عیب یابی و تعمیر یخچال صنعتی و ویترینی چگونه انجام می شود؟

یخچال های صنعتی یا ویترینی یخچال‌هایی هستند که مغازه های مختلف از آن ها استفاده می شود. این یخچال‌ها دارای مدل‌ها و اندازه های مختلفی هستند که هر کدام مصارف خاص خود را دارند. در این مطلب عیب یابی و تعمیر یخچال صنعتی و ویترینی را بررسی می‌کنیم.

عیب یابی و تعمیر یخچال صنعتی و ویترینی

آن‌ها در فروشگاه‌ها، آب میوه فروشی‌ها، سوپر مارکت‌ها و مغازه های فست‌فود برای نگهداری انواع نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. از نوع متفاوتی از این یخچال‌ها برای نگهداری از داروها نیز استفاده می شود.

عیب یابی و تعمیر یخچال صنعتی و ویترینیاین یخچال‌ها از نظر اندازه و دما با دیگر یخچال‌ها تفاوت دارند. یخچال های صنعتی بزرگ برای نگهداری مواد غذایی مختلف در آشپزخانه های بزرگ صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

از آن جا که وجود چنین یخچالی در این گونه مغازه‌ها اهمیت زیادی دارد، یکی از دغدغه های این مغازه داران این است که مشکلی برای یخچال پیش نیاید. مراقبت از یخچال های صنعتی در مشاغلی که به محیط خنک احتیاج دارند اهمیت زیادی دارد زیرا هر گونه مشکلی که برای یخچال پیش بیاید آن ها را دچار ضرر خواهد کرد.

مانند هر دستگاه دیگری هنگام استفاده از یخچال های ویترینی این احتمال وجود دارد که دستگاه خراب شود و درست کار نکند. از آن جا که سلامت مواد غذایی داخل مغازه به این یخچال ها وابسته است این که بدانید هنگام مواجهه با خرابی‌ها چه اقداماتی باید انجام دهید اهمیت زیادی دارد.

در این مطلب در رابطه با عیب یابی و تعمیر خرابی های رایج یخچال های صنعتی یا ویترینی صحبت کرده ایم و روش هایی را برای حل مشکلات رایج آن ها پیشنهاد کرده‌ایم که می توانند برایتان مفید باشند.

انواع یخچال های صنعتی

یخچال های صنعتی در انواع و اندازه های مختلفی تولید می شوند. یخچال فریزر های صندوقی، یخچال های ایستاده و خوابیده از انواع یخچال های صنعتی و ویترینی هستند که بسته به نوع کاربردشان برای نگه‌دای مواد غذایی، نوشیدنی ها، دارو ها و تمامی موادی که برای نگهداری باید در داخل یخچال قرار داده شوند مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع یخچال های صنعتییخچال های صنعتی از چه قطعاتی ساخته شده اند؟

یخچال های صنعتی هم مانند یخچال های دیگر دارای کمپرسور یا موتور، ترموستات تنظیم کننده دما، کندانسور و اواپراتور هستند و از فرآیندی مشابه یخچال های دیگر برای سرد کردن محیط داخلی خود استفاده می کنند.

کمپرسور یا موتور یخچال وظیفه دارد گه گاز یخچال را به مایع تبدیل کند و آن را داخل لوله های کندانسور به جریان دربیاورد. ترموستات هم وظیفه دارد که زمانی که یخچال به دمای تنظیم شده رسید جریان برق کمپرسور را قطع کند تا کمپرسور بیشتر از آن محیط را خنک نکند.

در داخل لوله های کندانسور مایع مبرد جریان دارد و انتقال گرمای هوا به مبرد از طریق کویل های آن صورت می گیرد. اواپراتور هم قسمتی از یخچال است که برای سرماسازی استفاده می شود و در داخل آن مایع مبرد به گاز تبدیل می شود.

عملکرد همه این قطعات به همدیگر وابسته است و اگر یکی از آن ها خراب شود یا درست کار نکند فرآیند خنک سازی یخچال دچار مشکل می شود.

مشکلات رایج یخچال های صنعتی

  1. یخچال با سر و صدا کار می کند

با وجود این که طبیعی است که یخچال های صنعتی کمی صدا تولید کنند اما گاهی اوقات متوجه می شوید که این صداها از حد طبیعی بیشتر هستند. یخچال های صنعتی یا ویترینی به کمپرسور، فن، و قطعات متحرک دیگری مجهز است که هر کدام از آن‌ها کمی صدا تولید می کنند.

وجود مشکل در اواپراتور هم می تواند این مشکل را به وجود آورد. برای عیب یابی و تعمیر یخچال صنعتی خود بهتر است که با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید.

  1. داخل یخچال صنعتی یخ جمع می شود

یکی از مشکلات رایج یخچال های صنعتی این است که در داخل آن‌ها یخ و برفک جمع می شود. با وجود این که یخچال‌ها باید محیط خنکی داشته باشند تا از مواد غذایی نگهداری کنند اما ایجاد یخ و برفک در داخل آن‌ها هم مسئله ای غیر عادی است و یک مشکل تلقی می شود.

اولین راه حل پیشنهادی این است که چرخه برفک زدایی یخچال خود را تنظیم کنید. برای یادگیری اقدامات اولیه بهتر است که دفترچه راهنمای یخچال خود را مطالعه کنید. اگر نتوانستید بفهمید که چه کار باید انجام دهید بهتر است برای جلوگیری از وارد شدن صدمات بیشتر به یخچال آن را از برق بکشید و مواد داخل آن را بیرون بیاورید را یخ ها به صورت طبیعی آب شوند.

سپس می توانید یخچال را کامل تمیز کنید و با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید تا یخچال شما را به صورت تخصصی و دقیق عیب یابی و تعمیر کند.

  1. مشکلات برق رسانی

یکی از ساده‌ترین علائمی که نشان می دهد یخچال مشکل برق رسانی دارد چراغ داخل یخچال است. در این شرایط زمانی که درب را باز می کنید چراغ داخل یخچال اصلاً روشن نمی شود یا چشمک می زند.

خنک نبودن مواد داخل یخچال و روشن نشدن یخچال نیز نشان دهنده وجود مشکل برق رسانی در یخچال هستند.  ابتدا بررسی کنید که فیوز نپریده است و پریز برقی که دو شاخه یخچال را به آن متصل کرده اید برق دارد.

مشکلات رایج یخچال های صنعتی

این کار را می توانید با وصل کردن وسیله ای که از سالم بودن آن اطلاع دارید به پریز برق انجام دهید. همچنین سیم برق یخچال را بررسی کنید که سالم باشد و دچار پارگی یا قطعی نشده باشد.

معمولاً سیم کشی دستگاه باعث به وجود آمدن این مشکل می شود اما به شما پیشنهاد می کنیم که برای بررسی دقیق تر با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید تا از آسیب رساندن به خود و یخچال جلوگیری کنید.

  1. خرابی کمپرسور یخچال صنعتی

کمپرسور یا موتور قلب یخچال است و وظیفه دارد که مواد غذایی شما را سالم و خنک نگه دارد و اگر درست کار نکند فرآیند خنک سازی متوقف خواهد شد. کمپرسور گاز با فشار پایین را به گاز با فشار بالا تبدیل می کند.

معمولاً در داخل دفترچه راهنمای هر یخچال نوشته شده است که کمپرسور هر چند وقت یک بار باید تمیز شود اما معمولاً زمان مناسب برای این کار هر 90 روز یک بار است. ذرات چربی، مو و پرز روی کمپرسور جمع می شوند و به مرور زمان مانع از کار کردن درست کمپرسور می شوند.

خنک نبودن یخچال، بی ثباتی دمای یخچال، گرم بودن بیش از حد هوای یخچال و شنیدن صداهای غیر عادی از یخچال همگی می توانند نشان دهنده خراب بودن کمپرسور باشد.

برای حل این مشکل لازم است که با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید زیرا کمپرسور قطعه حساس و مهمی است و اگر خراب شود به تعمیر یا تعویض احتیاج دارد.

  1. خراب بودن چراغ ها

یکی از خرابی های رایج یخچال های صنعتی که جزو مشکلات جدی و بزرگ به حساب نمی آید خراب بودن چراغ های آن است. در داخل یخچال از چراغ های LED استفاده می شود.

اگر خواستید خودتان چراغ‌ها را تعویض کنید حتماً از چراغ‌هایی استفاده کنید که مورد تأیید شرکت تولید کننده است. برای دریافت دستورالعمل های صحیح لازم است که دفترچه راهنمای یخچال صنعتی خود را مطالعه کنید. اگر خودتان نمی توانید لامپ‌ها را تعویض کنید از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

هر گاه با خرابی های مختلف یخچال های صنعتی مواجه شدید شرکت تکنیک سرویس پارس در هر نقطه از تهران آماده ارائه خدمات به مشتریان است. تکنسین های تکنیک سرویس پارس می توانند در زمینه تعمیر و تعویض قطعات مختلف یخچال های صنعتی یا ویترینی به شما کمک کنند.

تنها کافی است که با کار شناسان ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران متخصص ما در کوتاهترین زمان و به صورت دقیق یخچال شما را عیب یابی و تعمیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟