تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
عیب یابی ماکروفر در تمامی برندها

عیب یابی ماکروفر در تمامی برندها

در قرن 21 و عصر تکنولوژی، استفاده از ماکروفر در آشپزخانه ها امری رایج بوده و بسیاری از افراد از ماکروفر جهت گرم کردن غذا و در مدل های پیشرفته تر برای پخت و پز و شیرینی پزی نیز استفاده می کنند. معایب و مشکلات بسیاری برای ماکروفرها ممکن است به وجود آید که در این مقاله به بررسی این مشکلات و عیب یابی ماکروفر در تمامی برندها پرداخته شده است.

ماکروفر از لحاظ ظاهری ساختار ساده ای داشته اما پیچیدگی این دستگاه در هنگام تعمیر آن مشخص می شود و در صورت بروز مشکل و خرابی در این دستگاه، تعمیر کردن آن از عهده افراد عادی خارج بوده  و نیازمند حضور تعمیرکار متخصص و حرفه ای می باشد.

بسیاری از افراد به علت کمبود زمان وابستگی زیادی به ماکروفر داشته و در صورتی که این وسیله خراب شود نیاز به تعمیر فوری آن دارند.

بررسی علت روشن نشدن ماکروفر

روشن نشدن ماکروفر از جمله مشکلاتی است که در تمامی برندهای ماکروفر رخ می دهد و علت های مختلفی می تواند سبب روشن نشدن دستگاه گردد.

در صورتی که ماکروفر شما روشن نشد قبل از هر چیز نیاز است تا متصل بودن دستگاه به پریز برق را بررسی نمایید و از سالم بودن سیم متصل ماکروفر اطمینان حاصل کنید.

همچنین ممکن است روشن نشدن دستگاه به علت قرار گرفتن آن در حالت قفل کودک باشد که در این صورت علامت L بر روی نمایشگر آن ظاهر می گردد و برای برداشتن دستگاه از حالت قفل کودک می توان کلید raelc/pots را فشار داد تا قفل کودک ماکروفر برای مدت 5 ثانیه غیر فعال گردد. علت روشن نشدن ماکروفر

در صورتی که علت روشن نشدن دستگاه هیچ یک از مشکلات گفته شده نبود امکان وجود مشکل در برد الکترونیکی دستگاه وجود دارد که برای تعمیر آن حتما نیاز به حضور تعمیرکار خواهد بود.

گرم نکردن ماکروفر به چه علت رخ می دهد؟

گاهی ممکن است حتی با تنظیم زمان طولانی مدت، ماکروفر غذا را گرم نکند که این مشکل می تواند به دلایلی مانند خراب بودن درب ماکروفر، خراب بودن قطعاتی مانند دیود و خازن، زیاد چرب بودن غذا، وجود مشکل در ترانس های خازن، وجود مشکل در برد الکترونیکی ماکروفر و یا خراب بودن ولتاژ و سیم های ماکروفر باشد.

برای برطرف نمودن این مشکل باید در ابتدا توسط یک مولتی متر، ولتاژ، خازن، دیود و … را بررسی نمود و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کرد. اگر این قطعات خراب یا سوخته باشند نیاز به تعویض توسط تعمیرکار می باشد.

ممکن است علت گرم نکردن غذا توسط ماکروفر چربی و کثیفی محفظه ماکروفر باشد که باید با دقت و رعایت احتیاط به تمیز کردن فضای داخل ماکروفر پرداخت. برد الکترونیکی و ترانس نیز باید توسط متخصص این کار مورد بررسی قرار گیرد.

علت دود کردن ماکروفر در برندهای مختلف

ممکن است بسیاری از افراد پس از روشن کردن ماکروفر در برندهای مختلف دودی را که از دستگاه بیرون می آید مشاهده کرده باشند. وجود این دود می تواند به علت کثیف و چرب بودن ماکروفر باشد.

برای برطرف نمودن این مشکل باید دستگاه را از برق جدا نموده و با دقت به زدودن چربی ها از ماکروفر پرداخت. اگر قطعه ای از غذا در ماکروفر جا مانده است نیاز است تا این تکه نیز برداشته شده و محفظه داخلی کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی و مواد غذایی باشد. تمیز کردن ماکروفر با استفاده از مخلوط جوش شیرین و آب می تواند در تمیز کردن ماکروفر بسیار موثر باشد.

علت خاموشی ناگهانی ماکروفر

این مشکل مشکلی رایج در تمامی برندهای ماکروفر می باشد و ممکن است در حین کار کردن دستگاه، خاموش شدن به صورت ناگهانی اتفاق افتاده و دستگاه دیگر کار نکند.

علت این امر می تواند وجود مشکل در میکروسوئیچ های ماکروفر باشد که باید توسط تعمیرکار تعویض گردند. علاوه بر آن ممکن است وجود مشکلات مختلف در برد الکترونیکی دستگاه نیز به خاموش شدن ناگهانی آن منجر شود که باید به صورت دقیق عیب یابی شده و مشکل برطرف گردد.

خراب بودن صفحه لمسی و یا خراب بودن دکمه ها نیز علت هایی برای خاموشی ناگهانی ماکروفر می باشند.

نچرخیدن سینی ماکروفر

خراب شدن شفت ماکروفر می تواند سبب نچرخیدن سینی دستگاه و در نتیجه گرم نکردن مواد غذایی گردد. در صورتی که وسایل سنگین بر روی سینی قرار گیرند امکان خرابی شفت وجود دارد و همچنین با جرم گرفتن و تجمع چربی در زیر سینی ماکروفر ممکن است سینی توان چرخیدن نداشته باشد و با زدودن این چربی ها شروع به حرکت نماید.

در صورتی که شفت زیر سینی خراب شده باشد به راحتی می توان آن را تعویض کرده و به رفع مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر پرداخت.نچرخیدن سینی ماکروفر

علت جرقه زدن ماکروفر چیست؟

حتما مشاهده کرده اید که گاهی اوقات با قرار دادن مواد غذایی درون ماکروفر، دستگاه شروع به جرقه زدن می کند. این مشکل در وهله اول به علت جنس ظرف می باشد که به هیچ عنوان نباید از جنس فلزی باشد.

همچنین ظرف قرار داده شده در داخل ماکروفر نباید لب پر باشد چرا که با برخورد اشعه ماکروفر به این قسمت امکان جرقه زدن وجود خواهد داشت. وجود اتصالی در قطعات داخلی دستگاه نیز می تواند علتی برای جرقه زدن باشد که جهت برطرف نمودن آن باید به تعمیرکار مراجعه نمایید.

وجود سر و صدای زیاد در ماکروفر

خراب بودن شفت زیر سینی می تواند باعث سخت چرخیدن سینی و ایجاد سر و صدا در ماکروفر گردد. علاوه بر آن در صورتی که چربی  و کثیفی در زیر ریل ماکروفر بیش از حد باشد باعث سر و صدای زیاد شده و با تمیز کردن برطرف می گردد.

نباید مواد غذایی و ظروفی که بیش از حد سنگین می باشند را در سینی ماکروفر قرار داد چرا که باعث آسیب دیدن به شفت دستگاه شده و سر و صدای زیادی را ایجاد می نماید. علاوه بر آن در صورتی که فن دستگاه فعال باشد به طور طبیعی دارای صدایی می باشد که نمی توان آن را برطرف نمود.

نحوه عیب یابی ماکروفر در تمامی برندها

عیب یابی ماکروفر ال جی: ماکروفرهای ال جی از بالاترین تکنولوژی روز در طراحی خود استفاده کرده اند و از امکانات بالایی در تمامی مدل ها برخوردار می باشند. در صورتی که مشکلات مختلفی برای ماکروفر ال جی به وجود آید، ارورها یا کد خطاهای مختلفی در نمایشگر این دستگاه ظاهر شده که توسط آنها به راحتی می توان به عیب یابی دقیق دستگاه پرداخت.

خراب شدن میکروسوئیچ و روشن نشدن دستگاه از مشکلات رایجی است که در ماکروفرهای ال جی به وجود می آید و نیاز به تعمیر توسط تعمیرکار دارد.

عیب یابی ماکروفر سامسونگ: شرکت سامسونگ نیز در طراحی انواع ماکروفرها و مایکروویوهای خود خلاقیت بالایی به خرج داده و کیفیت بالایی از این محصولات را ارائه داده است.

در ماکروفرهای سامسونگ در صورتی که قطعات داخلی دستگاه دچار داغ شدن گردند، ترموستات دستگاه به صورت اتومات قطع شده و دستگاه به طور خودکار خاموش می گردد.

پس از این که این قطعات خنک شدند دستگاه مجددا راه اندازی شده و به کار کردن خود ادامه می دهد. اگر روشن شدن اتفاق نیفتاد نیاز است تا توسط یک تعمیرکار با تجربه به عیب یابی دقیق آن پرداخت و نسبت به روشن نشدن دستگاه اقدامات لازم را انجام داد.

از مشکلات رایج دیگری که کاربران ماکروفر سامسونگ با آن مواجه می شوند کار نکردن صفحه کلید دستگاه می باشد. برای رفع این مشکل می توان دستگاه را از برق جدا کرده و پس از مدت زمانی کوتاه در حد دو دقیقه آن را به برق متصل کرد.علت جرقه زدن ماکروفر چیست

ممکن است با این کار مشکل صفحه کلید برطرف شده و نیازی به حضور تعمیرکار نباشد اما در غیر این صورت نیاز به بررسی های دقیق تر توسط تکنسین مربوطه می باشد.

عیب یابی ماکروفر کنوود: ماکروفر کنوود را می توان یکی از برندهای مطرح موجود در بازار در زمینه ماکروفر، مایکروویو و سولاردام دانست. اما با وجود کیفیت بالای این ماکروفرها، باز هم امکان خرابی و مشکلات مختلف در آن وجود دارد که نیازمند برطرف شدن و تعمیر توسط تعمیرکار می باشند.

نچرخیدن سینی از جمله مشکلاتی است که کاربران از آن شکایت داشته و دلایل مختلفی را برای آن عنوان می نمایند. قراردادن غذاهای سنگین بر روی سینی باعث شکسته شدن پایه های سینی شده و در نهایت باعث عدم چرخش آن می گردند. با تعویض این پایه ها می توان باعث چرخیدن مجد سینی ماکروفر کنوود گردید.

نکات مهم در رابطه با عیب یابی ماکروفر در تمامی برندها

باید به این نکته توجه داشت که در صورتی که اطلاعات و دانش کافی در رابطه با تعمیر ماکروفر ندارید به هیچ عنوان اقدام به عیب یابی آن به صورت خودسرانه نفرمایید چرا که ماکروفر وسیله ای خطرناک بوده و امکان به وجود آمدن خطرات و مشکلات مختلفی مانند برق گرفتگی، سوختگی و آتش سوزی در صورت عدم مهارت کافی در این کار وجود خواهد داشت.

ساختار ماکروفر به گونه ای است که در زمان هایی که جریان برق از دستگاه جدا می شود هنوز هم مقداری ولتاژ درون خازن های آن وجود داشته و خطرات مختلفی فرد را تهدید می نماید. با توجه به این نکته توصیه می شود در صورت بروز هر گونه مشکلی در ماکروفر به تعمیرکار متخصص در این کار مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: علت های مختلف خامه ندادن قهوه ساز + راه حل علت های مختلف روشن نشدن آبمیوه گیری علائم و علت خرابی برد ماکروفر روش تیز کردن تیغه چرخ گوشت
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد