تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی + رفع ارور

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی: امروزه لباس‌شویی‌های ال‌جی برخلاف مدل‌های قدیمی که در هنگام بروز نقص از کار می‌افتادند، تمام‌ اتوماتیک بوده و وقتی دچار ایرادی می‌شوند، آن‌ها را در قالب خطای منطقی (حروف لاتین) به نمایش می‌گذارند. این خطاها معمولاً با حروف اختصاری لاتین به نمایش درآمده و ازاین‌ رو وقتی این کدها را مشاهده می‌کنید، اگر در این مورد بی‌تجربه باشید احتمالاً متوجه معنا و مفهوم آن نمی‌شوید. درنتیجه در ادامه قصد داریم مهم‌ترین و کلیدی‌ترین خطاها و ارورهای ماشین‌های لباسشویی ال جی را بررسی کنیم.

تعمیر لباسشویی

این کد خطاها ممکن است گاهی بنا به عوامل مختلفی ایجادشده باشند و لازم است برای این‌که دستگاه به کار خود ادامه دهد آن‌ها را رفع کنید.

اولین اروری که ممکن است با آن مواجه شوید CE است. این خطا زمانی به نمایش درمی‌آید که ماشین لباسشویی دچار اتصال کوتاه شود. این مشکل در موتور دستگاه ایجاد می‌شود و لازم است که استاتور، تاخو، برد و همین‌طور سیم‌کشی به‌خوبی موردبررسی قرار بگیرد.

برای رفع این خطا اتصال کوتاه را بررسی و رفع کنید. اگر در این مورد اطلاعات کافی ندارید تعمیر لباسشویی را به شخص متخصص بسپارید.

چرا لباسشویی ال جی خطا می دهد؟

سؤالی که بسیاری از مشتریان محصولات ال‌جی می‌پرسند این است که چرا ماشین لباسشویی من دچار این مشکلات می‌شود و چرا این خطاها مدام به نمایش درمی‌آیند. پاسخش ساده است. ماشین لباسشویی شما آسیب‌دیده و یا این‌که از آن به‌درستی استفاده‌نشده است. کنترل نکردن مجراهای خروجی و ورودی آب و فاضلاب، استفاده از مواد شوینده غیراستاندارد و ناسازگار و همین‌طور اتصالات و نوسانات برقی که برای آن‌ها به وجود می‌آید. ازجمله اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین عواملی است که سبب بروز این خطاها در ماشین‌های لباسشویی شرکت ال‌جی می‌شود. اگر از خدمات تعمیر استفاده می‌کنید حتماً از تعمیرکار و متخصص فاکتور دریافت نمایید تا دقیقاً بدانید چه قطعه‌هایی برای ماشین شما صرف گردیده است.

خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

خطای LE و IE در لباسشویی LG

خطای مهم بعدی IE می‌باشد که اختصاراً به معنای ایجاد مشکل در ورودی آب می‌باشد. زمانی که این خطا را مشاهده می‌کنید یعنی موتور قادر به دریافت آب نیست و درنتیجه باید شلنگ آب، اجزای داخلی همچون شیر برقی و برد چک شود. همین‌طور گاهی سیم‌کشی و فیلتر نیز دچار ایراد می‌شوند. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود همیشه ورودی‌های آب دستگاه را زمانی که استفاده نمی‌کنید ببندید. لوله ورودی آب را بررسی کنید که پیچ نخورده باشد و همین‌طور شیر ورودی جریان آب را کنترل فرمایید.

یکی دیگر از خطاهای متداول در لباس‌شویی‌های شرکت کره‌ای ال‌جی LE می‌باشد که در هنگام قفل شدن موتور دیده می‌شود. خوب این خطا بیشتر مشهود است و عده زیادی ممکن است با آن مواجه شوند. به همین منوال دلایل زیادی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به: حجم بالای لباس، مشکل در روتور، میکرو سوئیچ، برد، اتصالات و سیم‌کشی و همین‌طور تاخو اشاره نمود. برای رفع عیب آن نیاز است که یا موتور ماشین لباسشویی تعمیر شده و یا تاخو موتور تعویض گردد.

تیم متخصص تکنیک سرویس پارس خدمان نصب و تعمیر لوازم خانگی مختلف نظیر تعمیر یخچال ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی و … را با تضمین کیفیت خدمات و تعمیرات ارائه می دهد. جهت ثبت و سفارش خدمات از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 و یا فرم موجود در سایت اقدام نمایید.

ارور OE و UE در لباسشویی ال جی

البته گاهی شرکت‌های زیرشاخه و برندهایی که از موتور ال‌جی استفاده می‌کنند نیز ممکن است خطاهای مشترکی با مدل‌های اصلی ال‌جی داشته باشند. مثلاً شرکت کراپ و چند برند دیگر.

خطای UE لباسشویی ال‌جی معمولاً به دلیل نداشتن تعادل می‌باشد. این خطا زمانی نمایش داده می‌شود که حجم داخل دیگ کم و یا بیش‌ازحد زیاد، نوع لباس مشکل ایجاد کرد، شبیه دستگاه بعد از نصب کنترل نشده و یا این‌که برد ایراد داشته باشد. البته که باید اولین و قابل‌حل‌ترین موارد بررسی و سپس به سراغ بررسی برد و روتور رفت.

ارور ماشین لباسشویی ال جی

برای رفع خطای UE کافی است که ماشین لباس‌شویی را تراز نموده و پایه‌های آن را بررسی کنید.
در مورد خطای OE هم لازم است که ذکر کنیم به معنای وجود مشکل در حین تخلیه آب است. زمانی این مشکل ایجاد می‌شود که دستگاه از ناحیه شلنگ تخلیه، فیلتر پمپ، هیدرو استات، پمپ تخلیه و سیم‌کشی دچار مشکل شده باشد. حتی گرفتگی لوله تخلیه نیز یکی از ایرادات این مدل‌ها است که عموماً با جرم پر می‌شود.

این خطا نیز با بررسی پمپ تخلیه و رفع ایراد آن و یا خارج کردن اشیاء گیرکرده در پمپ رفع می‌گردد.

ارور tE و ارور dE لباسشویی ال جی

سؤالات دیگری در مورد ارور لباسشویی ال‌جی مطرح می‌شود و گاه این خطاها با یک حرف کوچک و حرف بزرگ نمایش داده می‌شوند و کاربران فکر می‌کنند که خبر از اتفاقی عجیب در دستگاه می‌دهد. خیر هیچ ربطی ندارد. مثلاً ارور de لباسشویی ال‌جی نشان دهنده بسته نشدن درب دستگاه است.

ارور dE لباسشویی ال جی

در چنین وضعیتی لازم است که زبانه مربوط به لولا و درب دستگاه، پنل جلویی، محل نصب میکرو سوئیچ و خود آن و همین‌طور اتصالات و سیم‌کشی را به‌خوبی چک کنید. برد دستگاه گاهی دچار ایراد می‌شود و در مواردی که ذکر کردیم صد درصد خطاها ممکن است درنهایت به برد ختم شود. از طرفی لازم است که همواره از دستگاه در برابر نوسانات برقی محافظت کنید تا دچار آسیب و شوک الکتریکی و مواردی چون اتصال جریان نشود.

رفع ارور DE لباسشویی ال جی با بررسی المنت‌های حرارتی و کنترل دمای دیگ امکان‌پذیر است که باید توسط تکنسین انجام گردد.

خطای بعدی به‌صورت خطای tE نمایش داده می‌شود و مربوط به سیستم هیتر یا المنت است. باید هیتر، برد، اتصالات سیم‌کشی و ترمیستور به‌خوبی چک شود. این عاملی است که باعث می‌شود سیستم در دمایی که برای آن تنظیم‌شده است عملکرد درستی نداشته باشد. مثلاً شما دمای 100 درجه سانتی‌گراد را تعیین کرده‌اید اما مقدار توان ماشین به این حد نمی‌رسد.

در مورد این خطا باید سه عامل را رفع و بررسی نمود. نخست ترموستات ماشین ممکن است نیاز به تعویض داشته و المنت نیز چک شود. همین‌طور اگر ماشین لباسشویی شما سنسور حرارتی داشت، سنسور نیز به‌خوبی چک شود.

خطاهای FE و PE – ارور سنسور لباسشویی ال جی

خطای PE زمانی روی پنل ال‌ای‌دی ماشین‌های لباسشویی ال‌جی نمایش داده می‌شود که در سنسور تشخیص سطح آب ایراد وجود داشته باشد. از طرفی این علامت ممکن است به معنای نقص روی سیستم اتصالات و سیم‌کشی و حتی برد و شلنگ رابط به درام هم باشد. درصورتی‌که در دستگاه شما این دو خطا مشاهده شد بهتر است هر چه زودتر با تعمیرکار مجرب و مجاز و نمایندگی تماس حاصل فرمایید. خطای PE را می‌توان با تعمیر میکرو سوئیچ و تعویض هیدرو ستات رفع نمود.

خطای بعدی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد FE بوده که به معنای مشکل در برد، اتصالات، هیدرو استات و شیر برقی است. از طرفی شلنگ رابط به درام هم گاهی دچار ایراد می‌شود که این باید در کنار دیگر قسمت‌ها بررسی شود. یعنی ممکن است دو قطعه در دستگاه ایراد داشته باشند.
همواره چک کردن اتصالات دستگاه در صورت بروز هرگونه خطا پیشنهاد می‌شود. در بیشتر مواقع این خطاها بنا به دلایل کوچکی هستند و کم‌تر پیش می‌آید که ماشین لباسشویی درصورتی‌که خیلی جابه‌جا نشده باشد دچار ایرادات خاص شود.
رفع خطای FE با بررسی شیر برقی ورودی آب قابل انجام است. البته گاهی هیدروستات نیز ممکن است دچار مشکل شده باشد که حتماً چک شود.

خطای SE و 5E لباسشویی ال جی

دو خطای متداول دیگر که SE به معنای خطای سنسور بوده می‌تواند نشان از نیاز ماشین لباسشویی شما به تعمیر جدی باشد. چنین خطاهایی زمانی ایجاد می‌شوند که دیگر راهی به‌جز تعمیر نیست. اما عموماً پیشنهاد می‌شود راهکارهای معمول را انجام دهید. دستگاه را خاموش و از برق بکشید، اجازه دهید به مدت ده دقیقه ماشین به همان حالت بماند. پس‌ازآن دستگاه را دوباره روشن کرده و با زدن دکمه استارت پروسه شستشو را از سر بگیرید. در این صورت ممکن است خطا رفع شود. درصورتی‌که این خطا رفع نشود دستگاه نیاز به تعمیر خواهد داشت و لازم است که توسط یک تکنسین رفع ایراد شود.

متأسفانه این‌گونه خطاها راهی جز تعمیرات سخت‌افزاری برای مشتریان نمی‌گذارند و معمولاً یکی از آزاردهنده‌ترین خطاها هستند که نیازمند عیب‌یابی مفصل هستند. البته توجه کنید که این خطا روی نمایشگر به شکل 5E نیز مشاهده می‌شود. درنهایت این دو خطا به معنای یک پیغام هستند.
برای رفع این خطاکار شما به‌عنوان یک شخص ناآشنا به این حوزه کمی سخت است. موتور لباسشویی باید بررسی‌شده و همین‌طور نیاز است که تعمیرکار نسبت به رفع آن اقدام نماید.

ارور AE در  ماشین لباسشویی ال جی

و درنهایت آخرین خطا که به معنای نشتی است. درصورتی‌که با چنین خطایی مواجه شدید نیاز است که بازهم مثل مراحل بالا دستگاه را از برق بکشید و سپس تمام اتصالات و مجاری آن را بررسی کنید. درصورتی‌که لوله آسیب‌دیده باشد دستگاه چنین خطایی را بازمی‌گرداند. همین‌طور لازم است که با تعمیرکار ماشین‌های لباسشویی ال‌جی تماس بگیرید. درصورتی‌که موفق به یافتن نشتی نشدید دستگاه را از برق بکشید و دیگر آن را روشن نکنید تا تعمیرکار خودش این کار را انجام دهد. گاهی در چنین مواقعی ممکن است دستگاه دچار ایرادات بیشتری شود و درنتیجه هزینه زیادی را برای شما به بار بیاورد.

گاهی دستگاه شما چراغ‌های چشمک‌زن را فعال می‌کند و به‌واسطه آن ممکن است متوجه ایراد شوید. به‌طورکلی این دستگاه‌ها به دلیل عدم بهره‌گیری از نمایشگر مگنتی این ارورها را بازمی‌گردانند.

البته این خطا ممکن است با کد EI هم قابل‌مشاهده باشد. درواقع برای رفع آن نیاز است که محل تخلیه فاضلاب ماشین لباسشویی را چک کرده و اگر گرفته است رفع کنید. همین‌طور نشتی شلنگ تخلیه نیز می‌تواند عامل بعدی باشد. در موارد خاص‌تر اگر کف آشپزخانه شیشه باشد این ارور یک اختلال است و لازم است که چند ساعت ماشین لباسشویی خاموش شود.

برخی دیگر از سایر خدمات تکنیک سرویس پارس شامل تعمیر پکیج ، لوله کشی ساختمان و اجرای دیگر تاسیسات ساختمانی می باشد. بصورت 24 ساعته در تمام روزهای هفته از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 می توانید خدمات مورد نیاز خود را سفارش دهید.

مقالات مرتبط:

بررسی علل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد