عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کنوود

نمایش کد خطا روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی های کنوود یکی از مشکلاتی است که باید فوراً به آن رسیدگی شود. سنسورهایی که در قسمت های ماشین لباسشویی قرار گرفته اند وجود هر گونه مشکل و خطا را تشخیص می دهند و آن را به صورت یک کد به شما اعلام می کنند. در این مطلب بررسی کامل عیب یابی و رفع کد خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کنوود می پردازیم.

ارور های ماشین لباسشویی کنوود

کدهای مختلفی که روی صفحه نمایش ظاهر می شوند معناهای متفاوتی دارند. برای مثال ماشین لباسشویی کار نکردن پمپ تخلیه، گرفتگی لوله ها، باز بودن درب ماشین لباسشویی و مواردی از این قبیل را با کدهای متفاوت به ما اعلام می کند.

معمولاً معنای کدهای خطا در داخل دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی نوشته شده است اما اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید یا نتوانسته اید معنای کدها را پیدا کنید با خواندن این مطلب می توانید متوجه شوید که کدهای خطا یا ارورهایی که روی صفحه نمایش لباسشویی های کنوود ظاهر می شوند چه معنایی دارند.

ارور های ماشین لباسشویی کنوودx معنای انواع کد ارور های ماشین لباسشویی کنوود

در این جا به بررسی معنای کدهای مختلف ماشین لباسشویی های کنوود پرداخته ایم. بعد از این که متوجه شدید کد خطا چه معنایی دارد می توانید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید اما اگز فنی نیستید و احتمال می دهید که نتوانید خودتان مشکل را حل کنید فوراً با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل ماشین لباسشویی را برطرف کند.

 1. کد E01 یا Er30 ماشین لباسشویی کنوود

زمانی که این کد به نمایش در می آید این معنا را دارد که درب ماشین لباسشویی کنوود کامل بسته نشده است. درب را به گونه ای ببندید که صدای جا افتادن قفل آن را بشنوید. ممکن است جسمی مانع از بسته شدن در شده باشد یا میکروسوئیچ خراب شده باشد. میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی قطعه ای است که با بسته شدن درب لباسشویی توسط یک اهرم فعال می شود و به موتور اجازه فعالیت می دهد.

تا زمانی که درب ماشین لباسشویی باز باشد میکروسوئیچ به ماشین لباسشویی اجازه کار کردن نمی دهد. اگر دیدید که درب کاملاً بسته شده اما این کدها نشان داده می شوند و ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند باید میکروسوئیچ را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید. شرکت تکنیک سرویس پارس یکی از نمایندگی های تعمیر لباسشویی های کنوود است که برای حل هر مشکلی می تواند به شما کمک کند.

 1. کد E02 یا Er10 ماشین لباسشویی کنوود

این کد خطا نشان دهنده کم بودن فشار آب است. یعنی سطح آب لباسشویی کم است و در زیر هیتر قرار دارد. ممکن است شیر برقی یا شیر ورودی آب ماشین لباسشویی معیوب باشد یا فشار آب خانه به شدت کاهش پیدا کرده باشد.

برای حل مشکل و متوقف کردن کد خطا شیر ورودی آب ماشین لباسشویی کنوود را بررسی کنید که فیلتر توری مانند آن مسدود نشده باشد. اگر شیر ورودی آب نیاز به تعویض دارد با جایگزین کردن آن مشکل حل می شود. اگر مشکل همچنان ادامه دارد لباسشویی را از برق بکشید و با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

کد E02 یا Er10 ماشین لباسشویی کنوود

 1. کد E03 یا Er21 ماشین لباسشویی کنوود

این کد نشان می دهد که در اثر انسداد فیلتر تخلیه یا خراب شدن پمپ تخلیه عمل تخلیه آب از مخزن شست و شو انجام نمی شود. برای حل مشکل می توانید لوله تخلیه و فیلتر پمپ تخلیه را بررسی کنید. ممکن است رسوبات و پرزهای لباس روی فیلتر تخلیه جمع شده باشند و همین مسئله مانع از تخلیه آب لباسشویی شده باشد.

همچنین ممکن است جسمی در داخل لوله تخلیه گیر کرده باشد. هر دو قسمت را بررسی کنید و اگر انسدادی وجود دارد آن را برطرف کنید. اگر فیلتر تمیز است و مانعی در داخل لوله تخلیه وجود ندارد احتمال دارد که پمپ تخلیه سوخته باشد. برای بررسی بهتر و دقیق تر ماشین لباسشویی خود لازم است که با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

 1. کد E05 ماشین لباسشویی کنوود

یکی دیگر ازاین کد هشدار می دهد که المنت یا سنسور حرارتی ماشین لباسشویی کنوود خراب شده است. برای حل این مشکل باید با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا سالم بودن حسگر حرارتی را بررسی کند و در صورت نیاز آن را تعویض کند. اگر مشکلی در داخل حسگر حرارتی و المنت وجود ندارد باید مدار برد و سیم کشی ماشین لباسشویی بررسی شود.

 1. کد E06 یا E08 ماشین لباسشویی کنوود

این کد نشان دهنده معیوب بودن موتور است. آسیب دیدگی موتور ماشین لباسشویی مشکلی حساس و بزرگ است. در صورت مشاهده این کد فوراً دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. سپس با نمایندگی مجاز ماشین لباسشویی کنوود تماس بگیرید تا آن ها تعمیرکاری را برای حل مشکل نزد شما بفرستند.

 1. کد E07 ماشین لباسشویی کنوود

این کد به معنای خطای پیکر بندی یا مشکل در برد است. در این شرایط باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و از برق بکشید. سپس با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

 1. کد E04 ماشین لباسشویی کنوود

این کد نشان می دهد که ماشین لباسشویی بیش از حد مجاز آب گیری کرده است و محفظه آن لبریز از آب شده است. در این موقعیت لازم است که هیدروستات و مدار برد الکترونیکی ماشین لباسشویی توسط یک تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار گیرند.

 1. کد E09 ماشین لباسشویی کنوود

این کد خطا نشان دهنده کم یا زیاد بودن بیش از اندازه مقدار ولتاژ است. اگر ولتاژ تغذیه کمتر از 150 ولت یا بیشتر از 260 ولت باشد این کد خطا به نمایش در می آید. این مشکل می تواند در اثر معیوب بودن برد به وجود آمده باشد. با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا به صورت تخصصی مشکل ولتاژ را حل کند.

 1. کد E10 ماشین لباسشویی کنوود

این کد نشان می دهد که در حین شست و شو آب به مقدار کافی وارد دستگاه نمی شود. ممکن است کمبود فشار آب ساختمان یا مسدود شدن فیلتر شیر ورودی آب باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشد.

کد E10 ماشین لباسشویی کنوود

 1. کد E12 ماشین لباسشویی کنوود

یکی دیگر از کد ارور های ماشین لباسشویی کنوود کد E12 می باشد. این کد می تواند معانی مختلفی داشته باشد. معیوب بودن قفل درب لباسشویی، بسته بودن شیر ورودی آب، متوقف شدن موتور و وجود خطا در فرآیند تخلیه همگی از معانی این کد هستند. باید تک تک قسمت ها مورد بررسی قرار گیرند تا مشخص شود که کدام قسمت موجب نمایش کد خطا شده است.

 1. کد E21 ماشین لباسشویی کنوود

دیگر کد ارور های ماشین لباسشویی کنوود کد ارور E21 است. این کد نشان دهنده وجود مشکل در سیستم تخلیه است. لوله و فیلتر تخلیه را بررسی کنید که دچار انسداد نشده باشند.

 1. کد E30 ماشین لباسشویی کنوود

این کد نشان می دهد که قفل درب لباسشویی ددچار مشکل شده است و درب خوب بسته نمی شود. باید درب ماشین لباسشویی را چک کنید که خوب بسته شده باشد. اگر درب کاملاً بسته است بررسی کنید که گوشه لباس لای درب گیر نکرده باشد.

 1. کد E60 و E61 ماشین لباسشویی کنوود

این کدهای خطا هم بنا به دلایل مختلفی نشان داده می شوند و یک تعمیرکار باید تمامی قطعات احتمالی را بررسی کند تا بتواند نمایش کد خطا را متوقف کند. خراب بودن قفل درب، مسدود شدن شیر ورودی آب، وجود مشکل در فرآیند تخلیه و متوقف شدن فعالیت موتور خودرو می تواند باعث نمایش این کدهای خطا شود.

برای حل مشکل باید سیم کشی موتور بررسی شود و اگر موتور مشکل پیدا کرده است تعویض شود. اگر موتور سالم است باید شیر ورودی آب و مسیر تخلیه بررسی شوند تا مشخص شود مشکل از کجاست.

کدهای خطای ماشین لباسشویی کنوود احتیاج به بررسی تخصصی دارند و اگر در انجام کارهای تعمیراتی تجربه و مهارت ندارید بهتر است که به هیچ وجه ماشین لباسشویی را باز نکنید و تعمیر و عیب یابی را به تعمیرکاران ماهر بسپارید.

هنگام مشاهده کدهای خطا نباید خونسرد باشید و لازم است قبل از این که مشکلات جدی تر و پر هزینه تری برای ماشین لباسشویی پیش بیاید با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟