کدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

ممکن است شما هم با کد خطاهایی بر روی صفحه نمایشگر لوازم برقی خود مواجه شده باشید. در واقع تولید کنندگان و طراحان این عرصه کدهایی را برای مشکلات این گونه لوازم خانگی طراحی کرده اند تا مصرف کنندگان را از بروز خطا آگاه کنند.

برخی افراد با مشاهده این گونه خطاها بر روی صفحه نمایشگر یخچال خود دچار سردر گمی می شوند که مبادا یخچال با مشکل جدی مواجه شده. در حالی که بسیاری از این خطاها بسیار ساده هستند و با داشتن اندکی دانش و مهارت می توان ان را رفع کرد یا فقط با تعویض و تعمیر یک قطعه کوچک مشکل را برطرف کرد.

هر کد خطا در یخچال ساید بای ساید ال جی نشان دهنده ایراد در عملکرد بخش خاصی از سیستم این وسیله است در نتیجه در صورت مشاهده  هر گونه ارور روی صفحه نمایشگر ابتدا به دفترچه راهنمایی که هنگام خرید  به شما داده شده مراجعه کنید در صورت عدم توانایی در رفع ایراد با نمایندگی های مجاز و یا متخصص ماهر در این زمینه تماس حاصل فرمایید و برای رفع مشکل از آن کمک بگیرید.

کدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جیکدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

 • کد خطا یا ارور OF F یا O FF یخچال ساید بای ساید ال جی

ظهور این کد خطا بر روی صفحه نمایش به این معنا است که یخچال روی حالت دمو یا نمایشگاهی قرار گرفته است. در این حالت یخچال فعال است اما سرما دهی ندارد و برای صرفه ‌جویی انرژی و برق در مواقع نمایش یخچال از این حالت استفاده می کنند. این حالت داخل فروشگاه ها کاربرد دارد و در منازل استفاده نمی شود چرا که کار نکردن اجزای خنک کننده باعث فساد مواد غذایی می شود. برای اشنایی با مراحل قرار دادن دستگاه روی این حالت به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید.

 

 • کد خطا و یا ارور Er FR یخچال ساید بای ساید ال جی

نشان دادن این کد خطا بر روی نمایشگر یخچال نشان دهنده ایراد و مشکل در موتور فن یخچال است. موتور فن، بخش پیجیده ای است و بررسی آن توسط افراد عادی و بی تجربه ممکن است باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیر شود در نتیجه برای رفع این مشکل بهتر است از نمایندگی مجاز و یا متخصص ماهر کمک بگیرید تا در صورت نیاز، موتور فن تعمیر یا تعویض شود.

 • کد خطا یا ارور Er IF یا Er ۱F یخچال ساید بای ساید ال جی

دستگاه برای یخ سازی نیاز به فن دارد و این ارور از مشکلات فن در بخش یخ ‌سازی دستگاه نشات می گیرید. حال اگر در هر کدام از بخش های فن مانند اتصالات و سیم کشی های مدار و برد کنترل مشکلی پیش آید و یا موتور فن اسیب ببیند و از کار بیفتند این کد خطا ظاهر می شود.

 • کد خطا و یا ارور Er ۱۵ یخچال ساید بای ساید ال جی

این خطا هم مانند خطای بالا مربوط به مشکل در بخش موتور فن یخچال است. بررسی این خطا باید حتما توسط فرد متخصص انجام شود و با صلاحدید وی نسبت به تعمیر و تعویض ان اقدام کرد. همچنین ممکن است یخساز دستگاه دچار ایراد شده باشد.

 • کد خطا و یا ارور Er dH یخچال ساید بای ساید ال جی

این خطا نشان دهنده مشکل در هیتر دیفراست، برد کنترل پاور PCB و یا فیوز است. برای رفع این ایراد  هیتر دیفراست و برد کنترل پاور و نیز فیوز باید کنترل شود و همچنین تعمیر و تعویض آن حتما باید تحت نظر یک متخصص انجام شود؛ چرا که بررسی و رفع ایراد مربوط به این بخش کار ساده ای نیست و دانش و اطلاعات کافی نیاز دارد در غیر این صورت باعث خسارات جدی تری می شود.

کدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

 • کد خطا و یا ارور Er FS یخچال ساید بای ساید ال جی

در یخچال ها سنسور های مختلفی وجود دارد که عملکرد های متفاوتی دارند. بروز این خطا نشان دهنده ایراد در بخش سنسور فریزر است. در این صورت سنسورها و اتصالات مربوط به فریزر مانند ترمیستور، اتصالات سیم ها یا برد کنترل پاور را بررسی کنید و نسبت به رفع ایراد اقدام کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er rF یخچال ساید بای ساید ال جی

ظهور این خطا نشان دهنده عملکرد غیرعادی موتور فن می باشد. با بررسی موتور فن میتوان نسبت به تعمیر یا تعویض موتور فن و یا برد کنترل اصلی اقدام کرد.

 • کد خطا و یا ارور Er rS یخچال ساید بای ساید ال جی

این کد خطا نشانگر خرابی سنسور داخلی یخچال است. سنسورها و اتصالات مربوط را بررسی کنید ممکن است نیاز به تعویض اتصال سیم ها، ترمیستور و یا برد کنترل اصلی باشد.

 • کد خطا و یا ارور Er HS یخچال ساید بای ساید ال جی

برای اندازه گیری میزان رطوبت داخل یخچال، سنسور رطوبت  قرار داده شده است. در صورت بروز مشکل در سنسور رطوبت دستگاه، با این خطا روی نمایشگر مواجه می شوید.  همچنین برای وجود اتصال کوتاه یا ایراد در سیم‌کشی سنسور باید مدار را به دقت بررسی کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er IS یخچال ساید بای ساید ال جی

این کد خطا هم مربوط به نقص در سنسور یخساز است. هرگونه اتصال کوتاه و یا سیم کشی را بررسی کرده و نسبت به رفع مشکل سنسور یخساز از طریق تعمیر یا تعویض ان اقدام کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er SS یخچال ساید بای ساید ال جی

برای بررسی دمای هر یک از کشو های یخچال سنسوری تعبیه شده است. کد خطا و یا ارور Er SS  نمایانگر مشکل یا اختلال در این سنسور کشویی یخچال است. هرگونه اتصال کوتاه و یا سیم کشی را بررسی کنید ممکن است لازم شود این سنسور را تعویض کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er rt یخچال ساید بای ساید ال جی

این کد خطا مربوط به سنسور دمای محیط است. اسیب و یا خرابی سنسور، ایراداتی در اتصال کوتاه و یا مشکلاتی در اتصالات و سیم‌کشی‌ها ممکن است باعث بروز چنین کد خطایی شود.

کدهای خطا یا ارورهای یخچال ساید بای ساید ال جی

 • کد خطا و یا ارور Er lt یخچال ساید بای ساید ال جی

نمایش این کد خطا روی نمایشگر مربوط به مشکلات سیستمی داخل یخساز است. ابتدا بخش تست گیرنده یخساز را مورد بررسی قرار دهید در صورت تایید و تشخیص متخصص باید کل قطعات یخساز را تعویض کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er gF یخچال ساید بای ساید ال جی

هنگامی که با این کد خطا روبرو شدید بدانید که مشکل از ارور فلومتر یا جریان‌ سنج دستگاه است. فشار آب ورودی و اتصال سنسور را بررسی کنید و در صورت خرابی یا مشکل ممکن است لازم باشد فلومتر را تعویض کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er FF یخچال ساید بای ساید ال جی

این کد خطا یعنی مشکلی در رابطه با فن اواپراتور وجود دارد. موتور فن اواپراتور، برد کنترلی و سیم‌ها و اتصالات را بررسی کنید و ایراد را رفع کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er CF یخچال ساید بای ساید ال جی

نمایش این کد خطا روی نمایشگر مربوط به موتور فن کندانسور است. برای رفع ایراد موتور فن کندانسور، برد کنترلی و سیم‌کشی‌های مربوطه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز با صلاحدید متخصص نسبت به تعمیر و تعویض قطعات اقدام کنید.

 • کد خطا و یا ارور Er CO یخچال ساید بای ساید ال جی

برای عملکرد صحیح بین اجزای یخچال ارتباط وجود دارد و هر گونه مشکلی بین این ارتباطات باعث بروز این خطا می شود. ارتباط بین برد اصلی و برد نمایشگر را کنترل کنید. برد کنترلی نمایشگر، برد کنترل پاور PCB و یا سیم‌کشی‌های مربوطه در صورت لزوم باید تعویض شود.

 • کد خطا و یا ارور FF یخچال ساید بای ساید ال جی

این کد خطا یعنی مشکلی در رابطه با فن فریزر وجود دارد. برای رفع خطا لازم است موتور فن فریزر تعویض شود.

 • کد خطا و یا ارور F dH یخچال ساید بای ساید ال جی

در یخچال های ساید بای ساید که بدون برفک هستند هیتر دیفراست موجب اب شدن این برفک ها می شود. زمانی که این کد خطا در نمایشگر ظاهر می شود یعنی سنسور در دیفراست به دمای بالای 40 درجه فارنهایت نرسیده و ممکن است یخ و برفک ایجاد شود. این مشکل معمولا به دلیل خرابی فیوز ، هیتر و برد کنترلی رخ می دهد. قطعاتی نظیر مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

 • کد خطا و یا ارور F dS یخچال ساید بای ساید ال جی

نمایش این کد خطا بر روی نمایشگر یخچال نشان دهنده ایراد و مشکل در سنسور دیفراست فریزر است. این سنسور ممکن است دچار اتصال کوتاه و یا ایراداتی در سیم کشی باشد. همچنین ممکن است ایراد مربوط به خرابی مجموعه کنترلر یعنی ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست باشد.

 • کد خطا و یا ارور r dS یخچال ساید بای ساید ال جی

این خطا هم مانند خطای بالا مربوط به سنسور دیفراست یخچال می باشد. لازم است سیم‌کشی و یا اتصال کوتاه سنسور کنترل شود. همچنین ممکن است مجبور باشید مجموعه کنترلر یعنی ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست را تعویض کنید.

 • کد خطا و یا ارور r dH یخچال ساید بای ساید ال جی

خطای r dH همانند خطای F dH به دلیل نرسیدن دمای سنسور به بالای 40 درجه فارنهایت رخ می دهد. برای رفع مشکل؛ فیوز اسیب دیده، هیتر معیوب و مشکلات برد کنترلی باید بررسی شود. احتمالا باید یکی از مجموعه کنترلر، هیتر دیفراست و رله برد کنترل را تعویض کنید.

 • کد خطا و یا ارور ۱F یا F۱ یخچال ساید بای ساید ال جی

ظهور این کد خطا در نمایشگر نشان دهنده ایراد در فن دمنده یخ ‌ساز و یا موتور یخ ‌ساز است. وجود هرگونه خرابی در این قطعات نیازمند تعویض آن قطعه است. همچنین این خطا ممکن است نشان دهنده مشکل در برد پاور اصلی باشد.

 • کد خطا و یا ارور ۲۲ یخچال ساید بای ساید ال جی

هنگامی که کد 22 روی نمایشگر ظاهر شود و صدای کلیک مانندی به گوش برسد احتمالا مربوط به خرابی رله کمپرسور است. رله کمپرسور یکی از قطعاتی است که در عملکرد یخچال تاثیر زیادی دارد.

 • کد خطا و یا ارور ۶۷ یخچال ساید بای ساید ال جی

این کد به هنگام پر بودن بیش از حد فریزر و یا  ایزوله نبودن یخچال و هدر رفت انرژی ظاهر می شود. گاهی اوقات با قطع و اتصال مجدد یخچال به برق میتوان این مشکل را رفع کرد.

برای تعمیرات یخچال با کارشناسان مجموعه تکنیک سرویس پارس تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟