تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
min 6

علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی و رفع آن

امروزه ماشین لباسشویی را می توان یکی از لوازم خانگی ضروری دانست که در انواع مدل ها و برندهای مختلف تولید می شود. وظیفه ماشین لباسشویی شست و شوی لباس ها، ملحفه ها و پارچه های مختلف می باشد و برای شست و شوی بهتر نیاز به استفاده از موارد شوینده مخصوص لباسشویی می باشیم. اما شاید گاهی دیده باشید که لباس ها پس از شست و شو به طور کامل تمیز نشده اند و لکه های کثیفی هنوز بر روی آنها باقی مانده است. تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی می تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

برای سفارش خدمات خود در زمینه تعمیر لباسشویی و دیگر وسایل برقی و آشپزخانه مانند تعمیر یخچال ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی و …. از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 با تیم متخصص تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید. تیم ما خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی را با اعزام سریع تعمیرکار به محل ، گارانتی تعمیرات و همچنین هزینه مصوب اتحادیه انجام می دهد.

چرا ماشین لباسشویی لباس ها را تمیز نمی شوید؟

شسته نشدن تمیز لباس ها در ماشین لباسشویی می تواند سبب نارضایتی افراد از دستگاه خود شده و باعث شود تا به صورت خودسرانه دست به تعمیر دستگاه بزنند.

اما لازم است بدانید که این کار می تواند سبب بروز خسارات جبران ناپذیری به دستگاه شده و هزینه های زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. دلیل شسته نشدن تمیز لباس ها می تواند ناشی از نامناسب بودن پودر لباسشویی، استاندارد نبودن حجم لباس ها در ماشین لباسشویی، انتخاب برنامه شست و شوی نامناسب با توجه به جنس و نوع پارچه، کثیف بودم محفظه جا پودری دستگاه و یا مسدود بودن راه تخلیه آب ماشین لباسشویی باشد.

علاوه بر آن خراب بودن قطعات ماشین لباسشویی می تواند دلیلی برای عدم شست و شوی تمیز لباس ها توسط دستگاه باشد. در این گونه مواقع نیاز به حضور یک تعمیرکار متخصص و با تجربه در این کار می باشد تا بتواند دستگاه را عیب یابی نموده و مشکل آن را برطرف نماید.

در ادامه به دلایل مختلفی که برای تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی منجر می شود اشاره شده است.چرا ماشین لباسشویی لباس ها را تمیز نمی شوید

تنظیمات اشتباه شست و شو در ماشین لباسشویی

در بسیاری از مواقع ممکن است به علت استفاده نادرست از ماشین لباسشویی، لباس ها به خوبی شسته نشوند.

یکی از این موارد تنظیمات اشتباهی است که برای نوع پارچه و جنس لباس انجام می شود. انواع پوشاک و پارچه های مختلف نوع شست و شوی متفاوتی را می طلبند و این مطلب باید در دفترچه راهنمای لباسشویی و در کنترل پنل دستگاه به درستی رعایت گردد.

برخی لباس ها نیاز به شست و شو توسط آب سرد و برخی دیگر برای تمیزی بهتر باید با آب گرم شسته شوند.

قرار دادن حجم زیادی لباس در لباسشویی

قرار گرفتن بار اضافی در ماشین لباسشویی سبب می شود تا دستگاه شما لباس ها را به صورت تمیز تحویل ندهد و نارضایتی شما را به دنبال داشته باشد. هر ماشین لباسشویی دارای ظرفیت خاصی برای شست و شوی حجم معینی لباس می باشد که در هنگام شست و شو باید این نکته را در نظر داشت.

پر کردن ماشین لباسشویی بیشتر از ظرفیتی که دستگاه دارد می تواند سبب تمیز نشستن لباس ها گردد. یک سنسور تشخیص آب در ماشین های لباسشویی تعبیه شده است که این سنسور از سرریز شدن آب از دستگاه جلوگیری می نماید.

قرار دادن لباس های زیاد در لباسشویی باعث می شود تا آب به قدر کافی در لگن ریخته نشود و لباس ها تمیز شسته نشوند، علاوه بر آن این پر شدن بیش از حد لباس ها می تواند سبب گره خوردن آنها در هم و عدم تمیزی آنها گردد.

استفاده از شوینده نامناسب و ناکافی

نوع شوینده و مقداری که در لباسشویی ریخته می شود تاثیر زیادی در تمیز شسته شدن لباس ها دارد. شوینده هایی که در حین شست و شو کف کمتری ایجاد می کنند می توانند سبب شست و شوی بهتری گردند چرا که کف ایجاد شده باعث می شود تا اصطکاکی که در اثر سایش لباس ها بر روی هم ایجاد می شود کمتر شده و در نهایت لکه های کثیفی از روی لباس پاک نشوند.

در صورتی که از صابون پودری به عنوان شوینده استفاده می کنید نیاز است تا آن را از قبل درون لباسشویی ریخته تا به خوبی حل شود و رد صابون بر روی لباس باقی نماند.

اگر متوجه شدید که شوینده تان به خوبی لباس ها را تمیز نکند می توانید انواع دیگری از مواد شوینده را امتحان کرده و نتیجه آن را مشاهده و بررسی نمایید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی

در بسیاری از مواقع با تنظیم تراز بودن ماشین لباسشویی ممکن است مشکل تمیز شسته نشدن لباس ها برطرف گردد. زمانی که لباسشویی تراز نباشد امکان به وجود آمدن سر و صدای زیاد حین شست و شو وجود دارد و علاوه بر آن کیفیت شست و شو نیز می تواند به دلیل این تراز نبودن تحت تاثیر قرار گیرد.

بهتر است در صورتی که احساس می کنید ماشین لباسشویی شما تراز نمی باشد پایه های زیر آن را بررسی کرده و از تراز بودن آن کاملا مطمئن شوید.

تمیز نبودن مخزن و جاپودری ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است به علت گذشت زیادی از عمر ماشین لباسشویی و تمیز نکردن آن، مخزن دستگاه دچار جرم و کثیفی گردد و مسلما زمانی که مخزن لباسشویی تمیز نباشد قادر به شست و شوی تمیز لباس ها نیز نمی باشد.

رسوباتی که حاصل از لباس های کثیف بوده و همچنین الیاف و پرزهایی که از لباس ها کنده می شوند می توانند در کثیف شدن مخزن لباسشویی تاثیر داشته باشند و در هنگام شست و شو این کثیفی ها را به لباس ها انتقال دهند.

نیاز است تا هر از گاهی با استفاده از روش های خانگی ساده به جرم گیری ماشین لباسشویی بپردازید. برای این کار می توانید از مخلوط سرکه سفید و آب در ماشین لباسشویی استفاده کرده و آن را در حالت شست و شوی اتوماتیک قرار دهید.

سرکه می تواند مخزن لباسشویی و منافذ موجود در آن را به همراه لاستیک دور درب و دیگر بخش های داخلی دستگاه را ضدعفونی کرده و منجر به شسته شدن تمیز لباس ها گردد.

علاوه بر آن قسمت جاپودری دستگاه نیز باید مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که کثیف است با استفاده از مخلوط سرکه و جوش شیرین نظافت گردد.

کثیف بودن فیلتر ماشین لباسشویی

فیلترهای تخلیه آبی که در ماشین های لباسشویی وجود دارند می توانند توسط پرزها و الیاف لباس ها یا اجسام دیگر دچار گرفتگی گردند که این گرفتگی می تواند عملکرد لباسشویی را با اختلال مواجه کرده و موجب شود تا لباس ها به صورت تمیز شسته نشوند.

حتما نیاز است تا در صورتی که ماشین لباسشویی تان با مشکل عدم تمیز شستن لباس ها مواجه است از یک تعمیرکار متخصص کمک گرفته و فیلترهای دستگاه را بررسی نمایید.

وجود مشکل در المنت یا هیتر ماشین لباسشویی

دمای آبی که در ماشین لباسشویی وجود دارد تاثیر بسیاری در شست و شوی لباس ها و تمیز شدن آنها دارد. وظیفه تنظیم این دما و گرم کردن آب ماشین لباسشویی بر عهده المنت و هیتر دستگاه می باشد.

نیاز است تا در هنگامی که لباسشویی شست و شو را انجام می دهد با لمس شیشه جلوی لباسشویی از گرم بودن آب اطمینان حاصل نمایید. می توانید با انجام تنظیماتی که بر روی کنترل پنل قرار دارد دمای آب را با توجه به جنس لباس تنظیم نمایید.

در صورتی که متوجه عدم گرم شدن آب ماشین لباسشویی شدید نیاز است تا با تعمیرکار تماس گرفته تا برای بررسی و تعمیر المنت به شما مراجعه نماید.وجود مشکل در المنت یا هیتر ماشین لباسشویی

عدم چرخش ماشین لباسشویی

لباس هایی که داخل مخزن لباسشویی قرار دارند باید در حین شست و شو و در کنار مواد شوینده به خوبی بر رو هم ساییده شوند.

این ساییده شدن لباس ها بر روی هم از تمامی زوایا، باعث شسته شدن تمیز لباس می گردد. در واقع این مورد شبیه به شست و شوی دستی لباس ها می باشد که آنها را بر روی هم برای تمیزی بیشتر می کوبند و سایش ایجاد می کنند.

ممکن است به دلایل مختلفی مخزن لباسشویی نچرخد یا چرخش آن با کندی رو به رو باشد. این مورد می تواند به علت خراب شدن خازن موتور ماشین لباسشویی باشد و یا این که ممکن است موتور دستگاه ضعیف شده و موجب عدم چرخش مخزن می گردد.

در این گونه مواقع حتما نیاز است تا به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی معتبر برای تعمیر موتور دستگاه مراجعه نمود.

با توحه به توضیحاتی که در رابطه با تمیز نشستن لباس ها توسط ماشین لباسشویی گفته شد نیاز است تا در ابتدا مواردی مانند حجم زیاد لباس ها، تنظیم برنامه شست و شوی مناسب و غیره را بررسی نمود و سپس اقدام به ضدعفونی کردن مخزن لباسشویی با استفاده از سرکه و آب کرده و پس از آن در صورتی که مشکل برطرف نشد به تعمیرکار متخصص در این کار مراجعه نمود.

خدمات مورد نیاز خود در زمینه تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر نصب و تعمیر پکیج ، تعمیر رادیاتور ، لوله کشی ساختمان و … را نیز می توانید با اطمینان کامل به متخصصین تیم تکنیک سرویس پارس بسپارید.

مقالات مرتبط:

تعمیر لباسشویی سامسونگ

علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: راهنمای رفع ارور 3C ، 3E و 3C2 در تعمیر لباسشویی سامسونگ، خطای موتور راهنمای تعمیر برد لباسشویی سامسونگ اینورتر عیب یابی و تعمیر لباسشویی سامسونگ | تست مود | معرفی خطا و ارور ها علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد