تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

بررسی کد خطا و ارور یخچال هیمالیا

یخچال فریزرهای هیمالیا از یخچال های ساخت ایران هستند که از کیفیت خوبی برخوردارند و برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه های زیاد بابت خرید یخچال فریزرهای خارجی نظیر سامسونگ، ال جی، میدیا و غیره را ندارند انتخاب مناسبی هستند. در ادامه معنای تعدادی از کدهای خطای مدل های مختلف یخچال های هیمالیا را توضیح داده ایم تا در صورت مشاهده فوراً برای رفع مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.

تعمیر یخچال و فریزر

با وجود این که یخچال فریزرهای ایرانی در مقایسه با یخچال های خارجی از کیفیت کمتری برخوردارند اما در عوض هزینه ای که بابت خریدن و تعمیر آن ها پرداخت می کنید نیز کمتر خواهد بود.

تکنیک سرویس پارس خدمات نصب و تعمیر یخچال و دیگر لوازم خانگی نظیر تعمیر لباسشویی ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر چرخ گوشت و … را با گارانتی تعمیرات و ضمانت استفاده از قطعات اورجینال ارائه می دهد. برای درخواست خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید و یا از طریق فرم داخل سایت اقدام نمایید.

ارورهای یخچال هیمالیا

یخچال های هیمالیا هم مانند سایر دستگاه ها گاهی دچار مشکلاتی می شوند که برخی از این مشکلات توسط کدهای خطا به کاربران اعلام می شوند.

ارورهای یخچال هیمالیا

یعنی زمانی که در قسمتی از یخچال مشکلی به وجود می آید روی صفحه نمایش کدی نشان داده می شود که معنای خاصی دارد. هر کد خطا معنای خاص خود را دارد و شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای یخچال معنای کدها را بفهمید.

زمانی که یک کد خطا مشاهده می کنید باید فوراً برای رفع مشکل اقدام کنید. زمانی که معنای کد را متوجه شدید تلاش کنید که مشکل یخچال را برطرف کنید.

اگر خودتان قادر به حل مشکل و متوقف کردن کد خطا نیستید با یک تعمیرکار متخصص لوازم خانگی تماس بگیرید تا مشکل را در اسرع وقت برطرف کند.

 • معنای کد DF در یخچال فریزر هیمالیا

برخی از کدها نظیر کد DF نشان دهنده وجود مشکل نیستند. این کد مخفف عبارت برفک زدایی است و زمانی نشان داده می شود که چرخه برفک زدایی به صورت خودکار آغاز شده باشد.

معمولاً سیستم برفک زدایی هر هشت ساعت یک بار فعال می شود و هیتر یخ های موجود در فریزر را آب می کند. هنگام نمایش این کد سعی کنید در مواقع غیر ضروری درب یخچال فریزر را باز و بسته نکنید.

 • معنای کد SF در یخچال فریزر هیمالیا

این کد هم به معنای وجود مشکل در یخچال نیست. بیشتر یخچال فریزرهای هیمالیا مجهز به دکمه Super freeze هستند که باعث می شود فریزر با قدرت بیشتری کار کند و مواد غذایی زودتر منجمد شوند.

زمانی که این دکمه برای 3 ثانیه فشرده می شود کمپرسور به مدت 15 الی 20 دقیقه بدون توقف کار می کند و دما را به منفی 28 درجه می رساند.

معنای کد SF در یخچال فریزر هیمالیا

بعد از آن از حالت فعالیت فشرده خارج می شود و به صورت عادی کار می کند. زمانی که حالت سوپر فریز فعال است کد SF روی نمایشگر مشاهده می شود.

در برخی از مدل های یخچال فریزر هیمالیا که دارای برد الکترونیکی هستند با فشردن دکمه سوپر فریز می توان این حالت را به صورت دستی هم خاموش کرد اما در برخی مدل ها باید منتظر بمانید تا مدت زمان فعالیت فشرده کمپرسور تمام شود و این قابلیت غیرفعال شود.

 • معنای کد SC در یخچال فریزر هیمالیا

همان طور که دکمه سوپ فریز باعث خنک سازی سریع فریزر می شود دکمه سوپر کول هم باعث خنک شدن سریع یخچال می شود.

زمانی که دکمه Super cool را به مدت 3 ثانیه فشار می دهید این حالت فعال می شود و هر 10 ثانیه یک بار کد SC روی نمایشگر به نمایش در می آید. این قابلیت باعث می شود که فن داخل یخچال 4 ساعت یکسره کار کند.

 • معنای کد EC در یخچال فریزر هیمالیا

این کد مخفف عبارت Economy است و زمانی نشان داده می شود که یخچال روی حالت مصرف اقتصادی قرار داده شود. زمانی که درب یخچال به مدت 3 روز باز نشود یخچال فریزر روی حالت اقتصادی قرار می گیرد.

در این حالت یخچال روی چهار درجه و فریزر روی منفی 18 درجه ثابت می شوند. زمانی که درب یخچال باز می شود به صورت خودکار یخچال از این حالت خارج می شود.

معنای کد RF در یخچال فریزر هیمالیا

این علامت مخفف Refrigerator است و زمانی که به کم و زیاد کردن دمای یخچال مشغول می شوید نمایش داده می شود و در کنار آن اعداد 1 تا هفت قرار می گیرد که شما می توانید دمای یخچال را روی آن ها تنظیم کنید.

 • معنای کد Al در یخچال فریزر هیمالیا

این کد نشان دهنده وجود مشکل در یخچال است. زمانی که دمای یخچال فریزرمتعادل نباشد و بیش از اندازه بالا باشد (گرم باشد) این کد به نمایش در می آید و چراغ هشدار دهنده هم روشن می شود.

Al مخفف کلمه Alarm است و نشان دهنده یک مشکل مجزا نیست. یعنی زمانی که این کد نشان داده می شود مشکل اصلی مشخص نیست و شما باید بررسی کنید که چه عاملی باعث گرم شدن یخچال فریزر و درست کار نکردن آن شده است. اگر خودتان قادر به تشخیص علت نیستید از یک متخصص کمک بگیرید.

 • علامت قطره آب روی نمایشگر یخچال هیمالیا

علامت قطره آب همراه با کد df نشان داده می شود و  به معنای فعال شدن چرخه برفک زدایی است.

 • کلمه ERROR روی نمایشگر

زمانی که کلمه ERROR روی نمایشگر یخچال فریزر هیمالیا ظاهر می شود این هشدار را می دهد که خود برد کنترل، یکی از اجزای برد و یا سیکل تبرید (چرخه سرما سازی) دچار مشکل شده است.

کدهای خطای یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا

 • کد خطای F1 یخچال هیمالیا مدل بتا

این کد نشان می دهد که سنسور اواپراتور فریزر خراب یا قطع شده است. این احتمال هم وجود دارد که مدار برد کنترل دچار مشکل شده باشد. برای تشخیص صحیح مشکل یخچال فریزر را از برق بکشید و با یک تعمیرکار لوازم خانگی تماس بگیرید.

کدهای خطا یخچال فریزر هیمالیا مدل بتا

 • کد خطای F2 یخچال هیمالیا مدل بتا: این کد نشان دهنده خرابی سنسور کابین است. باید مقدار مقاومت سنسور اندازه گیری شود تا بفهمید سالم است یا خیر. اگر لازم است سنسور را تعویض کنید. همچنین ممکن است که مشکل از خرابی برد یخچال باشد.
 • کد خطای F3: این کد نشان دهنده خرابی سنسور اواپراتور دستگاه است. در این شرایط باید سنسور اواپراتور بررسی شود و مقدار مقاومت آن اندازه گیری شود. همچنین سیم های ارتباط دهنده برد با سنسور و خود برد باید بررسی شوند تا از سالم بودنشان اطمینان حاصل شود.
 • کد خطای F4 یخچال هیمالیا مدل بتا: این کد هم نشان دهنده خراب بودن سنسور کابین یخچال است. سنسور بررسی و مقاومت آن اندازه گیری شود. اگر لازم است سنسور کابین را تعویض کنید. ممکن است مشکل از خرابی برد دستگاه نیز باشد.
 • کد خطای E1 یخچال هیمالیا مدل بتا: این کد نشان دهنده خرابی فن فریزر است. فن فریزر باید چک شود و اگر خراب است تعویض شود. احتمال خرابی برد نیز وجود دارد.
 • کد خطای E2 یخچال هیمالیا مدل بتا: این کد نشان دهنده خرابی فن یخچال است یا ممکن است فن سوخته باشد. گاهی هم مشکل از برد دستگاه است. از یک متخصص بخواهید که علت کد را تشخیص دهد و آن را برطرف کند.
 • کد خطای E3 یخچال هیمالیا مدل بتا: این کد به معنای خرابی فن کندانسور است. فن را بررسی کنید و اگر لازم است آن را تعویض نمایید.
 • کد خطای E6 : گرم بودن بیش از حد یخچال یا مشکل گاز یخچال. همچنین ممکن است دمپر کانال هوا یخ زده باشد.
 • کد خطای H1: نشان می دهد که هیتر اواپراتور خراب شده است. مقاومت هیتر را بررسی کنید و اگر لازم است هیتر را تعویض کنید. ممکن است مشکل از خرابی برد باشد.
 • کد خطای H2: به معنای خرابی هیتر سینی فریزر است. در صورت خرابی هیتر سینی باید تعویض شود. ممکن است مشکل از برد دستگاه نیز باشد.
 • کد خطای H3 یخچال هیمالیا مدل بتا: هیتر اواپراتور خراب شده است. ممکن است مشکل از برد یخچال نیز باشد.
 • کد خطای H4 یخچال هیمالیا مدل بتا : به معنای خرابی هیتر سینی یخچال است. در صورت وجود مشکل هیتر باید تعویض شود. همچنین ممکن است مشکل از برد دستگاه باشد.
 • کد خطای C1 یخچال هیمالیا مدل بتا: به معنای خرابی کمپرسور است. برای جلوگیری از مشکلات بزرگتر یخچال را فوراً از برق بکشید و با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.
 • کد خطای C2: به معنای نامناسب بودن دمای دستگاه است.
 • کد خطای L2: سیستم روشنایی یخچال دچار مشکل شده است.

کدهای خطای یخچال هیمالیا مدل رویال 666

 • کد خطای EO یخچال هیمالیا مدل رویال 666 : سیستم یخ ساز دچار مشکل شده است. سیم های متصل به یخ ساز باید بررسی شوند، همچنین ممکن است مشکل از برد یخچال فریزر باشد.
 • کد خطای E3: به معنای خرابی سنسور اواپراتور است. خرابی سنسور اواپراتور، مدار برد الکترونیک، المنت و ترموفیوز از دلایل احتمالی نمایش کد خطا هستند.
 • کد خطای E8: به معنای خرابی سنسور محیطی است. همچنین خرابی مدار برد دستگاه یا ترموفیوز هم می توانند از دلایل به نمایش درآمدن این کد باشند.
 • کد خطای EE: هنگام معیوب بودن سنسور یخ ساز، فعالیت ناهماهنگ این سنسور یا اتصال کوتاه آن این کد به نمایش در می آید. تعویض سنسور یخ ساز می تواند نمایش کد را متوقف کند.

کدهای خطای یخچال فریزر هیمالیا مدل آاگ

 • کد خطا F1: به معنای خرابی سنسور دمای فریزر واقع در کمپرسور است. یخچال را از برق بکشید و با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.
 • کد خطای F2: سنسور اواپراتور فریزر معیوب است. سنسور را بررسی کنید و اگر مشکلی ندارد به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید.
 • کد خطای F3: وجود مشکل در سنسور اواپراتور. اگر مشکل این است سنسور باید تعویض شود در غیر این صورت باید برد الکترونیکی دستگاه را چک کنید.
 • کد خطای F4: سنسور اواپراتور یخچال معیوب است. وجود مشکل در سیم های ارتباطی و خرابی برد هم می توانند موجب نمایش این کد خطا شوند.
 • کد خطای F5: به معنای بالا بودن دمای یخچال فریزر است.

کدهای خطای یخچال فریزر هیمالیا مدل کمبی 530

 • کد خطای F1 : خطا در سنسور دمای فریزر. باید مقاومت سنسور دما بررسی شود.
 • کد خطای F2 : معیوب بودن سنسور اواپراتور فریزر. ممکن است مشکل از برد دستگاه نیز باشد.
 • کد خطای F3 : معیوب بودن سنسور دمای یخچال. اگر سنسور خراب است باید تعویض شود.
 • کد خطای F4 : معیوب بودن سنسور اواپراتور یخچال یا وجود مشکل در سیم های ارتباطی. اگر مشکل از این قسمت ها نیست برد دستگاه چک شود.
 • کد خطای F5 : به معنای کمبود سرمایش است.
 • کد خطای F8 : به معنای قطع شدن کابل فن یخچال یا درست نچرخیدن فن است.

در صورتی که با هر یک از کدهای گفته شده مواجه شدید و نتوانستید قطعات را بررسی کنید و یا مشکل اصلی را پیدا کنید فوراً با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا قبل از بزرگ تر شدن مشکل و خراب شدن مواد غذایی مشکل یخچال شما را برطرف کند.

تکنیک سرویس پارس علاوه بر خدمات نصب ، سرویس و تعمیرات لوازم خانگی مختلف ، خدمات تعمیرات و اجرای تاسیسات ساختمانی از جمله لوله کشی ساختمان ، تعمیر رادیاتور ، تعمیر پکیج و نصب پکیج ، گرمایش از کف و … را توسط تکنسین های آموزش دیده و مجرب ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان و درخواست خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

4.3/5 - (3 امتیاز)
مقالات مشابه: علت سر و صدای یخچال چیست؟ دلیل چسبیدن یخ های قالبی در باکس یخ ساید بای ساید علت چشمک زدن درجه های یخچال یا فریزر در ساید بای سایدها زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس

سلام رو نمایشگر یخچال ما qL این علامت میاد مشکلش چیه ؟!؟ بُردش رو هم عوض کردیم

ناشناس

سلام یخچال ما ارور c4 زده مشکلش چیه؟راه حلیم داره؟

مر تضی

نزدیک به یکسال است یخچال فریزر هیمالیا خریدیم ای کاش نمی خریدیم یکسره کد خطا آقای تولید کننده در واردات به در خواست مکرر شما که بسته است بخا طر حمایت از تو لیدملی آقا دقت کن غیرت داشته باش بی وجدان

م ر ج. خیرابادی

سلام بنده اهل استان خراسان رضوی هستم کارمندم و با هزار درد سر و مشکل مقداری وام گرفتم و پس اندازم که واقعاً به سختی جمع کرده بودم رو با هزار آرزو تقدیم به شرکت هیمالیا کردم و از فروشگاهی که به دروغ در مورد این کالا تبلیغات می‌کرد یک دستگاه یخچال و فریزر هیمالیا مدل آلفا پلاس خریداری کردم که ایکاش هرگز سرمایه ام را که واقعا به زحمت و با مشقت جور کرده بودم صرف خرید این محصول بیخود نمی کردم این چطور محصولی هستش که با وجود اینکه نماینده شرکت نصب و راه‌اندازی کرده از همون لحظه اول خرابه و هر لحظه یک کد خطا میده الان بیست روزه که نماینده شرکت هیمالیا همچنان درگیر تعمیر این محصول هست و دو بار هم تا الان شارژ و گاز شده و از منزل بنده به کارگاه نماینده شرکت در شهرمان منتقل شده و من تمام این مدت بدون یخچال وفریزر بودم شرکت هم که این کالا رو30 ماه گارانتی کرده از تعويض یا پس گرفتن آن امتناع میکنه.

پشتیبان

سلام آقای خیرآبادی عزیز
محصولات خوبی مثل اسنوا هم در ایران تولید میشه و کیفیت بالایی داره همچنین خدمات پس از فروش بسیار خوبی هم دارن همه برندها یکی نیستن برادر

ریحانه

سلام. ۵روزه یخچال فریزر الفاپلاس هیمالیا نصب شده و الان خطای c4 داده نه توی دفترچه توضیحی از این علامت اومده و نه توی گوگل … علت این خطا چیه و چطور رفع میشه؟

یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد