تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
رفع ارورهای یخچال پارس - تکنیک سرویس پارس تعمیرات لوازم خانگی

رفع کد خطا و ارورهای یخچال پارس

شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس، دارای بیش از نیم قرن تجربه و افتخار در زمینه تولید لوازم خانگی ست. یکی از تولیدات با کیفیت از برند پارس، یخچال فریز است که در این مقاله قصد داریم با انواع ارورهای نمایش داده شده بر روی نمایشگر آن و همچنین عیب یابی و رفع ارورهای یخچال پارس بپردازیم.

عیب یابی کد خطاهای یخچال پارس

هر یک از خطاها با یک کد شناخته شده و نشان دهنده ایراد در یکی از قطعه ها و بخش های یخچال است. اگر یخچال شما نیز با این خطاها مواجه شده است و معنی آن را نمی دانید، پیشنهاد می کنیم برای رفع ارورهای یخچال پارس این مطلب را بخوانید.

 • رفع ارور EF  یخچال پارس

مفهوم: این خطا به معنی این است که اپراتور یا سنسور اپراتور با مشکل مواجه شده است.

عیب یابی و رفع: برای بررسی و عیب یابی، با استفاده از یک اهم متر در ابتدا خود اپراتور و سپس سنسور اپراتور را مورد آزمایش قرار دهید. در صورت مشکل در این قطعه، شما می توانید به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. اگر اپراتور مشکلی نداشته باشد، به احتمال زیاد، مشکل از بور اصلی یخچال است که در این صورت، یخچال فریزر را از برق بکشید و منتظر آمدن تعمیرکار بمانید.

 • رفع کد خطا FF یخچال پارس

مفهوم : زمانی که سنسور تشخیص دمای یخچال فریزر خراب شود این خطا در نمایشگر یخچال ظاهر می شود. سرد شدن یا گرم شدن بیش از حد فریزر، نشانه های بروز این مشکل است.

عیب یابی و رفع: در این موقعیت، بهتر است از یک اهم متر کمک بگیرید و عملکرد صحیح یا ناصحیح سنسور دما را تست کنید. پس از تست می توانید به تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام کنید.
اگر بعد از بررسی و اقدام برای رفع ارور، همچنان خطا وجود داشت، برد الکتریکی یخچال دچار مشکل شده است و باید کار را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

 • رفع کد خطا (–) در یخچال پارس

مفهوم: این کد خطا در یخچال فریزر پارس به معنی خاموش شدن یخچال و لامپ آن است. این مشکل می تواند به دلیل تنظیم دکمه دما به وجود آمده باشد.

عیب یابی و رفع: زمانی که این کد خطا را دیدید، باید قبل از هر چیزی به بررسی لامپ یخچال بپردازید. در صورتیکه خطا رفع نشود، می توانید از یک تعمیرکار بخواهید تا نگاهی به آن بیندازد.

 • رفع کد خطا HI  در یخچال پارس

مفهوم : زمانی که دمای فریزر به بالای 24 درجه برسد، این کد خطا به نمایش در می آید. دو قطعه مهم ترموستات و سنسور تشخیص دما، ممکن است باعث بروز این خطا شده باشند.

عیب یابی و رفع : برای رفع مشکل، ابتدا باید سنسور دما به دقت بررسی شده و عملکرد آن را تحت نظر بگیرید. در مرحله بعد باید به سراغ بررسی ترموستات رفته و آن را عیب یابی کنید. اگر توانستید دمای فریزر را کاهش دهید، ارور رفع شده است در غیر اینصورت با کارشناسان تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را برای شما داشته باشند.

 • رفع کد خطا LO یخچال پارس

مفهوم : این خطا به معنی این است که دمای قسمت فریزر به زیر منفی 33 درجه رسیده است. بر اثر شدت این سرما، ممکن است یخچال فریزر به خاطر یخ زدگی آسیب ببیند.

عیب یابی و رفع : این مشکل جزو حساس ترین خرابی های یخچال است و توصیه می شود بدون انجام هیچ تعمیری توسط افراد مبتدی، یخچال را از برق کشیده و به تعمیرکار حرفه ای زنگ بزنید.

 • رفع کد خطا FF در یخچال پارس نوفراست

مفهوم : این کد خطا به معنای خرابی سنسور داخل کابین فریزر است.
عیب یابی و رفع: با استفاده از یک اهم متر، مقدار اهم سنسور را بررسی کرده و در صورت نیاز قطعه را تعویض کنید. دو قطعه ترمودیسک و همچنین ترموفیوز، از قطعات مهمی هستند که حتما باید بررسی شوند. در صورت خرابی، آن ها را تعویض کنید. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، از یک تعمیرکار بخواهید تا سیم کشی و مدار برد یخچال را برایتان بررسی کند.

رفع کد خطاهای یخچال پارس

 • رفع ارور DF در یخچال پارس نوفراست

مفهوم : خراب بودن سنسور اپراتور در یخچال فریزر پارس نوفراست، موجب نمایش این کد خطا بر نمایشگر می شود.

عیب یابی و رفع: مطابق دیگر ارورها، صحت قطعه و عملکرد قطعه را بررسی کنید. باید با یک اهم متر ، میزان اهم سنسور را اندازه بگیرید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. اگر خطا رفع نشود، به حضور تعمیرکار حرفه ای نیاز است تا سیم کشی های مربوط به سنسور اپراتور و همچنین برد یخچال مورد بررسی قرار بگیرد.

 • رفع ارور HI در یخچال فریزر پارس نوفراست

مفهوم: زمانی که دمای فریزر به بالای 24 درجه برسد، این کد خطا به نمایش در می آید. دمای فریزر باید کاهش داده شود.

عیب یابی و رفع: دمای بالا در قسمت فریزر باعث ایجاد این خطا شده و می توان دمای فریزر را تنظیم کرد و سرمای لازم را فریزر برگرداند. با بررسی کمپرسور مطمئن شوید که این قطعه کمپرس کافی را دارد. همچنین شارژ و گار یخچال به دقت بررسی شود تا نشتی وجود نداشته باشد. خرابی لاستیک دور در یخچال یا باز ماندن آن برای مدت طولانی، این میزان گرما را ایجاد کرده باشد.

 • رفع ارور LO در یخچال فریزر پارس نوفراست

مفهوم: در صورت بهم ریختن تنظیمات دمای داخل کابین فریزر، کد خطای LO رو صفحه نمایشگر ظاهر می شود.
عیب یابی و رفع: بررسی کنید تنظیمات دمای داخل کابین بهم نخورده باشد. اگر تنظیمات مختل شود، در صورتیکه دمای فریزر به زیر منفی 33 درجه برسید، یخچال در معرض خرابی قرار می گیرد. ازدیاد شارژ و گاز یخچال می تواند باعث بهم خوردن تنظیمات و کاهش شدید دما شده باشد.

 • کد خطا PO در یخچال فریزر سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه پارس

مفهوم: زمانی که سنسور داخل کابین فریزر خراب شود، این خطا ایجاد می شود.

عیب یابی و رفع: با استفاده از یک اهم متر، مقدار اهم سنسور را بررسی کرده و در صورت نیاز قطعه را تعویض کنید. دو قطعه ترمودیسک و همچنین ترموفیوز، از قطعات مهمی هستند که حتما باید بررسی شوند. در صورت خرابی، آن ها را تعویض کنید. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، از یک تعمیرکار بخواهید تا سیم کشی و مدار برد یخچال را برایتان بررسی کند.

 • کد خطا PC در یخچال فریزر سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه پارس

مفهوم: مفهوم این خطا، اتصال کوتاه سنسور داخل کابین فریزر است.

عیب یابی و رفع: اتصال کوتاه در مدارها و سیم کشی ها رخ می دهد. برای عیب یابی این مشکل و پیدا کردن منبع خطا، سیم کشی های مرتبط با سنسور داخل کابین فریزر باید بررسی شوند. اگر اتصال کوتاه در سنسور داخل کابین رخ داده باشد، لازم است سنسور را تعویض کنید. اگر خطا رفع نشود، مدار برد یخچال باید توسط یک متخصص بررسی و تعمیر و تعویض شود.

کد خطا HI در یخچال فریزر سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه پارس

مفهوم: گرم شدن غیر مجاز فریزر باعث ایجاد این خطا می شود. دمای بالا 24 ،دمای غیرمجاز برای قسمت فریزر یخچال پارس است.

عیب یابی و رفع: برای یافتن منبع ایراد ایجاد شده، در ابتدا صحت عملکرد کمپرسور باید بررسی شود. اگر عمل کمپرس کردن به خوبی انجام نشود، باید به تعویض یا تعمیر این قطعه اقدام کنید. نشتی شارژ و گاز یخچال نیز می تواند دلیلی بر ایجاد این خطا باشد. آن ها را به دقت وارسی کنید.

گاهی نیز باز ماندن در یخچال برای مدت طولانی و یا خرابی و شل شدن لاستیک دور در، باعث افزایش دمای فریزر شده و خطای HI در یخچال فریزر می گردد.

 • کد خطا lo در یخچال فریزر سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه پارس

مفهوم: دمای داخل کابین فریزر، وری تنظیمات خاصی ست شده است و زمانی که این تنظیمات بهم بخورد، خطای LO و سرمای زیاد فریزر، رخ می دهد.

عیب یابی و رفع: سرمای زیر منفی 33 درجه، باعث یخ زدگی و خرابی یخچال می شود. باید تنظیمات به حالت اولیه خود برگشته و دمای داخل کابین ، افزایش داده شود تا فریزر به درستی کار خود را انجام دهد. در برخی موارد، افزایش شارژ و گاز یخچال، می تواند باعث کاهش شدید دما و ارور LO شود.

شرکت تکنیک سرویس پارس مرکز تخصصی نصب و تعمیرات لوازم خانگی با ضمانت تعمیرات در تهران می باشد. برخی از خدمات این شرکت شامل تعمیر جاروبرقی ، تعمیر لباسشویی ، تعمیر پکیج ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر کولر آبی ، نصب پکیج ، نصب کولر گازی و … می باشد. برای دریافت خدمات با شماره های  02166175744  یا 09337788989  تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علت سر و صدای یخچال چیست؟ دلیل چسبیدن یخ های قالبی در باکس یخ ساید بای ساید علت چشمک زدن درجه های یخچال یا فریزر در ساید بای سایدها زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد