تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
کد خطا یا ارور یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا یا ارور یخچال فریزر الکترواستیل

انواع ارور یخچال فریزر الکترواستیل

طی پروسه ساخت و تولید یخچال فریزر و سایر لوازم خانگی از برنامه هایی برای بهبود عملکرد آن استفاده شده است اما گاهی اوقات یخچال ها ممکن است با مشکلات و خطاهایی مواجه شود. در نتیجه لازم است با روش های خاصی مصرف کنندگان و مردم عادی از این مشکلات و نواقص آگاه شوند.

با گسترش علم و تکنولوژی صفحه نمایشی روی یخچال ها قرار داده اند که به وسیله آن میتوان از مشکلات و خطاهای یخچال اگاهی پیدا کرد و می توان وضعیت یخچال را مشاهده کرد.

متخصصان و طراحان یخچال فریزر، با این روش کد گذاری، خطا یا ارور یخچال را نشان می دهند. در واقع هر کد خطا وجود یک مشکل یا نقص را در بخش خاصی از یخچال فریزر الکترواستیل نشان می دهد. در نتیجه با اطلاع از این ارور ها و کد خطاها میتوانید نسبت به رفع ایراد یخچال اقدام کنید.

با این حال برای رفع مشکلات یخچال اغلب نیاز به دانش مخصوص و تجربه تعمیرات دارد چرا که یخچال ها و اجزای تشکیل دهنده آن ها ساختار پیچیده ای دارند و هر گونه اقدام خود سرانه توسط مردم عادی یا فرد مبتدی ممکن است نه تنها ایراد اصلی را رفع نکند بلکه باعث بروز مشکلات بیشتری شود.

توصیه ما این است که در صورت مشاهده این چنین مشکلات حتما با نمایندگی مجاز یا متخصص تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

هر لوازم خانگی از جله یخچال دارای دفترچه راهنمایی است که به همراه یخچال برای مصرف کننده ارسال می شود تا مصرف کننده با مطالعه این دفترچه از کاربرد و کد خطاها و مشکلات لوازم خانگی خود آگاه شود و بتواند نسبت به رفع ان قدام کند. کد خطا یا ارور یخچال فریزر الکترواستیل

کد های خطا و یا ارور یخچال فریزرالکترواستیل را می توان به دو بخش تقسیم بندی کرد:

بسیاری از کد خطاهای یخچال به علت وجود ایرادات و عیب های جزئی به وجود می آید که افراد عادی بدون هیچ دانش خاصی فقط با مطالعه دفترچه یا سرچ در اینترنت می توانند ان را رفع کنند.

اما کد خطاها و ایرادات دیگری هم وجود دارند که در صورت مشاهده باید حتما از یک متخصص ماهر کمک بگیرید چرا که نشان دهنده وجود مشکل در قسمت موتور یا سایر بخش های اصلی دستگاه است و همانطور که قبلا گفتیم سیستم یخچال بسیار پیچیده است و دستکاری توسط افراد بی تجربه باعث بروز خسارات جبران ناپذیر می شود زیرا گاهی مشکلی به وجود می آید که  قابل رفع نیست و مجبور به تعویض یخچال می شویم که هزینه بسیار بالایی را متحمل می شود.

در زیر به برخی از انواع ارور یخچال فریزر الکترواستیل مدل ES27  (ESA27) اشاره می کنیم:

 • کد خطا یا ارور E1 یخچال فریزر الکترواستیل

در یخچال سنسورهای مختلفی قرار داده شده که هر کدام از آن ها مسئول انجام کاری هستند. خطا یا ارور E1 نشان می دهد که در سنسور های یخچال مشکل یا نقصی به وجود آمده است و دچار قطعی یا خرابی شده است. خرابی یا قطعی سنسور می تواند با خرابی مدار برد کنترل در ارتباط باشد.

 • کد خطا یا ارور E2 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطای E2 نشان می دهد در سنسور فریزر مشکلی رخ داده است. بروز این خطا نشان دهنده  وجود مشکل و یا قطعی سنسور دمایی فریزر است و این مشکل به دلیل وجود ایراد در مدار برد کنترل دستگاه رخ می دهد. در این موارد باید حتما از یک متخصص کمک گرفت و نسبت به تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام نمود.

 • کد خطا یا ارور E3 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطای E3 یخچال نشان‌ می دهد که سنسور اپراتور دستگاه دچار مشکل شده است و این مشکل می‌تواند براثر عوامل مختلفی باشد از قبیل خرابی یا ایراد در مدار برد، خرابی یا عیبی در المنت ها و یا اینکه ترموفیوز خراب شده باشد.

 • کد خطا یا ارور E4 یخچال فریزر الکترواستیل

زمانی که سنسور محیط دچار اختلال شده باشد خطای E4 بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در این صورت یعنی عیب و ایرادی در قسمت های ذکر شده یعنی المنت، فیوز و یا مدار برد الکترونیک رخ داده است و قطعات باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

 • کد خطا یا ارور E5 یخچال فریزر الکترواستیل

ظهور این ارور و خطا نشان می ‌دهد که سیستم تبرید یا سرمادهی دچار اختلال شده است که یکی از مهم ترین بخش های یخچال قطعات مربوط به این سیستم است چرا که بدون ان ها عملا یخچال کارایی ندارد. مشکل این قطعات می‌تواند شامل این موارد باشد که کمپرسور متوقف شده است و یا المنت دچار اختلال شده است همچنین ممکن است ترموفیوز و یا سنسور او اپراتور و مدار برد دچار خرابی شده باشد.

 • کد خطا یا ارور E6 یخچال فریزر الکترواستیل

مشاهده این خطا دو حالت دارد حالت اول این است  که در دمای بالاتر از 15 درجه در یخچال احتمال دارد اواپراتور منجمد شود به همین دلیل باید دمای یخچال را مجدد تنظیم کنید. در حالت دوم گاها بروز این کد خطا نشان دهنده وجود مشکل در گاز یا دمپر کانال هوا می باشد؛ بنابراین هر گاه با این کد خطا مواجه شدید حتما از متخصص کمک بگیرید تا ایراد اصلی را پیدا کند و نسبت به رفع آن اقدام لازم را انجام دهد.کد خطا یا ارور E6 یخچال فریزر الکترواستیل

 • کد خطا یا ارور E7 یخچال فریزر الکترواستیل

این خطا نشان دهنده وجود مشکلی در دمای  یخچال است یعنی  به طور مثال سرمای یخچال زیر ۴ درجه است و احتمالاً برای دمپر مشکلی پیش آمده و یا اینکه کانال هوا شکسته است. برای اگاهی از رنج دمای یخچال و فریزر دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

 • کد خطا یا ارور E8 یخچال فریزر الکترواستیل

از ان جایی که همه ی اجزای یخچال فریزر به هم مرتبط هستند .ظهور ارور E8 نشان دهنده این است که مشکلی در برقراری ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه نمایش رخ داده و یا مدار برد خراب شده است. رفع این مشکل به راحتی توسط متخصصین انجام می شود.

 • کد خطا یا ارور E9 یخچال فریزر الکترواستیل

در یخچال های بدون برفک عمل برفک زدایی توسط خود یخچال انجام می شود. بروز این کد خطا نشان دهنده ایراد در یکی از قطعات مربوط به این بخش یعنی المنت دستگاه، سنسور اواپراتور و یا ترموفیوز است و یا ممکن است به دلیل اسیب دیدگی مدار برد باشد.

 • کد خطا یا ارور E10 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطای E10 نشان دهنده اسیب یا مشکل در فن اواپراتور یا خود اواپراتور و نبود سرما است. همچنین ایراد در مدار برد الکترونیک هم می تواند منجر به بروز این خطا شود.

 • کد خطا یا ارور E11 یخچال فریزر الکترواستیل

بروز این کد، اشکال و خرابی در فن کندانسور یا مدار برد را نشان می دهد. در نتیجه این دو قطعه باید کنترل شود.

 • کد خطا یا ارور E12 یخچال فریزر الکترواستیل

ظهور این خطا یا ارور روی صفحه نمایش نشان می‌دهد ایراد در کابل دیتا و یا مدار برد است و ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه ‌نمایش باید بررسی شود.

 • کد خطا یا ارور E0 یخچال فریزر الکترواستیل

بروز این خطا در یخچال ‌فریزرهای جدید نشانگر ایراد در فن اواپرتور و یا مدار برد است. احتمالا نیاز به تعمیر یخچال یا تعویض دارد.

 • کد خطا یا ارور E1 یخچال فریزر الکترواستیل

بروز این خطا مربوط به خرابی فن کندانسور است و یا مشکلی در مدار برد به وجود آمده است.

 • کد خطا یا ارور E2 یخچال فریزر الکترواستیل

این خطا نیز در یخچال فریزرهای جدید نشان دهنده ایراد در کابل دیتا و یا مدار برد است که منجر به ایجاد مشکل در بر قراری ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه نمایش می شود.

 • کد خطا یا ارور R1 یخچال فریزر الکترواستیل

این کد خطا نشان می دهد که ایرادی در سنسور یخچال یا مدار برد کنترل به وجود آمده است. در این مواقع چراغ MID به صورت چشمک زن می شود.

 • کد خطا یا ارور F3 یخچال فریزر الکترواستیل

این کد خطا زمانی نمایش داده می شود که المنت یخچال بیشتر از 85 دقیقه روشن مانده باشد.در این موقعیت چراغ HIGH نیز چشمک زن می شود. در نتیجه برای عیب یابی المنت و سیم کشی و برد کنترل یخچال باید مورد بررسی قرار گیرد.

 • کد خطا یا ارور C1 یخچال فریزر الکترواستیل

این کد خطا در دو حالت ممکن است نمایش داده شود. حالت اول هنگامی است که سنسور برفک زدایی روی درجه 5 قرار گیرد و چراغ QUICK هم روشن شود و به حالت چشمک زن در اید در این حالت اب شدن برفک با مشکل مواجه شده است. حالت دوم زمانی است که برد یخچال دچار اسیب شود.

 • کد خطا یا ارور D1 یخچال فریزر الکترواستیل

این خطا زمانی نمایش داده می شود که سنسور برفک زدایی با مشکل مواجه شود و یا اتصال کوتاه رخ دهد.

امروزه یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اختراعات بشر یخچال است. نگهداری مواد غذایی برای مدت طولانی تر یکی از بزرگترین دغدغه های انسان های نخستین بوده است. در گذشته برای نگه داری طولانی تر مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن آن ها از روش هایی مانند دفن کردن، نمک سود کردن، خشک کردن و غیره استفاده می کردند.

مقالات مشابه: علت سر و صدای یخچال چیست؟ دلیل چسبیدن یخ های قالبی در باکس یخ ساید بای ساید علت چشمک زدن درجه های یخچال یا فریزر در ساید بای سایدها زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد