تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
کدخطا و ارور پکیج وایلانت

راهنمای کد خطا و ارور پکیج وایلانت

در حال حاضر پکیج‌ها یکی از پرکاربردترین وسایل مورد استفاده در منزل هستند که جهت گرمایش و تامین آب گرم مصرفی منازل و ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که دارای مزایای بسیار زیادی هم می‌باشند و همین مزیت‌های آن‌ها در برابر سایر سیستم‌های گرمایشی باعث کاربرد زیاد آن‌ها و گسترش استفاده از آن‌ها شده است.

تعمیر پکیج

در کنار این همه کاربرد و مزایای یکی از چالش‌هایی که همواره مصرف‌کنندگان پکیج دارند، خطاهای ظاهر شده بر روی صفحه نمایش پکیج‌ها می‌باشد، این کدهای خطا که معمولاً به صورت ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد می‌باشند، هر کدام نشان دهنده وجود یک اشکال یا اختلال در سیستم می‌باشند که لازم است برای رفع آن‌ها حتماً با کدها آشنایی داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم به کد خطاهای پکیج‌های وایلانت اشاره کنیم، پکیج‌های دیواری وایلانت مثل سایر برند‌های دیگر دارای انواع و مدل‌های مختلفی با ظرفیت‌های متفاوت هستند که با توجه به متراژ ساختمان و نیاز مصرف کنندگان می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند، در ادامه ابتدا مطالبی جهت آشنایی با پکیج‌های وایلانت ارائه خواهیم داد و سپس به بررسی کدهای خطای این پکیج‌ها می‌پردازیم.

ارورهای پکیج وایلانت

پکیج‌های وایلانت یکی از معتبرترین برندهای پکیج گرمایشی _ سرمایشی موجود در بازار ایران می‌باشند و برخوردار بودن این پکیج‌ها از کیفیت مناسب باعث شده است که استفاده از این برند در بین مردم افزایش یابد پکیج‌های دیواری وایلانت دارای دو مدل catom TEC و Turbo TCE هستند که  هر دو مدل جدیدترین تکنولوژی‌ها و فناوری‌های گرمایشی را به همراه دارند.

ارورهای پکیج وایلانت

هوشمندی و استفاده از تکنولوژی‌های جدید و مدرن در پکیج‌های وایلانت این نوع از پکیج‌ها را برای کلیه کاربردهای نصب و راه اندازی انعطاف پذیر پکیج‌های وایلانت هم مثل سایر پکیج‌ها می‌توانند همزمان هم آب گرم مصرفی مورد نیاز برای ساختمان را فراهم کند و هم وظیفه گرمایشی خود را از طریق شوفاژ و رادیاتور به درستی انجام دهند.

گاهی اوقات ممکن است به دلایلی بر روی صفحه نمایشگر پکیج وایلانت یک سری کدهایی نمایش داده شود که برای رفع آن لازم است با علت به وجود آمدن کد، آشنایی داشته باشید در ادامه مهم‌ترین کدهایی که ممکن است در صفحه نمایش پکیج وایلانت نمایش داده شود، اشاره خواهیم کرد.

 1. کد خطای F.0 پکیج وایلانت: این کد خط نشان دهنده اشکال در NTC مدار رفت دستگاه پکیج می‌باشد که این ایراد می‌تواند مربوط به خرابی حسگر، خرابی سیم‌های اتصالی حسگر و ایراد داشتن اتصال سیم حسگر به برد اصلی باشد، علت بروز هم می‌تواند خرابی کابل حسگر و یا خرابی حسگر NTC باشد.
 2. کد خطای F.1 پکیج وایلانت: این کد خطا نشان دهنده وجود اشکال در NTC مدار برگشت می‌باشد که خراب بودن NTC مدار برگشت نیز مانند NTC مدار رفت می‌تواند ناشی از خراب بودن حسگر، خراب بودن سیم اتصال حسگر و ایراد داشتن اتصال سیم حسگر به برد باشد و علت بروز این خطا هم مشابه خطای F.0 می‌باشد، یعنی این خطا می‌تواند به دلیل خراب شدن کابل حسگر و یا خراب شدن حسگر NTC  اتفاق افتاده باشد.
 3. کد خطای F.5 پکیج وایلانت: کد خطای F.5 نشان‌ دهنده این است که حسگر دود خارج از کلاهک تعدیل قطع شده است که علت‌های مختلفی می‌تواند باعث نمایان شدن این کد شود، از جمله دلایل بروز این کد خطا می‌توان به مواردی مثل خراب شدن حسگر، از بین رفتن اتصال بین کابل و حسگر و خراب بودن سیم حسگر اشاره کرد.
 4. کد خطای F.6 پکیج وایلانت : این کد خطا نشان دهنده این است که حسگر دود داخل کلاهک تعدیل قطع شده و کار نمی‌کند که علت بروز آن مشابه علت بروز خطای F.5 می‌باشد.
 5. کد خطای F.10 : این کد خطا در مواقعی که دما بیش از ۱۳۰ درجه باشد، رخ می‌دهد و نشان‌دهنده به وجود آمدن اتصال کوتاه در سنسور مدار رفت می‌باشد، علت بروز این خطا این است که اتصال کوتاه بین کابل حسگر با بدنه دستگاه وجود دارد، همچنین خراب بودن حسگر نیز می‌تواند عاملی برای ظاهر شدن این خطا باشد.

ارور f10 پکیج وایلانت

 1. کد خطای F.11: این خطا نشان دهنده وجود اتصال کوتاه حسگر دمای مدار برگشت است که در دمای بالاتر از ۱۳۰ درجه به وجود می‌آید، علت بروز این خطا همانند خطای شماره قبل وجود اتصال بین کابل حسگر و شاسی دستگاه و نیز خراب بودن حسگر می‌باشد.
 2. کد خطای F.15 : این خطا نشان دهنده به وجود آمدن اتصال کوتاه در حسگر دود خارج از کلاهک تعدیل می‌باشد که علت بروز آن همانند خطاهای شماره ۵ و ۶ می‌باشد.
 3. کد خطای F.16 : این کد خطا نشان دهنده به وجود آمدن اتصال کوتاه در حسگر دود داخل کلاهک تعدیل می‌باشد، علت بروز این خطا نیز همانند خطای F.15 وجود اتصال بین کابل حسگر و شاسی دستگاه و نیز خراب بودن سنسور است.
 4. کد خطای F.20 : این کد خطا نشان دهنده این است که حسگر محدود کننده و کنترل کننده دما فعال شده است، در واقع نشان دهنده افزایش دمای بیش از حد می‌باشد، علت بروز این خطا این است که دنباله حسگر حرارتی اتصال درستی ندارد و یا خراب است و یا این که دستگاه یکسره شده و خاموش نمی‌گردد.
 5. کد خطای F.22 : این کد خطا نشان دهنده کمبود آب در دستگاه یا به اصطلاح خشک کار کردن دستگاه می‌باشد که می‌تواند منجر به سوختن پکیج شود، علت بروز آن هم علاوه بر کم بودن آب موجود در دستگاه می‌تواند مربوط به خراب بودن حسگر فشار آب، سیم پمپ و یا خراب بودن سیم و حسگر فشار آب باشد، همچنین موارد مربوط به پمپ مثل جام کردن پمپ، سوختن پمپ یا کم بودن خروجی پمپ می‌تواند عامل بروز این خطا باشد.
 6. کد خطای F.23: این کد خطا نشان دهنده کم بودن میزان آب موجود در دستگاه یا وجود اختلاف دمای بسیار زیاد بین دمای آب رفت و برگشت می‌باشد که علت بروز این خطا مربوط به جام کردن پمپ یا سوختن پمپ می‌باشد، همچنین کم بودن میزان آب خروجی پمپ نیز می‌تواند عامل به وجود آمدن این خطا باشد.
 7. کد خطای F.24: این کد خطا نشان دهنده کم بودن میزان آب دستگاه می‌باشد، همچنین می تواند نمایانگر افزایش سریع دمای آب نیز باشد، از دلایل بروز این خطا می‌توان به مواردی مثل جام کردن پمپ، کم بودن و ناکافی بودن خروجی پمپ، وجود داشتن مقداری هوا در سیستم، کم بودن و پایین بودن فشار آب دستگاه، جابه‌جا شدن حسگرهای دمایی رفت و برگشت و غیره اشاره کرد.
 8. کد خطای F.26 پکیج وایلانت: این کد خطا نشان دهنده برقرار نشدن جریان برق موتور شیر گاز می‌باشد که دلایلی مثل عدم اتصال سیم استپ موتور، خراب بودن استپ موتور و خراب بودن برد الکترونیکی می‌‌تواند عامل بروز این خطا باشد.

کد خطاهای پکیج وایلانت

 1. کد خطای F.27: این کد خطا نشان دهنده این است که شعله دوام ندارد، یا این که میله یون گزارش خاموش شدن شعله را می‌دهد، علت به وجود آمدن این خطا ناپایدار بودن شعله می‌باشد، همچنین خراب شدن بویین شیر گاز یا خراب شدن حسگر میله یون نیز می‌تواند از دیگر علت‌های بروز این خطا باشد.
 2. کد خطای F.28: این خطا بیانگر این موضوع است که دستگاه در هنگام جرقه زدن متوقف می‌شود و نمی‌تواند راه اندازی شود، به وجود آمدن این خطا مربوط به وجود مشکل در تامین گاز توسط دستگاه می‌باشد که تامین نشدن گاز می‌تواند دلایلی مثل خراب بودن کنتور گاز، کم بودن فشار گاز، وجود هوا در لوله گاز و بسته بودن شیر اصلی گاز داشته باشد، همچنین عواملی مثل خراب بودن ترانس یا سیم‌های جرقه زن، وصل نبودن سیم به ترانس یا برد اصلی، وصل ناقص به سیستم ازت و خرابی برد الکترونیکی نیز می‌توانند عامل به وجود آورنده مشکل در تامین گاز دستگاه باشند.
 3. کد خطای F.26 پکیج وایلانت: این خطا نشان دهنده این است که شعله در هنگام کار خاموش شده است، در این حالت هر چقدر جرقه بزنید دستگاه پکیح روشن نخواهد شد، علت به وجود آمدن این خطا می‌تواند ناشی از قطع شدن جریان گاز اصلی باشد، همچنین اشکال در سیستم جرقه زدن یا برق ، اتصال به سیستم ازت خراب نیز می‌تواند عامل بروز این خطا باشد.
 4. کد خطای F.36: این خطا هنگامی که نمایش داده می‌شود، نشانگر این است که تخلیه محصولات احتراق به درستی انجام نمی‌شود که علت بروز آن می‌تواند مربوط به وجود انسداد و گرفتگی در دودکش باشد، همچنین خراب شدن دودکش می‌تواند عامل بروز این خطا باشد.
 5. کد خطای F.49: این خطا نشان دهنده وجود ضعف برق در بوردهای کنترلی جانبی است که در ایران کاربرد ندارد، علت بروز این خطا وجود اتصالی در ترمینال و وصل شدن به ولتاژ بیشتر از حد ظرفیت کنترل خارجی می‌باشد.
 6. کد خطای F.61: این خطا نشان دهنده وجود اشکال در راه اندازی شیر کنترل گاز می‌باشد، علت به وجود آمدن این خطا وجود اتصالی یا خرابی برد است، همچنین اتصال به بدنه در کابل‌های شیر گاز نیز می‌تواند عامل به وجود آورنده این خطا باشد.
 7. کد خطای F.62: این کد خطا در مواقعی نمایش داده می‌شود که شیر کنترل گاز با تاخیر قطع می‌شود که علت بروز این خطا می‌تواند ناشی از دو عامل نشت گاز  از قسمت داخلی شیر گاز و یا خراب بودن برد الکترونیکی باشد.
 8. کد خطای F.63 پکیج وایلانت: این خطا نشان دهنده وجود مشکل در برنامه اصلی برد الکترونیکی است که علت بروز خطا ناشی از خرابی برد اصلی می‌باشد.
 9. کد خطای F.64: این کد خطا نشان دهنده وجود اشکال در الکترونیک یا حسگرها می‌باشد که علت به وجود آمدن این خطا علاوه بر وجود خرابی در برد می‌تواند ناشی از وجود اتصال در حسگرهای رفت و برگشت باشد.
 10. کد خطای F.65: این کد خطا نشان دهنده دمای بسیار زیاد برد الکترونیکی است که عامل بروز این خطا می‌تواند مربوط به خرابی اجزای برد و یا افزایش دمای برد باشد.
 11. کد خطای F.67: این کار خطا بیانگر این امر است که ولتاژ دریافت شده از شعله خارج از محدوده استاندارد است ( بین صفر تا ۵۰ ولت )، عامل بروز این خطا می‌تواند مربوط به خرابی‌های الکترونیکی موجود در سیستم پکیج باشد.
 12. کد خطای F.70 پکیج وایلانت: این کد خطا نشان دهنده همخوان نبودن برد اصلی یا برد صفحه نمایش با مبدل دستگاه می‌باشد، عامل بروز این خطا مربوط به عوض کردن برد اصلی دستگاه و برد صفحه نمایش در یک زمان می‌باشد.

کد خطای f70 پکیج وایلانت

 1. کد خطای F.71: این کد خطا نشان دهنده این است که عدد فشار آب مدار شوفاژ تغییر نمی‌کند که علت به وجود آمدن آن ایراد در حسگر فشار می‌باشد.
 2. کد خطای F.72: نمایش این خطا به منظور هشدار جهت سنسور رفت و برگشت می‌باشد که علت بروز آن خرابی سنسور رفت و برگشت است.
 3. کد خطای F.74 پکیج وایلانت: این کد خطا نشان دهنده وجود اشکال در سنسور فشار آب می‌باشد که به علت خرابی داخل سنسور فشار یا وجود اتصال کوتاه در آن به وجود می‌آید.
 4. کد خطایF.75 پکیج وایلانت: این کد خطا می‌تواند مربوط به خرابی پمپ یا سنسور فشار آب باشد که علت به وجود آمدن آن تغییر نکردن فشار دستگاه به علت عدم عملکرد درست پمپ می‌باشد.

مهم‌ترین کد خطاهای پکیج وایلانت را در این مطلب بیان کردیم، در صورتی که پکیج وایلانت شما با خطا مواجه شده باشد، می‌توانید مفهوم و علت کد خطای به وجود آمده را با مطالعه این مطلب بدست آورید.

دقت داشته باشید که  اگر دو یا چند کد خطای گفته شده در بالا به صورت به طور همزمان برای دستگاه اتفاق بیفتد خطا‌ها به صورت متوالی و به مدت ۲ ثانیه نمایش داده می‌شود و اگر بر روی صفحه نمایش علامت ”  —- ” دیده شود نشانگر خطایی است که برای سیستم تعریف نشده است.

در هنگام مواجه شدن با هر گونه کد خطا و ارور بر روی صفحه نمایش پکیج وایلانت ابتدا اقدام به بررسی علت و مفهوم کد به وجود آمده کنید و اگر قادر بودید به رفع خطای ایجاد شده بپردازید، در غیر این صورت حتما به تعمیرکار معتبر مراجعه کنید و از یک فرد متخصص کمک بخواهید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علت جرقه زدن مداوم پکیج علت یکسره روشن ماندن پکیج علائم خرابی پمپ پکیج + 10 راه حل مفید دلیل بروز خطای ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد