تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
رفع خطاهای پکیج ایران رادیاتور

خطاهای پکیج ایران رادیاتور

خطاهای پکیج ایران رادیاتور : یکی از سیستم های گرمایشی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و از آن استقبال فراوانی می شود، پکیج می باشد. پکیج را جایگزین بسیار خوبی برای موتورخانه ها می دانند که هزینه و دردسر آن نسبت به استفاده از موتورخانه بسیار کمتر می باشد.

پکیج ها در انواع مختلف دیواری و زمینی وجود دارند که بسته به شرایط، می توان هر یک را مورد استفاده قرار داد. یکی از برندهای محبوبی که در ایران به تولید پکیج می پردازد، ایران رادیاتور است که سال هاست به تولید محصولات با کیفیت مشغول است.

اما پکیج ها پس از استفاده مانند هر وسیله دیگری ممکن است دچار مشکلات و خرابی هایی شوند که باید در صدد تعمیر آنها برآمد. در این مطلب لیست کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور از جمله ارور 40،70 ، 80 ، 50 ، 60 ،E12 E30 E99  و هم چنین ارور های e99  e51 و e81 و … را مورد بررسی قرار می دهیم.

تعمیر پکیج

شما می توانید برای تعمیر پکیچ و نصب پکیج خود با کارشناسان مجرب تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید. همچنین تکنیک سرویس پارس امتیاز نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور را در اختیار دارد. تمامی خدمات توسط تکنسین های آموزش دیده و ماهر ارائه می شود.

پکیج های ایران رادیاتور در صورت خرابی، ارورهایی می دهند که در این مقاله به عیب یابی و رفع خطاهای پکیج ایران رادیاتور و بررسی آنها پرداخته شده است.

انواع مختلف پکیج

پکیج ها در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک را در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می دهند. پکیج دیواری و پکیج زمینی از انواع پکیج می باشند که نوع زمینی آن دارای مخزنی از آب گرم می باشد که با خروج آب گرم از آن مجددا از آب گرم پر خواهد شد.

اما پکیج زمینی از دسته پکیج های محبوب می باشد که بسیاری از افراد به علت سایز کوچک و بازدهی بالا از این نوع پکیج استفاده می کنند. سنسورهایی در پکیج های دیواری وجود دارد که زمانی که شیر آب گرم باز می شود، پکیج روشن شده و تولید آب گرم می کند.

معرفی پکیج ایران رادیاتور

ایران رادیاتور یک برند قدیمی و معروف در ایران می باشد که فعالیت خود را از سال 1358 با تولید رادیاتورهای آلومینیومی آغاز کرد و سپس با گسترش محصولات خود در زمینه انواع رادیاتور و وسایل گرمایشی مانند پکیج ها دیواری، حوله خشک کن ها، لوله های چند لایه، مشعل های صنعتی و خانگی و … به یکی از شرکت های بزرگ در خاورمیانه تبدیل شد و بسیاری از محصولات خود را به دیگر کشورها صادر می کند.

یکی از محصولات پرطرفدار این شرکت، پکیج ایران رادیاتور می باشد که تولید پکیج دیواری و زمینی از سال 1383 توسط این شرکت انجام می شود. این شرکت به تولید انواع مختلفی از پکیج های دیواری و زمینی می پردازد که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود بوده و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

پکیج فن دار، پکیج بدون فن، پکیج دیجیتال، پکیج آنالوگ و پکیج های یه، دو و چند مبدله از انواع پکیج های ایران رادیاتور می باشند.

پکیج ایران رادیاتور آنالوگ دارای چراغ های کوچکی می باشد که در حالت عادی روشن می باشند. در صورت بروز مشکل در پکیج این چراغ ها شروع به روشن و خاموش شدن می کنند.

اما در پکیج های دیجیتال نحوه نمایش خطاها به شکل دیگری است و در صفحه نمایش پکیج خطاها با اعداد خاصی نمایش داده می شوند.  در این مطلب به  عیب یابی و رفع خطاهای پکیج ایران رادیاتور پرداخته شده است.

لیست خطاهای پکیج ایران رادیاتور و رفع آنها

گاهی ممکن است مشکلات و خرابی هایی در پکیج ایران رادیاتور به وجود آید که این خرابی ها می تواند در قسمت سنسورهای پکیج، خرابی در برد کنترل، قطع شدن ترموستات ایمنی، ایراد در ترمستور و … باشد.

در پکیج های ایران رادیاتور دیجیتال این مشکلات توسط کدهایی که بر روی صفحه نمایش پکیج ظاهر می شوند قابل تشخیص می باشند و با آگاهی از این کدها می توان به راحتی به عیب یابی دستگاه پرداخت. در ادامه به انواع کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور و رفع عیب آنها اشاره خواهد شد.

پکیج ایران رادیاتور دارای مدل های متنوعی می باشد که کد ارورها در هر یک متفاوت می باشد کد خطاهای مدل های M24ff، E24ff، eco22f و b24ff با مدل های L24CF،  L24FF و K24FF متفاوت می باشد.در ادامه به بررسی ارورهایی که هر یک از مدل ها ممکن است نشان دهند پرداخته شده است.

رفع ارور 30 و 40 از سری خطاهای پکیج ایران رادیاتور

 در صورتی که این کد بر روی دستگاه ظاهر شود نشان دهنده ایراد در برد پکیج می باشد. در صورت مشاهده این ارور نیاز است تا به بررسی سیم های ارتباطی پرداخته شود.

رفع ارورهای پکیج ایران رادیاتور

رفع ارور 80 پکیج ایران رادیاتور

یکی دیگر از کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور ارور 80 است که این خطا می تواند ناشی از فعال شدن ترموستات ایمنی 105 می باشد

رفع ارور 40 60 70 پکیج ایران رادیاتور

زمان هایی وجود دارد که فن دستگاه خاموش می باشد اما پرشر سوئیچ دود وصل می باشد و این می تواند در عملکرد پکیج مشکل ایجاد نماید. همچنین ممکن است رله برد دچار مشکل شده باشد و این ارورها نمایش داده شوند. در صورت مشاهده این ارورها لازم است تا رله برد و یا پرشر سوئیچ تعویض شود.

رفع ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

این ارور در دو حالت ممکن است رخ دهد. یک حالت آن زمانی است که فن پکیج روشن می باشد و احتمال مشکلاتی مانند اختلال در پرشر و بسته شدن مسیر دودکش وجود داشته باشد. همچنین در صورتی که فن کثیف باشد و با این وجود کار کند، این خطاها نمایش داده می شوند.

حالت دیگر زمانی است که فن دستگاه کار نمی کند و این خطا نمایش داده شده است. در این حالت تنها مشکلی که می تواند وجود داشته باشد مسدود شدن مسیر فن می باشد و برای رفع این خطا باید فن دستگاه را بچرخانید که اگر چرخید نشان دهنده خراب شدن برد پکیج می باشد و باید رله برد را عوض کرد.

رفع ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور

در پکیج های دیواری کلید حرارتی وجود دارد که دمای بالا را شناسایی و تشخیص می دهد. گاهی این امکان وجود دارد که این کلیدها، دمای بالا را تشخیص دهند اما Ntc دما را در حالت طبیعی نشان دهد. در چنین مواقعی ارور 40 70 80 نمایش داده می شود که علت آن می تواند ناشی از رسوب گرفتن مبدل و یا وجود مشکل در سنسور Ntc باشد. در این موارد برای برطرف کردن مشکل باید مبدل اصلی پکیج را رسوب زدایی نمود و در صورت رفع نشدن ارور، سنسور Ntc را عوض کرد.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

رفع  ارور 40 80 پکیج ایران رادیاتور

زمانی که سنسور دود در پکیج فعال گردد این ارور نمایش داده می شود که در این صورت نیاز است تا مسیر خروجی دودکش را چک کرد تا دچار انسداد نشده باشد. همچنین کلاهک ها نیز باید کنترل گردند و در نهایت چک کردن ترموستات پکیج به رفع این خطا کمک می کند.

پیشنهاد ویژه: تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و تعمیرات پکیج بوتان با 30% تحفیف و ارائه ضمانت استفاده از قطعات اصل در صورت نیاز به تعویض قطعه در مرکز تخصصی تکنیک سرویس پارس

رفع ارور 50 60 70

در مواقعی که این ارور نمایش داده می شود نشان از خراب بودن سنسور Ntc می باشد که برای رفع آن نیاز به تعویض این سنسور می باشد.

رفع خطای 40 70

امکان دارد که مدار پکیج دچار کم آبی شود و در این صورت خطای 40 70 ظاهر می گردد که شیر پرکن مدار پکیج را باز کرد تا زمانی که فشار آن به مقدار 1 بار برسد.

رفع خطای 50 70 80

دیگر کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور بررسی ارور 50 70 80 است، زمانی که سنسور Ntc  مدار برگشتی دچار مشکل باشد این ارور ظاهر می گردد که می تواند ناشی از باز بودن مدار پکیج باشد.

رفع 60 70 پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که سیستم ضد یخ پکیج فعال شود ارور ذکر شده ظاهر می گردد. کد 60 80 نیز نشان دهنده همین وضعیت می باشد و جزء خطاهایی نیست که نیاز به برطرف کردن آن باشد به این دلیل که ضد یخ به عنوان یک عامل برای محافظت از پکیج می باشد.

رفع خطای 70 پکیج ایارن رادیاتور

دیگر ارور کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور که باید مورد بررس قرار بگیرید ارور 70 است. زمانی که دمای مدار گرمایش مابین 105-89 درجه سانتیگراد برسد، سیستم ارور 70 را نمایش می دهد. در این حالت می توان مبدل پکیج را اسید شویی نمود. همچنین مشکل می تواند به علت خرابی در پمپ دستگاه و یا ارتفاع شعله می باشد که برای رفع این خطاها باید به بررسی و کنترل این قطعات پرداخت.

رفع ارور 50 80

در صورتی که سنسور Ntc باز باشد سیستم این خطا را می دهد.

خطاهای گفته شده مربوط به پکیج مدل m24ff بود و مدل های دیگر پکیج ایران رادیاتور دارای خطاهای دیگری می باشند. در ادامه به خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل L24ff پرداخته خواهد شد.

رفع خطای E12 E30 E99

در صورتی که برد پکیج ایران رادیاتور دچار خرابی گردد این خطا ظاهر شده و نیاز به تعویض یا تعمیر برد پکیج می باشد.

رفع خطای E50 پکیج ایران رادیاتور

زمانی که فن پرشر پکیج خاموش باشد اما سوئیچ دود آن متصل باشد ارور 50 نمایش داده می شود که برای برطرف شدن این ارور نیاز است تا رله برد و پرشر عوض شوند.

رفع خطای E51

زمانی که فن روشن است اما سوئیچ دود قطع می باشد این خطا ظاهر می شود که می تواند ناشی از کثیف بودن فن و یا خرابی پرشر باشد. همچنین احتمال مسدود شدن مسیر دودکش پکیج نیز وجود دارد. این احتمالات زمانی است که فن دستگاه کار کند. اما در صورتی که فن کار نکند تنها مشکل به علت مسدود بودن مسیر دودکش می باشد.

برای رفع این خطا باید فن را با دست چرخاند و در صورتی که چرخش صورت گرفت نشان دهنده خرابی در برد می باشد و باید نسبت به تعویض رله برد اقدام نمود.

رفع خطای E10 پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که سنسور دود در پکیج فعال شود این خطا ظاهر می شود که برای رفع آن باید مسیر خروجی دودکش و کلاهک ها و همچنین ترموستات دستگاه بررسی گردند.

رفع ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

اگر مقدار آب مدار پکیج کم باشد ارور E1 ظاهر می شود و باید شیر مدار را باز کرد تا آب به داخل مدار برود.

رفع ارور E31

اگر مدار پکیج خراب باشد این کد ظاهر می گردد و Ntc دستگاه را باید تعویض نمود.

رفع خطای E81 پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که پمپ دستگاه خراب شود و یا ارتفاع شعله بالا باشد و یا این که کلید حد خراب باشد، باعث می شود تا کلید حرارتی دما را بالا تشخیص داده اما  Ntc این دما را طبیعی نشان دهد. برای برطرف شدن این خطا باید پکیج را رسوب زدایی نمود و پمپ و کلید را نیز بررسی کرد و در صورت وجود مشکل در آنها نسبت به تعویض آنها اقدام نمود.

رفع خطای E2 پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که گاز پکیج قطع گردد و یا قسمت جرقه زن پکیج و یا قسمت تشخیص شعله یا شیر گاز برقی خراب باشد امکان تشکیل شدن شعله در پکیج وجود نخواهد داشت و برای رفع آن نیاز است تا قسمت های ذکر شده را بررسی نمود.

شرکت تکنیک سرویس پارس مرکز تخصصی نصب و تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر کولر گازی ، نصب کولر گازی ، تعمیر رادیاتور ، لوله کشی ساختمان ، تعمیر لباسشویی و … در تهران با ضمانت نصب و تعمیرات می باشد. برای دریافت خدمات این شرکت با شماره های 02166175744  یا 09337788989 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:

علت کم شدن فشار آب آبگرمکن

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علت جرقه زدن مداوم پکیج علت یکسره روشن ماندن پکیج علائم خرابی پمپ پکیج + 10 راه حل مفید دلیل بروز خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد