تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی

ریست کردن ماشین لباسشویی های قدیمی بسیار راحت بود. برای ریست کردن آن ها فقط لازم بود که دستگاه را از برق بکشید، یک دقیقه صبر کنید و سپس دوباره لباسشویی را به برق متصل کنید. در ادامه نحوه ریست کردن انواع ماشین لباسشویی سامسونگ ، ال جی ،بوش ، پارس ، پاکشوما ، ایندزیت و میدیا را بررسی می‌کنیم.

با وجود این که انواع پیشرفته ای از ماشین های لباسشویی وارد بازار شده اند اما این روش هنوز هم برای برخی از لباسشویی ها مؤثر است. ماشین لباسشویی های جدید دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی هستند که در داخل آن یک کامپیوتر وجود دارد و اعمال ماشین لباسشویی را کنترل می کند.

تعمیر لباسشویی

برای این که ماشین لباسشویی شما درست کار کند این کامپیوتر گاهی نیاز به راه اندازی مجدد دارد. روش این راه اندازی مجدد یا ریست در تمام ماشین های لباسشویی یکسان نیست و روش آن در هر مدل با مدل دیگر تفاوت دارد.

پیشنهاد ویژه: تکنیک سرویس پارس پیشرو دز زمینه نصب و تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر لباسشویی ، تعمیر ظرفشویی و … در تهران در هفت روز هفته و با گارانتی تعمیرات و کیفیت انجام کار می باشد. برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش خدمات از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 با کارشناسان تکنیک سرویس پارس تماس حاصل فرمایید.

چه زمانی ماشین لباسشویی را ریست می کنیم؟

بیشتر ماشین لباسشویی های جدید دارای یک دکمه ریست هستند که می توانید پس از ظاهر شدن یک کد خطا روی صفحه لباسشویی یا وجود خطا در عملکرد دستگاه آن را فشار دهید و لباسشویی را ری استارت کنید.

ریست کردن باعث می شود که تنظیمات لباسشویی به حالت پیش فرض اولیه باز گردد و خطاها و معایب کوچک دستگاه از بین برود. در حقیقت ریست کردن زمانی مشکلات را حل می کند که مشکل جدی سخت افزاری به وجود نیامده باشد در غیر این صورت نمی تواند مشکلات جدی قطعات را برطرف کند.

نحوه ریست لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی را چند بار ریست کردید و مشکل همچنان ادامه داشت به احتمال زیاد یکی از قطعات داخل ماشین خراب شده است و به تعمیر یا تعویض احتیاج دارد.

نوسانات برقی، یکنواخت نبودن وزن بار داخل مخزن شست و شو و قطع شدن برق همگی می توانند باعث ایجاد خطا شوند و معمولاً مشکلات ناشی از این مسائل با ریست کردن برطرف می شود. برای مثال اگر در وسط یک چرخه شست و شو برق قطع شود و بعد از چند دقیقه وصل شود احتمالاً برنامه ادامه پیدا نمی کند و دستگاه به ریست نیاز پیدا می کند.

البته برخی از ماشین لباسشویی های جدید دارای قابلیتی هستند که بعد از متصل شدن برق دستگاه به ادامه کار خود می پردازد اما اگر ماشین لباسشویی شما این قابلیت را ندارد ریست کردن می تواند مشکل را حل کند.

اگر ریست کردن مشکل را حل نکرد با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بپردازد. همان طور که قبلاً گفته شد نحوه ریست کردن ماشین های لباسشویی با همدیگر تفاوت دارد. در ادامه توضیح می دهیم که چگونه انواع ماشین لباسشویی ها را ریست کنید و مشکلی که با آن رو به رو شده اید را حل کنید.

نحوه ریست کردن لباسشویی های بدون دکمه ریست

ریست کردن ماشین های لباسشویی به دو روش صورت می گیرد : با استفاده از دکمه و به روش دستی. اگر ماشین لباسشویی شما دکمه ریست ندارد باید به روش دستی آن را ریست کنید.

ریست کردن به روش دستی این گونه است که ماشین لباسشویی را از برق می کشید. در دفترچه راهنمای لباسشویی شما نوشته شده است که چه مدت باید صبر کنید تا دستگاه ریست شود. این مدت زمان در ماشین لباسشویی های مختلف بین 30 ثانیه الی یک دقیقه متغیر است.

در زمان ریست کردن ماشین لباسشویی دقت کنید که دستگیره کنترل یا ولوم دستگاه روی حالت final spin قرار نگرفته باشد. در صورتی که لباسشویی شما دارای دکمه هایی برای تنظیم و انتخاب برنامه است دقت کنید که دستگاه روی هر حالتی به غیر از حالت spin  تنظیم شده باشد.

بعد از این مطمئن شوید که شیر آب باز است و لباسشویی می تواند کار کند. اکنون بعد از 30 الی 60 ثانیه لباسشویی را مجدداً به برق وصل کنید و دکمه شروع به کار را فشار دهید تا مطمئن شوید دستگاه خوب کار می کند و کد خطا از بین رفته است. در بعضی از ماشین لباسشویی ها بعد از متصل کردن دستگاه به برق لازم است که درب آن 6 بار باز و بسته شود تا موتور ریست شود.

برخی دیگر از سایر خدمات تیم متخصص تکنیک سرویس پارس شامل تعمیر یخچال فریزر برندهای مختلف ، تعمیر جاروبرقی و دیگر لوازم برقی خانگی می باشد. سفارش خدمات از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 و فرم موود در سایت امکانپذیر است.

نحوه ریست لباسشویی سامسونگ

زمانی که ماشین لباسشویی سامسونگ در وسط شست و شو متوقف شد، به صورت ناگهانی خاموش شد، کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر شد یا به دلیل قطع برق دستگاه کار خود را ادامه نداد می توانید مشکل سیستم را از طریق ریست کردن حل کنید.

ریست لباسشویی سامسونگ

دستگاه هایی که دارای دکمه ریست هستند را می توان به راحتی با فشردن دکمه ریست کرد. برای ریست کردن لباسشویی های سامسونگ که دکمه ریست ندارند لازم است دستگاه رااز برق بکشید و به مدت 5 الی 10 دقیقه منتظر بمانید (با مطالعه دفترچه راهنما زمان دقیق را پیدا کنید).

سپس دوباره لباسشویی را به برق وصل کنید و به غیر از آبکشی و spin یک برنامه شست و شو برای آن انتخاب کنید. اگر کد خطا بعد از ریست کردن هنوز نمایش داده می شود لازم است به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و ببینید که کد خطا مربوط به چه مشکلی است.

دقت کنید که در زمان ریست کردن دستگیره چرخنده ای که با آن برنامه های شست و شو را انتخاب می کنید روی حالت final spin نباشد.

نحوه ریست کردن لباسشویی میدیا

اگر ماشین لباسشویی دارای دکمه ریست نیست باید از همان روش دستی که توضیح داده شد استفاده کنید یعنی دستگاه را از برق بکشید. 5 دقیقه صبر کنید سپس دکمه استارت را فشار دهید و 5 ثانیه نگه دارد. اکنون لباسشویی را به برق بزنید و آن را روشن کنید. با انتخاب یک برنامه شست و شو می توانید بفهمید که مشکل حل شده است یا خیر.

ریست لباسشویی میدیا

روش دوم برای لباسشویی هایی است که دارای دستگیره ولوم هستند. دستگیره ولوم معمولاً روی حالت ساعت 12 قرار دارد. برای ریست کردن ماشین باید درب آن را ببندید، ولوم را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا روی موقعیت ساعت 6 قرار گیرد.

3 ثانیه صبر کنید و سپس دکمه spin را فشار دهید و نگه دارید. در همین حین ولوم را روی موقعیت ساعت 7 ببرید، بعد از 2 ثانیه دکمه spin را رها کنید و ولوم را دوباره به طرف بالا و در حالت اولیه خود قرار دهید. ممکن است لازم شود برای ریست شدن لباسشویی میدیا مجبور شوید این کارها را چند بار تکرار کنید.

روش سوم ریست کردن برای آن دسته از ماشین لباسشویی های میدیا است که دستگیره ولوم دارند اما دکمه spin ندارند. در این روش باید ولوم را روی حالت off قرار داده و درب لباسشویی را ببندید. اکنون دکمه استارت را فشار داده و نگه دارید، در همین حین در خلاف جهت عقربه های ساعت ولوم را بچرخانید و آن را روی حالت شست و شوی سریع یا express 15 نگه دارید.

دکمه استارت را 10 ثانیه دیگر رها کنید و بعد از رها کردن آن مجدداً ولوم را روی حالت off قرار دهید. اکنون لباسشویی ریست شده است و می توانید آن را روشن کنید و با انتخاب یک برنامه شست و شو از بین رفتن کد خطا و مشکل قبلی را بررسی کنید.

نحوه ریست لباسشویی ال جی

زمانی که کد خطا دیده می شود، چرخه شست و شو متوقف می شود، لباسشویی آبگیری نمی کند و هنگام مشکلات این چنینی می توانید برای حل مشکل از ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی استفاده کنید.

برای ریست کردن می توانید از دکمه ریست روی لباسشویی استفاده کنید اما اگر این دکمه روی ماشین لباسشویی شما وجود ندارد باید روش دوم را امتحان کنید. ابتدا باید دکمه پاور را فشار دهید و لباسشویی را خاموش کنید.

ریست کردن لباسشویی ال جی

سپس، دو شاخه دستگاه را از پریز بکشید و حدود 5 دقیقه صبر کنید. اکنون دکمه استارت را فشرده و به مدت 3 الی 5 ثانیه نگه دارید و رها کنید. بعد از آن دو شاخه را به برق وصل کنید، لباسشویی را روشن کنید و با انتخاب یک برنامه شست و شو عملکرد ماشین لباسشویی را تست کنید.

اگر ریست کردن نتوانست مشکل ماشین لباسشویی ال جی را برطرف کند با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا دستگاه را عیب یابی و تعمیر کند.

در صورتی که ریست کردن ماشین لباسشویی نتواند متوقف شدن چرخه شست و شو، آبگیری یا کدهای خطا را از بین ببرد این احتمال وجود دارد که سوئیچ درب لباسشویی یا تایمر دچار مشکل شده باشند.

سوئیچ درب یک سوئیچ حفاظتی است که به ماشین لباسشویی اجازه نمی دهد زمانی که درب باز است فعالیت کند. خراب شدن این سوئیچ می تواند باعث متوقف شدن فعالیت لباسشویی شود. برای این که قطعات مختلف ماشین لباسشویی شما بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی احتیاج دارید.

مرکز تخصصی تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات اجرا و تعمیرات تاسیسات ساختمانی از جمله لوله کشی ساختمان و تعمیر شیرآلات ، تعمیر پکیج ، تعمیر رادیاتور و … را با ضمانت استفاده از قطعات اورجینال و گارانتی تعمیرات ارائه می دهد. از طریق یکی از سه روش گفتگوی آنلاین ، پرکردن فرم داخل سایت و یا شماره های 09337788989 / 02166175744 می توانید خدمات مورد نظر خود را سفقارش دهید.

مقالات مرتبط:

تعمیر لباسشویی سامسونگ

تفاوت ماشین لباسشویی با موتور گیربکسی (بدون تسمه) و تسمه ‌ای

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد