چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد

آیا تاکنون برایتان  این سوال پیش آمده است که “چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد”آیا تا‌کنون این مشکل حین استفاده از آب میوه‌گیری برایتان پیش آمده است؟لرزش و صدا در آب میوه‌گیری در زمانی که در حال کارکردن، مشکل بسیاری از بانوان ایرانی می‌باشد. معمولا این مشکلات به خاطر وجود تفاله، جمع شدن مواد در صافی و فاصله‌ای است که بین تیغه و گلو پیش آمده است. در این مقاله سعی کرده‌ایم برایتان مطالبی را جمع کنیم که در آن بگوییم، چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد؟

با ما همراه باشید که با این علت‌ها و نحوه رفع کردن آن‌ها، آشنا شوید.

چرا دستگاه آب میوه‌ گیری در هنگام کار کردن لرزش و صدا دارد

گاهی پیش می‌آید که پس از روشن کردن آب میوه گیری و شروع کار، متوجه صدا‌های زیاد و لرزش در آب میوه‌گیری می‌شویم. در این قسمت علت‌هایی که باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شوند را بریتان به طور کامل توضیح داده‌ایم. خواندن این مطلب را از دست ندهید.

یکی از کار‌هایی که در هنگام بروز مشکل صدا و لرزش در آب میوه‌گیری باید انجام دهید، این است که، در ابتدا باید کوپلینگ بین موتور و تیغه را باز کنید. در ادامه سه گامی که باید برای رفع مشکل بردارید را برایتان شرح می‌دهیم:

 • گام اول: برای بازکردن کوپلینگ از یک پیچ گوشتی کمک بگیرید. حواستان باشد که باید پیچ گوشتی را در جهت پاد‌ساعتگرد بچرخانید، با انجام این کار به راحتی کوپلینگ از روی شفت موتور جدا می‌شود.
 • حال به میزان خوردگی توجه کنید که میان گلوئی و تیغه به وجود آمده است و یک واشر را در فضای بین آن‌ها قرار دهید.
 • اکنون با افزون واشر به این فضای خالی، فضایی که در اثر ساییدگی بین گلوئی و تیغه به وجود آمده است را پوشانده‌اید. دیگر از این لحظه به بعد اگر اقدام به استفاده مجدد از دستگاه آب میوه گیری کنید، هیچ گونه لرزش و یا صدایی را متوجه نخواهید شد.
 • در آخر باید بگوییم که علاوه بر انجام کار‌های بالا جهت رفع مشکل، با یک سوهان تخت نیز میتوان زیر گلویی را صاف کرد و باعث قطع صدا و لرزش در دستگاه شد.

در ادامه مواردی که باعث لرزش و ایجاد صدا در آب میوه‌گیری می‌شوند را تنها نام برده و در ادامه مقاله به توضیح هر یک می‌پردازیم، چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد:

 • ایراد در قسمت موتور دستگاه
 • خرابی فیلتر‌ها
 • قرار‌گیری نادرست دستگاه آب میوه‌گیری بر روی سطح کار
 • پرشدن مخزن دستگاه از تفاله‌ها و خالی نکردن به موقع آن

دستگاه آب میوه گیریخرابی در موتور علت لرزش آب میوه‌گیری

ممکن است علت صدا و لرزش، ساییده شدن واشر بین گلویی و تیغه باشد، که این امر موجب خرابی و آسیب جدی موتور دستگاه آب میوه‌گیری می‌شود. که اگر به وجود این مشکل پی نبریم باعث از بین رفتن کامل واشر می‌شود. همان‌طور که در قسمت بالایی مقاله توضیح دادیم تنها با استفاده از یک پیچ گوشتی و خرید یک واشر جدید می‌توانید این مشکل را حل کنید، اما حواستان باشد، اگر به مسائل فنی آشنایی ندارید، برای تعویض واشر دستگاه آب میوه‌گیری از یک کاربلد و یا متخصصان این حرفه برای تعمیر آبمیوه گیری خود کمک بگیرید. تا در پاسخ به سوال “چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارید” شما را یاری کنند.

جمع شدت تفاله علت لرزش و صدا در دستگاه آب میوه گیری

یکی دیگر از پاسخ‌هایی که باید به پرسش “چرا دستگاه آب میوه‌ گیری لرزش و صدا دارد” داد، این است که این مشکل  می‌تواند به دلیل این باشد که تفاله‌ها در دستگاه روی هم جمع شده است. رفع این مشکل بسیار ساده می‌باشد و بدون نیاز کمک دیگران، خود‌تان می‌توانید این مشکل را رفع کنید. در زیر مشکلات و نحوه‌ی رفع آن را بریتان شرح داده‌ایم:

 • ممکن است که در فضایی که تفاله‌ها جمع می‌شوند، مشکلی به وجود آمده باشد. برای رفع این مشکل باید اقدام به صاف کردن بخش گلوئی دستگاه کنید.
 • شما در هنگام شنیدن صدا در دستگاه آب میوه‌گیری، می‌توانید تنها با یک نگاه ساده به درون آب میوه‌گیری قسمتی که تفاله‌ها جمع می‌شوند را به طور کامل خالی کنید.
 • سعی کنید که اجازه ندهید مخزن تفاله‌ها خیلی پر شود، و قبل از آن که باعث بروز مشکل شود، مرتب اقدام به خالی کردن آن نمایید.

خرابی فیلتر یکی از دلایلی که چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد

ممکن است که در حین کار با آب میوه‌گیری، لرزش و صدایی ایجاد شود که باعث تکان خوردن دستگاه شود. خرابی فیلتر دستگاه آب میوه گیری می‌تواند دلیل این مشکل باشد. برخی از دستگاه‌های آب میوه‌گیری که دارای فیلتر فلزی می‌باشند، در هنگام کار اگر دنده‌ها به درستی در زیر این فیلتر قرار نگرفته باشند باعث ایجاد لرزش و صدا در دستگاه می‌شود.

در زمان بروز مشکل، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا دو شاخه آب میوه‌گیری را از پریز برق جدا کنید و از خاموش بودن دستگاه مطمئن شوید.
 • در گام دوم فیلتر دستگاه آب میوه‌گیری را باز کنید.
 • سعی کنید کمی دقت کنید و در صورت وجود بی نظمی در این قسمت، آن را بیابید.
 • فیلتر دستگاه آب میوه‌گیری بر روی جمع کننده آب قرار گرفته است، اکنون باید مطمئن شوید که جای قرار‌گیری فیلتر درست است.
 • همچنین باید دقت کنید که دنده‌های پایین فیلتر در جای اصلی خود روی شفت اصلی باشند.
 • اگر جای فیلتر و دنده‌ها درست نبود، اقدام به تغییر محل قرار‌گیری فیلتر نمایید.
 • دقت داشته باشید که در هنگام تست دستگاه، به دستان خود آسیبی وارد نکنید.

یکی دیگر از دلایلی که چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد

در زمان استفاده از دستگاه، قبل از آن که اقدام به روشن کردن آن کنید، دقت داشته باشید که دستگاه را روی میز کاری قرار دهید که کاملا صاف باشد، زیرا وجود سطح ناصاف باعث می‌شود دستگاه آب میوه‌گیری در حین کار تکان بخورد و مانع انجام کار شود، همچنین اگر سطح کار بیش از حد ناصاف باشد باعث ایجاد لرزش و صدا در دستگاه آب میوه‌گیری می‌شود و باعث می‌شود دستگاه تعادل خود را از دست بدهد. پس سعی کنید سطح صافی را برای قرار دادن دستگاه‌تان بر روی آن انتخاب کنید.

دستگاه آب میوه گیری و لرزش

دلایل دیگری که باعث لرزش و صدا و خرابی آب میوه‌گیری می‌شود

در ادامه مطالب، دلایل دیگری از خرابی دستگاه و علت این که چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد را نام برده و در ادامه به طور مختصر شرح می‌دهیم:

خرابی موتور، بلند شدن بوی نا‌مطبوع از دستگاه، گرفته نشدن آب میوه و یا نشت آب آن از دستگاه آب میوه‌‌گیری نیز می‌توانند از علت‌های ایجاد سر‌و‌صدا در دستگاه باشد.

چند مورد دیگر از علل خرابی در دستگاه آب میوه‌گیری

گاهی اوقات پیش می‌آید که پس از روشن کردن دستگاه آب میوه‌گیری، متوجه صدا دادن موتور دستگاه می‌شویم اما عملا دستگاه کار نمی‌کند. موارد زیر می‌توانند علت این مشکل باشند:

بلبرینگ دستگاه خراب شده باشد، سیم‌های رابط دستگاه دچار خرابی شده‌ باشند، موتور دستگاه داغ کرده و خراب شده باشد و یا اینکه اگر تفاله میوه در تیغه گیر کرده باشد مانع از کار کردن دستگاه می‌شود.

همچنین ممکن است که پس از روشن کردن دستگاه و پس از مدتی که کارکردن دستگاه، متوجه بوی بدی شوید که از دستگاه می‌آید. علت بلند شدن این بوی نا‌مطبوع ممکن است موارد زیر باشد:

موتور دستگاه دچار داغی شده باشد، آب میوه گرفته شده وارد محفظه موتور شده باشد، وجود رطوبت در موتور دستگاه می‌تواند از علل بوی نا‌مطبوع دستگاه آب میوه‌گیری‌تان باشد.

اگر پس از گذشت مدت زمانی متوجه شدید که مقدار آب میوه خروجی خیلی کم است، درب دستگاه آب میوه‌گیری را که باز کنید، میوه‌ای که به داخل دستگاه وارد کرده بودید تقریبا سالم مانده است. علت این که آب خروجی میوه خیلی کم است، تیغه دستگاه دچار مشکل شده است و در ابتدا باید اقدام به تعویض آن کنید. اگر پس از آن که تیغه را تعویض کردید، باز با این مشکل مواجه شدید، بر روی شافت موتور چند واشر قرار دهید و فاصله بین تیغه و صفحه زیرین تیغه را پر کنید.

همچنین نشت آب میوه از دستگاه آب میوه‌گیری، می‌تواند به دلایل زیر رخ دهد:

ظرفی که در آن آب میوه جمع می‌شود شکسته شده باشد، صافی داخل دستگاه کثیف بوده و یا واشر‌ها دچار خرابی شده باشند.

جمع بندی نکات

در طول استفاده از تمام دستگاه‌های ممکن است مشکلاتی رخ دهد، که ما در این مقاله پرسشی را تحت عنوان “چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد” را مطرح کردیم. در زیر تمام علت‌های بروز مشکل در دستگاه آب میوه‌گیری را برایتان در یک جمع‌بندی کلی آورده‌ایم:

 • خرابی فیلتر و واشر‌ها
 • خرابی موتور دستگاه
 • قرار‌گیری نادرست دستگاه بر روی سطح
 • داغ شدن موتور
 • کثیف بودن و پر بودن مخزن دستگاه

کلام پایانی

دستگاه آب میوه‌گیری یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌ها در خانه‌ی هر بانوی ایرانی می‌باشد. اما ممکن است در هنگام استفاده از آن ایراداتی پیدا شوید و شما را کلافه و سردرگم کند. اما دیگر نگران این موضوع نباشید، شما با خواندن این مقاله پی برده‌اید که چرا دستگاه آب میوه گیری لرزش و صدا دارد، و نحوه‌ی برطرف کردن این مشکل را برایتان به طور کامل گفتیم. امیدواریم که خواندن این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟