تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
کد خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت

کد خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت

هنگامی که مشکلی در دستگاه ماشین لباس شویی به وجود بیاید کد خطا هایی روی صفحه نمایشگر ظاهر می شوند. البته این کد خطاها ایرادات را به طور دقیق بیان نمی کنند فقط اشاره به وجود مشکل در بخشی از دستگاه یا قطعه دارد. بررسی دقیق تر برای عیب یابی و رفع ایراد باید توسط تعمیر کاران مجرب و یا نمایندگی های معتبر انجام شود.برای این که متوجه شویم هر کد خطا نشان دهنده مشکل در کدام بخش ماشین لباسشویی ایندزیت است بهتر است به دفترچه راهنمای دستگاه که هنگام خرید در اختیار شما قرار می دهند مراجعه کنید. اما در صورت عدم دسترسی به دفترچه می توانید از طریق اینترنت به این کد خطاها و روش های رفع ان تسلط پیدا کنید.برای رفع مشکلات مربوط به ماشین لباس شویی ایندزیت بهتر است حتما از متخصص برای تعمیر دستگاه کمک بگیرید و خودتان بدون دانش و مهارت کافی دست به کار نشوید.

 در مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی “تکنیک سرویس پارس” خدمات نصب و تعمیر لباسشویی سامسونگ و تعمیر لباسشویی و دیگر لوازم خانگی نظیر نصب و تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال ، تعمیر چرخ گوشت ، تعمیر جاروبرقی و … با گارانتی تعممیرات و ضمانت استفاده از قطعات اورجینال هر برند انجام می شود. راههای ارتباطی با ما از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 و یا پرکردن فرم داخل سایت می باشد.

 تبدیل چراغ ها به کد خطا در ماشین لباس شویی ایندزیت

باید بتوانید چراغ ها را به کد خطا تبدیل کنید تا عیب یابی دستگاه صورت بگیرد. با توجه به مدل ماشین لباس شویی ایندزیت چراغ هایی روی دستگاه وجود دارد و عدد هایی در کنار این چراغ ها قرار گرفته است که باید آن ها با یکدیگر جمع بزنید و در کنار آن F  قرار دهید. به طور مثال زمانی که چراغ 1 و 3 و 9 با هم روشن شود کد خطای F13 بر روی دستگاه ظاهر شده است.  تبدیل چراغ ها به کد خطا در ماشین لباس شویی ایندزیت

کد خطا یا ارور F01 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورتی که مدار برد الکتریکی دچار ایراد شود تمام دستگاه یا بخشی از عملکرد های آن از کار می افتد و این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. این کد خطا نشان می دهد که در موتور برد اتصال کوتاهی رخ داده است. برای رفع این مشکل باید دو شاخه دستگاه را از برق جدا کرده و پس از گذشت 2 دقیقه مجدد به برق وصل کنید. 30 ثانیه صبر کرده و دستگاه را روشن کنید اینکار سبب ریست شدن پنل می‌شود. احتمالا ایراد رفع خواهد شد و کد خطا حذف می شود در غیر این صورت یا تعمیرکار ماشین لباس شویی تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

کد خطا یا ارور F02 ماشین لباس شویی ایندزیت

اگر برد موتور ماشین لباس شویی ایندزیت دچار ایراد شود این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود.  در این صورت با قفل شدن موتور، درام نمی تواند بچرخد. بروز این مشکل می تواند موقتی باشد و یا اینکه دستگاه به طور کامل متوقف شود. موتور دستگاه قطعه حساس و گران قیمتی است از این رو عیب یابی و رفع ایرادات مربوط به این بخش کار ساده ای نیست و باید توسط متخصص با تجربه انجام شود.

کد خطا یا ارور F03 ماشین لباس شویی ایندزیت

هنگامی که برد یا سنسور تشخیص دما سیستم دچار ایراد شود این کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر می شود. در این صورت حین مرحله شستشو و یا مرحله خشک کردن سیستم گرمایشی دچار مشکل می شود. معمولا این ایراد به سنسور NTC که به ترمیستور متصل است بر می گردد. ترمیستور و سنسور NTC و اتصالات آن را بررسی کنید همچنین از باز بودن مسیر ورود آب گرم نیز اطمینان حاصل کنید تا بتوانید متوجه ایراد دستگاه شوید و نسبت به رفع ان اقدام کنید.

کد خطا یا ارور F04 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورت معیوب شدن سوئیچ فشار ماشین لباس شویی ایندزیت این کد خطا ظاهر می شود. در این حالت سوئیچ فشار بر روی حالت خالی قرار می گیرد. با مشاهده این کد خطا باید سوئیچ و اتصالات آن را بررسی کنید و مطمئن شوید جسم خارجی باعث ایجاد مشکل نشده باشد همچنین لوله تغذیه کننده آن را نیز کنترل کنید. بهتر است عیب یابی و تعمیرات این بخش را به یک متخصص بسپارید.

کد خطا یا ارور F05 ماشین لباس شویی ایندزیت

این کد خطا هم مانند کد خطای قبلی در صورت معیوب شدن سوئیچ فشار ماشین  لباس شویی ایندزیت ظاهر می شود. یعنی زمانی که سوئیچ روی حالت پر قفل شده باشد این کد خطا نمایش داده می شود. در چنین حالتی درب ماشین لباس شویی را نمی توانید باز کنید چون درام پر اب است به همین دلیل احتمالا فیلتر پمپ دستگاه و یا لوله های تخلیه اب مسدود شده است. بررسی کنید جسم خارجی باعث مسدودی فیلتر و لوله ها نشده باشد. اگر کد خطا حذف نشد احتمالا پمپ خراب است و باید تعویض شود.

کد خطا یا ارور F06 ماشین لباس شویی ایندزیت

هنگامی که ایراد مربوط به قفل درب ماشین لباس شویی باشد این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود که نشان می دهد درب قفل شده و یا بسته نمی شود و در صورت بسته شدن هم عملکردی ندارد. بررسی کنید اگر جسم خارجی مانع باز شدن یا بسته شدن درب دستگاه است باید به حالت عادی برگردد از طرفی امکان دارد اتصالات درب صدمه دیده باشند. اگر مشکل رفع نشد بهتر است برای عیب یابی از یک متخصص تعمیرات ماشین لباس شویی کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور F07 ماشین لباس شویی ایندزیت

این کد خطا معمولا با چراغ چشمک زن همراه است. در صورت بروز هر گونه مشکلی در برد الکترونیکی دستگاه و یا رله گرمکن ماشین لباس شویی این کد خطا روی صفحه نمایشگر به نمایش در می آید. در این صورت دستگاه در حین سیکل متوقف می شود و آب گرم را فراهم نمی کند. در صورت ممکن باید بررسی کنید اتصالات و سیم ها قطع نشده باشد همچنین ممکن است رله گرمکن که در داخل ماژول قرار گرفته است دچار ایراد شده باشد و لازم باشد تعویض شود. برای رفع ایرادات الکتریکی خصوصا اگر با چراغ چشمک زن همراه باشد حتما با یک تعمیرکار با تجربه یا با یک نمایندگی معتبر تماس بگیرید و از آن ها بخواهید دستگاه را بررسی کنند.

کد خطا یا ارور F08 ماشین لباس شویی ایندزیت

اگر هیتر دستگاه دچار اختلال شود این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. مانند کد خطای قبلی در این حالت معمولا دستگاه در حین شستشو متوقف می شود. هیتر و اتصالات آن را باید ارزیابی کنید. همچنین ایراد ممکن است مربوط به سوئیچ فشاری و اتصالات آن باشد.

کد خطا یا ارور F09 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورتی که دستگاه دچار اختلالات نرم افزاری شود و یا اینکه در سیم کشی آن مشکلی به وجود آید این کد خطا ظهور می کند. در این صورت دستگاه عملکردی ندارد و فقط روی حالت چشمک زن است و یا اینکه در صورت روشن شدن نمی توانید برنامه ای به آن بدهید. لازم است ابتدا دستگاه را خاموش کنید و بعد از دو تا سه دقیقه دوباره روشن کنید تا ایراد رفع شود. اگر مشکل همچنان باقی ماند باید ماژول ها را مجدد برنامه ریزی کنید و یا ممکن است مجبور به تعویض ماژول شوید. بهتر است این کار را به یک متخصص تعمیرات ماشین لباس شویی بسپارید.

کد خطا یا ارور F10 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورت معیوب شدن سوئیچ فشار این کد خطا روی صفحه نمایشگر به نمایش در می اید. در این حالت سنسور داخل سوئیچ فشار نمی تواند وضعیت را تشخیص دهد. در نتیجه باید سوئیچ فشار ماژول ها و اتصالات را بررسی کنید و از عدم وجود مانعی مثل پودر شوینده در ان اطمینان حاصل کنید. اگر ایراد همچنان باقی بود باید از تکنسین کمک بگیرید چرا که رفع این مشکل به تخصص و دانش نیاز دارد.

کد خطا یا ارور F11 ماشین لباس شویی ایندزیت

اگر پمپ ماشین لباس شویی خراب شود تخلیه اب از درام صورت نمی گیرد در این حالت این کد خطا روی صفحه نمایش داده می شود. در این صورت باید پمپ، متعلقات و سیم کشی های آن را مورد ارزیابی قرار دهید. در صورتی که کد خطا رفع نشد باید از متخصص کمک بگیرید چرا که این ارور ناشی از مشکلات پیچیده تری است که عیب یابی و رفع آن به دانش و مهارت در این زمینه نیاز دارد.

کد خطا یا ارور F12 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورت بروز هر گونه مشکل در بردهای الکترونیکی این کد خطا ظاهر می شود. در واقع ارتباط بین برد کنترلی بالای دستگاه با برد کنترلی اصلی دستگاه صورت نمی گیرد. اتصالات و سیم کشی های برد را کنترل کنید. سپس دستگاه را خاموش کرده و بعد از 2 تا 3 دقیقه مجدد روشن کنید. اگر کد خطا همچنان باقی مانده بود از تکنسین کمک بگیرید زیرا  این خطا مربوط به بخش های الکتریکی است که رفع آن به متخصص تعمیرات احتیاج دارد.

کد خطا یا ارور F13 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورتی که سنسور تعیین دما به درستی کار نکند این کد خطا ظاهر می شود. این کد خطا فقط در ماشین لباس شویی هایی که مجهز به خشک کن هستند رخ می دهد. سنسور قادر به تشخیص دما نیست و دما بیش از حد افزایش می یابد. ممکن است ورود و خروج هوا مسدود شده باشد و یا اینکه موتور فن ماشین لباس شویی خراب شده و یا سوخته باشد. از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا عیب یابی و تعمیرات را انجام دهد.کد خطا یا ارور F13 ماشین لباس شویی ایندزیت

کد خطا یا ارور F14 ماشین لباس شویی ایندزیت

این کد خطا هم مانند کد خطای قبلی مربوط به سنسورتعیین دما است. این کد خطا هم فقط در ماشین لباس شویی هایی که مجهز به خشک کن هستند ظاهر می شود. عدم توانایی سنسور دما برای تشخیص دمای مناسب باعث می شود دما کمتر از حد انتظار باشد. المنت های حرارتی و هیتر خشک کن را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر نتوانستید مشکل را پیدا کنید از متخصص تعمیرات لباس شویی کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور F15 ماشین لباس شویی ایندزیت

اگر هیتر ماشین لباس شویی معیوب شود این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. در این حالت گرم شدن اب توسط ماشین صورت نمی گیرد و حتی ممکن است در حین سیکل شستشو، دستگاه از کار بیوفتند. همچنین ممکن است در حین خشک کردن به طور ناگهانی متوقف شود. برای رفع این مشکل لازم است توسط متخصص بررسی شود.

کد خطا یا ارور F16 ماشین لباس شویی ایندزیت

هنگام بروز مشکلات مربوط به درام ماشین لباس شویی این کد خطا روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود. این کد خطا فقط در دستگاه های ماشین لباس شویی درب از بالا رخ می دهد. باید سنسور های موقعیت درام را بررسی کنید. پیشنهاد می شود از یک تکنسین در زمینه تعمیرات کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور F17 ماشین لباس شویی ایندزیت

این کد خطا یکی از شایع ترین کد خطاها می باشد و مربوط به قفل درب دستگاه است. یعنی درب دستگاه باز نمی شود و یا اینکه بسته نمی شود. قفل درب، متعلقات آن و PCB که به قفل متصل شده است را کنترل کنید. برای رفع این مشکل احتمالا لازم است قفل درب را تعویض کنید.

کد خطا یا ارور F18 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورتی که مشکلی در برد کنترل الکترونیکی دستگاه به وجود بیاید این کد خطا ظاهر می شود. در این صورت ارتباط بین ماژول اصلی و ماژول پنل جلویی قطع می شود و همه یا بخشی از کارکرد های پنل جلویی متوقف می شود. این کد خطا پیچیده و در عین حال خطر ناک ترین کد خطا است. بررسی اتصالات و سیم کشی ها باید توسط یک متخصص با تجربه در زمینه تعمیرات ماشین لباس شویی صورت بگیرد.

کد خطا یا ارور F19 ماشین لباس شویی ایندزیت

در صورت بروز مشکل در بخش خشک کن این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. عیب یابی و رفع آن باید توسط تکنسین صورت بگیرد.

کد خطا یا ارور H20 ماشین لباس شویی ایندزیت

هرگاه سوئیچ فشاری در تشخیص سطح آب دچار ایراد شود و اب گیری به درستی صورت نگیرد این کد خطا ظاهر می شود. باید از عدم وجود هوای اضافی درون شلنگ هایی که به سوئیچ فشاری متصل هستند اطمینان حاصل کنید همچنین لوله های ورودی آب و شیر برقی که به دستگاه متصل هستند را کنترل کنید تا کاملا باز باشند و هیچ مانعی باعث مسدودی آن ها نشده باشد. در این صورت احتمالا کد خطای روی نمایشگر حذف می شود اما اگر این اتفاق رخ نداد باید از تعمیرکار ماشین لباس شویی کمک بگیرید.

خدمات مورد نیاز خود در زمینه تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر نصب و تعمیر پکیج ، تعمیر رادیاتور ، لوله کشی ساختمان و … را نیز می توانید با اطمینان کامل به متخصصین تیم تکنیک سرویس پارس بسپارید.

مقالات مرتبط:

علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد