تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
قفل کودک ماشین لباسشویی

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

قفل کودک قابلیتی است که در بیشتر ماشین لباسشویی های جدید و برخی از ماشین لباسشویی های قدیمی وجود دارد. این قفل برای محافظت از لباسشویی شما در برابر فشرده شدن دکمه ها توسط کودکان است. در این مقاله از تکنیک سرویس پارس نحوه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی اسنوا ،بوش،سامسونگ،ال جی و دوو را بررسی می‌کنیم.

حرکت لباس ها در داخل ماشین لباسشویی به نظر بچه ها جالب است و زمانی که ماشین لباسشویی کار می کند کنجکاوی کودکان را به طرف ماشین لباسشویی می کشاند. اگر کودکان چندین دکمه را با هم فشار دهند و با دکمه ها بازی کنند این احتمال وجود دارد که ماشین لباسشویی شما هنگ کند و فعالیت خود را متوقف کند.

تعمیر لباسشویی

برای این که کودک شما به خود یا ماشین لباسشویی صدمه ای وارد نکند می توانید از قابلیت قفل کودک استفاده کنید. با فعال کردن قفل کودک همه دکمه ها به جز دکمه پاور غیر فعال می شوند و فشردن آن ها تغییری در روند کار ماشین لباسشویی ایجاد نمی کند.

حتی بعد از تمام شدن چرخه شست و شو و خاموش شدن لباسشویی قفل کودک باز نمی شود و برای باز شدن در و فعال شدن دکمه ها حتماً باید خودتان قفل کودک را غیر فعال کنید. روش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در مدل ها و برند های مختلف ماشین لباسشویی متفاوت است و نمی توان همه آن ها را در یک مقاله گنجاند.

پیشنهاد ویژه: شرکت تکنیک سرویس پارس یکی از مجموعه‌های پیشرو در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی اعم از تعمیر لباسشویی ، تعمیر پکیج ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال ، تعمیر قهوه ساز و … در تهران می‌باشد، شما می‌توانید چهت دریافت مشاوره رایگانو سفارش خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس حاصل نمایید.

روش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی

بهترین روش این است که برای فهمیدن چگونگی این کار دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید. با این حال، در ادامه روش غیرفعال کردن تعدادی از ماشین لباسشویی های پرطرفدار برای شما توضیح داده است. اگر تمایل دارید که از قابلیت قفل کودک استفاده کنید خواندن این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.

روش فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

 • قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

روشی که عموماً برای فعال و غیر فعال کردن قفل‌کودک ماشین لباسشویی های سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد به این شکل است :

 • دکمه های temp و spin/ rinse را همزمان به مدت 3 ثانیه فشار دهید.
 • دکمه های – و + را به طور همزمان برای مدت 3 ثانیه فشار دهید.
 • دکمه های temp و spin را برای مدت 3 ثانیه با همدیگر فشار دهید.

همان طور که گفته شد برای این که متوجه شوید کدام روش باعث فعال و غیر فعال شدن قفل‌کودک ماشین لباسشویی شما می شود باید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید اما معمولاً یکی از این سه روش برای فعال و غیر فعال کردن قفل‌کودک ماشین لباسشویی های سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد.

قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

اولین بار که دکمه ها را فشار دهید قفل فعال می شود و برای بار دوم که آن ها را فشار می دهید قفل غیر فعال می شود. اگر این روش ها برای ماشین لباسشویی شما قابل استفاده نبود و دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را گم کرده اید می توانید با زنگ زدن به نمایندگی های معتبر ماشین لباسشویی خود دستورالعمل فعال و غیر فعال کردن قفل کودک را دریافت نمایید.

 • قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

در لباسشویی های ال جی درب از جلو که دکمه Child Lock هستند بایداین دکمه را به مدت 3 الی پنج ثانیه نگه دارید تا قفل کودک فعال شود. برای غیر فعال کردن قفل کودک هم همین کار را تکرار کنید.

در لباسشویی های ال جی جدید بدون تسمه، دارای اینورتر و دیگ هوشمند باید دکمه Prewash/ Child Lock را برای 3 الی 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک فعال شود. سپس در زمان دلخواه همین دکمه را مجدداً فشار دهید و نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.

برخی از مدل های ماشین لباسشویی ال جی که قدیمی تر هستند دکمه Child Lock ندارند. در این مدل ها برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک باید دکمه های temp و options را همزمان به مدت 3 الی 5 ثانیه فشرده و نگه دارید.

در برخی مدل های دیگر که علامت کلید بین دکمه های wash و rinse وجود دارد، لازم است این دو دکمه به مدت 3 الی 5 ثانیه فشرده شوند تا قفل کودک فعال یا غیر فعال شود.

 • قفل کودک ماشین لباسشویی میدیا

زمانی که قفل‌کودک ماشین لباسشویی میدیا فعال باشد روی صفحه نمایش عکس کلید نشان داده می شود. زمانی که قفل کودک فعال است کد خطایی روی صفحه نمایش ظاهر نمی شود، پس اگر متوجه کد خطا شدید بدانید که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است.

مثلاً زمانی که کد F23 نشان داده می شود هم برنامه ها و دکمه ها کار نمی کنند اما این به معنای فعال بودن قفل کودک نیست بلکه ماشین لباسشویی معیوب شده است. در این شرایط حتماً باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا ماشین لباسشویی را تعمیر کند.

مدل های مختلف ماشین لباسشویی میدیا دستورالعمل های متفاوتی دارند. در بعضی مدل ها باید دکمه استارت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا قفل غیر فعال شود. اگر باز نشد دکمه RPM را فشار دهید و 9 ثانیه نگه دارید. هرگز دکمه های اضافی را فشار ندهید.

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی میدیا برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک باید دکمه استارت را 9 ثانیه نگه داشته و رها کنید. قفل کودک بعضی مدل ها با نگه داشتن همزمان دکمه های RPM و FINISHED IN غیرفعال می شود.

اگر در باز نشد به آن فشار وارد نکنید زیرا باعث آسیب رسیدن به سوئیچ و قفل درب می شوید. در بعضی از ماشین لباسشویی های میدیا زیر نمایشگر دو دکمه وجود دارد که زیر آن ها عبارت 3 SEC نوشته شده است. برای فعال و غیر فعال کردن قفل باید این دو دکمه را به صورت همزمان به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

 • قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

زمانی که قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما فعال می شود صدای بوق شنیده می شود و کد cl روی صفحه نمایش نقش می بندد. به خاطر داشته باشید که این کد خطا نشان دهنده فعال بودن قفل‌کودک است نه معیوب بودن ماشین لباسشویی.

قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

برای فعال و غیر فعال کردن قفل‌کودک ماشین لباسشویی پاکشوما باید دکمه های Rinse و Prewash را همزمان برای چند ثانیه فشار دهید. با هر بار فشردن این دکمه ها قفل کودک فعال یا غیر فعال می شود.

 • قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس

برای جلوگیری از تغییر تصادفی برنامه شست و شو هنگام بازی کردن کودکان با دکمه های لباسشویی لازم است که قفل کودک را فعال کنید. برای فعال کردن قفل‌کودک ماشین لباسشویی زیمنس باید دکمه های + و – را به صورت همزمان برای 3 ثانیه نگه داشته و رها کنید. برای این که قفل کودک را خاموش کنید دوباره همین دو دکمه را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

 • قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

برای فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی های دوو باید دکمه cl یا Child Lock را برای چند ثانیه فشار دهید و برای غیر فعال کردن قفل کودک یکی از روش های زیر را امتحان کنید :

 • فشردن دکمه های temp و option به صورت همزمان به مدت چند ثانیه
 • فشردن دکمه های drying و delay timer به صورت همزمان به مدت چند ثانیه
 • فشردن دکمه های spin و drying به صورت همزمان به مدت چند ثانیه

اگر روش هایی که گفته شده است به شما کمکی نمی کند باید حتماً دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید تا متوجه شوید که قفل کودک مدل‌ماشین‌لباسشویی شما چگونه فعال یا غیر فعال می شود.

اگر متوجه شدید که درب ماشین لباسشویی باز نمی شود این حتماً به این معنا نیست که قفل کودک فعال شده است. اگر با غیر فعال کردن قفل کودک هنوز هم درب ماشین لباسشویی باز نمی شود فوراً با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

اگر به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود دسترسی ندارید می توانید مدل ماشین لباسشویی خود را در اینترنت سرچ کنید و دفترچه راهنما را دانلود کنید. اگر این امکان وجود ندارد با کارشناسان ما در تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید تا در حل مشکل به شما کمک کنند.

تکنیک سرویس پارس علاوه بر خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی ، اجرای تاسیسات ساختمانی از جمله لوله کشی ساختمان ، تعمیر پکیج ، نصب پکیج ، تعمیر رادیاتور ، تعمیر کولر گازی و دیگر خدمات مثل تعمیر لباسشویی سامسونگ مرتبط را با ضمانت کیفیت کار توسط تکنسین های آموزش دیده و مجرب ارائه می دهد. برای درخواست خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

آموزش نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و شلنگ تخلیه

4/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: راهنمای رفع ارور 3C ، 3E و 3C2 در تعمیر لباسشویی سامسونگ، خطای موتور راهنمای تعمیر برد لباسشویی سامسونگ اینورتر عیب یابی و تعمیر لباسشویی سامسونگ | تست مود | معرفی خطا و ارور ها علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کریمی

خدا خیرتون بده واقعا نمیدونستم چیکار کنم بچه ی کوچیکم در حین شست وشوی لباس ها دکمه ها رو باهم فشار داده بود لباسشوئیم هنگ کرده بود قفل شده بود هر کاری کردم درست نشد تا این مطلب رو سرچ کردم و از راهنمایی خوبتون استفاده کردم لباسشوئیم درست شد بیش از ده بار روشن و خاموشش کردم و درست نشد تا اینکه دکمه ی چیلد کلاک رو برای سه ثانیه نگه داشتم درست شد خدا واقعا بهتون خیر و خوشی بده بخاطر مطالب خوب و کاربردیتون

سلامتی

سلام من به تازگی ماشین لباسشویی ۹کیلویی سینیور دوو گرفتم مشکلی که داره اینه که در صورت کوچکترین لمسی خود به خود روشن میشه وشروع به کار میکنه میخواستم ببینم چطوری میشه این مشکلو حل کرد.ممنون

پشتیبان
پاسخ به  سلامتی

سلام خانوم محرمی عزیز وقت بخیر
در مورد باید خدمتتون عرض کنم پنل جلو دستگاه باید تعویض بشه تا حساسیتش کمتر بشه

بهار

سلام وقت بهخیر من دیروز لباس شویی پاکشما خریدم پتو توش گذاشتم الان اصلاخاموش نمیشه چهکار کنم زمانش تموم میشه ولی باز شرو میشه

یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد