تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
برچسب انرژی ماشین لباسشویی

برچسب انرژی ماشین لباسشویی چیست؟ میزان مصرف انرژی لباسشویی

با توجه به این که ما از منابع انرژی تجدید ناپذیر استفاده می کنیم نیاز است تا در مصرف آن صرفه جویی کنیم زیرا با مصرف زیاد انرژی، منابع انرژی کاهش یافته و به خطر می افتند. علاوه بر آن کاهش مصرف انرژی به اقتصاد خانواده ها کمک بسیاری می کند و هزینه ها تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. در این مطلب قصد داریم برچسب انرژی ماشین لباسشویی و مصرف انرژی انواع لباسشویی سامسونگ ، ال جی و غیره را بررسی می کنیم.

توصیه به صرفه جویی در مصرف آب، برق، گاز و انرژی های مختلف از مسائلی است که تمام کشورهای جهان به آن توجه ویژه ای دارند. حتما نام برچسب انرژی بارها به گوشتان خورده است توصیه ها و تبلیغات مختلفی را که در رابطه با برچسب انرژی وسایل مختلف می باشد بارها و بارها تلویزیون دیده اید.

وسایل الکترونیکی و مکانیکی مختلف دارای برچسب هایی بر روی خود می باشند که به آنها برچسب انرژی گفته می شود. یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی … از جمله وسایلی می باشند که دارای بر چسب انرژی هستند و در این برچسب اطلاعات مختلفی وارد شده است که می توان توسط آن میزان مصرف انرژی آن وسیله را متوجه شد.

در این مقاله به معرفی برچسب انرژی و این که برچسب انرژی ماشین لباسشویی چیست و چه اطلاعاتی دارد و همچنین در رابطه با میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی مطالبی ارائه شده است.

برچسب انرژی ماشین لباسشویی

برای سفارش خدمات تعمیر لباسشویی و دیگر لوازم برقی و آشپزخانه از جمله تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر چرخ گوشت و … از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 با تیم تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید.

برچسب انرژی چیست؟

احتمالا همه شما نام برچسب انرژی را در جاهای مختلف شنیده اید و این برچسب را بر روی وسایل مختلف مشاهده کرده اید. اگر بخواهیم تعریفی از برچسب انرژی داشته باشیم باید گفت که برچسبی است که بر روی وسایل مختلف نصب شده و میزان انرژی مصرفی آنها را مشخص می کند.

وسایل الکترونیکی مختلف پس از دریافت انرژی آن را به صورت نوع دیگری از انرژی تحویل می دهد. میزان زمان و انرژی مصرف شده برای ارائه خروجی، مصرف انرژی نام دارد.

برچسب انرژی به گونه ای طراحی شده است که از حرف A تا G را داراست. هر یک از حرف های گفته شده دارای رنگ ویژه ای می باشند. دستگاه هایی که به حرف A نزدیکتر باشند مصرف انرژی پایین تری داشته و بازدهی بالاتری خواهند داشت. وسایلی که بر روی برچسب انرژی آنها حرف G نوشته شده است دارای مصرف به شدت بالایی بوده و توصیه می شود که این وسایل خریداری نشوند.

برچسب انرژی ماشین لباسشویی چیست؟

برچسب انرژی یکی از فاکتورهایی است که در خرید ماشین های لباسشویی مورد توجه قرار می گیرد و نیاز به دقت در هنگام تصمیم گیری برای خرید را دارد، زیرا یک انتخاب آگاهانه در دراز مدت هزینه ها را کاهش می دهد و همچنین از لحاظ زیست محیطی و انتشار گاز های گلخانه ای در شرایط خوبی می باشد.

به علت استفاده زیادی که از ماشین لباسشویی می شود نیاز است تا مصرف انرژی آن کنترل گردد، در نتیجه وجود برچسب انرژی در ماشین لباسشویی ضروری می باشد. ساخت ماشین های لباسشویی که دارای مصرف انرژی کمی باشند از دستور کارهایی است که سازندگان این دستگاه باید در نظر داشته باشند.

ماشین های لباسشویی که دارای برچسب انرژی A+ ، A++ و A+++ می باشند در دسته ماشین های لباسشویی بسیار کم مصرف قرار می گیرند. در ادامه به اطلاعاتی که می توان از برچسب ماشین لباسشویی به دست آورد اشاره شده است.

اطلاعات موجود در برچسب ماشین لباسشویی

اما برچسب انرژی که بر روی ماشین لباسشویی نصب می شود تنها میزان مصرف انرژی دستگاه را به ما نشان نمی دهد و اطلاعات مفید دیگری را می توان از آن به دست آورد. میزان قدرت پاک کنندگی لباسشویی از مواردی است که در این برچسب نمایش داده می شود و از این طریق می توان متوجه شد که قدرت ماشین لباسشویی چه اندازه است و تا چه میزان لباس ها را تمیز می کند.

همچنین میزان قدرت خشک کن دستگاه، ظرفیت و حجم البسه قابل شست و شو توسط لباسشویی، مقدار مصرف آب و موارد دیگر از طریق برچسب انرژی قابل فهم می باشد. علاوه بر آن میزان صدایی که دستگاه در هنگام شست و شوی لباس ها تولید می کند، سرعت دور تند دستگاه، قدرت آبگیری آن و حداکثر سرعتی که در هنگام شست و شوی لباس دارد را می توان از روی برچسب انرژی متوجه شد.

اطلاعات موجود در برچسب ماشین لباسشویی

برچسب انرژی ماشین لباسشویی در برندهای مختلف

شرکت های بزرگ لوازم خانگی دنیا مانند شرکت های ال جی و سامسونگ اقدام به تولید ماشین لباسشویی در مدل های متنوع می کنند محصولات خود را به کشورهای مختلف دنیا صادر می نمایند.

برچسب انرژی برندهای مختلف ماشین لباسشویی در حالت کلی شبیه به هم می باشد اما در جزئیات ممکن است کمی متفاوت باشد. این تفاوت به علت استانداردهای مختلفی است که هر شرکت برای طراحی برچسب انرژی ماشین لباسشویی در نظر گرفته است.

به عنوان مثال چند نمونه از ماشین های لباسشوییی که دارای برچسب های انرژی متفاوتی می باشند عبارتند از ماشین لباسشویی میدیا ، ماشین لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی سامسونگ، ماشین لباسشویی ایندزیت، ماشین لباسشویی اسنوا، ماشین لباسشویی حایر، ماشین لباسشویی پاکشوما و …

میزان مصرف ماشین لباسشویی چقدر است؟

امروزه تقریبا تمام خانواده ها برای شست و شوی لباس ها از ماشین لباسشویی استفاده می کنند و کمتر خانواده ای مشاهده می شود که عمل شست و شو را به صورت دستی انجام دهد.

آمارها نشان دهنده این است که 80 درصد خانوارهای شهری ماشین لباسشویی را جهت شست و شوی لباس ها مورد استفاده قرار می دهند. با توجه به این که تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی بسیار زیاد است میزان مصرف ماهانه و سالانه انرژی توسط این دستگاه نیز بسیار بالا بوده و مقدار زیادی انرژی توسط لباسشویی ها مصرف می شود.

هر سیکل شست و شوی ماشین های لباسشویی که در حدود 1.5 ساعت طول می کشد 1.26 کیلو وات ساعت می باشد که با محاسبه سالیانه این رقم می توان دریافت که هر دستگاه ماشین لباسشویی حدود 121 کیلو وات ساعت انرژی در سال مصرف می نماید.

اگر تمام ماشین های لباسشویی موجود در کشور را در نظر بگیریم سالانه 1800 گیگا وات ساعت انرژی توسط دستگاه های ماشین لباسشویی مصرف می شود که رقم بسیار بالایی می باشد و نیاز است تا این مصرف کنترل شده تر باشد تا انرژی بیشتری ذخیره گردد.

برچسب انرژی ماشین لباسشویی در برندهای مختلف

چگونه می توان مصرف ماشین لباسشویی را کاهش داد؟

علاوه بر توجه به برچسب انرژی و انتخاب دستگاهی با مصرف پایین، با رعایت کردن نکاتی می توان تا حد زیادی از مصرف انرژی بیش از حد در دستگاه جلوگیری کرد که در ادامه به تعدادی از این نکات اشاره شده است.

  • ساعت هایی در شبانه روز وجود دارند که در این ساعات مصرف انرژی بالاتر می باشد و به این زمان ها ساعات اوج مصرف گفته می شود. بهتر است که ماشین لباسشویی خود را در این ساعت ها روشن نکنید تا از این طریق گامی بزرگ در جهت صرفه جویی در مصرف انرژی برداشته باشید. ساعت های اوج مصرف در بازه زمانی 12-4 و 8-11 شب می باشد.
  • بهتر است صبر کنید تا حجم لباس های نشسته بیشتر شود سپس اقدام به شست و شوی آنها با ماشین لباسشویی نمایید. اما در صورتی که حجم کمی از لباس دارید نیاز است تا تنظیمات دستگاه را به گونه ای انجام دهید که میزان آب ورودی متناسب با حجم لباس ها باشد و آب زیادی وارد دستگاه نگردد.
  • ماشین های لباسشویی دارای ظرفیت های مختلفی می باشند که از آن میان می توان به ماشین های لباسشویی 7 کیلویی، 8 کیلویی، 9 کیلویی، 10 کیلویی و … اشاره کرد. بهتر است با توجه به تعداد نفرات خانواده ظرفیت متناسب را انتخاب نمایید. در صورتی که تعداد نفرات کم باشد و میزان زیادی لباس در هر بار شست و شو جمع نگردد و حجم لباس ها کمتر از ظرفیت دستگاه باشد انرژی بیشتری مصرف می گردد.
  • بهتر است تا در دوره های زمانی معین اقدام به نظافت و تمیز کردن ماشین لباسشویی نمایید. در صورتی که فیلترهای لباسشویی کثیف شوند و یا لاستیک دور درب دستگاه و لگن لباسشویی تمیز نباشد امکان فشار بیشتر به دستگاه و مصرف بیشتر انرژی توسط آن وجود دارد. می توان با استفاده از آب، سرکه و مقداری جوش شیرین لباسشویی را تمیز نمود و از این طریق در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.
  • استفاده از آب گرم جهت شست و شو و آبکشی لباس ها باعث مصرف بیشتر انرژی شده و هزینه ها بالاتر خواهد رفت. بهتر است از دمای 50 درجه آب که توسط ترموستات ماشین های لباسشویی تنظیم شده استفاده نمود تا هم میزان مصرف انرژی کم شود و هم به رنگ لباس ها آسیبی وارد نشود.

تکنیک سرویس پارس علاوه بر نصب و تعمیرات لوازم خانگی خدمات تعمیر تعمیر لباسشویی سامسونگ و اجرای تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر تعمیر پکیج ، لوله کشی ساختمان ، تعمیر رادیاتور  و … را نیز با تضمین کیفیت خدمات ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات با شماره های تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای ماشین لباسشویی میدیا

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: راهنمای رفع ارور 3C ، 3E و 3C2 در تعمیر لباسشویی سامسونگ، خطای موتور راهنمای تعمیر برد لباسشویی سامسونگ اینورتر عیب یابی و تعمیر لباسشویی سامسونگ | تست مود | معرفی خطا و ارور ها علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد