تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس

مقدار مصرف آب ماشین لباسشویی

در حال حاضر ماشین های لباسشویی وسیله مدرن و الکتریکی است که با انجام فرایند شستشو کمک زیادی به بشریت کرده تا در وقت و انرژی افراد صرفه جویی شود.نحوه استفاده از انواع ماشین های لباسشویی به سادگی آب خوردن است. به این صورت که در مرحله اول لازم است لباس های کثیف را داخل مخزن ماشین لباسشویی قرار دهید و مقدار موارد شوینده مورد نیاز را در قسمتی که برای آن تعبیه شده بریزید. حال باز زدن دکمه استارت ماشین لباس شویی مقدار آب مورد نیاز بر اساس برنامه از پیش تعیین شده را از منبع آب دریافت می کند و فرایند شستشو را به طور کامل انجام می دهد. در پایان فرایند شستشو آب کثیف از خروجی دستگاه تخلیه می شود و فرایند خشک کردن شروع می شود. در این مقاله به بررسی میزان مصرف آب ماشین لباسشویی می پردازیم.

تعمیر لباسشویی

ماشین های لباسشویی جزو پر مصرف ترین وسایل برقی محسوب می شوند. از این رو بسیاری از شرکت های تولید کننده ماشین لباسشویی به دنبال رفع این مشکل کلید های میانبری روی دستگاه تعبیه کردند تا میزان مصرف دستگاه به استاندارد های تعیین شده برسد. این کلید ها باعث می شوند شستشو با آب کمتری انجام شود

شاید متوجه شده باشید که کلید های متفاوتی روی ماشین های لباس شویی قرار دارد که هر کدام از آن ها شستشو ساده، شستشو لباس های کثیف و شستشو لباس های خیلی کثیف را بر اساس برنامه مجزا انجام می دهد. برخی ماشین های لباسشویی فقط برای شتسشو برنامه منحصر به فردی دارند و در برخی دیگر علاوه بر شستشو برای خشک کردن لباس نیز برنامه های مجزا وجود دارد که علاوه بر مقدار مصرف آب مقدار مصرف برق را نیز کاهش می دهد.

در حال حاضر مقدار آبی که هر دستگاه ماشین لباسشویی استفاده می کند با توجه به نوع برند و ظرفیت دستگاه و عوامل مختلف دیگر متفاوت است به همین دلیل نمی توان یک مقدار مشخص را برای تمام ماشین های لباس شویی تعیین کرد. اما با پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن ماشین های لباس شویی امروزه می توان اطمینان حاصل کرد که مقدار مصرف آب توسط ماشین لباس شویی در مقایسه با شستشوی دستی لباس ها بسیار کمتر است.

ماشین های لباس شویی مدرن مجهز به سنسور تشخیص میزان لباس هستند. این تکنولوژی در ماشین های لباس ویی جدید به گونه عمل می کند که دستگاه پیش از شروع سیکل شستشو حجم لباس ها را تشخیص می دهد  و بر اساس آن مقدار آب مصرفی را تعیین می کند و مورد استفاده قرار می دهد. این قابلیت در ماشین های لباسشویی باعث می شود مقدار مصرف آب به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

تکنیک سرویس پارس خدمات نصب و تعمیر لباسشویی سامسونگ و دیگر لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر چرخ گوشت و … را با گارانتی تعمیرات و ضمانت استفاده از قطعات اورجینال ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات و دریافت مشاوره رایگان با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

روش های کاهش مقدار مصرف آب ماشین لباسشویی

در حال حاضر ماشین های لباسشویی درب از بالا آب بیشتری نسبت به سایر مدل ها مصرف می کنند. در حقیقت این مدل ماشین های لباسشویی به گونه ای طراحی شده اند که برای شستشو عملکرد بهتری ارائه دهند به همین دلیل به مقدار آب بیشتری نیاز دارند تا مخزن دستگاه به طور کامل پر شود و برنامه شستشو آغاز شود.

مصرف آب لباسشویی

اما در مقابل ماشین های لباسشویی درب از جلو مصرف آب کمتری دارند زیرا مخزن این ماشین های لباسشویی در حال چرخش است و این چرخش باعث می شوند کثیفی و کف از روی لباس ها خارج شود. به طور کلی می توان گفت مقدار مصرف آب در برخی از مدل های ماشین لباسشویی درب از جلو یک سوم سایر مدل های ماشین های لباس شویی است.

خشک کردن لباس هایی که توسط ماشین لباسشویی درب از بالا شسته می شود بهتر است در هوای ازاد انجام شود زیرا استفاده از برنامه خشک کن نیز مقدار مصرف اب دستگاه را افزایش می دهد.

عوامل موثر بر مقدار مصرف آب ماشین لباسشویی

ظرفیت مخزن ماشین های لباسشویی متفاوت است و هر چه درام دستگاه بزرگتر باشد آب بیشتری لازم است تا به طور کامل پر شود و بتواند برنامه شستشو را شروع کند.

پیشنهاد می شود هنگام خرید ماشین های لباسشویی حتما نوع درب از جلو را انتخاب کنید تا میزان مصرف اب کاهش یابد و در صورت امکان قبل از روشن کردن دستگاه لباس هایی که لکه دارند را با دست بشویید سپس درون ماشین لباسشویی بریزید زیرا  برخی از لکه ها برای تمیزی به تکنیک خاص نیاز دارند که می توانید آن ها را با دست ماساژ دهید یا از لکه بر های مخصوص استفاده کنید. این کار باعث می شود لکه ها در دور اول شستشو از بین بروند و نیاز به شستشوی چند باره برای از بین بردن لکه ها نباشد.

ماشین لباسشویی چقدر آب مصرف می کند

در حال حاضر تولید کنندگان ماشین های لباسشویی تلاش می کنند محصولات به روز تر و کم مصرف تری تولید کنند تا رضایت مصرف کنندگان را جلب کرده و در رقابت پیروز شوند.

ماشین های لباسشویی برای شستشو برنامه های مختلفی دارند و مصرف اب دستگاه به تنظیم نوع برنامه بستگی دارد که شستشو را با آب کمتری و به صورت ساده انجام دهند یا برای لباس های کثیف مخزن را به طور کامل پر کنند و فرایند شستشو را چندین بار تکرار کنند.

برخی از افراد لباس های کثیف را جمع می کنند و به یک باره آن ها را درون ماشین لباسشویی می ریزند و به طیف رنگی آن ها نیز دقت می کنند از این رو دستگاه 1 بار پر اب می شود و شستشو را انجام می دهد. اما در مقابل برخی دیگر روزانه تعداد محدودی لباس کثیف را درون ماشین میریزن که این امر باعث می شود دستگاه هر بار برای شروع فرایند شستشو پر اب شود و در اخر ماه قبض های اب عظیم دریافت می کنند.

برخی از مواد شوینده یا نرم کننده که برای شستشو لباس استفاده می شوند پس از شستشو بر روی لباس هاباقی می ماند و این امر باعث ایجاد آلرژی در افراد می شود از این رو برخی افراد هنگام تعیین برنامه شستشو یک شستشو اضافه نیز به ماشین لباسشویی می دهند تا این مواد آلرژی زا را از بین ببرد. این امر موجب افزایش مقدار مصرف اب نسبت به استاندارد های تعیین شده می شود.

همان طور که گفتیم برخی از ماشین های لباسشویی گزینه ای برای چرخه ی شستشوی ثانویه و غیر ضروری دارد که همواره فعال است. خاموش کردن این گزینه باعث می شود در مصرف بیش از حد آب صرفه جویی شود. باقی ماندن مواد شوینده برای برخی افراد ایجاد حساست و خارش می کند که بهتر است بجای استفاده از یک دور شستشور بیشتر، از نرم کننده های ملایم تر و  طبیعی استفاده کنند تا پوست بدن واکنش نشان ندهد.

میزان مصرف آب ماشین لباسشویی

ماشین های لباس شویی را به صورت دوره ای بررسی کنید تا سالم باشد چرا که هر گونه خرابی یا نشتی در لوله کشی ها و اتصالات دستگاه به دلیل فرسودگی در اثر گذر زمان یا عوامل دیگر باعث افزایش آب و هدر رفت آن می شود. در نتیجه با بررسی دستگاه توسط تعمیر کار مشکلات احتمالی در اولین فرصت رفع می شود.

بر اساس عوامل مذکور مقدار مصرف اب در هر سیکل شستشو بین 35 تا 75 لیتر است که ممکن است برای شستشو لباس های کثیف از برنامه خیساندن و یا برای شستشو کت ها و برخی البسه یک دور شستشو اضافه برای پاک کردن مقدار پودر لباس شویی باقی مانده تعیین شود. تمامی این عوامل مقدار مصرف آب را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که ماشین های لباس شویی معمولی که تا قبل از سال 2011 ساخته شده اند حدود 150 لیتر آب را در ازای هر بار شستشو مصرف می کنند.

مرکز تخصصی تکنیک سرویس پارس علاوه بر ارائه خدمات تعمیرات و نصب لوازم خانگی ، اجرا و تعمیرات تاسیسات ساختمانی نظیر لوله کشی ساختمان ، تعمیر پکیج ، نصب پکیج ، تعمیر رادیاتور ، گرمایش از کف و … را توسط تکنسین های آموزش دیده و مجرب ارائه می دهد. درخواست خدمات از طریق شماره های 09337788989 – 02166175744 امکانپذیر است.

مقالات مرتبط:

دلایل کار نکردن ماشین لباسشویی در حالت روشن

4/5 - (2 امتیاز)
مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجتبی

سلام
ایا میشه در حین کار ماشین رختشویی خودمان مقداری اب به ماشین اضافه کنیم؟چند بار این کار را انجام دادم و به نظر می رسد رختها بهتر شسته میشوند

یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد