید.

 • شارژ گاز چیلر

کلیه خدمات تعمیر، چیلر را می توانید از نمایندگی و گروه فنی تکنیک سرویس بخواهید. این گروه به صورت تخصصی و حرفه ای خدمات تعمیرات چیلر ارزنده ای را به شما ارائه می دهند که شارژ گاز چیلر نیز در این دسته بندی قرار می گیرد. شعب مختلف ما در همه نقاط تهران اعم از شمال، جنوب، شرق و غرب، به صورت 24 ساعته و شبانه روزی، کمک حال مشتریان هستند و تحت هیچ شرایطی شما را تنها نمی گذارند.

مشکلات رایج چیلر

چیلر نیز مانند هر وسیله دیگری، ممکن است در طول زمان خراب شود. در صورتی که عملکرد دستگاه تان مختل شد یا نشانه هایی را مشاهده کردید، فورا برای بر طرف کردن آن مشکل و تعمیر چیلر به صورت اصولی و با رعایت استانداردهای لازم توسط کادری حرفه ای و مجرب اقدام کنید. مشکلات رایج چیلرها از هر نوع و هر برندی، عبارتند از:

 • سرد نکردن چیلر

مهم ترین علت های سرد نکردن چیلر می تواند به مواردی مثل عدم کار کردن کمپرسور، عدم میزان مناسب شارژ مبرد سیستم، کثیف بودن اواپراتور، گرفتگی و انسداد در مسیر گاز مبرد، کثیفی کندانسور و …. مربوط باشد. این مورد از رایج ترین عیوبی بوده که ممکن است در هر وسیله سرمایشی به ویژه چیلرها دیده شود. این موارد را به خاطر داشته باشید که هنگام دیده شدن این نشانه ها، استرس نگیرید و فورا از نمایندگی های ما درخواست تعمیرکار چیلر کنید.

 • روشن نشدن چیلر

روشن نشدن چیلر نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. در صورتی که چیلر روشن نشد، ابتدا اتصالات برقی را بررسی و تست کنید. از متصل بودن جریان برق به چیلر نیز مطمئن شوید. در بسیاری از مواقع ممکن است پریز برق قطعی داشته باشد و لذا چیلر روشن نشود. از طرفی دیگر ممکن است به دلایل دیگر مثل از کار افتادن سایر قطعات، چیلر روشن نشود. همه این موارد را بهتر است با یک تکنسین ماهر و خبره تعمیر چیلر بررسی کنید.

 • ایجاد نشتی در چیلر

افزایش بازدهی و سرمای چیلر به عوامل متعددی بستگی دارد. بنابراین در صورتی که احساس کردید از سرمای چیلر کاسته شده و فضا را به خوبی خنک نمی کند، تمام نشتی ها را بررسی کنید، چون جریان آب در چیلر در یک مدار بسته می باشد که نباید هیچ گونه نشتی داشته باشد. چنانچه بعد از نصب چیلر هر نوع نشتی از دستگاه مشاهده کردید، فورا برای بر طرف کردن آن اقدام نمایید. همه این راهکار ها برای این است که عملکرد دستگاهتان با مشکل رو به رو نشود.

 • اختلال در عمل تبرید

یکی از خطاها و ارورهای چیلر، اختلال در عمل تبرید است. ایراد در برد کامپیوتر، اضافه بار، نشتی مبرد در سیستم، ایراد در کمپرسور و …، از مواردی هستند که باعث اختلال در عمل تبرید می شوند. بنابراین بهتر است در اینگونه مواقع فیلتر یا برد را عوض کرده و آن را مجددا تنظیم کنید. با گیج فشار، میزان فشار موجود را تست نموده و محل نشتی را بیابید. همچنین می توانید کنترل کننده فشار را نیز دوباره تنظیم کنید. البته اقدام منطقی تر این است که تعمیرات چیلر خود را به یک نمایندگی مجاز و رسمی مانند تکنیک سرویس بسپارید.

 • خاموش شدن کمپرسور

اگر کمپرسور پس از استارت نیز سریعا خاموش می شود، ایراداتی در شیر انبساط آن، وجود دارد. همچنین می تواند به موارد دیگری نیز بستگی داشته باشد. این موارد شامل کمبود گاز در مبرد، فرمان قطع از ترموستات، قطع شدن یکی از آورلد ها و … می باشند. بنابراین همه این موارد را هنگام بروز مشکل در نظر داشته باشید و برا بر طرف کردن آن اقدام کنید. ایرادات رایج چیلر، منجر به اختلال در عملکرد دستگاهتان می شود که هزیه های گزافی را در هنگام تعمیر چیلر در بر دارد.

دیدگاه شما
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مرضیه

نیروی سرویسکار نصب و نگهداری چیلر در محل خیلی خوش برخورد بود و کارش رو هم حرفه ای بلد بود

5/5 - (2 امتیاز)
کارمند تکنیک سرویس پارس
تعمیر سریع و با کادر متخصص تکنیک سرویس پارس
فقط یک تماس فاصله با حل مشکل و تعمیر اصولی
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد