تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ

برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D146

برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ
 1. PROG( انتخاب گر برنامه ) : برای انتخاب برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ بسته به سطح تمیزکنندگی می توان از این دکمه استفاده کرد . با انتخاب هر برنامه نشانگر مربوط به آن برنامه فعال می شود.

زمانی که برنامه مربوط به ماشین ظرفشویی سامسونگ تمام می شود بر روی صفحه نمایش کلمه “EN” ظاهر شده و ماشین ظرفشویی به طور اتوماتیک خاموش می شود .

 • Display(نمایشگر) : این نمایشگر موارد زیر را نمایش می دهد:

زمان باقیمانده شستشو ، هر اطلاعاتی درباره برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ ()Delay Startتاخیر شروع به کار( – Rinse Refill (تجدید شستشو) –Salt Refill(تجدید نمک)-Child Lock( قفل کودک) – Plus(پلاس) –Sterilization (استریلیزیشن-ضدعفونی کننده) -4 in 1- Half Load(شستشو در حالت نصف بار ) و پیغام های خطا

 • Power (روشن کردن): وقتی این دکمه فشرده شود ، تمام نشانگرهای کنار نمایشگر خاموش ، روشن شده و نشانگر آخرین برنامه استفاده شده در ماشین ظرفشویی روشن می شود . وقتی یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی  سامسونگ به اتمام برسد پیغام “EN” برروی صفحه نمایشگر نشان داده شده و ماشین ظرفشویی سامسونگ به طور اتوماتیک خاموش می شود .
 • Start/Reset(شروع به کار / بازنشانی ) : دکمه Start/Reset  را جهت شروع به کار برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ فشار می دهیم . زمانی که درب ماشین ظرفشویی باز است ، عملکرد ماشین ظرفشویی بر روی حالت Pause(وقفه) قرار می گیرد . در این حالت دکمه Plus+ عمل نمی کند. اگر بخواهید برنامه را بازنشانی (Reset) کنید دکمه Start/Reset را برای 3 ثانیه فشار دهید .
 • Plus + : به منظور اضافه کردن پروسه های شستشو و خشک کردن در یک دوره زمانی ، این دکمه را فشار می دهیم . زمانی که برنامه در حال اجرا است این دکمه غیر فعال می باشد   .
 • 1/2   (انتخاب سبد بالا  یا پایین) :در مواردی که تمام ظروف برای شستشو در یکی از سبدهای بالا یا پایین می توانند قرار گیرند ، برای بهینه سازی مصرف انرژی از این دکمه استفاده می شود که  در این صورت می توان برای پروسه شستشو یکی از سبدهای بالا  یا پایین را انتخاب نمود .
 •  Sterilization (استریلیزیشن): با فشردن این دکمه آخرین مرحله شستشو در برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ با دمای 80 درجه سانتیگرارد انجام می شود.
 • 4 in 1 : اگر شما می خواهید از قرص های مولتی شوینده از قبیل “2 in 1” – “3 in 1”-“4 in  1” استفاده نمایید ابتدا یک برنامه ماشین ظرفشویی سامسونگ را انتخاب کرده و دکمه  4 in 1″ را فشار دهید . فقط از برنامه های Normal/Eco/Pots &  pans / crystal/ Quick Program استفاده نمایید .وقتی تابع “4 in 1” فعال شود ، زمان شستشو به طور اتوماتیک تغییر می کند  در این حالت تجدید روغن جلا مورد نیاز نمی باشد . روغن جلا همواره باقی می ماند اما قابل وضوح نمی باشد .
 • Delay Start (تاخیر در شروع): از این دکمه برای تعیین قبلی زمان شروع برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده می شود. نشانگر زمانی وقتی که این دکمه فشار داده شود ، تغییر خواهد کرد  . زمان  Delay Time از یک ساعت تا  24 ساعت قابل تنظیم است .
 • Child Lock (قفل کودک): دکمه Sterilization را برای 3 ثانیه نگه داشته تا تمام دکمه های روی ماشین ظرفشویی سامسونگ قفل شوند. برای بیرون آمدن از این وضعیت همین دکمه را دوباره برای 3 ثانیه نگه داشته تا تمام دکمه ها دوباره فعال شوند  .
برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ

ادامه برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • برای اینکه بخواهید برنامه را در حین عملکرد برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ تغییر دهید ، دکمه Start/Reset را فشار دهید و سپس برنامه مورد علاقه خود را انتخاب کنید .

انتخابگر برنامه (PROG) :

 • نشانگرهای هر کدام از برنامه ها با فشردن این دکمه فعال می شوند  .
 • ماشین ظرفشویی شامل 7 برنامه از پیش تعیین شده می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

1-Normal  (شستشوی معمولی ).2-Quick ( شستشوی سریع ) 3-Pots&Pans (قابلمه و ماهی تابه) 4-Crystal (ظروف کریستال و بلور) 5-Eco (شستشوی اقتصادی) 6- Prewash (شستشوی اولیه)

 • زمانی که علامت  “Rinse Refill” (تجدید روغن جلا) برروی نمایشگر روشن شود ، یعنی اینکه روغن جلا تمام شده و نیاز به تجدید دارد .
 • زمانی که علامت “Salt Refill” (تجدید نمک) بر روی نمایشگر روشن شود ، یعنی اینکه هیچ نمکی در داخل ظرف نمک موجود نبوده و بایستی مجددا نمک را در برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ به داخل ظرف نمک ریخت.
برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ
مقالات مشابه: معرفی خطاهای ماشین ظرفشویی سامسونگ دلایل روشن نشدن برد ظرفشویی دلايل آبی شدن ظروف استيل در ماشين ظرفشويی + راه حل نحوه صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی و افزایش طول عمر آن
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد