تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
6 3

تعمیرات ماکروفر میدیا

زندگی های امروزه بسیار پر مشغله شده است در نتیجه به دنبال سریع ترین راه برای پختن غذا هستیم از این رو تجهیزاتی مانند ماکروفر و سولاردم و مانند این ها نقش اساسی در زندگی ما پیدا کرده اند. از این رو خرابی این دستگاه مشکلات زیادی را به وجود می آورد که ما را ملزم به مراجعه به مراکز معتبر برای تعمیرات ماکروفر مدیا می کند . مخصوصا اگر برای طبخ غذا به ان متکی باشید.

ماکروفر چیست؟

ماکروفر دستگاهی الکتریکی و بسیار حساس است و با استفاده از امواج کوتاه و المنت های حرارتی، حرارت مورد نیاز برای پخت غذا را تولید می کند و این حرارت به وسیله فن پخش می شود و باعث پخت سریع تر غذا می شود.

انواع ماکروفرها

به طور کلی دو نوع ماکروفر وجود دارد. ماکروفرهای تو کار که برای قرار گیری  درون دیوار یا کابینت تعبیه شده اند بنابراین هم تراز سطح دیوار یا کابینت قرار می گیرد. و ماکروفرهای رو میزی یک دستگاه جداگانه هستند و می توانید آن را روی کابینت، میز یا هر جای دیگری بگذارید. ماکروفرهای رو میزی معمولا ارزان تر هستند زیرا هزینه های نصب را ندارند.

ماکروفرها بر اساس قدرت هم انواع مختلفی دارند. بیشترین قدرت بعضی ماکروفرها ۶۰۰ وات و در بعضی دیگر ۱۴۰۰ وات است.

یکی از برندهای باکیفیت لوازم خانگی مدیا است. این شرکت جزو 5 شرکت برتر در دنیا محسوب می شود که انواع مدل های ماکروفر را تولید می کند. طراحی زیبا، کیفیت ساخت خوب، قدرت گرمایشی بالا و مقاوم بودن بدنه این محصولات باعث جلب توجه مشتریان شده است.

با تکنیک سرویس پارس به بهترین تعمیرکار مایکروفر در محل خود دسترسی داشته باشید و دیگر لازم نیست وقت خود را برای پیدا کردن متخصص صرف کنید.

نکاتی برای دیرتر خراب شدن ماکروفر میدیا

گاهی خرابی ماکروفر ها مربوط به استفاده نادرست از ان ها می باشد از این رو اندکی توجه و رعایت برخی موارد باعث پیشگیری از خرابی های دستگاه می شود .از جمله:

در ماکروفر را محکم نبندید چرا که درون درب ماکروفر سوئیچ هایی قرار دارد که باید به ترتیب بسته شوند اگر درب را با دقت نبندید این ترتیب بهم میخورد.

بدون وجود غذا ماکروفر را روشن نکنید چرا که انرژی ماکروفر به جای این که جذب غذا شود درون دستگاه پخش می شود و حرارت قطعات را بالا می برد و باعث خرابی ان ها می شود.

هرگز اب را درون ماکروفر به جوش نیاورید چرا که به دلیل پدیده ای به نام فرا گرم شدن درجه حرارت اب درون ماکروفر بالاتر از درجه جوش آن می رود اما به جوش نمی اید و ممکن است باعث بروز انفجار شود.

محفظه داخلی دستگاه را مرتب تمیز کنید تا غذا و چربی درون آن باقی نماند زیرا با روشن کردن ماکروفر این غذاهای باقی مانده گرما را جذب می کنند و باعث سوختگی و اسیب به دستگاه می شود. پیشنهاد می شود ماکروفرهایی با محفظه استیل خریداری کنید تا تمیز کردن آن به سادگی انجام شود.

حتما از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید و ظرف هایی که فلزاتی مانند طلا یا نقره دارند استفاده نکنید. به طور کلی ظروفی که از غذا داغ تر شوند مناسب قرار گیری درون ماکروفرها نیستند.

غذاهایی که به صورت قوطی کنسرو و در بسته هستند را درون ماکروفر نگذارید چرا که باعث خرابی، انفجار و یا آتش گرفتن دستگاه می شوند.علت ایجاد جرقه در مایکروفر میدیا

مشکلات متداول تعمیرات ماکروفرهای میدیا

  • علت کار نکردن دکمه های ماکروفر میدیا

همان طور می دانید کار نکردن دکمه های ماکروفر یکی از مشکلات رایجی است که هر مصرف کننده ای ممکن است با آن مواجه شده باشد. اگر دکمه های ماکروفر شما کار نکند ممکن است صفحه لمسی آن از کار افتاده باشد که در این صورت با عدم نمایش اعداد و خطوط روی صفحه مواجه می شوید. از این رو باید پنل پشت دستگاه را باز کنید  تا بتوانید صفحه لمسی آن را بررسی کنید و نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. همچنین قطع شدن مدار هم می تواند منجر به کار نکردن دکمه های ماکروفر شود. توصیه می شود کار عیب یابی و تعمیر را به متخصصین تعمیرات ماکروفر مدیا بسپارید و خودتان دستکاری نکنید.

  • علت تولید صدای زیاد در مایکروفر میدیا

اگر با روشن کردن دستگاه متوجه صدای اضافی شدید احتمالا ایراد مربوط به خازن ماکروفر است چرا که استفاده زیاد از دستگاه باعث ایجاد استحلاک در خازن شده و در نتیجه این قطعه دچار خرابی می شود. اما دقت کنید که این قطعه بسیار حساس است و برای تعمیر یا تعویض آن حتما باید از متخصصین با تجربه و یا نمایندگی های مجاز کمک بگیرید.

گیر کردن ریل هم  باعث ایجاد صدای اضافی در ماکروفر می شود. همچنین شکستن یا خرابی پره های فن موتور ماکروفر نیز باعث تولید صدای زیاد در ماکروفر می شود.

  • علت خاموش شدن مایکروفر میدیا در زمان کار

گاهی ممکن است 5 تا 10 ثانیه پس از شروع به کار ماکروفر، دستگاه خاموش شود. عوامل زیادی ممکن است باعث این اتفاق شوند به طور مثال خراب شدن قطعاتی مانند ترانسفورمر و تاچ پد، خازن و یا سوئیچ  مایکروفر باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه می شود. در این صورت باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن ها اقدام کنید. پیشنهاد می شود این کار را به متخصصین مجرب بسپارید.

تمام ماکروفر ها دارای فن هستند و با روشن شدن ماکروفر فن هم شروع به کار می کند . حال اگر ماکروفر روشن شود اما فن شروع به کار نکند دستگاه به دلایل ایمنی خاموش می شود. به صدای فن گوش دهید و در صورتی که کار نکرد باید تعویض شود.

همچنین این مشکل ممکن است مربوط به درب ماکروفر باشد چرا که سوئیچ های زیادی در قسمت درب دستگاه وجود دارد که فرسودگی و تخریب آن ها باعث می شود درب ماکروفر میدیا به درستی چفت نشود و این امر منجر به خاموشی دستگاه می شود. در این شرایط باید قفل در را تعویض کنید.

  • علت ضعیف شدن یا روشن نشدن لامپ های ماکروفر میدیا

گاهی ممکن است با این مشکل مواجه شوید که لامپ دستگاه کم نور شود در این صورت باید به بخش تنظیمات دستگاه وارد شده و مشکل را بر طرف کنید اما اگر متوجه شدید که لامپ به طور کلی روشن نمی شود احتمالا سوخته است. برای رفع این مشکل باید محفظه دستگاه را باز کرده و قسمت هالوژن را پیدا کنید و از طریق آن نسبت به تعویض لامپ سوخته اقدام کنید. به دلیل ولتاژ جریان بالا و احتمال وقوع شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی در ماکروفر کار خطرناکی است و لازم است از متخصص کمک بگیرید.

اگر در صورت تعویض لامپ باز هم روشن نشد احتمالا خرابی مربوط به سوکت آن است .از این رو باید توسط یک مولتی متر سوکت را چک کنید  در صورتی که برق نداشته باشد باید سوکت را تعویض کنید.

  • علت دود کردن مایکروفر میدیا حین کار

وجود مواد غذایی یا چربی  درون محفظه ی داخلی مایکروفر میدیا باعث می شود دود کند. از این رو باید دستگاه را به خوبی و با استفاده از مواد شوینده مناسب تمیز کنید.

 

  • علت روشن نشدن گریل مایکروفر میدیا

یکی از دلایلی که باعث می شود گریل ماکروفر میدیا از کار بیوفتد المنت های آن است. از این رو برای اطمینان المنت ها را بررسی کنید و در صورت خرابی آن ها تعویض کنید. همچنین علاوه بر المنت ها ممکن است مشکل روشن نشدن گریل مربوط به وجود خرابی در برد و ترموستات دستگاه باشد. برای عیب یابی و رفع آن بهتر است با تعمیرکاران با تجربه و نمایندگی های ماکروفر میدیا تماس بگیرید.

  • علت ایجاد جرقه در مایکروفر میدیا

یکی از عواملی که باعث ایجاد جرقه در ماکروفر میدیا می شود خرابی سیم کشی دستگاه است. همچنین قرار دادن غذا با فویل روی آن، در داخل مایکرویو باعث ایجاد جرقه می شود. اگر ظرفی که در داخل مایکروفر می گذارید فلزی باشد ممکن است باعث ایجاد جرقه شود. همچنین فرسودگی دیواره دستگاه و پایه های فلزی غیر استاندارد نیز احتمال بروز جرقه را بالا می برد.

 

نظرات مشتریان شرکت تکنیک سرویس پارس
دیدگاه شما
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (1 امتیاز)
کارمند تکنیک سرویس پارس
تعمیر سریع و با کادر متخصص تکنیک سرویس پارس
فقط یک تماس فاصله با حل مشکل و تعمیر اصولی
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد