بهترین و کامل ترین راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی

محصولات ال جی از محصولات باکیفیت و پرطرفدار در ایران هستند. انواع یخچال ها، تلویزیون ها، ماشین لباسشویی ها و لوازم دیگر این برند به فراوانی در ایران خریداری و استفاده می شوند. در این مقاله کار با ماشین لباسشویی ال جی را بررسی می‌کنیم.

ماشین لباسشویی های جدید ال جی هم مانندسایر ماشین لباسشویی ها دارای برنامه های شست و شوی مختلف و قابلیت ها و امکانات ویژه ای هستند که اگر درباره آن ها اطلاعات داشته باشید می توانید از تمام امکانات ماشین لباسشویی خود بهره ببرید. به همین منظور در این جا به بررسی قابلیت ها و کاربردهای مختلف ماشین لباسشویی های ال جی پرداخته ایم.

ماشین لباسشویی ال جی چه ویژگی های خاصی داردماشین لباسشویی ال جی چه ویژگی های خاصی دارد؟

Tag on : این قابلیت باعث می شود بتوانید با یک گوشی مجهز به NFC بتوانید از راه دور برنامه شست و شو را ببینید، فترچه راهنما را روی گوشی خود دریافت کنید، به صورت هوشمند به ماشین لباسشویی متصل شوید و غیره.

شست و شوی ضد چروک : با استفاده از این برنامه ماشین لباسشویی به گونه ای عمل می کند که لباس ها چروک نشوند و اتوکشی آن ها آسان باشد. این نوع شست و شو برای لباس هایی از جنس پلی استر و پلی آمید که نیازی به اتو کشی ندارند مناسب است.

6 حرکتی : با استفاده از این قابلیت ماشین لباسشویی ترکیبی از تنظیمات مختلف را روی لباس ها اعمال می کند. با این قابلیت می توانید میزان و سرعت چرخش درام را تنظیم کنید تا شست و شوی لباس های شما به بهترین شکل صورت گیرد.

شست و شوی هوشمند : سامانه هوشمند ماشین لباسشویی های ال جی می تواند با تشخیص مقدار لباسی که در داخل درام قرار داده اید، دمای آب و مدت زمان شست و شو را با حجم لباس ها هماهنگ کند. هدف این قابلیت صرفه جویی در مصرف آب و برق است.

سامانه کنترل صدا : این سامانه مقدار لباس های داخل درام را تشخیص می دهد و آن ها را به صورت یکنواخت در داخل آن توزیع می کند تا صدای ناشی از چرخه خشک کن به حداقل برسد.

سامانه محرکه مستقیم : در ماشین لباسشویی های ال جی سامانه ای وجود دارد که در آن محرکه DC بدون تسمه و پولی مستقیماً به درام متصل می شود.

قفل کودک : زمانی که از قفل کودک استفاده می کنید دیگر هیچ کدام از دکمه ها به جز دکمه پاور کار نمی کند و به این صورت توسط کودکان در برنامه شست و شوی شما هیچ تغییری به وجود نخواهد آمد.

شروع به کار خودکار: این قابلیت زمانی کاربرد دارد که برق قطع می شود. زمانی که دوباره برق وصل می شود ماشین لباسشویی از همان نقطه ای که متوقف شده است چرخه شست و شویی که قبلاً تنظیم شده است را ادامه می دهد و آن را به پایان می رساند.

سیستم عیب یابی هوشمند: برای استفاده از این قابلیت باید زمانی که در ماشین لباسشویی شما یک مشکل فنی به وجود می آید تلفن همراه خود را در یک سانتی متری آن قرار دهید تا سیستم مشکل به وجود آمده را تشخیص دهد و اطلاعات لازم را به مرکز اطلاعات مشتریان ارسال کند تا درخواست شما برای یک تکنسین فنی ثبت شود.

شست و شوی توربو: این قابلیت به شما این امکان را می دهد که حجم کمی از لباس ها (نصف حجم معمول) با کمترین میزان مصرف آب و برق و در کمتر از یک ساعت شسته شوند. این قابلیت مصرف آب را 40 درصد و مصرف برق را 15 رصد کاهش می دهد.

معرفی دکمه ها و علامت های روی ماشین لباسشویی های ال جی

دکمه استارت : ماشین لباسشویی های ال جی هم مانند لباسشویی های دیگر دکمه ای مخصوص خاموش و روشن کردن دستگاه دارند. فقط کافی است که این دکمه را به مئت یک ثانیه لمس کنید.

معرفی دکمه ها و علامت های روی ماشین لباسشویی های ال جیدکمه یا ولوم انتخاب برنامه: معمولاً ماشین لباسشویی های ال جی یک ولوم دارند که با کمک آن می توان برنامه شست و شوی دلخواه را انتخاب کرد.

دکمه شروع/ مکث: از این دکمه برای شروع و متوقف کردن چرخه شست و شو به کار می رود. زمانی که لباسشویی متوقف شود بعد از چهار دقیقه خاموش می شود.

صفحه نمایش ال ای دی: از این نمایشگر کوچک برای نشان دادن اطلاعات مربوط به دمای آب، تعداد دور آبکشی، زمان شست و شو و نمایش کدهای خطا استفاده می شود.

گزینه های دیگر: دکمه های دیگری نیز روی انواع ماشین های لباسشویی ال جی وجود دارند که باعث افزایش قابلیت های شست و شو می شوند.

معمولاً در قسمت تنظیمات ماشین لباسشویی یک سری علامت وجود دارد که معنای خاصی دارند. علائم زیر مربوط به برخی از مدل های ماشین لباسشویی ال جی می باشد.

  1. خشک کن عادی. مخصوص پارچه ها و حوله های پنبه ای. برای کاهش زمان و انرژی مصرفی خشک کن مناسب است.
  2. آماده اتو. این گزینه مانع از چروک شدن لباس ها در حین استفاده از خشک کن می شود و باعث می شود بعد از شست و شو لباس شما برای اتو کردن آماده باشد.
  3. دمای پایین. این گزینه مخصوص پارچه های حساس و الیاف مصنوعی است تا دمای بالا به پارچه ها آسیب وارد نکند.
  4. عادی و بهینه. مشابه برنامه خشک کن عادی است اما مصرف برق را کاهش می دهد.

وانی که در داخل آن شکل I وجود دارد نشانه برنامه پیش شست و شو، وان آب و + به معنای آبکشی اضافه و شکل مارپیچ به معنای خشک کن است. تصویر تی شرت و + به معنای اد واش یعنی افزودن لباس در میان چرخه است و تصویر دیگ شست و شو و ++ به معنای self clean یعنی شست و شوی درام یا همان دیگ است.

معرفی برنامه های شست و شوی ماشین لباسشویی ال جی

Cotton: برنامه مخصوص لباس های پنبه ای است و زمانی که با برنامه ها و قابلیت های دیگر لباسشویی ترکیب شود لباس های پنبه ای شما را به بهترین شکل تمیز می کند.

Eco cotton: این برنامه هم برای لباس های پنبه ای است اما دمای آب در این چرخه 60  درجه است و شست و شو با کمترین میزان مصرف انرژی و به صورت بهینه انجام می شود.

Crease care: این برنامه برای لباس های پر مصرف روزانه است و مانمع از چروک شدن لباس ها می شود. برای استفاده از این برنامه حداکثر 4 کیلوگرم لباس باید داخل ماشین قرار داده شود، جنس لباس ها باید اکریلیک، پلی آمید و پلی استر باشد، و دمای شست و شو 40 درجه سانتی گراد خواهد بود.

Mix: هنگام استفاده از برنامه ترکیبی می توان انواع لباس های جین، کتان، نخی و غیره را باهم شست. نکته مهم این است که لباس های خاص و ظریف نظیر لباس های تیره، ابریشمی، پشمی و ورزشی را با این برنامه نشویید. دمای آب در این چرخه 40 درجه خواهد بود و وزن مناسب برای شست و شو 4 کیلو گرم است.

Hygiene: این برنامه شست و شو با آب داغ است تا لباس ها را ضدعفونی کند. برنامه مخصوص لباس زیر، روبالشتی، لباس بچه و لباس های کتان است. دمای شست و شو 60 درجه و وزن مناسب لباس ها 4 کیلو گرم است.

Silent wash: این برنامه برای لباس هایی از جنس پلی استر، پنبه ای ترکیبی و بلوز به کار می رود و با حداقل استاده از انرژی میزان ارتعاشات ناشی از چرخه خشک کن را به شدت کاهش می دهد. دمای شست و شو 40 درجه و حداکثر وزن لباس 4 کیلو گرم است.

Baby care: این برنامه مخصوص شستن لباس های نوزاد و کودک استو در این چرخه لباس ها در دمای 95 درجه سانتی گراد شسته می شوند. حداکثر وزن لباس 5.4 کیلوگرم است.

Duvet: از این برنامه برای شستن لحاف، روکش مبلمان، بالشت از جنس پر و پتو استفاده می شود. دمای شست و شو 40 درجه و نحوه استفاده به صورت تکی است (فقط یک لحاف، پتو و غیره داخل ماشین قرار دهید).

Sports wear: این برنامه برای شستن لباس ها و لوازم ورزشی است مانند کتانی هایی از جنس گور تکس، کول مکش، فیلیس و سیمیاتکس به کار می رود. دمای شست و شو 40 درجه و حداکثر وزن 2 کیلوگرم است.

Dark wash: این برنامه مخصوص لباس های تیره و است و آن ها را در دمای پایین یعنی 20 درجه شست و شو می دهد تا مانع از رنگ پریدگی و تغییر رنگ این لباس ها شود. حداکثر وزن 2 کیلوگرم است.

Delicate wash: به معنای شست و شوی ملایم است و برای شستن لباس های ظریف نظیر ابریشم یا پارچه های حساس پشمی به کار می رود. دمای شست و شو 20 درجه و حداکثر وزن لباس 5.1 کیلوگرم است.

Speed 14: این برنامه مخصوص لباس های نشبتاً کثیف و رنگی است. دمای شست و شو 20 درجه و وزن مناسب 2 کیلوگرم است.

Anti stain: از این برنامه برای لباس های لکه دار از جنس پارچه ای، نخی و جنس های غیر ظریف استفاده می شود. دمای شست و شو 30 درجه و حداکثر وزن لباس 3 کیلو گرم در نظر گرفته شده است.

Turbo wash: این برنامه برای شستن لباس ها در کمتر از یک ساعت همراه با مصرف بهینه آب و برق است. زمانی که میزان لباس ها نصف حالت عادی است از این برنامه استفاده می شود تا برای شست و شو انرژی کمتری استفاده شود.

برنامه های تکمیلی ماشین لباس شویی های ال جی

Pre wash: این برنامه برای خیس خوردن لباس ها است و برای لباس هایی که بسیار کثیف هستند استفاده می شود.

برنامه های تکمیلی ماشین لباس شویی های ال جیMedic rinse: برای این که آبکشی مؤثرتر باشد باشد این برنامه دمای آبکشی را به 40 درجه می رساند.

Favorite program: این قابلیت به شما این امکان را می دهد که برنامه شست و شوی مورد علاقه خود را ذخیره کنید و بعدها مجدداً از آن استفاده کنید.

Time delay: این برنامه تأخیر در شست و شو است. یعنی شما می توانید تعیین کنید که در چه ساعتی ماشین لباسشویی شروع به کار کند.

Intensive:  شست و شوی متمرکز برای لباس های کثیف با لکه های زیاد به کار می رود.

Spin: با فشردن این دکمه می توانید تعداد دور آبکشی را انتخاب کنید.

TEMP: از این دکمه برای تنظیم دمای آب استفاده می شود. دما از 20 درجه الی 95 درجه سانتی گراد قابل تنظیم است.

Tub clean: از این برنامه برای شست و شوی خود ماشین لباسشویی استفاده می شود. هر چند وقت یک بار این چرخه را فعال کنید تا چربی ها و مواد شوینده باقی مانده در قسمت های مختلف درام و ماشین لباسشویی شسته و تمیز شود.

نکاتی در رابطه با استفاده از مواد شوینده

  • هرگز به میزان زیاد از مواد نرم کننده استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد لکه روی لباس ها می شود.
  • زمانی که آب در جریان است کشوی مواد شوینده را باز نکنید.
  • نرم کننده ها را مستقیماً روی لباس ها نریزید.
  • اگر قصد دارید از تأخیر در شست و شو استفاده کنید از مایع لباسشویی استفاده نکنید زیرا سفت می شود.
  • فقط از پودر های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. از مواد شوینده به میزان بیش از حد استفاده نکنید زیرا مقدار اضافی آن در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی رسوب می کند و کم کم موجب ایجاد مشکلات مختلف می شود.

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در مورد تعمیرات انواع لوازم خانگی اعم از تعمیر ماشین لباسشویی با کارشناسی خبره تکنیک سرویس پارس تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟