تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

آموزش نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی و تمیز کردن آن

ماشین لباسشویی یکی از وسایلی است که این روزها در تمامی خانه ها وجود دارد و جزء وسایل پر استفاده می باشد. تاریخچه تولید ماشین لباسشویی به سال های پیش برمی گردد که ابتدایی ترین ماشین های لباسشویی تولید شد. رفته رفته و با پیشرفت تکنولوژی مانند دیگر حوزه ها، لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی نیز کاملا اتوماتیک شد و دخالت انسان در آن به صفر رسیده است و ماشین های لباسشویی امروزی تمام عملیات شستن و خشک کردن لباس را تنها با تنظیم اولیه دستگاه و به صورت اتوماتیک انجام می دهند. به علت استفاده زیاد از این وسیله، به مرور ممکن است قسمت لگن ماشین لباسشویی دچار رسوب و جرم گردد که این جرم ها می تواند باعث ایجاد بوی بد در دستگاه گردند. این مقاله به آموزش نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی و تمیز کردن آن پرداخته است.

جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

اگر دستگاه لباسشویی شما مشکل دارد ، تعمیرکاران حرفه ای تیم تکنیک سرویس پارس خدمات تعمیر لباسشویی و همچنین سایر لوازم برقی و آشپزخانه نظیر تعمیر یخچال ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر ظرفشویی و … را بصورت تضمینی و با هزنه تایید شده ی اتحادیه ارائه می دهند. جهت سفارش خدمات با شماره های 09337788989 / 02166175744 تماس بگیرید.

چگونه متوجه نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی شویم؟

همه ما بسته به تعداد نفراتی که در خانواده وجود دارد یک تا چند بار در هفته ماشین لباسشویی را روشن می کنیم. استفاده دائم از ماشین لباسشویی می تواند باعث ایجاد جرم و رسوب در قسمت لگن آن گردد و باید نسبت به برطرف کردن اقدام نمود. اما چطور بفهمیم که ماشین لباسشویی ما دچار رسوب و جرم شده است؟ حتما شاهد این موضوع بوده اید که پس از باز کردن درب ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی از درون آن به مشام می رسد که این مورد می تواند نشانه ای از گرفتن جرم در ماشین لباسشویی باشد.

گاهی نیز رسوب و جرم های ماشین لباسشویی با چشم نیز قابل مشاهده است و می توان لکه های سیاه موجود در لگن دستگاه را به راحتی مشاهده کرد. روش های مختلفی وجود دارند که می توان با استفاده از آنها به برطرف کردن جرم و رسوب پرداخت و ماشین لباسشویی را تمیز نمود. در ادامه به آموزش نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی و تمیز کردن آن به طور کامل اشاره شده است.

چرا ماشین لباسشویی دچار جرم و رسوب می گردد؟

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی وظیفه دارد تا چرک و کثیفی های البسه و پارچه های مختلف را برطرف کرده و آنها را تمیز نماید. اما به مرور زمان این کثیفی ها به سطح داخلی ماشین لباسشویی و لگن آن نفوذ کرده و باعث رسوب گیری و جرم در این قسمت ها می شود. همچنین وجود رطوبت در ماشین لباسشویی می تواند باعث رشد باکتری ها و افزایش جرم در داخل دستگاه گردد.

آب بعضی از مناطق دارای آهک می باشد و استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی می تواند باعث رسوب گیری آن گردد. در صورتی که این جرم و رسوب ها زیاد شوند و برای تمیز کردن آنها اقدامی صورت نگیرد ممکن است باعث بروز حساسیت های پوستی در افراد گردد. همچنین نشت رسوب و جرم به مقدار زیاد می تواند باعث انسداد فیلترها شده و باعث شود دستگاه کارایی سابق را نداشته باشد و لباس ها را به درستی تمیز نکند. پس نیاز است تا اقداماتی را برای رفع رسوب و جرم ماشین لباسشویی انجام داد.

 رسوب زدایی ماشین لباسشویی

آموزش نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی و تمیز کردن آن

قسمت های مختلف ماشین لباسشویی ممکن است دچار رسوب و جرم گرفتگی شوند. قسمت هایی مانند لگن، جاپودری، بدنه ماشین لباسشویی، لاستیک دور درب دستگاه و فیلتر ماشین لباسشویی پس از مدت زمانی جرم گرفته و نیاز به تمیز کردن دارند. روش های مختلفی وجود دارد که می توان توسط آنها جرم گیری را انجام داد که به آنها می پردازیم.

تکنیک سرویس پارس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی سامسونگ ، تعمیرات لباسشویی آبسال ، تعمیرات لباسشویی حایر و دیگر برندها می باشد. خدمات این مرکز توسط تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده ارائه می شود. برای سفارش خدمات با ما تماس بگیرید.

تمیز کردن ماشین لباسشویی با استفاده از مواد طبیعی

برای نظافت و جرم گیری ماشین لباسشویی به خرج کردن هزینه اضافی نمی باشد و می توان با استفاده از موادی که در تمام منازل وجود دارد به جرم گیری و رسوب گیری آن پرداخت. سرکه و جوش شیرین مواد طبیعی هستند که در همه  خانه ها یافت می شوند و با ترکیب این دو ماده می توان یک محلول ضد عفونی قوی ساخت که می تواند در تمیز کردن ماشین های لباسشویی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

در ابتدا نیاز است تا به جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط نمایید و در داخل دیگ ماشین لباسشویی خود بریزید. پس از آن مقدار 4 برابر سرکه به این مخلوط اضافه می کنیم و آب ولرم را به داخل ماشین لباسشویی ریخته و دستگاه را روشن می کنیم. پس از خاموش شدن دستگاه و تخلیه آن درب ماشین را باز می گذاریم تا بوی سرکه از آن بپرد. همچنین برای تمیز کردن لاستیک دور دستگاه و بدنه آن می توان یک اسفنج را برداشت و مکان های مورد نظر را تمیز نمود. با این روش ماشین لباسشویی کاملا رسوب زدایی و جرم گیری خواهد شد.

این روش را می توان برای تمیز کردن انواع ماشین های لباسشویی مانند ماشین لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی میدیا، ماشین لباسشویی سامسونگ و … به کار برد.

نظافت ماشین لباسشویی با استفاده از قرص جرمگیر

با توجه اهمیتی که رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی دارد قرص های جرم گیری تولید و در بازار وجود دارند که با استفاده از آنها می توان ماشین لباسشویی را به طور کامل و اساسی جرم گیری کرد. این قرص ها به صورت بسته بندی در بازار وجود دارند و برای هر بار رسوب زدایی می توان تعداد یک یا دو عدد از آنها را در قسمت جا پودری ماشین قرار داد و مقداری شوینده نیز به آن اضافه کرد و اجازه داد تا ماشین لباسشویی یک شست و شوی کامل را با آب گرم انجام دهد. پس از پایان شست و شو، ماشین لباسشویی به طور کامل جرم گیری شده و رسوب آن برطرف خواهد شد.

جرم گیری با استفاده از پودر جرمگیر

علاوه بر قرص های جرمگیر، پودر جرمگیر نیز تولید شده و در بازار وجود دارد. استفاده از پودر جرمگیر نیز بسیار راحت بوده و به راحتی می توان از آن برای جرمگیری و رسوب زدایی استفاده کرد. برای استفاده از این پودر نیاز است تا یک بسته از پودر جرمگیر را داخل جاپودری ماشین لباسشویی ریخته شود. پس از آن برنامه شست و شوی کتان به دستگاه داده شود و آن را مانند شست و شویی کامل لباس راه اندازی کرد. دمای آب باید بالا باشد و شست و شو حدود 60 دقیقه انجام گیرد. پس از پایان شست و شو، ماشین لباسشویی به طور کامل رسوب زدایی و جرمگیری شده است.

جرم گیری و رسوب زدایی لباسشویی

نکاتی در رابطه با جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی و تمیز کردن آن

  • با توجه به استفاده زیاد از ماشین لباسشویی نیز است تا هر سه ماه یک مرتبه عمل جرم گیری توسط روش دلخواه انجام گیرد تا از حساسیت های پوستی جلوگیری شده و کارایی دستگاه بالا رود.
  • نیاز است تا پس از هر بار جرم گیری درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبت آن خشک شده و در صورت استفاده از سرکه، بوی آن از بین برود.
  • نظافت جاپودری ماشین لباسشویی نیز از مواردی است که باید انجام گیرد و برای تمیز کردن آن می توان از یک فرچه استفاده کرد.
  • جرمگیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی می تواند باعث مصرف کمتر در پودر ماشین لباسشوی شده و همچنین نظافت بیشتر لباس ها گردد.
  • با رسوب زدایی فیلترهای ماشین لباسشویی، مصرف برق نیز کاهش می یاید.
  • استفاده از پودر و قرص رسوب زدا و جرمگیر استفاده آسان تری داشته و جرم های موجود در فیلتر، پشت لگن و رسوبات آهکی را از بین خواهند برد.

تکنیک سرویس پارس علاوه بر خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی ، خدمات تعمیر و اجرای تاسیسات ساختمانی مانند نصب پکیج ، تعمیر پکیج ، لوله کشی ساختمان و … را توسط تکنسین های حرفه ای و آموزش دیده ارائه می دهد. برای دریافت خدمات با شماره 02166477300 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

نحوه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ و میدیا

4/5 - (2 امتیاز)
مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد