نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی : در اینجا داستان غم انگیز رابطه بد بین یک جاروبرقی و فیلتر جاروبرقی وجود دارد. هر بار که از جاروبرقی استفاده می شود، فیلتر آن بیشتر مسدود شده و مکش آن ضعیف و ضعیف تر می گردد. سرانجام ، شخص تصمیم می گیرد دستگاه خود را فروخته و یک جاروی جدید تهیه کند.

اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم بیشتر ما در ندیده گرفتن ضعیف شدن عملکرد جاروبرقی و در نهایت خراب شدن و دور افتادن آن ها، مقصر بوده ایم. بهتر است این روند را تغییر دهیم و در مراقبت بیشتر از دستگاه خود، کوشا باشیم. تمیز کردن فیلتر جاروبرقی یا حتی تعویض آن، کمتر از یک ساعت زمان می برد. این کار می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کرده و از خرید یک دستگاه جدید جلوگیری کند.

عملکرد فیلتر در جاروبرقی

جارو برقی دستگاهی است که به کمک آن محیط را از ذرات و گرد و غبار تمیز می کند. البته در صورتی که به یک سیستم فیلتراسیون قوی مجهز باشد. چرا که در غیر اینصورت، تمامی آن ذرات و گرد و خاک ها که به داخل کشیده شده اند، دوباره به محیط بر می گردند و هوایی آلوده و مضر برای سلامتی، ایجاد می کنند.

قبل از شروع تمیز کردن

 • قبل از شروع به تمیز کردن فیلتر، باید بدانید که فیلتر یک قطعه کثیف است. گرد و غبارهایی که روی فیلتر است، ممکن است در هنگام حرکت دادن آن، به این طرف و آن طرف بریزد و کار برای شما ایجاد کند. پس به نکات زیر توجه کنید تا در زمان و انرژی خود، صرفه جویی کرده باشیم:

شرکت تکنیک سرویس تعمیر جاروبرقی با گارانتی اصالت قطعات و کمترین قیمت

 • سعی کنید جارو برقی را به فضای باز برده و این کار را داخل خانه انجام ندهید. تمیز کردن گرد و خاکی که روی زمین یا چمن می ریزد بسیار ساده تر از زمانی ست که فرش شما آغشته به خاک و کثیفی شده است.
 • تعداد کمی ابزار برای تمیز کردن فیلتر نیاز است. اما بهتر است قبل از شروع کار همان تعداد کم را نیز آماده داشته باشید تا مجبور به قطع کار نشوید. پیچ گوشتی برای باز کردن برخی پیچ ها، یک پلاستیک زباله، ماسک برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به دهان شما، احتمالا وسایل اندکی هستند که برای این کار لازم دارید.
 • برای تشخیص این که آیا فیلتر جاروبرقی شما قابل شستشو است یا خیر، باید دفترچه راهنمای جارو برقی را مطالعه کنید. فیلترهای قابل شستشو را می توان زیر شیر آب شستشو داد و با مواد شوینده ملایم تمیز کرد.
 • ابزارهایی نیز برای کمک به شما در تمیز کردن فیلتر غیر قابل شستشو مانند مسواک ، سشوار و گردگیر هوا و … ، وجود دارند.
 • جاروبرقی های بدون کیسه به احتمال زیاد با فیلترهایشان تمیز می شوند زیرا کیسه های جاروبرقی اغلب با فیلترهایی تعبیه شده اند. با این حال ، همیشه ارزش دارد که دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید تا ببینید روش پیشنهادی تمیز کردن فیلتر از سمت کارخانه چیست.

 

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

نحوه تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

جاروبرقی هایی که در ایران ساخته می شوند، اغلب دارای فیلترهای قابل شستشو هستند، اما در این بین برخی دستگاه ها وجود دارند که شما نمی توانید فیلتر را زیر بگیرید و بشویید. در اینجا مراحل پاکسازی فیلتر به صورت مرحله به مرحله برای جاروبرقی بدون کیسه برای شما آورده شده است و نیازی به تعویض فیلتر جاروبرقی ندارید .

 1. سطل جاروبرقی را از بدنه اصلی خارج کنید.
 2. قسمت فیلتر را از قسمت دیگر سطل آشغال باز کنید.
 3. فیلتر را از سطل زباله خارج کنید.
 4. کرک و گرد و غبار اضافی را از قسمت خارج فیلتر با مسواک بزدایید.
 5. فیلتر را از جارو جدا کنید. مشخص است که کدام مناطق نیاز به تمیز کردن دارند زیرا با گرد و غبار پوشانده شده اند.
 6. فضای داخلی فیلتر باید تمیز باشد بنابراین فقط باید به تمیز کردن قسمت بیرونی آن بپردازید.

شایان ذکر است که جاروبرقی های مختلف به روش های متفاوت از هم جدا می شوند. اگر نمی توانید قطعات را جدا کنید ، زیاد روی آن ها فشار نیاورید چون ممکن است شکسته شوند! بار دیگر کتابچه راهنمای جارو برقی می تواند راه حلی برای این مشکل باشد. به دقت آن را بررسی کنید تا متوجه این موضوع شوید.

نکته مهم: هرگز فیلتر جاروبرقی را شستشو ندهید ، مگر اینکه مطمئن باشید قابلیت شستشو دارد. شستن یک فیلتر غیر قابل شستشو باعث تجزیه آن می شود و یا میکرو سوراخ هایی که به هوا اجازه عبور از آن را می دهند مسدود می شود و فیلتر را بی فایده می کند.

نحوه تمیز کردن فیلتر قابل شستشو جاروبرقی

برخی از فیلترها قابل شستشو هستند و در اینجا نحوه کار آورده شده است.

 1. جاروبرقی را باز کنید تا به فیلتر برسید.
 2. فیلتر را بردارید.
 3. آن را در آب با مواد شوینده ملایم بشویید تا تمیز شده و تمام گرد و غبار آن کنده شود.
 4. بگذارید کاملا خشک شود. این بسیار مهم است زیرا فیلتر مرطوب وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهد.

اگر ازجاروبرقی استفاده زیادی می شود و نمی توانید تا خشک شدن آن صبر کنید ، بهتر است همیشه یک فیلتر جایگزین داشته باشید.

تعویض فیلتر جاروبرقی

فیلترهای پاره ، آسیب دیده یا بیش از حد فرسوده باید کاملاً تعویض شوند و تمیز کردن آن ها فایده ای ندارد. روند پیدا کردن جای فیلتر، همانند روش های گفته شده در قسمت های قبلی ست؛ شما فقط باید فیلتر جدیدتان را در همان موقعیت قدیمی قرار دهید.

هنگام خرید فیلتر جایگزین ، شماره مدل خود را برای تحویل نیاز دارید. به احتمال زیاد در کناره ها یا پایه جارو بر روی برچسب یا صفحه ای، نوشته شده است.

زمان مناسب تعویض فیلتر

سوالی که پیش می آید این است که چه زمانی مناسب برای تعویض یا تمیز کردن فیلتر است. این سوال مهمی است و  جا دارد در این قسمت به صورت مجزا روی آن بحث کنیم.

 

تعویض فیلتر جاروبرقی

 

جاروبرقی ها معمولا توانایی محدودی در کشیدن آشغال ریزه ها و گرد و خاک به درون خود دارند. زمانی می رسد که متوجه می شوید این مکش، به هیچ عنوان مانند روزهای قبل نیست. اتفاقی که افتاده است این است که فیلتر هوا پر شده و لایه ضخیمی از گرد و خاک روی آن را گرفته است. اینجاست که گفته می شود زمان تمیز کردن فیلتر فرا رسیده است. البته اگر دستگاه شما قدیمی ست و بارها این کار را کرده اید، بهتر است فیلتر را تعویض کنید تا به عملکرد بهتر جارو برقی کمک کرده باشید. در واقع فیلتر اصلی دستگاه، بین 3 تا 5 سال کارکرد، نیاز به تعویض دارد و همانند قطعات دیگر در یک دستگاه الکتریکی، صحت آن بر روی صحت کل دستگاه تاثیر می گذارد. در این مقاله به تعویض فیلتر جاروبرقی پرداختیم .

فیلتر اصلی در بیشتر مکنده ها، فیلتر های ستاره ای هستند که به منظور افزایش عمر مفید فیلتر، از سیستم های نظافت دستی و اتومات استفاده می گردد. در این سیستم ها نیازی به باز کردن جاروبرقی نیست و با تکاندن فیلتر، از مسدود شدن آن جلوگیری می شود و گرد و خاک بر روی فیلتر انباشته نمی شوند.

شرکت تکنیک سرویس پارس ارائه دهنده خدمات تعمیر لباسشویی ، تعمیر یخچال ، تعمیر پکیج دیواری ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر برد پکیج ، تعمیر برد لباسشویی ، لوله کشی ساختمان و …. می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد