زمان مطالعه:
5 دقیقه
دیدگاه:
0
تاریخ:

چرا در یخچال به سختی باز می شود؟

فهرست مطالب

در این نوشته در این باره بحث می کنیم که دلیل این که گاهی درب یخچال به سختی باز می شود چیست؟ اگر می خواهید دلیل این موضوع را بدانید حتما تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

تعمیر یخچال و فریزر

گاهی واقع برای شما پیش میاد که درب یخچال شما به سختی باز می شود که ما میخواهیم امروز به دلایل این موضوع بپردازیم.

تکنیک سرویس پارس خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر لباسشویی ، تعمیر ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی را با ارائه گارانتی و ضمانت استفاده از قطعات اورجینال بصورت 24 ساعته ارائه می دهد. برای درخواست خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

علت سخت باز شدن در یخچال

در خیلی از موارد مشکلاتی که برای لوزام خانگی از جمله یخچال پیش میاد اصلا ایراد فنی نیست و مربوط می شود به استفاده نادرست از لوازم خانگی، یکی از دلایلی که باعث می شود درب یخچال سخت باز شود این است.

علت سخت باز شدن در یخچال

آیا درب یخچال تازه باز شده است؟

 داخل یخچال هوای سردی است که رطوبت آن گرفته شده است شما وقتی درب یخچال را باز می کنید هوای گرم وارد می شود و آن هوای سرد خارج می شود و آن تداخل هوای سرد و گرمی که داخل یخچال وجود  دارد باعث می شود که یک حالت خلا به وجود بیاید و یک حالت مکش ایجاد شود و در به راحتی باز نشود.

شما هر زمانی که در را باز کردید اجازه بدید که حدود یک دقیقه اجازه دهید و بعد دوباره در یخچال را باز کنید که آن جریان هوا و فشار داخلی یخچال تنظیم شود ولی اگر می خواستید سریع تر در را باز کنید ابتدا انگشتتان را کنار لاستیکی در گذاشته (که آن مکش از بین برود) و بعد در را باز کنید. دقت کنید که مکش داخل چه یخچال چه فریزر ایراد فنی نیست.

آیا لاستیک دور درب یخچال کثیف است؟

دلیل بعدی که می تواند باعث این مشکل شود کثیف بودن لاستیک دور یخچال است (خاک و سایر ذرات می توانند روی صطح لاستیک جمع شده و باعث ایجاد مقاومت شوند)  شما سعی کنید که هر چند وقت یک بار این لاستیک را تمیز کنید (با استفاده از یک لیوان آب ولرم و یک مقدار مایع ظرفشویی ابتدا لاستیک را بشویید و بعد به کمک یک دستمال مرطوب آن را خشک کنید) که آن گرد و خاک و آن چسبندگی که روی لاستیک هست از بین برود و دیگر با این مشکل رو به رو نشوید(شما می توانید بعد از تمیز کردن روی لاستیک وازلین یا موم پارافین بزنید این کار کمک می کند که درب یخچال راحت تر باز شود).

دلایل سخت باز شدن در یخچال

آیا یخچال تراز است؟

مورد بعدی تراز نبودن یخچال است (شما سعی کنید یخچال را همیشه تراز قرار بدهید) و اگر یخچال را جا به جا کردید در هر قسمت از آشپزخانه دوباره تراز بودن یخچال را چک کنید (تراز بودن دستگاه را می توانید از طریق دو پایه ای که زیر یخچال قرار دارد چک کنید سعی کنید که یک مقدار پایه ها بالاتر باشند و یک مقداری جلوی یخچال به سمت بالا باشد و تراز دستگاه را حتما چک کنید) و هم چنین می توانید برای اینکه اطمینان پیدا کنید از تراز بودن یخچال از یک تراز استفاده کنید.

آیا لولا های درب یخچال سالم هستند؟

دلیل بعدی خراب بودن لولا های در است شما سعی کنید که داخل قسمت درب یخچال وسایل سنگینی مثل بطری های آب ، بطری ترشی و هر چیز دیگری که وزن زیادی دارد داخل قسمت درب قرار ندهید چون باعث می شود که در کمی لنگر بندازد و آن لولا حالت خودش را از دست بدهد و درب یک مقداری سخت تر باز شود پس حتما سعی کنید که در قسمت درب یخچال وسایل سنگین قرار ندهید.

خراب بودن لولاهای در یخچال

مورد بعدی خراب بودن (استوپر) درب یخچال است در بعضی از یخچال ها در قسمت پایینی در یک (استوپر) قرار دادند که شما زمانی که می خواهید در را ببندید جلوی ظرب ای بسته شدن در را بگیرد و کمک می کند که در آرام تر بسته شود، اگر این (استوپر) خراب شده باشد باعث می شود که در به سختی باز شود.

همان طور که همه ما می دانیم یخچال یکی از موثر ترین اختراعات بشر است. زیرا که نگهداری طولانی مدت مواد غذایی از قدیم آرزوی بشریت بوده است و از این رو از روش های مختلفی نظیر نمک سود کردن ، خشک کردن ، دفن کردن و غیره استفاده کرده است. تا زمانی که اولین یخچال توسط فردی به نام جان کوری ابداع شد.

که امروزه این دستگاه پر کاربرد در سایز ها و شکل های مختلف صنعتی ، فریزر ، سردخانه و دستگاه های برودتی در حال ساخته شدن در شرکت های مختلف جهان است.

دقت داشته باشید که همیشه مشکلاتی که در وسایل برقی با آنها رو به رو می شویم دلیلشان فنی نیست پس نیازی به نگرانی نیست در برخی موارد این مشکل ها به این دلیل به وجود می آیند که ما به شکل درست از لوازم برقی استفاده نمی کنیم یا کاری انجام می دهیم که برای دستگاه ایجاد مشکل می کند پس ابتدا سعی کنید دلیل ایجاد مشکل چه فنی چه غیره را کشف کنید و بعد به دنبال حل آن بگردید (که در مشکلات فنی نیاز است که از یک متخصص در آن زمینه کمک بگیریدو خودتان بدون آگاهی نخواهید که آن را حل کنید).

امیدواریم که از این مطلب راضی بوده باشید و برای ما مفید واقع شده باشد حتما اگر این مشکل را در باز کردن درب یخچال داشتید ه صورت تک به تک این دلایلی که در مطلب بالا توضیح دادیم را چک کنید و موارد را رعایت کنید (اگر مشکلی بود چه از نظر تراز بودن چه از نظر لاستیک چه اولا و هر چیزی دیگری اقدام به حل آن مشکل کنید) با سپاس از شما که تاپایان این مطلب با ما همرا بودید.

تیم تخصصی تکنیک سرویس پارس علاوه بر خدمات تعمیرات و نصب لوازم خانگی ، خدمات اجرای تاسسات ساختمانی از جمله تعمیر پکیج ، نصب پکیج ، تعمیر رادیاتور ، لوله کشی ساختمان و … را با ضمانت کار و نیز هزینه مصوب اتحادیه ارائه می دهد. برای درخواست خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

اشتراک:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دو =

ثبت درخواست تعمیرات
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد