تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

همه یخچال ها سر و صدا ایجاد می کنند. ممکن است یخچال شما نیز در حال حاضر صدایی غیر عادی بدهد. اما وقتی  لرزش یا صدایی ناآشنا و آزار دهنده، که معمولا صدایی بلند است، از یخچال می آید چه اتفاقی می افتد – آیا جای نگرانی وجود دارد؟ علت لرزش یخچال چیست؟

تعمیر یخچال فریزر

تکنیک سرویس پارس خدمات تعمیر یخچال و سایر لوازم خانگی نظیر تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر لباسشویی ، تعمیر ماکروفر و … را با ارائه گارانتی تعمیرات و تضمین کیفیت انجام کار و استفاده از قطعات اورجینال ارائه می دهد. برای سفارش خدمات و دریافت مشاوره رایگان با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید و یا از طریق فرم داخل سایت اقدام نمایید.

دلایل لرزش یخچال و فریزر

در ادامه برخی از دلایل لرزش یخچال و راه رفع آن را خواهید خواند.

 • یخچال فریزر در جای خود ثابت نیست و لقی دارد

اگر یخچال شما در جایش ثابت نشده باشد می تواند شروع به لرزش کند. نکته مهم در نصب لوازم خانگی بزرگ مانند یخچال و ماشین لباسشویی، محلی است که برای قرار دادن آن در نظر گرفته شده است. این مکان نباید شیب داشته باشد. همچنین باید صاف و مسطح باشد تا یخچال به صورت ثابت و محکم، بدون تکان خوردن ، کار کند. علاوه بر این می توانید برای رفع لقی از برخی ابزارهای تراز کردن استفاده کنید.

علت لرزیدن و صدای یخچال

 • لوله های سیم پیچ کندانسور به هم برخورد می کنند

لوله های سیم پیچ کندانسور در تماس با هم هستند. لوله ها و سیم پیچ کندانسور سیاه در پشت یخچال شما ممکن است شل شده و شروع به ارتعاش کنند. همچنین ممکن است این لوله ها به یکدیگر یا مثلاً به چیز دیگری مانند دیوار برخورد کنند، که می تواند سر و صدا ایجاد کند. سعی کنید آنها را به آرامی چند میلی متر از هم جدا کنید.

 • قفسه ها در جای خود محکم نشده اند

اگر قفسه ها یا کشوهای پایین یخچال به درستی جا نیفتاده باشند ، هنگام کار کمپرسور یخچال، ارتعاش می کنند. برای تثبیت همه چیز می توانید از تکه های کوچک فوم استفاده کنید.

 • فن به چیز دیگری ساییده می شود

اگر فن یخچال به چیز دیگری مماس شده باشد ، ممکن است سر و صدا ایجاد کند. می توانید یخچال  را خالی کرده و بررسی کنید که هیچ مشکلی در کار نیست. اگر مطئن شدید که فن با هیچ جسم دیگری در تماس نیست در نتیحه باید آن را تعویض کنید. همچنین راه حل دیگر برای حل این مشکل زدن گریس سیلیکون به محورهاست. این کار نویزها را کاهش می دهد.

 • دمپر برقی فرسوده است

 در یخچال فریزرهای مجهز به فناوری No Frost (بدون یخ زدگی) ، هر بار که یخچال سردی بیشتری را درخواست می کند ، فن روی محفظه فریزر شروع به کار می کند. در این مرحله ، دمپر برقی باز می شود و اجازه می دهد تا سردی از بین برود. ممکن است دمپرشروع به تولید صدایی بلند کند. اگر چنین است ، می توانید آن را با گریس سیلیکون چرب کنید. اگر در باز شدن مشکل دارد یا مدام باز و بسته می شود ، باید آن را تعویض کنید.

 • فیوزهای حرارتی خراب هستند

 فیوزهای حرارتی ، اجزای محافظ حرارتی هستند. اگر آنها معیوب باشند ، فناوری no frost به درستی کار نمی کند و این مورد باعث ایجاد یخ های اضافه می شود. یخ ها به تغه های فن ساییده شده و صدا و لرزش ایجاد می شود.  می توانید فیوزهای یخچال خود را با استفاده از مولتی متر تنظیم شده در موقعیت اهم متر آزمایش کنید. فیوزهای حرارتی را که معمولاً در نزدیکی اواپراتور و عنصر گرمایش یخ زدایی هستند، قرار دهید. همه اتصالات را جدا کرده و هر دو سر تستر را روی دو پایانه شیلنگ حرارتی قرار دهید تا تداوم آن بررسی شود. اگر پیوستگی وجود ندارد ، باید آنها را جایگزین کنید.

 • عنصر گرمایش یخ زدایی درست کار نمی کند

عنصر گرمایش یخ زدایی، برای جلوگیری از ایجاد هر گونه یخ احتمالی در قسمت یخ ساز یخچال شما است. اگر عنصر گرمایش یخ زدایی دچار نقص شده باشد، یخ اضافی تولید می شود که می تواند توربین فن را لمس کرده و سپس صدا ایجاد کند. می توانید این  مورد را با استفاده از مولتی متر در حالت اهم متر آزمایش کنید. عنصر گرمایش یخ زدایی را که معمولاً روی اواپراتور ثابت است ، پیدا کنید. همه اتصالات را جدا کرده و هر دو راهنمای آزمایش کننده را روی دو پایانه عنصر گرمایش قرار دهید تا تداوم آن بررسی شود (باید خوانده شود). اگر اتصال برقرار نیست، بهتر است آن را تعویض کنید.

 • تایمر یخ زدایی خراب است

اگر تایمر یخ زدایی معیوب باشد ، عمل آب کردن یخ های اضافه به درستی انجام نمی شود. همانطور که پیش تر گفته شد، عدم صحت عملکر یخ زدا، منجر به ایجاد یخ های اضافی می شود. یخ مانع حرکت آزادنه تیغه های فن شده و با آن ها برخورد می کنند. صدا و لرزش یخچال، نتیجه این برخورد است.

علت لرزش موتور یخچال

برای آزمایش آن ، می توانید تایمر را به صورت دستی بچرخانید تا فرآیند یخ زدایی آغاز شود ، در این مرحله صدای یک کلیک را می شنوید. منتظر بمانید تا ببینید آیا عنصر گرمایش شروع به گرم شدن می کند یا خیر. اگر اینطور نیست و فیوزهای حرارتی معیوب نیستند ، باید تایمر را تعویض کنید.

 • سنسورها خراب شده اند

از سنسورهای یخچال و فریزر برای اندازه گیری دما در محفظه های مختلف استفاده می شود. این سنسورها همچنین برای خاموش کردن عناصر گرمایش در پایان چرخه یخ زدایی عمل می کنند. اگر سنسورها معیوب باشند منجر به تولید یخ مازاد می شود که می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد فن شده و صدای لرزش بلند می شود.

برای بررسی سنسورها می توانید از یک مولتی متر روی حالت اهم متر استفاده کنید. جای سنسورها را پیدا کنید (معمولاً یکی نزدیک تبخیر کننده ، یکی در حفره فریزر و آخرین مورد در حفره یخچال است). همه اتصالات را جدا کرده و هر دو راهنمای آزمایش کننده را روی دو پایانه سنسور قرار دهید تا مقادیر آنها را بررسی کنید (برای هر دو باید یک قرائت دقیق وجود داشته باشد. برای اطلاع از این مقادیر با ما یا سازنده تماس بگیرید.). اگر علت لرزش این سنسورها باشد ، باید آنها را تعویض کرد.

 • ترموستات دیگر به درستی تنظیم نمی شود

اگر ترموستات یخچال خراب باشد ، دیگر نمی تواند دمای یخچال را به درستی تنظیم کند. در این حالت ، سرمای زیاد باعث یخ های اضافی به وجود بیایند که همانند چیزی که در موارد بالا گفته شد، یخ ها به پره های فن برخورد کرده و یخچال به صدا در می آید. برای آزمایش ترموستات ، می توانید لامپ ترموستات را در یک لیوان آب بسیار سرد (به جز ترموستات فریزر) قرار دهید و ترموستات را روی حداقل تنظیم کنید. اگر ترموستات روشن نمی شود ، باید آن را تعویض کنید. در ادامه می توانید از مولتی متر برای بررسی تداوم آن استفاده کنید.

 • مادربرد خراب است

اگر مادربردی که دما را تنظیم می کند خراب باشد ، یخچال بدون وقفه کار می کند و بیش از حد سرد می شود. این اتفاق می تواند یخچال را به سمت فرآیند تولید یخ ، تماس یخ ها با فن و تولید صدا، هدایت کند. قبل از تصمیم گیری برای تعویض مادربرد ، مطمئن شوید که ابتدا سنسورها ، فیوزهای حرارتی و عنصر حرارتی آن را به دقت بررسی کرده اید.

 • کمپرسور خراب است

اگر کمپرسور خراب است ممکن است به دلیل سوپاپ های داخلی فرسوده باشد. در گردش مایع خنک کننده در داخل مدار دچار مشکل می شود که به نوبه خود منجر به صدا دار شدن و لرزش یخچال می گردد. اگر مجبور به تعویض کمپرسور هستید ، نیاز است کار را به فرد متخصص یا شخصی که از سوی نمایندگی برند یخچال برایتان فرستاده می شود، بسپارید.

علت لرزش موتور یخچال هنگام خاموش کردن

 • مایع خنک کننده در گردش مشکل دارد

روغن موتور می تواند به مدار مبرد نفوذ کند. برخورد مایع و روغن موتور می تواند مدار را مسدود کند. بنابراین مایع در گردش دچار مشکل می شود و می تواند یخ زیادی ایجاد کند که در نهایت به پروانه فن ساییده شده و در نتیجه سر و صدا ایجاد کند.

ممکن است مدار کمی با روغن یا رطوبت بارگیری شود. همچنین ممکن است مدار مبرد شما پر سر و صدا باشد یا انبساط دیوارها سر و صدای عجیبی ایجاد کند: غرغره ، سر و صدای آب جاری ، ترک خوردگی و شکستگی کوچک. حذف این نوع صداها بسیار مشکل است و معمولاً بخشی از طراحی یخچال شما است.

 تکنیک سرویس پارس علاوه بر خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی ، خدمات تعمیر و اجرای تاسیسات ساختمانی نظیر تعمیر رادیاتور ، تعمیر پکیج ، نصب پکیج ، تعمیر رادیاتور ، تعمیر کولر گازی و … را با تضمین کیفیت انجام کار و گارانتی تعمیرات ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات مورد نظر خود با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید. همچنین می توانید خدمات مورد نظر خود را از طریق فرم داخل سایت ثبت نمایید.

3/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علت سر و صدای یخچال چیست؟ دلیل چسبیدن یخ های قالبی در باکس یخ ساید بای ساید علت چشمک زدن درجه های یخچال یا فریزر در ساید بای سایدها زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد