تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
پکیج یونیکال

راهنمای کد خطاهای پکیج یونیکال

پکیج دیواری یونیکال محصولی جدید ساخت ایتالیا می‌باشد که دارای صفحه نمایش دیجیتالی است و زمانی که پکیج خطایی پیدا کند و یا دچار مشکلی شود بر روی این صفحه نمایش نشان داده می‌شود.یکی از ویژگی‌های جدیدی که محصولات از قبیل پکیج و ماشین لباسشویی و …. به آن‌ها اضافه شده است نشان دادن کدخطا خواهد بود.

تعمیر پکیج

بعضی از این کد خطاهایی که بر روی صفحه نمایش پکیج یونیکال نمایش داده می‌شود توسط کاربر عادی قابل رفع است و می‌تواند با ریست کردن دستگاه و یا چک کردن مواردی به آسانی آن را حل کند. اما بعضی از کد خطاها ممکن است به یک تکنیسین ویا شخصی ماهر برای تعمیز نیاز داشته باشد و یا بعد از انجام دستورالعمل‌هایی حل نشود و باید تعمیرکار را خبر کنید.

به هر حال اگر به موقع به آن‌ها رسیدگی نشود ممکن است مشکل بزرگ‌تری رخ دهد.در این مقاله ارورها و کد خطاهای پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09) و راه حل رفع آن را بررسی خواهیم کرد.

انواع کد خطاهای پکیج یونیکال

پکیج یونیکال دارای انواع مدل‌ها می‌باشد و ممکن است بعضی از مدل‌ها همه‌ی کدخطاها را نداشته باشند.

کد خطا Eb پکیج یونیکال

زمانی که بر روی صفحه نمایش دیجیتال این مدل پکیچ کد خطای Eb نمایش داده شود به معنای آن خواهد بود که سنسور بیرونی که بر روی دستگاه تعبیه شده است قطع می‌باشد و عمل نمی‌کند. سنسور بیرونی در پکیج وظیفه دارد تا دمای مدار گرمایش با توجه به دمای بیرون را تنظیم کند. اگر این دما کمتر یا بیشتر نشود این وضعیت ایجاد خواهد شد.

کد خطا rb پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

کد خطا rb زمانی بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد که سنسوری که دمای جریان آبی که به سمت شوفاز بر میگردد، را مشخص می‌کند قطع شده است. این سنسور وظیفه دارد تا دمای آب برگشت به برد را کنترل کند و شعله‌ی پکیج را روشن خاموش کند. درواقع برد دستگاه با ااختلاف دمایی که بین سنسور مدار رفت و سنسور مدار برگشت شوفاژ دارد، شعله را تنظیم می‌کند. در صورت دیدن این کد خطا باید فردی ماهر را خبر کنید تا این مشکل را رفع کند.

کد خطای SP پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

این ارور به معنای آن است که پارامترهایی که بر روی عملکرد دستگاه تاثیر می‌گذارند دچار مشکل شده اند. این پارامترها می‌تواند شامل ولوم روشن و خاموش، شماره تنظیم، استارت، حالت شوفاژ و … باشد. با دیدن این کد باید تمام این موارد بررسی شود تا مشکل حل گردد. به طور مثال برای ولوم دستگاه می‌توانید آن را به حالت صفر بچرخانید و از اول تنظیم کنید و یا باید ظرفیت گرمایش دستگاه را از روی دفترچه‌ی راهنمای آن ببینید تا هنگام تنظیمات پکیج از این مقدار بیشتر نشود.

کد خطای LC پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

مشاهده‌ی این خطا بر روی صفحه نمایش پکیج نشان دهنده‌ی این موضوع خواهد بود که آب در بخش مدار اولیه پکیج گردش کافی ندارد. این مسئله می‌تواند به دلیل تغییر میزان آب ورودی‌ به دستگاه باشد. ابتدا جریان آب باید چک شود و همینطور باید بررسی شود که رسوب و یا گرفتگی مانع ورود آب به مدار نشده باشد. مدار اولیه پکیج وظیفه‌ی گرمایش آب ورودی را برعهده دارد.

راهنمای کد خطاهای پکیج یونیکال

کد خطای bU پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

مشاهده‌ی این ارور به معنای ایراد در برنر و یا شعله‌ی پکیج خواهد بود. ممکن است شعله دستگاه بپرد و یا اثری از جرقه نیست. بهتر است شعه‌ها تمیز شود. ممکن است این مشکل به دلیل آن باشد که فرکانس برق مصرفی بالا باشد در نتیجه با ریست کردن دستگاه احتمال دارد این کد خطا رفع شود. یا باید ترانس جرقه زن تعویض شود که نیاز به شخصی ماهر خواهید داشت و کار هر فرد بدون تخصص نیست. همینطور ممکن است با تعویض کابل جرقه زن این مشکل حل شود.

همینطور اگر در لوله‌ی گاز هوا وجود داشته باشد مشعل روشن نخواهد شد و کد خطای bU ظاهر می‌شود. همینطور دلایلی دیگری از جمله مشکل پیدا کردن برد الکترونیک پکیج، مشککل از ژیگورهای دستگاه، شیر گاز و فشار آن می‌تاوند دلیل روشن نشدن مشعل باشد.

کد خطای -LC – پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

خطای -LC – را با خطای bU اشتباه نگیرید. زمانیکه این خطا را مشاهده کردید به این معنا خواهد بود که در سنسورهای رفت و برگشت مدار مشکی رخ داده است. در واقع سنسور، دمای آب رفت مدار را به بخش برد پکیج منتقل می‌کند و شعله را روشن و یا خاموش می‌کند تا رادیاتور گرم شود. برای آنکه بدانید آیا سنسور کار می‌کند و یا خیر می‌توان از یک اهم‌متر استفاده کرد. در صورت خرابی سنسور باید این بخش تعویض گردد.

دلیل دیگری که می‌تواند باعث نمایش این ارور بر روی صفحه نمایش دیجیتال شود ضعیف بودن گردش آب خواهد بود که در مدار اولیه دستگاه، جریان کافی ندارد. دلیل این مشکل نیز می‌تواند گرفتگی لوله‌های مدار اصلی و یا رسوب در لوله باشد.

کد خطای SE پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

کد خطای SE نیز به دلیل ایراد در سنسور رفت و برگشت مدار اتفاق خواهد افتاد با این تفاوت که سنسورها ممکن است که نسبت به هم نصب معکوس داشته باشند.

کد خطای – FE -پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

زمانی که عملکرد فن پکیج مشکل داشته باشد و یا سرعت نامناسبی کار کند با این خطا مواجه خواهیم شد. ممکن است که سیم کشی این بخش دچار مشکل شده باشد که البته کمتر این اتفاق می‌افتد. ممکن است که پرشر سوئیچ قطع شده است. این بخش قطعه‌ای است که به برد الکترونیک  دستگاه نشان می‌دهد دود از دودکش خارج می‌شود و در نتیجه فن به درستی کار می‌کند. همینطور اگر برد الکترونیک پکیج ایراد پیدا کرده باشد نیز این کد خطا نمایش داده خواهد شد زیرا برد نمی‌تواند به فن دستور ارسال کند و فن کار نمی‌کند. با تعمیر برد پکیج این مشکل رفع خواهد شد.

کد خطای – HE -پکیج یونیکال

کد خطای – HE – پکیج یونیکال نشان می‌دهد که دمای دستگاه بالا رفته است. دلیل این مشکل می‌تواند باز بودن شیر‌های رفت و برگشت باشند که در زیر پکیج قرار دارد.هممینطور ممکن است شیرهای بالا و پایین رادیاتور باز باشند. همینطور ممکن است توری صافی برگشت کثیف شده باشد و رسوب و آشغال آن را مسدود کرده باشد.

می‌تواند مشکل از پمپ پکیج باشد در این صورت باید تعمیرکار را خبر کنید. همینطور اگر گردش آب در دستگاه به صورت صحیح اتفاق نیفتد با بالا رفتن دمای پکیج مواجه خواهیم شد و ارور – HE – نمایش داده می‌شود.

کد خطای -LP- پکیج یونیکال

نمایش کد خطای – LP- پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09) بر روی صفحه نمایش دیجیتالی دستگاه نشان دهنده‌ی کافی نبودن فشار آب در مدار شوفاژ خواهد بود. این مشکل می‌تواند ناشی از نشتی در بخش مدار بسته رادیاتور و پکیج باشد و یا شیر قسمت آب پرکن دستگاه باز گذاشته شده است.

همینطور ممکن است مبدل حرارتی سوراخ باشد و باعث افت فشار آب شود. برای حل این مشکل می‌توان عقربه دستگاه را تنظیم کرد. همینطور باید شیر زیر دستگاه نیز تنظیم شود. به طور کل بهتر است عقربه تنظیم پکیج بین عدد 1.5 تا 2 بار قرار بگیرد.

کد خطای – Fr – پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

کد خطای – Fr – پکیج یونیکال در مدل کندانسینگ alkon 09 نشان می‌دهد که مشکل یخ زدگی رخ داده است. این خطا زمانی رخ خواهد داد که سنسور دمای آب رفت عدد 2 درجه سانتی‌گراد را نشان دهد و شعله و یا برنر نیز باید تا زمانی روشن بماند که دیگ به دمای 5 درجه‌ی سانتی‌گراد برسد. پیشنهاد می‌شود که در صورتی که از منزل به مدت طولانی خارج می‌شوید آب داخل شوفاژ را تخلیه کنید. همینطور می‌تاون دستگاه را در حالت حداقل ظرفیت تنظیم کرد.

همینطور می‌توان شیر گاز دستگاه را کاملا باز گذاشت تا عقربه فشار دستگاه عدد 1 تا 1.5 را نشان دهد.

کد خطای – HL- پکیج یونیکال

کد خطاهای پکیج یونیکال

کد خطای -HL- در پکیج یونیکال زمانی رخ خواهد داد که ترموستات حد مشکل داشته باشد. با خراب شدن این بخش دمای آب بسیار بالا می‌رود و در نتیجه به دستگاه خسارت وارد کند. ترموستات حد باید در صورتی که بخش TC مدار آب و NTC مدار گردشی عمل نکند، دستور قطع عملکرد را به بخش برد ارسال می‌کند.

کد خطای – db – پکیج یونیکال

با دیدن این کد خطا بر روی صفحه نمایش پکیج یونیکال باید بدانید که سنسور آب گرم مصرفی مشکل پیدا کرده است. این بخش در واقع دمای اب گرم مصرفی را به قیمت برد می‌فرستد و شعله را خاموش و روشن می‌کند و یا طول شعله را کم و زیاد می‌کند. تمام این کار به این دلیل است تا آب گرم تنظیمی را برقرار کند.

کد خطای – FP – پکیج یونیکال

با دیدن این ارور باید متوجه شوید که تنظیمان کارخانه پکیج ایراد پیدا کرده است. تنظیمات کارخانه همان ری استارت دستگاه می‌باشد. زیرا ممکن استت هنگامی که جریان برق قطع و وصل می‌شود نیاز به ری استارت و یا تنطیمات کار خان هباشد. همچننی ممکن است که برد دستگا هدچار مشکل شود.

کد خطای – Fd- پکیج یونیکال

کد خطای – Fd- در پکیج یونیکال به این معنا خواهد بودکه در دستگاه شعله شناسایی شده است قبل از اینکه اشتعال صورت بگیرد.

کد خطای – OL – پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

این ارور زمانی رخ خواهد داد که شعله پس از مرحله‌ی اشتعال شناسایی شود.

کد خطای – bC – پکیج یونیکال (مدل کندانسینگ alkon 09)

زمانی که سیستم کنترل شعله آسیب ببیند با ارور bC مواجه خواهیم شد. همینطور ممکن است پکیج به کلی خاموش شود که در این صورت دلیل این امر می‌تواند قطع جریان گاز باشد که باید بررسی گردد و یا ممکن است دلیل ای خاموشی دستگاه اشتعال برنر و یا شعله پکیج باشد که باعث خاموش شدن دستگاه شده است.

کد خطای Hb ( مدل idea )

این کد خطا نشان دهنده وجود اشکال در حسگر مدار گرمایش می‌باشد، برای رفع این خطا نیز باید مانند خطای db درستی عملکرد و سلامت سنسور و عدم قطع بودن سیمهای مربوط به آن را بررسی کنید، این خطا دارای اولویت ششم است.

کد خطای AS ( مدل idea ) 

کد خطای AS نشان دهنده وجود اشکال در فن می‌باشد که معمولا به دلیل اتصال کوتاه در فن و یا نصب نادرست سیم‌های فن ایجاد می‌شود، برای رفع این خطا لازم است که عملکرد فن مورد بررسی قرار داده شود و اتصالات برقی آن نیز چک شود.

کد خطای AF ( مدل idea )

کد خطاهای پکیج یونیکال نشان دهنده اشکال در تخلیه و خارج کردن محصولات احتراق می‌باشد، برای رفع این خطا با توجه به ساده بودن یا فن دار بودن پکیج باید به دو صورت عمل کنید، در صورت ساده بودن پکیج باید مکش دودکش و یا درستی عملکرد ترموستات دودکش را بررسی کنید، اما در صورتی که پکیج از مدل فن دار باشد، لازم است صحت عملکرد فن و ایر پرشر سوئیچ و لوله‌های رابطه مورد بررسی و ارزیابی قرار داده شود.

نمایش خطای ضربدر ( مدل idea )

در صورت نمایان شدن علامت ضربدر (×) بر روی نمایشگر نشان دهنده این است که سیستم با عدم وجود گاز و یا اشتعال برنر مواجه شده است، برای حل این مشکل باید مدار گاز و همچنین الکترود جرقه زن یا شعله یاب بررسی شود.

کد خطای E1 ( مدل idea )

زمانی که کد خطای E1 بر روی نمایشگر پکیج نمایش داده شود، نشان دهنده این امر است که در برد سیستم اشکال به وجود آمده است، برای رفع این خطا باید از یک سرویس کار با تجربه کمک گرفت تا برد را بررسی کند و در صورت تعمیر شدن آن را تعمیر نماید و مشکل را رفع نماید، در صورتی هم که برد آسیب جدی دیده باشد یا سوخته باشد، آن را تعویض نماید.

کد خطای LL ( مدل idea )

کد خطای LL نشان دهنده پایین بودن سطح ولتاژ برق می‌باشد، ولتاژ برق برای سیستم پکیج نباید کمتر از مقدار 190 ولت باشد، در صورتی که ولتاژ برق ورودی به دستگاه از این مقدار کمتر باشد، سیستم این خطا را نمایش می‌دهد، این خطا معمولا زیاد رایجنیست زیرا ولتاژ زیر 190 ولت در موارد بسیار محدودی اتفاق می‌افتد، چون برق شهری که از آن برای سیستم پکیج نیز استفاده می‌شود، دارای ولتاژ 220 ولت می‌باشد،

خطای 23 ( مدل idea )

کد خطای 23 در پکیج یونیکال مدل idea نشان دهنده وجود اتصال در فن می‌باشد که در هنگام مشاهده این خطا، برای رفع آن لازم است سیم‌های متصل شده به فن و ولتاژ ورودی به آن بررسی شود و در صورت تشخیص سرویس کار و تعمیر کار لازم است فن تعویض گردد.

کد خطای E2 ( مدل idea )

این کد خطا نشان دهنده تداخل داخلی در برد دستگاه می‌باشد، برد دستگاه حکم مغز دستگاه را دارد و تمام فرمان‌ها و برنامه نویسی‌ها در آن انجام می‌شود، بنابراین طبیعی است که گاهی اوقات در آن به علت پیچیده بودن عملکرد آن، اختلالاتی به وجود بیاید، برای رفع این خطا باید پارامترهای مربوط به برد مجدد تنظیم شود.

کد خطایE3 ( مدل idea )

کد خطای E3 نشان دهنده وجود اشکال در مدار کنترل شعله می‌باشد، در هنگام مشاهده این خطا برای رفع آن لازم است قسمت مدار الکتریکی پنل کنترل پکیج را تعویض کنید.

کد خطای E4 ( مدل idea )

این کد خطاهای پکیج یونیکال که زیاد هم متداول نیست، نشان دهنده خطا در ماژول شیر برقی است، برای رفع این خطا لازم است قسمت‌های ماژولار و کنترل شیر برقی که بر روی برد دستگاه قرار دارند، مورد بررسی و ارزیابی یک متخصص قرار بگیرند و در صورت نیاز این قسمت‌ها تعویض گردند.

کد خطای E5 ( مدل idea )

کد خطای E5 نشان دهنده وجود خطا در حافظه برد می‌باشد، خطاهای مربوط به قسمت برد دستگاه چون قسمت حساس و مهمی است، بهتر است که هرچه زودتر رفع گردند، برای رفع این خطا نیز همانند خطای E3 نیاز است که قسمت مدار الکتریکی پنل کنترل بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

کد خطای E6 ( مدل idea )

این کد خطا بیانگر این امر است که دکمه ریست همیشه فعال است که برای رفع این خطا باید بررسی کنید و ببینید که دکمه ریست بر روی برد گیر نکرده باشد و یا نچسبیده باشد و در صورتی که دکمه بر روی برد گیر کرده بود اقدام به جدا کردن آن نمائید.

کد خطایrE ( مدل idea )

این کد خطاهای پکیج یونیکال نشان دهنده فشار  دادن بیش از حد دکمه ریست می‌باشد، در مواقعی این خطا نمایش داده می‌شود که در مدت زمان 15 دقیقه بیشتر از 5 بار ریست انجام داده باشید، برای رفع این خطا نیاز به مراجعه به تعمیر کار و سرویس کار نمی‌باشد، اگر برق دستگاه را قطع و وصل نمایید این خطا به طور خودکار پاک خواهد شد.

سخن پایانی

در بالا به تمام کد خطاهای پکیج یونیکال که ممکن است برای پکیج یونیکال مدل idea و مدل کندانسینگ alkon 09 نمایش داده شود، اشاره کردیم و روش‌های رفع بسیاری از آن‌ها نیز بیان شد، در صورتی که خطایی بر روی نمایشگر پکیج شما ظاهر شده است می‌توانید با مطالعه این لیست علت و روش رفع آن را بفهمید و با توجه به ساده بودن یا سخت بودن رفع خطای به وجود آمده می‌توانید، از تعمیرکار کمک بگیرید، یا این‌ که خودتان اقدام به رفع خطای دستگاه نمایید، دقت داشته باشید که در صورتی که از دستگاه پکیج خود به درستی مراقبت کنید و به صورت دوره‌ای و مرتب آن را سرویس نمایید، می‌توانید از ایجاد مشکل و به وجود آمدن کد خطاها در آن جلوگیری کنید، زیرا بعضی از قطعات پکیج در اثر استفاده طولانی مدت فرسوده می‌شوند و در صورتی که سرویس یا تعویض نگردد، باعث به وجود آمدن اختلال در عملکرد پکیج خواهد شد و در نهایت به نمایش خطا منجر می‌شود، بنابراین می‌توانید با انجام یک سری اقدامات ساده از این امر جلوگیری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علت جرقه زدن مداوم پکیج علت یکسره روشن ماندن پکیج علائم خرابی پمپ پکیج + 10 راه حل مفید دلیل بروز خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمود یاراحمدی

پکیج بسیار مزخرفیه جون منو ب لبم رسونده…پیشنهاد میکنم اصلا طرف پکیج یونیکال نرید اصلا وابدا

یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد