تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
افزایش طول عمر جاروبرقی

نحوه صحیح استفاده از جاروبرقی برای افزایش طول عمر آن

همه شما از اهمیت جارو برقی در خانه با خبر هستید و می‌دانید که بدون نگهداری مناسب، حتی بهترین جاروبرقی‌ها هم نمی‌توانند کاری را که برای انجام آن طراحی شده اند انجام دهند. چندین روش برای نگهداری از این دستگاه وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا کارایی جاروبرقی خود را به حداکثر برسانید و طول عمر آن را افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم تا راهکار ‌هایی ارائه دهیم که با عملی کردن آن‌ها طول عمر جاروبرقی شما افزایش پیدا کند. برای سفارش خدمات تعمیر جاروبرقی از طریق شماره‌های 09337788989 – 02166175744 با تیم متخصص تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید.

تعمیر جاروبرقی

راهکار‌هایی برای افزایش طول عمر جاروبرقی

جارو برقی یکی از وسایل مهم هر خانه است که سبب صرفه جویی در وقت ما می‌شود. باید در نگهداری این وسیله ارزشمند کوشا باشیم چرا که در صورت خرابی می‌تواند سبب هزینه‌های زیادی بشود. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا در مورد راهکار‌هایی که موجب افزایش طول عمر جارو برقی می‌شوند صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ

 1. تعویض کیسه جاروبرقی به صورت مرتب

به طور مرتب کیف‌ها را عوض کنید. مهم است که بر میزان پر بودن کیسه نظارت داشته باشید، و مطمئن شوید که وقتی نصف آن پر شد، آن را دور بریزید. اگر پس از پر شدن بیش از حد کیسه به استفاده از دستگاه ادامه دهید، خطر آسیب قابل توجهی به دستگاه را خواهید داشت.

نحوه مراقبت از جاروبرقی: تعویض کیسه جاروبرقی

بیشتر بخوانید:

انواع کیسه جاروبرقی

علائم خاصی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها توجه کنید که نشان می‌دهند کیسه پر است یا به زمان تعویض آن نزدیک می‌شوید. بارزترین نشانه زمانی است که یک منطقه را جاروبرقی می‌کشید و آن را پوشیده از زباله‌هایی می‌بینید که قبلاً وجود نداشتند. این معمولاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که کیسه پر است و زباله‌ها راه خود را به فرش باز کرده اند. علامت دیگر زمانی است که متوجه شدید مکش جاروبرقی آنطور که باید قوی نیست.

 1. بررسی برس جاروبرقی

بُرس‌ها را از نظر ساییدگی بررسی کنید. رول‌های برس سخت‌ترین کثیفی‌ها و زباله‌ها را از عمیق‌ترین الیاف فرش شما بیرون می‌کشند. اگر می‌بینید که روی رول برس مو، خز حیوانات یا رشته‌ها چسبیده است، وقت آن است که آن را تمیز کنید. می‌توانید از قیچی یا فقط انگشتان خود برای تمیز کردن براش‌ها استفاده کنید. نیازی نیست که آن‌ها بدون لک باشند، اما باید هر گونه مو یا رشته ای را که به دور براش پیچیده شده است بردارید. به انتهای نزدیک یاتاقان‌ها و اطراف محل درگیر شدن تسمه توجه ویژه ای داشته باشید.

نحوه استفاده از جاروبرقی : بررسی برس جاروبرقی

بیشتر بخوانید:

علت خاموش شدن جاروبرقی و روش های برطرف کردن آن

 1. بررسی مسیر هوا

مسیرهای هوا را از نظر گرفتگی بررسی کنید. پس از مدتی استفاده از جاروبرقی، فضای داخلی آن تمایل به تجمع کثیفی و زباله دارد. تعمیر و نگهداری جاروبرقی فقط به تمیز کردن خود آن مربوط می‌شود. این به ویژه در مورد درپوش‌های هوا اهمیت دارد. با گذشت زمان، این درپوش‌های دریچه ممکن است شروع به مسدود شدن با زباله‌های بزرگتر کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، متوجه خواهید شد که جاروبرقی شما در تمیز کردن کارآمد کمتر و کمتری خواهد داشت. اگر این دریچه‌ها را به صورت دوره ‌ای تمیز نکنید، خطر داغ شدن بیش از حد جاروبرقی و احتمالاً سوختن همه آن‌‌ها را دارید. برای تمیز کردن آ ن‌ها می‌توانید به سادگی از یک جارو نازک استفاده کنید تا هرگونه کثیفی و گرفتگی داخل این معابر را خارج کنید.

 1. بررسی لوله‌های جاروبرقی

یکی از اجزای مهم در جاروبرقی که در صورت بروز گرفتگی در آن جاروبرقی مشکلات جدی‌تری پیدا خواهد کرد، لوله‌های جاروبرقی است. چنانچه شاهد مسدودی لوله دستگاه بودید، از یک سیخ بلند کمک بگیرید و مسیر لوله را باز کنید. باز بودن لوله‌‌های جاروبرقی نقشی مهمی در عملکرد مناسب آن دارد. نگهداری مناسب و همچنیم رفع مسدودی‌ لوله‌ جاروبرقی سبب افزایش طول عمر جاروبرقی خواهد شد.

افزایش عمر جاروبرقی : بررسی لوله ‌های جاروبرقی

مجموعه تکنیک سرویس پارس خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی برقی و آشپزخانه نظیر تعمیر لباسشویی، تعمیر یخچال و تعمیر ماکروفر را با ارائه ضمانت استفاده از قطعات اصل و نیز گارانتی تعمیرات ارائه می‌دهد. تمامی خدمات با نرخ مصوب اتحادیه انجام می‌شود.

 1. بررسی تسمه جاروبرقی

جزء دیگری از جاروبرقی که نقش مهمی دارد تسمه آن است. برای تشخیص خرابی تسمه کافی است تا پس از جارو کشیدن به مسیر جارو نگاهی بیاندازید. در صورتی که آشغال‌ها باقی مانده باشند، می‌توانید متوجه شوید که تسمه دستگاه دچار مشکل شده است. در واقع تسمه بخشی از جاروبرقی است که به طور مداوم در چرخش و حرکت است. به همین سبب مشکلاتی همانند گشاد شدن یا زیادی جمع شدن آن می‌تواند آسیب‌هایی به جاروبرقی شما برساند.

بیشتر بخوانید: تعمیر جارو برقی ال جی

تعویض تسمه جاروبرقی

 تعویض تسمه کار دشواری نیست و شما می‌‌توانید به سرعت آن را انجام دهید. برای انجام این کار کافی است تا مراحل زیر را طی کنید.

تعویض تسمه جاروبرقی

 • ابتدا مطمئن شوید که جاروبرقی به برق متصل نیست.
 • پیچ‌های جارو برقی را باز کنید و به تسمه جاروبرقی دسترسی پیدا کنید. تسمه همه جاروبرقی‌‌ها اغلب در یک مکان قرار دارند، چنانچه نمی‌توانید آن را پیدا کنید، رول برس را بیابید. در صورتی که نمی‌توانید تسمه را مشاهده کنید، احتمال این وجود دارد که تسمه شکسته شده باشد و داخل دستگاه باشد.
 • یک سر تسمه جاروبرقی را از روی غلتک برس و سر دیگر آن را از محور موتور خارج کنید. با برداشتن تسمه و برس، کمی وقت بگذارید و اطراف بلبرینگ‌‌های موتور را تمیز کنید، زیرا ممکن است به مرور زمان با مو و الیاف در هم پیچیده شود.
 • در حالی که حروف روی تسمه جدید رو به بیرون هستند، یک سر آن را به محور موتور و سر دیگر را به غلتک برس قلاب کنید. سپس برس را دوباره در محفظه آن قفل کنید و صفحه زیرین را دوباره ببندید.
 1. تمیز کردن فیلتر جارو برقی

اغلب جاروبرقی‌ها حداقل یک فیلتر دارند. فیلتر‌ها نقش مهمی در افزایش طول عمر جاروبرقی دارد زیرا از ورود آشغال به موتور و آسیب دیدگی ان جلوگیری می‌کنند. تنها کافی است تا هر ماه محفظه فیلتر را باز کنید و در صورت وجود آشغال ان را تمیز نمایید.

بیشتر بخوانید:

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

 1. بررسی دو شاخه و سیم جاروبرقی

یکی از عواملی که می‌تواند سبب کوتاهی عمر جارو برقی شود، مشکلات دو شتخه و سیم برق جارو برقی است. در صورتی که طول سیم برای رسیدن به نقاط مختلف ساختمان کافی نیست، از آن انتظار زیاد از حد نداشته باشید، تنها کافی است که پریز دیگری را امتحان کنید.

بررسی دوشاخه و سیم جاروبرقی

بیشتر بخوانید:

علت خرابی سیم جمع کن جارو برقی + راه حل

نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که هنگامی که جاروبرقی را از برق بیرون می‌کشید، در سیم آن تاب ایجاد نکنید. این موضوع می‌تواند در افزایش طول عمر جاروبرقی موثر باشد.

 1. جارو نکشیدن آشغال‌های بزرگ

جارو کشیدن آشغال‌های درشت سبب آسیب تمیز کننده‌های داخلی جاروبرقی می‌شود و در پی آن عمر جارو برقی کاهش پیدا می‌کند. بهتر است پیش از این که جاروبرقی بکشید، نگاهی به اطراف بیاندازید و در صورتی که چیز درشتی را می‌بینید، آن را بردارید.

 1. عدم جارو کردن فضای مرطوب

کار دیگری که سبب افزایش عمر جارو برقی شما می‌شود این است که تکه‌های میوه، فرش خیس و یا هر چیز مرطوب دیگر را جارو نکنید. دلیل این امر این است که در صورتی که این رطوبت به موتور جاروبرقی برسد، امکان دارد که موجب سوختن آن و در نتیجه از کار افتادن آن شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر جارو برقی پارس خزر

 1. روشن نماندن زیاد جارو برقی

توصیه می‌شود هنگامی که از جارو برقی استفاده می‌کنید، بیشتر از 15 دقیقه طول نکشد. چرا که در صورتی که زیاد از جارو برقی کار کشیده شود، موتور آن داغ شده و به مرور زمان شاهد خرابی و حتی سوختن موتور خواهید بود.

 1. حرکت ندادن جارو برقی توسط لوله خرطومی

شاید شما هم عادت دارید که برای تکان دادن جارو برقی از لوله خرطومی استفاده کنید. باید گفت که این عادت، عادتی نادرست است. تکان دادن جارو با این شیوه سبب خراب شدن و پارگی لوله خرطومی جارو برقی می‌شود. همانطور که می‌دانید، لوله خرطومی موظف به  انتقال زباله‌ها به داخل کیسه جاروبرقی می‌باشد و در صورتی که این قطعه دچار پارگی شود، مکش با قدرت صورت نمی‌گیرد و عملکرد جارو برقی با مشکل روبرو خواهد شد.

 1. مراقبت از دکمه خاموش و روشن جارو برقی

همانطور که می‌دانید فرآیند جارو کردن با جارو برقی توسط دکمه خاموش و روشن آغاز می‌شود. سعی کنید از این دکمه به درستی مراقبت کنید چرا که در صورتی که خراب شود، جارو کشیدن کنسل می‌شود. گاهی اوقات تنبلی می‌کنید و این دکمه را با پا می‌زنید، اما این کار کاملا اشتباه است.

مراقبت از دکمه روشن خاموش جاروبرقی

سخن نهایی: نکته اصلی که باید هنگام نگهداری صحیح جاروبرقی به یاد داشته باشید این است که تمیز نگه داشتن آن ضروری است. چند دقیقه کار تعمیر و نگهداری می‌تواند سال‌ها به طول عمر آن بیافزاید، همچنین باعث می‌شود کارکرد نرم‌تر و کارآمدتر شود. تعویض جاروبرقی می‌تواند گران باشد، اما صرف زمان برای حفظ کارکرد خوب آن می‌تواند نسبتاً سریع باشد. در این مقاله سعی بر آن شد تا به طور جامع در مورد راهکار‌هایی که سبب افزایش طول عمر جارو برقی شما می‌شوند صحبت شود. با بهره گیری از این نکات دیگر نیازی نیست که نگران زود خراب شدن جارو برقی خود باشید.

برحی دیگر از سایر خدمات تکنیک سرویس پارس شامل تعمیر پکیج و تعمیر کولر گازی می‌باشد. ارائه خدمات در تمامی مناطق تهران و توسط تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده انجام می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: جاروبرقی چه مارکی خوبه؟ علت خرابی سیم جمع کن جارو برقی + راه حل دلایل جرقه زدن موتور جاروبرقی علائم تمام شدن زغال جاروبرقی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد