تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

علت چشمک زدن یخچال فریزر

چشمک زدن درجه ، دما، صفحه نمایش و چراغ قرمز یخچال فریزر یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است هنگام استفاده از انواع یخچال فریزر با آن مواجه شوید. چشمک زدن درجه، دما یا صفحه نمایش یخچال علت های خاصی دارند و نشان دهنده مشکلی در داخل یخچال هستند که شما باید به آن رسیدگی کنید.

تعمیر یخچال و فریزر

در این مقاله قصد داریم در رابطه با علت چشمک زدن یا روشن شدن یخچال فریزر امرسان ، هیمالیا ، پارس و الکترو استیل صحبت کنیم تا شما در هنگام رو به رو شدن با این مشکل بتوانید با استفاده از این راهنما از نگرانی بیرون بیایید و اقداماتی مفید انجام دهید.

تکنیک سرویس پارس خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر لباسشویی ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ظرفشویی و … را با گارانتی تعمیرات و ضمانت استفاده از قطعات اورجینال ارائه می دهد. برای سفارش خدمات و دریافت مشاوره رایگان با شماره های تماس بگیرید و یا از طریق فرم داخل سایت سفارش خود را ثبت کنید.

دلایل چشمک زدن دما و چراغ قرمز یخچال

گاهی اوقات بدون هیچ دلیلی متوجه می شوید که یخچال بوق می زند یا ارور می دهد. اینا ارور یا بوق معمولاً با چشمک زدن چراغ قرمز، درجه یا صفحه نمایش یخچال همراه است.

علت چشمک زدن یخچال

اگر تا به حال با این مشکل مواجه نشده اید ممکن است در ابتدا کمی مضطرب شوید اما خواندن این مطلب حتماً به شما کمک خواهد کرد. اگر صدای بوق ادامه پیدا کرد و نمی دانید چگونه مشکل را حل کنید فوراً با کارشناسان شرکت تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید تا با اعزام تعمیرکاران متخصص مشکل یخچال فریزر شما را حل کنند.

  • علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر چیست؟

در بسیاری از یخچال فریزرهای ایرانی و خارجی سه چراغ ال ای دی روی یخچال قرار گرفته اند. در بعضی از یخچال های جدید هم برای نشان دادن وضعیت یخچال و فریزر از یک صفحه نمایش استفاده شده است که کدهای خطا روی آن ظاهر می شوند.

در یخچال هایی که چراغ ال ای دی دارند چراغ سبز به معنای سالم بودن یخچال فریزر، چراغ زرد به معنای وضعیت خاصی مانند روشن شدن یخ ساز است که در بعضی از مواقع روشن می شود و چراغ قرمز به معنای بالا رفتن دمای یخچال است.

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال

زمانی که درب یخچال را برای چند دقیقه باز می گذارید یا آن را پر از مواد غذایی تازه می کنید ممکن است برای چند دقیقه با چشمک زدن چراغ قرمز مواجه شوید.

این حالت طبیعی است زیرا در این شرایط دمای یخچال چند درجه افزایش می یابد. فقط باید صبر کنید و ببینید که این چشمک زدن متوقف می شود یا خیر. زمانی که یخچال به مایی که روی آن تنظیم شده است برسد چراغ چشمک زن خود به خود خاموش خواهد شد.

ممکن است چند دقیقه صبر کنید و متوجه شوید که چراغ قرمز چشمک زن متوقف نمی شود در این صورت باید بررسی کنید و ببینید که چه عاملی موجب بالا رفتن دمای یخچال شده است.

خراب شدن قفل در و باز ماندن آن، تراز نبودن پایه های یخچال، پارگی یا آسیب دیدگی لاستیک دور درب، باز کذاشتن در یخچال برای مدت طولانی و باز و بسته کردن بیش از اندازه یخچال همگی می توانند موجب بالا رفتن دمای یخچال و فعال شدن چراغ قرمز چشمک زن شوند.

برای حل این مشکل و متوقف کردن چشمک زدن چرغ قرمز هر یک از موارد گفته شده را بررسی کنید. اگر قفل درب یا لاستیک محافظ دور درب خراب هستند آن ها را تعویض کنید. اگر پایه های یخچال هم تراز نیستند آن ها را تراز کنید.

اگر درب یخچال را باز گذاشته اید یا آن را زیاد باز و بسته کرده اید کمی صبر کنید تا دمای یخچال به حد مطلوب برسد و سپس از تکرار این کار خودداری کنید.

پیشنهاد ویژه: خدمات تعمیر ماکروفر با 30% تخفیف در تمامی مناطق تهران توسط تعمیرکاران تکنیک سرویس پارس ارائه می شود. جهت سفارش خدمات با ما تماس بگیرید.

  • علت چشمک زدن درجه یا دمای یخچال روی صفحه نمایش چیست؟

عوامل مختلفی می توانند منجر به چشمک زدن درجه یخچال شوند. از مهم ترین عوامل می توان به خراب شدن سنسورهای مختلف یخچال اشاره کرد. همان طور که گفته شد یخچال های جدید به جای چراغ های ال ای دی دارای صفحه نمایشی هستند که اطلاعات مربوط به دما، درجه و وضعیت یخچال روی آن نوشته شده است.

روی این صفحه نمایش ها گاهاً کدهای خاصی نقش می بندد که با بوق همراه هستند. برای این که متوجه شوید کدهای خطا نشان دهنده چه مشکلی هستند باید به دفترچه راهنمای یخچال فریزر خود مراجعه کنید زیرا معنای کدهای خطا در یخچال های مختلف متفاوت است.

زمانی که درجه یا دمای یخچال فریزر که روی صفحه نمایش نوشته شده است چشمک می زند این همان معنای چراغ قرمز چشمک زن را می دهد یعنی دمای یخچال بنا به دلیلی بالا رفته است. بالا رفتن فوری دمای یخچال و ریست کردن یخچال فریزر می توانند موجب چشمک زن شدن درجه روی صفحه نمایش شوند.

اگر بعد از گذشت چند دقیقه چشمک زدن درجه متوقف نشد این مشکل می تواند به خراب بودن اواپراتور، خراب بودن مدار برفک زدا، خراب بودن یخ ساز و یا وجود مشکل در داخل فریزر مانند خراب شدن فن و مسدود بودن دریچه فن ارتباط داشته باشد.

برای این که مشکل چشمک زدن درجه یخچال را حل کنید باید دمای آن را تنظیم کنید و چند دقیقه صبر کنید تا به دمای مورد نظر شما برسد. زمانی که یخچال را ریست می کنید تنظیمات آن به هم می ریزد و لازم است که بعد از تنظیم یخچال صبر کنید تا به دمای دلخواه شما برسد و درجه چشمک زن متوقف شود.

اگر این دو مورد علت چشمک زدن درجه یخچال نبود باید برای بررسی قطعات دیگر و عیب یابی یخچال با تعمیرکاران متخصص تماس بگیرید تا مشکل شما را حل کنند.

تکنیک سرویس پارس امتیاز نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ ، تعمیرات یخچال ال جی ، تعمیرات یخچال دوو را داراست. همچین این مرکز سرویس و تعیمر دیگر برندهای یخچال را توسط تعمیرکاران حرفه ای ارائه می دهد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

  • خراب بودن کدام قطعات می تواند موجب چشمک زن شدن درجه یخچال شود؟

یخ ساز : یخ ساز دارای حسگری است که معیوب شدن آن موجب چشمک زن شدن درجه یخچال می شود. زمانی که هر یک از قطعات یخ ساز دچار مشکل شوند لازم است که تعمیرکار آن ها را تعویض کند.

حسگر فریزر : حسگر فریزر در تنظیم دمای محیط داخل فریزر نقش مهمی دارد و زمانی که خراب شود منجر به چشمک زن شدن درجه یخچال خواهد شد. خراب شدن حسگر در اثر اتصال کوتاه، خراب شدن سوکت حسگر و حتی قطعی مدار برق می توانند باعث چشمک زن شدن درجه یخچال شوند و لازم است هر یک از این عوامل توسط تعمیرکار بررسی شوند تا تعمیرات لازم صورت گیرد.

حسگر برفک زدایی : زمانی که سنسور برفک زدایی دمایی کمتر از منفی پنجاه درجه و بالاتر از 65 درجه سانتی گراد را احساس کند باعث چشمک زن شدن درجه یخچال فریزر می شود. خراب شدن سوکت حسگر، اتصال کوتاه در حسگر، خراب شدن حسگر و قطع شدن سیم های آن نیز می توانند موجب چشمک زن شدن درجه یخچال شوند.

وجود مشکل در فن فریزر و اواپراتور هم از عوامل دیگر چشمک زن شدن درجه یخچال هستند که باید توسط تعمیرکار مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیریند تا در صورت نیاز تعمیر شوند. چشمک زدن یخچال های مختلف می تواند معناهای متفاوتی داشته باشد. در ادامه به صورت تخصصی علت چشمک زدن هر یک از یخچال ها را توضیح می دهیم.

دلایل چشمک زدن برندهای مختلف یخچال فریزر

  • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ

مانند بسیاری از یخچال های دیگر بالا رفتن دمای یخچال های سامسونگ موجب چشمک زدن درجه آن ها می شود. اگر درب یخچال را زیاد باز و بسته کنید یا قفل و لاستیک درب معیوب باشند دمای داخل یخچال بالا می رود. زمانی که دمای یخچال فریزر سامسونگ به بیش از 15 درجه سانتی گراد برسد درجه این یخچال چشمک می زند.

علت چشمک زدن یخچال فریز سامسونگ

اگر پنل کنترل کننده کشوی گوشت چشمک می زند یخچال را از برق بکشید، بعد از دو دقیقه دوباره آن را به برق وصل کنید. یخچال را روشن کنید و منتظر بمانید که چراغ چشمک زن خاموش شود. اگر یخچال سامسونگ را به تازگی ریست کرده اید کمی صبر کنی تا مشکل خود به خود برطرف شود.  اگر چشمک زدن درجه یخچال همچنان ادامه دارد با همکاران ما در تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید تا مشکل یخچال شما را حل کنند.

  • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر ال جی

مانند سایر یخچال ها گرم شدن فضای داخلی، خراب شدن سنسورهای یخ ساز، محفظه جادویی، برفک زدایی،فریزر و اتصالی یا قطع شدن سیم های هر یک از این سنسورها می تواند موجب چشمک زن شدن درجه یخچال های ال جی شود. اگر کد خاصی روی صفحه نوشته شده است می توانید معنای آن را در دفترچه راهنمای یخچال خود پیدا کنید. اگر نمی توانید علت چشمک زدن درجه را بفهمید بهتر است این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

علت چشمک زدن یخچال فریزر ال جی

  • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر الکترو استیل

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترو استیل در هر مدل آن متفاوت است. با مطالعه دفترچه راهنما می توانید علت این مشکل را پیدا کنید و برای تعمیر یا تنظیم یخچال اقدام کنید. مشکلاتی همچون خراب شدن سنسور های درون یخچال، خراب شدن مدار برد کنترل، خراب شدن قفل درب یخچال و پاره شدن لاستیک محافظ دور درب و سایر مشکلات فنی موجود در قطعات مختلف یخچال می توانند موجب چشمک زن شدن درجه یخچال های الکترو استیل شوند.

  • علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان

تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر امرسان می تواند موجب چشمک زدن درجه آن شود. وجود مشکلات فنی در مدارها و قطعات داخلی یخچال نیز می تواند این مشکلرا به وجود آورد. برای این که مطمئن شوید چه عاملی موجب چشمک زدن درجه یخچال فریزر امرسان شده است بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

  • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر هیمالیا

درجه یخچال فریزر های هیمالیا هم بنا به دلایل مختلفی شروع می کند به چشمک زدن. برخی از این چشمک زدن ها طبیعی هستند و نشان دهنده وجود مشکل نیستند. برای مثال، زمانی که یخچال فریزر هیمالیا برفک زدایی را شروع می کند چراغ چشمک زن df روشن می شود و تا پایان فرآیند برفک زدایی خاموش نمی شود. وجود مشکلات فنی در داخل یخچال هم می تواند باعث ایجاد مشکل شود که در این شرایط بهتر است از یک تعمیرکار بخواهید یخچال شما را عیب یابی و تعمیر کند.

  • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر پارس

تمامی دلایلی که در بالا گفته شد می توانند موجب چشمک زدن درجه یخچال فریزرهای پارس نیز بشوند. بالا رفتن دمای داخل یخچال، خراب بودن قفل درب، خرابی سنسورها، قطعی سیم ها، تراز نبودن یخچال و انواع مشکلات فنی می توانند موجب چشمک زدن درجه یخچال فریزرهای پارس شوند.

تکنیک سرویس پارس علاوه نصب و تعمیرات لوازم خانگی ، خدمات اجرا و تعمیر تاسیسات ساختمانی نظیر لوله کشی ساختمان ، تعمیر پکیج ، نصب پکیج ، تعمیر رادیاتور ، گرمایش از کف و … را با تضمین کیفیت انجام کار و گارانتی تعمیرات ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید و یا از طریق فرم داخل سایت اقدام نمایید.

4.3/5 - (3 امتیاز)
مقالات مشابه: علت سر و صدای یخچال چیست؟ دلیل چسبیدن یخ های قالبی در باکس یخ ساید بای ساید علت چشمک زدن درجه های یخچال یا فریزر در ساید بای سایدها زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیکان

سلام
وسایل داخل کشو گوشت و بقیه مواد غذایی یخ میزند ولی بستنی بصورت نیمه جامد و شل میشه برخی مواقع آیا دلیل خاصی دارد ؟

یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد