تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

پیشرفت تکنولوژی در انواع وسایل برقی باعث شده است تا ماشین های لباسشویی دارای امکانات پیشرفته ای بوده و به صورت اتوماتیک و کاملا هوشمند عمل نمایند. در این مقاله به علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی و نحوه تعمیر آن پرداخته شده است

یکی از امکانات منحصر به فردی که در ماشین های لباسشویی به کار رفته و یا استقبال زیادی مواجه شده است قابلیت گرفتن آب و رطوبت لباس ها و خشک نمودن آنها می باشد.

این مسئله به ویژه برای افرادی که آپارتمان نشین بوده و مکانی برای پهن کردن و خشک کردن لباس ها ندارند اهمیت بسیاری دارد. در بسیاری از مواقع ممکن است قسمت خشک کن ماشین لباسشویی دچار مشکل شده و لباس ها به طور کامل خشک نگردند.

این مسئله از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و باید در پی علت آن و برطرف نمودن این مشکل برآمد.

خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

برای سفارش خدمات خود در زمینه تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعمیر لباسشویی و دیگر وسایل برقی و آشپزخانه مانند تعمیر یخچال ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر جاروبرقی و …. از طریق شماره های 09337788989 / 02166175744 با تیم متخصص تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید. تیم ما خدمات خود را با اعزام سریع تعمیرکار به محل ، گارانتی تعمیرات و همچنین هزینه مصوب اتحادیه انجام می  دهد.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟

  1. قطع شدن برق خشک

یکی از موارد مهمی که ممکن است خشک کن لباسشویی کار نکند قطع شدن برق خشک کن آن می باشد. نوساناتی که در برق شهر وجود دارد ممکن است سبب قطعی برق شده و دستگاه قادر به خشک کردن لباس ها نباشد.

در این گونه مواقع نیاز است تا در ابتدا اتصالات ماشین لباسشویی را بررسی نموده و از سالم بودن پریز برق مطمئن گردید. در صورتی که این موارد مشکلی نداشت به سراغ دلایل دیگر برای عدم خشک کردن لباس ها توسط لباسشویی خواهیم رفت.

  1. وجود مشکل در موتور ماشین لباسشویی

موتور یکی از اصلی ترین اجزای ماشین لباسشویی می باشد که در صورت خراب آن امکان به وجود آمدن مشکلات مختلف در دستگاه وجود خواهد داشت.

در مواقعی که ماشین لباسشویی برای چند ساعت متوالی روشن است ممکن است موتور داغ کرده و دستگاه به طور ناگهانی خاموش گردد.

در این گونه مواقع لباسشویی قادر به خشک کردن لباس ها نمی باشد. با اندکی صبر کردن و استراحت موتور، ماشین لباسشویی مجددا روشن شده و شروع به کار می نماید و عمل خشک کردن را انجام می دهد.

اما در صورتی که دستگاه خاموش شد و پس از آن دیگر روشن نشد مشکل موتور جدی بوده و حتما نیاز به مراجعه به تعمیرکار متخصص در این زمینه می باشد.

  1. وجود مشکل در ترانس برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

نوسانات برق شهری ممکن است باعث سوختن و از کار افتادن ترانس ماشین لباسشویی گردند. از کار افتادن ترانس باعث می شود تا ماشین لباسشویی نیز از کار افتاده و قادر به شست و شو و همچنین خشک کردن لباس ها نباشد.

در این صورت نیاز است تا تعمیرکار به تست ترانس پرداخته و از سالم بودن آن مطمئن گردد. برای انجام این کار باید به دو سر اهم متر دو عدد سنجاق ته گرد وصل نموده و ورودی و خروجی ترانس را چک کرد.

یکی از سمت های ترانس باید 700 تا 1 کیلو اهم و سر دیگر آن 1 تا 5 اهم باشد. اگر متوجه شدید که ترانس دارای قطعی است و کار نمی کند باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

برای تعویض برد هم نیاز به حور یک تکنسین ماهر در این کار می باشد و پلاستیکی که در پشت برد قرار دارد را باید با استفاده از هویه برش زده و سپس چسب زیر ترانس را پاک نمود. بعد از آن با استفاده از قلع کش باید پایه های ترانس را جدا نموده و آن را با یک ترانس سالم تعویض نمایید.

  1. عدم وجود هوا در خشک کن لباسشویی

مکانیسم خشک کردن لباس ها در خشک کن ماشین لباسشویی به این صورت است که خشک کن ها دارای یک مخزن دایره ای شکل می باشند که این مخزن هوای گرم را به گردش در آورده و موجب خشک شدن لباس ها می گردد.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی می تواند به دلیل وجود نداشتن هوا در خشک کن باشد که باعث می شود تا گرمای مورد نیاز برای خشک شدن لباس ها در اختیار خشک کن قرار نگرفته و لباس ها به درستی خشک نگردند.

برای رفع این مشکل نیاز به حضور تعمیرکار بوده تا بتواند این اختلال را برطرف نموده و خشک کن لباسشویی را مجددا به کار اندازد.عدم وجود هوا در خشک کن لباسشویی

  1. قرار دادن لباس بیشتر از میزان ظرفیت لباسشویی

حتما می دانید که ماشین های لباسشویی در ظرفیت های مختلفی وجود دارند و نیاز است تا با توجه به این میزان ظرفیت، مقدار متناسبی از لباس جهت شست و شو درون لگن ماشین لباسشویی قرار داد.

در صورتی که میزان لباس ها بیش از ظرفیت دستگاه باشد عمل شست و شو و همچنین خشک کردن به درستی صورت نمی گیرد. قرار دادن لباس بیش از اندازه در ماشین لباسشویی ممکن است به دیگر قطعات دستگاه نیز آسیب رسانده و عملکرد آن را با اختلال مواجه کند.

به طور نرمال میزان لباس در درون دیگ لباسشویی باید به قدری باشد که به میزان یک چهارم فضای اطراف لباس ها خالی باشد.

  1. عدم تنظیمات صحیح خشک کن

در بسیاری از ماشین های لباسشویی پیشرفته، تنظیمات دستگاه به گونه ای است که برای خشک کردن انواع لباس ها در جنس های مختلف برنامه های متفاوتی وجود دارد با توجه به جنس پارچه می توان برنامه خشک کن را تنظیم نمود.

در صورتی که تنظیمات دستگاه به درستی انجام نشود ممکن است بسیاری از لباس ها به درستی خشک نگردند و یا لباس هایی که نیاز به خشک شدن کمتری دارند بیشتر خشک شده و چروک شوند.

با مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود می توانید از نحوه تنظیمات خشک کن دستگاه آگاه شده و سرعت دور چرخش و دمای آب را به درستی تنظیم نمایید.

  1. وجود مشکل در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

وظیفه پمپ تخلیه، تخلیه آب های کثیف از مخزن ماشین لباسشویی می باشد. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود ممکن است خشک کن لباسشویی نیز با مشکل مواجه شود و قادر به خشک کردن لباس ها نباشد.

عدم تخلیه آب به علت مسدود شدن مسیر پمپ تخلیه می باشد که باید توسط تعمیرکار این مسیر باز گردد. گاهی نیاز است تا پمپ تخلیه به کلی تعویض شده تا عملکرد شست و شو و خشک کردن لباس ها به درستی انجام گیرد.

  1. گرفتگی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

علاوه بر خراب بودن پمپ تخلیه، ممکن است شلنگ تخلیه دچار مشکل بوده و مسیر آن توسط پرزهای لباس ها و اشیای دیگر مسدود شده باشد.

این مشکل باعث می شود تا پمپ تخلیه نتواند عملکرد خود را به درستی انجام داده و آب هایی که باید از دستگاه خارج گردند در لباس ها باقی می مانند و دستگاه قادر به خشک کردن لباس ها نمی باشد.

  1. آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

در بسیاری از مواقع ممکن است ماشین لباسشویی به دلیل مشکلات مختلفی مانند خرابی صافی ها و شلنگ های تأمین ماشین لباسشویی، خرابی شیر برقی، وجود مشکل در سوئیچ فشار و خرابی برد الکترونیکی قادر به آبگیری نباشد و به این علت آب لباس ها جذب نشده و همچنان خیس می مانند.

علاوه بر این ها در صورتی که فشار آب نیز کم باشد ماشین لباسشویی قادر به آبگیری نبوده و شست و شو و خشک کردن لباس ها انجام نخواهد شد.

در این گونه مواقع نیاز است تا از وصل بودن شیر ورودی آب گرم به دستگاه اطمینان حاصل کنید و شیرهای ورودی به لباسشویی را کنترل نمایید. در صورتی مشکل آبگیری با چک کردن این موارد حل نشد نیاز به مراجعه به تعمیرکار برای چک کردن برد الکترونیکی دستگاه و رفع این مشکل می باشد.

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

  1. وجود مشکل در خازن ماشین لباسشویی

خازن یکی از قطعات مهمی است که در ماشین های لباسشویی به کار می رود و به دلایل مختلفی ممکن است این قطعه خراب شده یا بسوزد. در این صورت خشک کن دستگاه قادر به خشک کردن لباس ها نبوده و تعمیر یا تعویض این قطعه باید توسط تعمیرکار صورت گرفته تا این مشکل برطرف گردد.

علاوه بر موارد گفته شده موارد مختلف دیگری مانند خراب بودن ترموستات، خرابی هیتر، خرابی فیوز حرارتی، وجود مشکل در کلید خشک کن و … می توانند سبب خشک نشدن لباس ها در انواع مدل های لباسشویی باشند.

علت های مختلفی برای خشک نکردن لباس ها در ماشین لباسشویی گفته شد که هر یک از این دلایل نیاز به راهکاری جهت برطرف نمودن این مشکل داشتند.

اما گاهی اوقات می توان در همان ابتدا با یک ریست کردن ساده به رفع این مشکل پرداخت. چرا که ممکن است علت عدم خشک کردن لباس ها، یک مشکل نرم افزاری بوده و پس از انجام ریست این مشکل حل گردد.

برای ریست کردن دستگاه نیاز است تا با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مسیر گفته شده را با دقت دنبال کرده تا عمل ریست شدن انجام گیرد. درر مدل ها و برندهای مختلف ممکن است نحوه ریست کردن دستگاه متفاوت باشد.

علاوه بر تعمیرات لوازم خانگی مختلف ، تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات اجرا و تعمیر تاسیسات ساختمانی از جمله لوله کشی ساختمان ، تعمیر پکیج ، تعمیر کولر گازی و … را توسط تکنسین های مجرب و آموزش دیده ارائه می دهد. شماره های 09337788989 / 02166175744 تماس با ما می باشد.

مقالات مرتبط:

ویژگی های هوشمند ماشین های لباسشویی

مقالات مشابه: علائم خرابی برد زمانی که موتور ماشین لباسشویی کار نمی کند دلایل روشن نشدن برد ماشین لباسشویی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نمودن مشکل گرم نشدن آب لباسشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد