تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

علت کم شدن فشار آب آبگرمکن

علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری : آبگرمکن یکی از سیستم های پرکاربرد هر خانه است و عدم وجود آبگرم مسئله ای بسیار آزار دهنده است. زمانی که فشار آب ساختمان یا فشار آب سرد خوب است اما فشار آب گرم کاهش یافته است متوجه می شوید که آبگرمکن شما دچار مشکل شده است.

تعمیر پکیج

مرکز تخصصی تکنیک سرویس پارس خدمات اجرای تاسیسات ساختمانی از جمله تعمیر پکیج ، نصب پکیج ، تعمیر رادیاتور ، لوله کشی ساختمان ، تعمیر کولر گازی و … را با گارانتی کار و ضمانت استفاده از قطعات اورجینال ارائه می دهد. برای درخواست خدمات با شماره های  02166175744  یا 09337788989 تماس بگیرید.

مشخص است که زمانی که فقط با فشار آب گرم مشکل داریم باید زمان خود را برای بررسی علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری  و تعمیرات آبگرمکن و لوله کشی های آن صرف کنیم. اگر شما هم درگیر کمبود فشار آب گرم هستید این مقاله را مطالعه کنید تا دلایل افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری و راهکارهایی مناسب برای حل آن را برایتان توضیح دهیم.

نحوه تشخیص علت افت فشار آبگرمکن

زمانی که شما شیر آب گرم را باز می کنید آب سرد وارد آبگرمکن می شود و شعله آن روشن می شود تا آب را گرم کند و در اختیار شما قرار دهد. اگر زمانی که شیر آب گرم را باز می کنید با کم بودن فشار آب و گرم نشدن آب رو به رو شدید در آبگرمکن دیواری یا سیستم لوله کشی آب گرم مشکلی وجود دارد که باید آن را شناسایی و برطرف کنید.

علت افت فشار آب آبگرمکن

عواملی همچون وجود جرم و رسوب در مسیر ورود آب به آبگرمکن و وجود جرم و رسوب در داخل لوله های فلزی از عواملی هستند که می توانند آبگرمکن را دچار افت فشار کنند.

 • بررسی محل ورود آب به آبگرمکن دیواری

گرفتگی ورودی آب سرد که در حقیقت ورودی تغذیه آب سیستم است می تواند علت کاهش یافتن فشار آب گرم باشد. اولین کاری که باید انجام شود این است که با دقت ورودی آب سرد بررسی شود تا از عدم وجود هر گونه جرم و رسوب در داخل آن اطمینان حاصل کنید. برای این منظور باید شیر تخلیه آبگرمکن را باز کنید. اگر آب به راحتی از این محل عبور کرد یعنی هیچ گرفتگی و رسوبی در لوله آب سرد آبگرمکن وجود ندارد.

اگر در حین بررسی متوجه تجمع رسوبات در شیر تخلیه، ورودی آب سرد به آبگرمکن، یا حتی زانویی نزدیک آبگرمکن شدید برای از بین بردن رسوبات و افزایش دادن فشار آب گرم باید هر چه سریعتر اقدام کنید.

 • بررسی مبدل آبگرمکن دیواری

به دلیل این که مبدل آبگرمکن دیواری کوچک است و لوله های آن قطر کمی دارند محل خوبی برای تجمع انواع رسوبات هستند. به خصوص اگر منطقه شما دارای آب سخت است احتمال تجمع رسوبات در مبدل و لوله های آن بیشتر می شود.

زمانی که چنین رسوباتی در داخل آبگرمکن دیواری وجود داشته باشند آب سرد گرم نمی شود یا فقط بخشی از آب ورودی گرم می شود و همین مسئله منجر به افت فشار آب گرم خواهد شد.

کم شدن فشار آب آبگرمکن دیواری

بررسی این که در داخل مبدل رسوب وجود دارد یا خیر بسیار ساده است. برای این کار فقط باید نزدیک ترین شیر آب گرم به آبگرمکن دیواری را باز کنید و آب خارج شده از آن را داخل یک لیوان بریزید. اگر این آب گرم زرد رنگ است و بوی بدی می دهد یعنی مبدل آبگرمکن دیواری رسوب گرفته است.

 • بررسی فیلتر آبگرمکن دیواری

در مناطقی که دارای آب سخت هستند در مسیر ورود آب به آبگرمکن از فیلتری استفاده می شود تا از جرم گرفتن لوله های آبگرمکن جلوگیری شود. زمانی که رسوبات زیادی روی این فیلتر جمع می شود عملکرد آبگرمکن دچار مشکل می شود و همین امر افت فشار آب گرم را به دنبال دارد. برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است که هر ماه این فیلتر را بررسی و تمیز کنید.

پیشنهاد ویژه: تعمیرات پکیج بوتان و تعمیرات پکیج ایران رادیاتور با 30%تخفیف قیمت و استفاده از قطعات اصل توسط تعمیرکاران تکنیک سرویس پارس

 • بررسی لوله کشی آب گرم ساختمان

اگر تمام موارد فوق را بررسی کرده اید و رسوبی در آن ها وجود نداشته است به عنوان گام بعدی باید لوله کشی آب گرم را بررسی کنید. به دلیل این که برای لوله کشی ساختمان از لوله های فلزی استفاده می شود، به مرور زمان زنگ زدگی و پوسیدگی لوله ها موجب تجمع رسوبات در داخل آن ها می شود. به دلیل این که از این لوله ها آب گرم عبور می کند سرعت زنگ زدگی و فرسایش آن ها بیشتر از لوله های آب سرد است.

کنده شدن لایه های زنگ زده و جمع شدن آن ها در داخل لوله مانع از حرکت آزادانه آب در داخل لوله ها می شود و در نتیجه فشار آب گرم کمتر می شود. یکی از نشانه های زنگ زدن و فرسایش لوله های حمل کننده آب گرم این است که فقط بعضی از شیرهای آب گرم ساختمان با افت فشار رو به رو هستند.

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

با توجه به بررسی مواردی که منجر به افت فشار آب گرم می شدند می توان گفت که فشار آب گرم را از طریق اقدامات زیر می توان افزایش داد :

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

 1. کاهش مصرف آب سرد در زمانی که از آبگرمکن دیواری استفاده می شود.
 2. رسوب زدایی آبگرمکن دیواری. در مناطقی که دارای آب سخت هستند رسوب زدایی باید حداقل سالی یک بار انجام شود.
 3. باز سازی سیستم لوله کشی آب گرم و جایگزین کردن لوله های فلزی با لوله های پلیمری پنج لایه.
 4. تعویض منظم فیلتر آبگرمکن دیواری.
 5. نصب پمپ آب مخصوص آبگرمکن دیواری به منظور تأمین فشار آب مورد نیاز برای فعالیت آبگرمکن دیواری.
 6. تعویض آبگرمکن دیواری های معمولی با آبگرمکن دیواری های کم فشار که بتواند حتی با فشار کم آب نیز روشن شود و حجم زیادی از آب گرم را تولید کند.

چگونه از رسوب گرفتن آبگرمکن دیواری جلوگیری کنیم؟

اگر می خواهید که آبگرمکن دیواری شما رسوب نگیرد و متحمل هزینه های زیاد تعمیر و یا تعویض آبگرمکن و لوله کشی سیستم نشوید بهتر است یک رسوب گیر آبگرمکن تهیه کنید و آن را روی آبگرمکن خود نصب کنید. رسوب گیر آبگرمکن را می توانید به راحتی در فروشگاه های آنلاین پیدا کنید.

افت فشار آب گرم در حمام

پایین بودن فشار آب گرم در زمان استحمام یکی از بزرگترین معضلات است. برای این که مطمئن شوید فشار آب گرمی که از دوش خارج می شود کم است سطلی را زیر دوش قرار دهید و آب گرم را تا انتها باز کنید. اگر برای پر شدن ظرف یک لیتری بیش از 6 ثانیه زمان صرف شد یعنی فشار آب خارج شده از دوش کم است. قدیمی بودن سیستم لوله کشی، کم بودن قطر لوله آب و تجمع رسوبات در سری دوش حمام از عواملی هستند که باعث کاهش فشار آب دوش حمام می شوند.

افزایش فشار آب دوش حمام

 1. شستن سری دوش: قبل از این که برای تعویض کردن دوش اقدام کنید سعی کنید که با شستن و رسوب گیری کردن سر دوش مشکل را برطرف کنید. برای تمیز کردن سری دوش ابتدا باید آن را باز کنید. مقداری سرکه را داخل یک ظرف بزرگ بریزید و سری دوش را به مدت 24 ساعت در داخل آن قرار دهید تا رسوبات سست شوند. سرکه باید دوش را به طور کامل در بر گیرد. پس از خارج کردن سری دوش به کمک یک برس و مقدار کمی جرم گیر سری و داخل دسته دوش را به خوبی تمیز کنید و با آب سرد آب بکشید.
 2. تعویض سری دوش : اگر پس از تمیز کردن سری دوش هنوز مشکل کمبود فشار آب حل نشده است بهتر است که آن را عوض کنید.
 3. نصب پمپ دوش حمام : اگر حتی با تعویض سری دوش مشکل فشار آب گرم حل نشد لازم است که برای دوش یک پمپ تهیه کنید. پمپ دوش حمام یک وسیله مکانیکی است که روی سیستم آب نصب می شود و فقط هنگام باز شدن دوش حمام فعال می شود. این دستگاه دارای یک پروانه است که با باز شدن دوش آب فشار آب گرم را افزایش می دهد.

تکنیک سرویس پارس علاوه بر اجرای تاسیسات ساختمانی، خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر لباسشویی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر پنکه و … را توسط تیم متخصص و آموزش دیده با ارائه گارنتی و تضمین اصالت قطعات مورد استفاده ارائه می دهد. تمامی تعمیرکاران ما به صورت تخصصی در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت کرده اند و با جدیدترین و به روزترین متدهای تعمیرات آشنا هستند.

3.7/5 - (4 امتیاز)
مقالات مشابه: علت جرقه زدن مداوم پکیج علت یکسره روشن ماندن پکیج علائم خرابی پمپ پکیج + 10 راه حل مفید دلیل بروز خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اریا

بزرگترین مشکل متاسفانه شما ذکر نکردید . اگر تمام این موارد بالا رو دیدیم پرست مشکلی نیست اونوقت عیب از کجاس اصلا شما به رگلاتور هیچ اشاره آیی نکردید . حالا من میگم یا رگلاتور کثیف و یا رگلاتور کاملا خراب شده و کلی رسوب زده یا اون دیافراگم و یا همون لاستیک آب داخل رگلاتور اون خشک شده و فشار آب کم میکنه

فراهانی

اگر فشاراب گرم خوب باشد واب سرد باشد ۹۹درصد لاستیک که عوض میکنم مشکل حل می‌شود و آب گرم می‌شود تعویض آن هم راحت است

سجادتقی زاده

باسلام.خسته نباشیدخدمت بزرگواران محترم ودلسوز..
آبگرمکن دیواری مابوتان طرح قدیمی یعنی دوکلیدیکی بالاویکی پایین هست که مشکل کم بودن فشارآب گرم درحالیکه فشارآب خوبه مارویه مدته اذیت میکنه وبامشکل استفاده ازآب گرم روبه روهستیم بخصوص الان که فصل سرماست ماراه حل هایی که بالاگفتین براحل این مشکل متاسفانه درآب گرمکن مافلکه تخلیه آب وجودنداره اصلا واگه داشته هم باشه ما نمی بینیم لطفاراهنمایی کنیدکه درصورت عدم وجودفلکه تخلیه آب آبگرمکن چیکاربایدبکنیم تااین مشکل ماهم حل بشه لازمه بگم که هنوزبررسی رسوبات رو فعلاانجام ندادیم که بگیم مشکل حل میشه یانه گفتیم اول مسله این نبودن فلکه تخلیه آب روازحضورتان پرس وجوکنیم تابعدا به حل مشکل آب گرمکن بپردازیم..
قبلااززحمات عزیزانی که دراین زمینه یعنی تعمیر لوازم خانگی اطلاعات وتجربه هایشان رو دراختیارعموم قرارمی دهند تاامثال ما وکسانیکه ازهزینه تعمیرات لوازمشان برنمی آینداستفاده کنیم ومشکلاتمان روحل کنیم کمال تشکروقدردانی روداریم همیشه پیروزوسربلندباشید. اجرکم عندالله. شهروندحقیرشما:تقی زاده

یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد