تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ و میدیا

پس از این که یک ماشین لباسشویی جدید تهیه می کنید لازم است که آن را نصب و راه اندازی کنید. معمولاً این کار توسط نمایندگی محصول انجام می شود زیرا نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد. در این مقاله قصد داریم که نحوه راه اندازی و نصب انواع ماشین های لباسشویی ال جی، میدیا و سامسونگ را برایتان شرح دهیم. به علت مشابه بودن سیستم و ساز و کار ماشین لباسشویی های مختلف مراحل نصب و راه اندازی ماشین های لباسشویی نیز با همدیگر شباهت هایی دارد. در این مطلب نصب ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار می دهیم.

قبل از نصب ماشین های لباسشویی میدیا ، سامسونگ و ال جی لازم است که پیچ های ترنسفر یا حمل و نقل را از آن ها باز کنید. این پیچ ها نوعی محافظ هستند که از آسیب دیدن اجزای داخل ماشین لباسشویی در حین حمل و نقل جلوگیری می کنند.

برای سفارش خدمات تعمیر لباسشویی و دیگر لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی و … از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 با تیم متخصص تگنیک سرویس پارس تماس بگیرید.

نصب ماشین لباسشویی میدیا

لازم به ذکر است که این روش نصب و راه اندازی تقریباً برای همه ی مدل های جدید ماشین لباسشویی میدیا کاربرد دارد. بعد از این که ماشین لباسشویی از مغازه به خانه شما منتقل شد و کارتن آن را باز کردید می بینید که 4 میله و حفره در پشت آن قرار دارد. ابتدا باید پیچ های روی این میله ها را باز کنید و آن ها را از ماشین لباسشویی جدا کنید. مهم است که اول پیچ های بالایی و سپس پیچ های پایینی را باز کنید.

اگر ماشین لباسشویی و لوله های خرطومی آن دارای کاور پلاستیکی هستند آن ها را داخل سوراخ پیچ ها قرار دهید. اگر کاوری وجود ندارد از انجام این کار صرف نظر کنید. در زیر ماشین لباسشویی های میدیا نیز میله های محافظی وجود دارند که باید آن ها را هم باز کنید. در همان قسمت پایین ارتفاع پایه های ماشین لباسشویی را هم تنظیم کنید. هم تراز بودن پایه های ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد زیرا در غیر این صورت ماشین لباسشویی هنگام شست و شو و در حین چرخه خشک کن سر و صدا و ارتعاش زیادی از خود تولید می کند.

بعد از تنظیم پایه های ماشین لباسشویی میدیا نوبت به نصب کردن شلنگ های آب و تخلیه می رسد. شلنگ های آب سرد و گرم را به شیر های آب گرم و سرد روی دیوار متصل کنید. دقت داشته باشید که شلنگ آب خمیده یا پیچ خورده نباشد. اکنون شلنگ تخلیه را از کاور درآورید و گیره ای که در انتهای شلنگ تخلیه وجود دارد را به پشت ماشین لباسشویی متصل کنید.

برای اطمینان یافتن از اتصال محکم شلنگ تخلیه به پشت ماشین لباسشویی با یک پیچ گوشتی گیره آن را سفت کنید. انتهای دیگر شلنگ تخلیه را به اندازه ی 10 الی 15 سانتی متر به داخل لوله فاضلاب فرو ببرید. شلنگ تخلیه باید بین 60 سانتی متر الی یک متر با زمین فاصله داشته باشد در غیر این صورت آبی که وارد لباسشویی می شود فوراً تخلیه می شود و عملیات آبگیری به صورت پیوسته ادامه پیدا می کند. هنگام نصب ماشین لباسشویی باید به فاصله آن از پریز برق و کابیت ها و دوارهای اطرافش نیز توجه کنید. ماشین لباسشویی باید 10 سانتی متر از عقب و دو سانتی متر از هر دو طرف فضای خالی داشته باشد.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی پیشنهاد می کنیم که خودتان اقدام به نصب ما‌شین لباسشویی جدید خود نکنید زیرا اگر مشکلی پیش بیاید دیگر قادر به استفاده از گارانتی دستگاه نخواهید بود و شرکت مسئولیتی در قبال اتفاقات پیش آمده بر عهده نخواهد داشت. در هر منطقه از تهران که باشید شرکت تکنیک سرویس پارس به عنوان نمایندگی ماشین لباسشویی های ال جی متخصصانی را برای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی در اختیارتان قرار می دهد.

برای نصب ماشین لباسشویی ال جی ابتدا باید محل قرار گرفتن آن را تعیین کنید. فاصله پشت لباسشویی با دیوار باید حدود 10 سانتی متر و فاصله کناره های آن با کابینت اطراف باید حداقل دو سانتی متر باشد. ابتدا باید بسته بندی کف دستگاه را باز کنید، سپس مهره هایی که مخزن را نگه داشته اند با آچار مخصوص باز کنید. بسته به مدل ماشین لباسشویی ال جی این پیچ ها و مهره ها متفاوت هستند. پیچ و مهره ها را در جایی نگه دارید تا بعدها هنگام جا به جا کردن ماشین لباسشویی دوباره آن ها را ببندید. سوراخ این پیچ ها را با در پوش بپوشانید.

مرحله بعدی که بسیار مهم است تراز کردن پایه های ماشین لباسشویی است. با چرخاندن پایه ها می توانید ارتفاع آن ها را تنظیم کنید. بعد از این کار باید شلنگ های آب گرم و سرد و شلنگ تخلیه را وصل کنید. در ماشین لباسشویی ال جی ورودی آب گرم را با رنگ قرمز یا حرف H و ورودی آب سرد را با رنگ آبی یا حرف C مشخص می کنند.

شلنگ ها را به شیرهای آب متصل کنید و در صورت لزوم با استفاده از بست اتصال آن ها را محکم کنید. یک سر شلنگ تخلیه را به پشت ماشین لباسشویی متصل کنید و سر دیگر آن را وارد حفره­ تخلیه که روی دیوار قرار دارد بکنید. به منظور جلوگیری از آسیب دیدن ماشین لباسشویی در اثر نوسانات برقی بهتر است که دو شاخه ی آن را به یک محافظ متصل کنید.

تکنیک سرویس پارس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ ، تعمیرات لباسشویی آبسال ، تعمیرات لباسشویی دوو و سایر برندهای بازار می باشد. جهت سفارش خدمات مورد نیاز خود با ما تماس بگیرید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی سامسونگ

نصب ماشین لباسشویی سامسونگ شباهت زیادی به نصب ماشین‌های لبا‌سشویی دیگر دارد. همان طور که می دانید نصب صحیح ماشین لباسشویی بر عملکرد صحیح آن اثر می گذارد. تراز نبودن ماشین لباسشویی موجب لرزش شدید یا نشت آب از آن می شود. نصب نادرست شلنگ ها باعث می شود که آب گیری و تخلیه به خوبی انجام نشود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که برای نصب ما‌شین لبا‌سشویی سامسونگ از متخصصان نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید.

بعد از انتخاب محل مناسب پایه های ماشین لباسشویی را تراز کنید. تراز نبودن پایه های ماشین لباسشویی سامسونگ منشأ بسیاری از مشکلات خواهد بود. اکنون پیچ های مخصوص حمل و نقل ماشین را با استفاده از آچار باز کنید. شلنگ های آب سرد و گرم را با توجه به رنگشان به شیرهای آب روی دیوار وصل کنید.

رنگ قرمز نشان دهنده آب گرم و رنگ آبی نشان دهنده آب سرد است. اکنون نوبت نصب شلنگ تخلیه است. یک انتهای شلنگ را به جایگاه خود در پشت ماشین لباسشویی متصل کنید و انتهای دیگر شلنگ را وارد لوله یفاضلاب کنید. پس از نصب ما‌شین لبا‌سشویی یک چرخه شست و شو انتخاب کنید و ماشین لباسشویی را راه اندازی کنید تا از نصب صحیح آن مطمئن شوید.

شرکت سرویس تکنیک پارس به عنوان نمایندگی انواع ماشین‌های لباسشو‌یی ال جی، سامسونگ و میدیا ، تمامی خدمات مربوط به نصب و راه اندازی انواع ماشین‌های لبا‌سشویی را به کمک تیم متخصص خود به مشتریان ارائه می دهد. این مقاله توضیحاتی را ارائه کرد تا اگر مهارت و توانایی لازم را برای نصب ما‌شین لبا‌سشویی خود دارید بتوانید این کار را انجام دهید. با این حال، اگر تا به حال تجربه انجام این کار را نداشته اید یا در انجام کارهای فنی مهارت کافی را ندارید همواره بهتر است که برای نصب و راه اندازی انواع ماشین های لباسشویی ال جی، میدیا و سامسونگ از متخصصان با مهارت در این زمینه کمک بگیرید.

مرکز تعمیرات لوازم خانگی تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات تعمیر و اجرای تاسسات ساختمانی مخنلف نظیر لوله کشی ساختمان ، تعمیر پکیج و … را با ارائه گارانتی و ضمانت کیفیت خدمات انجام می دهد. از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد