تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
پودر و شوینده مناسب ماشین لباسشویی

راهنمای خرید پودر و شوینده مناسب ماشین لباسشویی – بهترین پودر و مایع لباسشویی

نظافت یکی از مسائلی است که علاوه بر سلامت فرد، بر سلامت جامعه نیز تاثیر مستقیم دارد. در زمان های قدیم انسان برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن لباس های خود از آب جوش استفاده می کردند؛ به این گونه که لباس ها را در دیگ های بزرگ آب جوش می ریختند و به وسیله یک چوب آن ها را به بهم می زدند. در این مطلب راهنمای خرید پودر و شوینده مناسب ماشین لباسشویی را بررسی می کنیم.

 شوینده مناسب ماشین لباسشوییاما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی پودر های شوینده بسیار قوی تولید و وارد بازار شدند. امروزه شرکت های خارجی و داخلی بسیاری به تولید مواد شوینده در برندهای مختلفی می پردازند.

در هنگام خرید پودرهای لباسشویی باید به نکات زیادی توجه کرد؛ از بین بردن لکه های موجود در لباس، بوی خوش و ملایم، لطیف کردن لباس ها، حفظ کردن ظاهر لباس و همچنین قیمت مناسب از جمله مواردی است که هنگام خرید پودر و شوینده ماشین لباسشویی باید مورد توجه قرار بگیرد.

در این مقاله سعی شده است مطالبی در خصوص  بهترین پودر و مایع لباسشویی نکاتی ذکر گردد تا با آگاهی و دانش کافی به خرید شوینده مناسب اقدام نمایید.

تکنیک سرویس پارس بزرگترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران می باشد که خدمات تعمیر لباسشویی و دیگر لوازم برقی و آشپزخانه از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر چرخ گوشت ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی و …. را توسط تعمیرکاران حرفه ای در محل ارائه می دهد. این مرکز تمامی مناطق تهران را پوشش می دهد و با اعزام سریع تعمیرکار ، اخذ هزینه به نرخ مصوب اتحادیه و گارانتی تعمیرات با تمرکز بر رضایت مشتری فعالیت می کند. سفارش خدمات مورد نیاز خود را از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 انجام دهید.

پودر ماشین لباسشویی چیست؟

برای شست و شوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی نیاز است تا در محفظه جا پودری دستگاه به میزان لازم پودر لباسشویی ریخته شود. همانطور که می دانید در صورتی که تمایل به شستن لباس ها با دست دارید باید از پودر دستی استفاده نمایید زیرا ترکیبات به کار رفته در پودر ماشین لباسشویی و پودر دستی با یکدیگر متفاوت می باشد و از فرمولاسیون های متفاوتی برای هر یک استفاده می شود.

تفاوت هایی در پودر ماشینی و دستی وجود دارد که استفاده از هر یک در مکان نامناسب خود می تواند مشکلاتی را به بار آورد. همانطور که می دانید پودرهای لباسشویی دستی مقدار زیادی کف تولید می کنند در صورتی که پودرهای ماشینی به علت فرمولاسیون ویژه ای که دارند کفی را تولید نخواهند کرد.

پودر ماشین لباسشویی چیستدر صورتی که از پودر دستی در ماشین لباسشویی استفاده شود، کف های زیادی که توسط این پودر تولید می شوند در هنگام تخلیه دستگاه ممکن است به قطعات الکتریکی ماشین لباسشویی نفوذ کرده و باعث به وجود آمدن مشکلات مختلف در این قطعات گردند.

همچنین عکس این موضوع نیز صادق است و در صورتی که در شست و شوی دستی لباس ها از پودر ماشینی استفاده شود، به علت مواد شیمیایی ویژه ای که در پودرهای ماشینی به کار رفته است امکان بروز حساسیت های مختلف مانند خارش و سوزش پوست دست وجود دارد.

ترکیب شیمیایی پودر ماشین لباسشویی

کارخانه های تولید کننده پودرهای ماشین لباسشویی از فرمولاسیون ویژه ای برای تولید این محصول استفاده می کنند. ممکن است برندهای مختلف ترکیبات متفاوتی را در ساخت پودرهای لباسشویی به کار برند که باعث ویژگی های مختلفی در این پودرها می گردد.

اما مواد شیمیایی مختلفی که در انواع پودرهای لباسشویی به کار می رود عبارتند از: سدیم پلی تری فسفات، سدیم آلومینا سیلیکات، سیلیکات های مختلف، کربنات های معدنی، فسفوناتها، سدیم سیترات، آلکیل بنزن سولفوناتهای خطی، سدیم لوریل اتر سولفات ها، استرکواتها، الکل اتوکسیلاتها، سدیم هیپوکلریت، آلکیل فنول اتوکسیلاتها، سدیم پرکربنات، استئارات سدیم، لورات سدیم، آنزیم های مختلف مانند پروتئاز، لیپاز، آمیلاز و سلولاز، اسید سیتریک، سدیم سولفات، اتانول، پروپیلن گلیکول، ضد کف و …

استفاده از آنزیم در پودرهای ماشین لباسشویی

استفاده از آنزیم های مختلف در فرمولاسیون انواع پودرهای ماشین لباسشویی سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. آنزیم های مختلفی مانند پروتئاز، آمیلاز، سلولاز و لیپاز از جمله آنزیم های مهمی هستند که هر یک باعث انجام عملکردی ویژه در پودرهای لباسشویی می گردند.

به عنوان مثال استفاده از آنزیم سلولاز در پودر ماشین لباسشویی باعث حفظ رنگ و ظاهر پارچه و لباس ها می گردد و از ترکیب شدن رنگ های مختلف لباس ها جلوگیری می کند. استفاده از آنزیم های مختلف باعث می شود تا قدرت پاک کنندگی پودر لباسشویی افزایش یافته و همچنین سرعت از بین رفتن لکه ها نیز افزایش یابد.

راهنمای خرید پودر و شوینده مناسب ماشین لباسشویی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی علاوه بر پودر لباسشویی، شوینده های مختلف دیگری نیز جهت استفاده در ماشین لباسشویی وجود دارند که در هنگام خرید باید نکات مختلفی را در رابطه با این شوینده ها در نظر داشت.

یکی از انواع شوینده هایی که در ماشین های لباسشویی برای شست و شوی تمیز لباس ها استفاده می شود صابون لباسشویی می باشد. صابون های لباسشویی از جمله شوینده هایی می باشند که دارای قدرت پاک کنندگی بالایی بوده و از آن در شست و شوی لباس های کودک، لباس ها ظریف و پارچه هایی که دارای حساسیت زیادی می باشند استفاده می شود.

مایع لباسشویی نیز یکی دیگر از شوینده هایی است که در شست و شوی لباس هایی که زیاد کثیف نمی باشند مورد استفاده قرار می گردد. در سال های اخیر از مایع های لباسشویی استقبال فراوانی شده است و این به علت تنوع بالایی است که در تولید این محصول به کار رفته است و انواع مختلفی از مایع های لباسشویی از جمله مشکین شوی و رنگین شوی جهت شست و شوی انواع مختلف البسه وجود دارد.

قرص لباسشویی یکی دیگر از انواع شوینده ها بوده که با قرار دادن آن ها در محفظه مخصوص شوینده ماشین لباسشویی قادر به شست و شوی لباس ها با قدرت پاک کنندگی بالا می باشند.

ترکیبات به کار رفته در این قرص ها به گونه ای است که هیچ گونه حساسیتی را ایجاد نکرده و در شست و شوی لباس های سفید قدرت بالایی را از خود نشان می دهد.

لکه بر لباس نیز انواعی دیگر از شوینده ها می باشد که باعث برطرف نمودن لکه های مختلف از روی لباس می گردد. اما استفاده از لکه برها مانند گذشته محبوب نیست چرا که انواع دیگر شوینده ها قابلیت لکه بری فوق العاده لباس ها را داشته  نیازی به استفاده مجزا از لکه بر نمی باشد.

اما یمکی از محصولات محبوب و پرطرفداری که در سال های اخیر وارد بازار شده است انواع نرم کننده ها می باشند که با افزودن آنها به جاپودری ماشین لباسشویی البسه و حوله ها از لطافت و نرمی منحصر به فردی بهره مند می گردند.

شوینده مناسب لباسشویی

اما یک پودر یا مایع لباسشویی باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتوان آن را به عنوان شوینده مناسب ماشین لباسشویی خود انتخاب نمود. این شوینده باید علاوه بر تمیز کردن لباس ها باعث آسیب به ماشین لباسشویی نگردد و حساسیتی را نیز برای پوست ایجاد نکند. نکات مختلفی را در هنگام خرید شوینده مناسب لباس ها باید در نظر گرفت که در ادامه به آنها اشاره شده است.

شوینده مناسب لباسشوییترکیبات به کار رفته در بسیاری از پودرها و شویندهای مختلف به گونه ای است که تنها برای لباس های سفید طراحی شده اند و در صورتی که از آنها برای شست و شوی لباس های رنگی استفاده شود ممکن است باعث بروز مشکلات مختلفی در لباس ها گردد و رنگ ها با یکدیگر ترکیب گردند. پس نیاز است تا قبل از خرید شوینده ماشین لباسشویی به نوع لباسی که قرار است شست و شو را برای آن انجام دهید دقت نمایید.

  • پودرهای ماشین لباسشویی مخصوص کودکان در بازار وجود دارد که فرمولاسیون آنها به گونه ای است که برای بدن کودک حساسیتی ایجاد نکند. این پودرها از میزان کمتری از مواد معطر در ترکیب خود استفاده کرده اند و به این علت از ایجاد هرگونه آلرژی در بدن کودک جلوگیری می کنند.
  • به هیچ عنوان از پودرهای دستی در هنگام شست و شوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی استفاده نکنید؛ چرا که کف موجود در این پودرها باعث آسیب دیدن دستگاه شما می گردد.
  • برای شست و شوی البسه مشکی برای جلوگیری از بور شدن و تغییر رنگ مشکی بهتر است شویندهای مخصوص لباس های مشکی استفاده شود.

ویژگی هایی که یک شوینده مناسب باید داشته باشد به این صورت است که قادر به از بین بردن لکه های مختلف چربی، لکه های خودکار، جوهر و … باشد و از قدرت بالایی برخوردار باشد. شوینده ای خوب است که پس از شست و شوی لباس و خشک شدن آنها، درخشندگی را در لباس ایجاد نماید و همچنین قادر به شست و شو و لکه بری در دماهای مختلف آب باشد.

شوینده ای مناسب است که پس از این که لباس شسته شد قادر به عدم نشست چرک به صورت مجدد بر روی آن باشد و همچنین قابلیت محافظت از ماشین لباسشویی بوده و از مواد ضد خوردگی در ترکیب آن استفاده شده باشد.

آنزیم هایی که در ترکیباب پودر وجود دارند، قدرت حلالیت پودر در آب سرد، مناسب بودن پودر برای انواع منسوجات، بسته بندی مناسب و رعایت استانداردهای مختلف توسط شرکت تولید کننده از جمله نکاتی است که در هنگام خرید شوینده و پودر لباسشویی باید به آن توجه نمود.

برخی دیگر از سایر خدمات تیم تکنیک سرویس پارس شامل تعمیر و اجرای تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر تعمیر پکیج ، تعمیر رادیاتور ، لوله کشی ساختمان و … می باشد. ثبت سفارش از طریق شماره های و فرم موجود در سایت امکانپذیر است.

مقالات مرتبط:

تعمیر لباسشویی سامسونگ

تنظیمات ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد