تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
علت روشن نشدن آبمیوه گیری

علت های مختلف روشن نشدن آبمیوه گیری

دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری: خمیری شدن میوه ها در داخل آبمیوه گیری تا گرم شدن بیش از حد موتور و استفاده از حجم بیش از حد برای آب گیری از احتمالات و علت های اصلی روشن نشدن آبمیوگیری هستند که منجر به ایجاد هزینه تعمیر آبمیوه گیری می شود.

دو عامل اصلی از علت های روشن نشدن آبمیوه گیری می باشد که عبارتند از:

 • عدم استفاده صحیح از دستگاه و خرابی قطعات
 • خرابی قطعات دستگاه به مرور زمان به علت فرسوده شدن

تهیه یک لیوان آب پرتقال تازه به صورت دستی، مخصوصا برای کسانی که عادت به آب میوه خوردن روزانه و آبمیوه گیری دارند، می تواند خسته کننده، وقت گیر و پر زحمت باشد.

این لوازم خانگی که زیاد گران و پر زرق و برق و پیچیده نیستند، قطعا برای زندگی روزمره خیلی از ماها که در شلوغی های زندگی هستیم، ضروری می باشند.

اولین آبمیوه گیری در دهه 1930 اختراع شد، تا بتوانیم آب میوه های سالم از میوه ها و سبزیجات را در خانه بگیریم و نیاز به هزینه اضافی جهت خریدن از بیرون را نداشته باشیم.

اگر آبمیوه گیری شما کار نمی کند علت های مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل بشود. بسته به سن دستگاه شما نیز این عوامل متعدد می باشند که در این مقاله ایراداتی که مانع از روشن شدن دستگاه آبمیوه گیری می شوند را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تکنیک سرویس پارس خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی برقی و آشپزخانه نظیر تعمیر لباسشویی ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر یخچال ، آبمیوه گیری و … با پوشش تمامی مناطق تهران و ارائه گارانتی تعمیرات توسط تکنسین های مجرب و ماهر ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات مورد نیاز خود از طریق شماره های با ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم موجود در سایت اقدام نمایید.

فیلم معرفی دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری + راه حل

دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری

علت های مختلف روشن نشدن آبمیوه گیری را در ادامه بررسی خواهیم کرد. اگر آبمیوه گیری روشن نمی شود، تنها چیزی که در حال حاضر باید روی آن تمرکز کنید این است که مورد را پیدا کنید و در اسرع وقت به مشکل را توسط تعمیرکار ماهر آبمیوه گیری تعمیر کنید.

دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری

اگر آبمیوه گیری روشن نمی شود و کار نمی کند، ممکن است به دلایل زیر باشد که عبارتند از:

 • وجود مشکلات برقی در سیم و دوشاخه آبمیوه گیری
 • وجود مشکلات برقی اعم از قطعی و یا اتصالی در پریز برق مورد استفاده
 • مونتاژ نادرست قطعات آبمیوه گیری
 • تحمیل اضافه بار و استفاده از حجم زیاد میوه در آبگیری
 • خمیری و جمع شدن میوه حین آبگیری و فشار زیاد روی دستگاه
 • گرم شدن بیش از حد دستگاه
 • ترموفیوز سوخته در ماشین آبمیوه گیری
 • آسیب به برد و مدارهای آن
 • اشکال در موتور دستگاه و روشن نشدن آبمیوه گیری به این دلیل
 • وجود مشکل در دکمه پاور و کار نکردن آبمیوه گیری
 • وجود خرابی در آرمیچر و بالشتک موتور آبمیوه گیری
 • از بین رفتن زغال های موتور آبمیوه گیری
 • وجود مشکل در میکروسوئیچ های آبمیوه گیری و کار نکردن آن
 1. وجود مشکلات برقی اعم از قطعی و یا اتصالی در پریز برق مورد استفاده

وجود مشکلات برقی در پریز برق مورد استفاده یکی از ایرادهایی است که خیلی ها پول زیادی را صرف یافتن دلیل خرابی لوازم خانگی خود بدون بررسی این مشکلات عادی می‌ کنند، اما خیلی دیر متوجه می ‌شوند که شاید پریز برقی که استفاده می کردند مشکل داشته و بدون برق بوده است.

چرا آبمیوه گیری روشن نمی شود

بهترین راه حل این است که یک پریز دیگر را تست کنید. در این حالت آبمیوه گیری خود را که خراب به نظر می رسد، به پریزهای دیگر موجود در آشپزخانه یا پریزهای دیگری از خانه ببرید و وصل کنید و آزمایش کنید.

علاوه بر این، می توانید با استفاده از مولتی متر داشتن برق را چک کنید. ایراد در یک پریز در اثر اتصالات و … می تواند اولین علامت از مشکل بزرگتر در سیم کشی برق خانه نیز باشد که باید در این صورت کار تعمیر سیم کشی را به سیم کش بسپارید.

 1. وجود مشکلات برقی در سیم و دوشاخه آبمیوه گیری

بعد از پریز و چک کردن آن، مورد بعدی ممکن است از سیم برق باشد. شاید سیم برق آسیب دیده است. اغلب ما به سیم‌ های برق دستگاه خود توجه نمی‌ کنیم، چرا که تصور می‌ کنیم کلا سیستم برق چیزی نیست که به آن آسیبی بزند، اما در حقیقت اینطور نیست.

آسیب رسیدن به سیم برق راحت تر از چیزی است که فکر می کنید. مواردی که در این باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • پیچیدن سیم به دور دستگاه
 • نگهداری نامناسب در رطوبت، آب و..
 • فشار دادن یا استفاده از اجسام تیز به صورت ندانسته
 • و…

این موارد نه تنها منجر به کار نکردن آبمیوه گیری می شوند، بلکه باعث اتصال کوتاه و سایر اختلالات الکتریکی نیز خواهند شد. در این شرایط است که طول عمر دستگاه شما نیز کاهش می یابد.

بهترین راه حل برای این کار امتحان کردن توسط خودتان این است به این صورت که سیم دیگری که در خانه دارید یا با خریدن آن می توانید آزمایش کنید. در غیر این صورت باید به یک تعمیرکار آبمیوه گیری کار را سپرد تا مشکل را دقیق بررسی کند.

 1. مونتاژ نادرست قطعات و روشن نشدن آبمیوه گیری به این دلیل

اگر عادت دارید که پس از هر بار استفاده، آبمیوه گیری را تمیز کنید و سرجای خود برای دفعه بعد بگذارید، این یکی از بهترین عادت ها و راه ها برای افزایش طول عمر دستگاه می باشد که از بروز مشکلات دیگر نیز جلوگیری می کند.

مشکل این است که این احتمال وجود دارد که در آخرین باری که دستگاه را استفاده و تمیز کردید، همه قطعات را به درستی کنار هم قرار ندادید و اصطلاحا مونتاژ نادرست قطعات باعث بروز اختلال در عملکرد آبمیوه گیری شده و به عنوان یکی از علت های اصلی کار نکردن آن می باشد.

راحت ترین و در دسترس ترین راه حل این است که خودتان قطعات مختلف دستگاه را جدا کنید و سپس آن را با دقت دوباره مونتاژ کنید تا مطمئن شوید که همه قطعات در جایی که باید به خوبی قرار گرفته اند.

در غیر این صورت باید کار را به شرکت های خدمات تعمیر آبمیوه گیری بسپارید.

 1. تحمیل اضافه بار و استفاده از حجم میوه زیاد در آبگیری

معمولا تولید کنندگان و سازندگان آبمیوه‌ گیری حداکثر ظرفیت یا میزان کارکرد هر دستگاه را نسبت به مشخصات موتور، مواد به کار گرفته شده در ساخت آن و… تعیین می کنند. ظرفیت در هر بار آبمیوه گیری را در کتابچه راهنمای دستگاه درج می ‌کنند و محدودیتی وجود دارد که باید آن را کامل مطالعه کنید. پیروی از این نکات نه تنها توصیه می شود بلکه باید به صورت اجباری برای استفاده مفید از دستگاه رعایت شوند.

پس اگر آبمیوه‌ گیری شما کار نمی‌ کند، این احتمال وجود دارد که بیشتر از ظرفیت آن دارید از دستگاه استفاده می کنید.

در این حالت نه تنها آبمیوه گیری شما کار نمی کند، بلکه طول عمر آن را نیز به شدت کاهش می یابد.

بهترین راه حل برای این که علل کار نکردن آبمیوه گیری ظرفیت آن باشد رعایت نکاتی که عبارتند از:

 • کتابچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.
 • اگر می ‌بینید که به خاطر تعداد خانواده و دوستان و مهمان هایتان مکررا باید از دستگاه استفاده کنید، به فکر مدل ‌های بزرگ‌ تر باشید. دستگاه بزرگ، نیازهای شما را با یک بار روشن کردن برآورد می‌ کند و لازم نیست فشار زیادی را به دستگاه بیاورید.
 1. خمیری و جمع شدن میوه حین آبگیری و فشار زیاد روی دستگاه

اگر به طور مرتب حین آب گیری میوه، دستگاه را تمیز کنید مشکلی ایجاد نمی شود، اما اگر این کار را نکنید، برخی از تکه های رشته ای در سبزیجات مانند استفاده از کرفس، می تواند باعث مشکلاتی در حین آبمیوه گیری شوند. برخی از باقی مانده های میوه و سبزیجات نیز به توری دستگاه شما می چسبد.

توصیه می شود همیشه توری یا صافی آبمیوه گیری خود را پس از استفاده از آن بشویید تا از این امر جلوگیری کنید.

اگر توری را از دستگاه خود جدا کردید و متوجه تجمع شدید میوه ها در آن شدید، می توانید از یک مسواک، آب گرم، سرکه و… آن ها با تمیز کنید.

بهترین راه حل برای حل این مشکل این است که، اگر در مورد اینکه نمی دانید چگونه از دستگاه می توانید استفاده کنید و آبمیوه بگیرید، دستورالعمل های ذکر شده در کتابچه راهنما را با جزئیات برند خود مطالعه کنید.

 1. گرم شدن بیش از حد دستگاه

آبمیوه ‌گیری ‌های جدید به گونه ‌ای طراحی و ساخته شده ‌اند که انعطاف ‌پذیر باشند و در دوره ‌های زمانی مختلف و طولانی مدت کار کرده و کارآمد باشند، اما همیشه باید از دستگاه خود با احتیاط و طبق توصیه های سازنده خود استفاده کنید.

در صورتی که آبمیوه گیری خود را به طور منظم تمیز می کنید، به احتمال زیاد تجمع میوه ها به شکل خمیری مشکل دستگاه نیست و ممکن است استفاده بیش از ظرفیت عملکردی دستگاه و محدودیت های آبمیوه گیری باعث گرم شدن بیش از حد آبمیوه گیری شود.

کار نکردن آبمیوه گیری

قرار دادن آبمیوه گیری تحت فشار بیش از حد باعث گرم شدن آن می شود که نه تنها باعث خرابی دستگاه می شود، بلکه آسیب دائمی نیز به قطعات آن می زند.

در این حالت بهتر است آب میوه را در چند دوره آبگیری کرده و مصرف کنید. با انجام این کار، طول عمر دستگاه شما  افزایش می یابد و از بروز مشکلات بیشتر بعدی جلوگیری می کند.

علاوه بر این، هر گونه آسیبی که به آبمیوه گیری در اثر استفاده نادرست از آن  ایجاد شود، منجر به بی اعتبار شدن گارانتی آن می شود که باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید.

بهترین راه حل برای جلوگیری از مشکل داغ کردن آبمیوه گیری، استفاده از مدل ‌های دیگر آب‌ میوه‌ گیری می باشد که بزرگ باشند و بتوانید با یک دوره کوتاه کار کردن، مقدار آب میوه مورد احتایج خود را بگیرد.

 1. ترموفیوز سوخته در ماشین آبمیوه گیری و روشن نشدن آن

اگر آبمیوه گیری شما روشن نمی شود و کار نمی کند، این احتمال وجود دارد که فیوز سوخته باشد.

ترموفیوز یک قطعه کوچک در آبمیوه گیری است و به عنوان محافظ دستگاه می باشد که هر زمان یک جریان بیش از حد و مضر برق را در دستگاه تشخیص دهد که به برد مدار آن آسیب وارد می شود و گرما بالا می رود، آن را قطع کرده و از آسیب بیشتر جلوگیری می کند.

این کار از آسیب بیشتر به مدار و موتور دستگاه جلوگیری می کند. سعی کنید آبمیوه گیری خود را تا زمانی که نمی خواهید آبمیوه بگیرید، از برق بکشید.

 1. آسیب به برد و مدارهای آن

نوسانات برق دشمن برد مدار می باشد. به طور معمول، هر زمان که جریان برق زیادی وجود داشته باشد، فیوز آبمیوه‌ گیری تا وقتی که خراب نشده باشد جلوی این مورد را می گیرد. اما اگر خراب شود امکان آسیب به مدار نیز خواهد بود.

آسیب به برد و مدارهای آن که منجر به روشن نشدن آبمیوه گیری می شوند عبارتند از:

 • خاموشی یک دفعه برق و جریان آن
 • نشت آب و وجود رطوبت در محیط
 1. اشکال در موتور دستگاه و روشن نشدن آبمیوه گیری به این دلیل

اشکال در موتور دستگاه یکی از علت های اصلی روشن نشدن آبمیوه گیری است. موتور قبل از اینکه بتواند به درستی کار کند باید به سرعت معینی برسد و اگر یک آب میوه گیری قدیمی باشد ممکن است مشکلی در توانایی آن برای رسیدن به آن سرعت وجود داشته باشد.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود موتور آب‌ میوه‌ گیری کار نکند، می ‌تواند به دلیل منبع تغذیه و برق باشد.

اگر آبمیوه گیری به درستی مونتاژ نشده باشد، یا کار نمی کند یا به درستی کار نمی کند که می تواند به موتور فشار آورده و موجب خاموش شدن موتور و یا گرم شدن بیش از حد آن شود.

علت های داغ شدن و خرابی موتور آبمیوه گیری عبارتند از:

 • نیم سوز شدن موتور دستگاه
 • استفاده از آب میوه گیری در محلی که جریان هوا وجود ندارد.
 • استفاده زیاد و مداوم از آبمیوه گیری
 • خالی کارکردن یا استفاده از میوه ها یا مواد سخت جهت آبگیری و فشار آوردن به موتور
 • حجم زیاد میوه و بیش از ظرفیت دستگاه جهت آب گیری استفاده کردن
 1. وجود مشکل در دکمه پاور و کار نکردن آبمیوه گیری به این دلیل

وجود مشکل و شکستگی در دکمه های پاور یا ایراد در مدار آن ها باعث می شود که با فشار دادن آن فرمانی جهت اجرا ارسال نشده و آبمیوه گیری کار نکند.

در صورت بروز چنین مشکلی باید برای تعویض دکمه ها و همچنین عیب یابی در مدار پیش تعمیرکار ماهر، آبمیوه گیری برای تعمیر برده شود.

 1. وجود خرابی در آرمیچر و بالشتک موتور آبمیوه گیری

آرمیچر بخشی از موتور الکتریکی می باشد که با توجه به نوع موتور، روتور یا استاتور می‌ توانند در سیستم به عنوان آرمیچر باشند.

بالشتک آرمیچر  یا استاتور در مـوتور یونیورسال نیز به عنوان یک آهنربا است که به چرخش موتور از طریق ایجاد جریان مغناطیسی کمک می کند و هم از ورود گرد و غبار به داخل آرمیچر جلوگیری می کند.

خرابی آبمیوه گیری

روشن نشدن آبمیوه گیری به دلیل وجود خرابی در آرمچیر و بالشتک موتور آبمیوه گیری نیز از دلایل اصلی کار نکردن دستگاه آبمیوه گیری می باشد که اتصال کوتاه در آرمیچرها، اتصال سیم پیچ با بدنه و قطع شدن سیم‌ ها از دلایل اصلی کار نکردن دستگاه می باشد.

برای بررسی مشکل از آرمیچر و سوختن و اتصالی در آن ها، می توان آن را باز کرد و موتور را به صورت چشمی بررسی کرد تا آثار سوختگی را مشاهده کرد.

در صورتی هم که با چشم قابل دیدن نباشند باید جریان عبوری از سیم ها را بررسی کرد تا مشکل و عیب اصلی دستگاه مشخص شود. این کار نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد که توسط متخصص تعمیر کار آبمیوه گیری باید انجام شود.

 1. از بین رفتن زغال های موتور آبمیوه گیری

بالشتک ها متصل به دو زغال هستند. زغال‌ از قطعات مصرفی در آبمیوه گیری می باشد که استفاده زیاد از آبمیوه گیری یا به مرور زمان استفاده و فرسوده می شوند. استفاده در هر دو حالت، باعث کوتاه شدن زغال ها می شود و مانع روشن شدن دستگاه خواهد شد که باید تعویض شوند.

 1. وجود مشکل در میکروسوئیچ های آبمیوه گیری و کار نکردن آن

میکروسوئیچ ها در دستگاه های آبمیوه گیری به عنوان قطعه ایمنی است که به دو نوع میکروسوئیچ های حرارتی و الکتریکی جهت محافظت از دستگاه استفاده می شوند.

با توجه به مکانیکی بودن میکروسوئیچ ها در صورت عدم خرابی نیز، به مرور زمان فرسوده خواهند شد که نیاز به تعویض توسط تعمیرکار ماهر خواهند داشت.

برخی دیگر از خدمات تکنیک سرویس پارس شامل تعمیر لباسشویی سامسونگ ،  تعمیر ظرفشویی ، تعمیر چرخ گوشت ، تعمیر ماکروفر و اجرای تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر گرمایش از کف و تعمیر کولر گازی می باشد. تمامی خدمات تکنیک سرویس با تضمین کیفیت انجام کار و ارائه گارانتی انجام می شود. برای دریافت خدمات و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مقالات مشابه: علت های مختلف خامه ندادن قهوه ساز + راه حل علائم و علت خرابی برد ماکروفر روش تیز کردن تیغه چرخ گوشت دیود مایکروفر چیست به همراه روش های تست
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد