تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی - تعمیرات لوازم خانگی تکنیک سرویس پارس

تمیز کردن و تعویض فیلتر جاروبرقی با روش های ساده

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی: در اینجا داستان غم انگیز رابطه بد بین یک جاروبرقی و فیلتر جاروبرقی وجود دارد. هر بار که از جاروبرقی استفاده می‌شود، فیلتر آن بیشتر مسدود شده و مکش آن ضعیف و ضعیف تر می‌گردد. سرانجام، شخص تصمیم می‌گیرد دستگاه خود را فروخته و یک جاروی جدید تهیه کند.

اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم بیشتر ما در ندیده گرفتن ضعیف شدن عملکرد جاروبرقی و در نهایت خراب شدن و دور افتادن آنها، مقصر بوده ایم. بهتر است این روند را تغییر دهیم و در مراقبت بیشتر از دستگاه خود، کوشا باشیم. تمیز کردن فیلتر جاروبرقی یا حتی تعویض آن، کمتر از یک ساعت زمان می‌برد. این کار می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه جویی کرده و از خرید یک دستگاه جدید جلوگیری کند.

تعمیر جاروبرقی

عملکرد فیلتر در جاروبرقی

جارو برقی دستگاهی است که به کمک آن محیط را از ذرات و گرد و غبار تمیز می‌کند. البته در صورتی که به یک سیستم فیلتراسیون قوی مجهز باشد. چرا که در غیر اینصورت، تمامی آن ذرات و گرد و خاک‌ها که به داخل کشیده شده اند، دوباره به محیط بر می‌گردند و هوایی آلوده و مضر برای سلامتی، ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ

نکاتی قبل از شروع تمیز کردن

 • قبل از شروع به تمیز کردن فیلتر، باید بدانید که فیلتر یک قطعه کثیف است. گرد و غبارهایی که روی فیلتر است، ممکن است در هنگام حرکت دادن آن، به این طرف و آن طرف بریزد و کار برای شما ایجاد کند. پس به نکات زیر توجه کنید تا در زمان و انرژی خود، صرفه جویی کرده باشیم:

شرکت تکنیک سرویس در تعمیر جاروبرقی با گارانتی اصالت قطعات و کمترین قیمت آماده ای خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 • سعی کنید جارو برقی را به فضای باز برده و این کار را داخل خانه انجام ندهید. تمیز کردن گرد و خاکی که روی زمین یا چمن می‌ریزد بسیار ساده تر از زمانی ست که فرش شما آغشته به خاک و کثیفی شده است.
 • تعداد کمی ابزار برای تمیز کردن فیلتر نیاز است. اما بهتر است قبل از شروع کار همان تعداد کم را نیز آماده داشته باشید تا مجبور به قطع کار نشوید. پیچ گوشتی برای باز کردن برخی پیچ‌ها، یک پلاستیک زباله، ماسک برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به دهان شما، احتمالا وسایل اندکی هستند که برای این کار لازم دارید.
 • برای تشخیص این که آیا فیلتر جاروبرقی شما قابل شستشو است یا خیر، باید دفترچه راهنمای جارو برقی را مطالعه کنید. فیلترهای قابل شستشو را می‌توان زیر شیر آب شستشو داد و با مواد شوینده ملایم تمیز کرد.
 • ابزارهایی نیز برای کمک به شما در تمیز کردن فیلتر غیر قابل شستشو مانند مسواک، سشوار و گردگیر هوا و غیره، وجود دارند.
 • جاروبرقی‌های بدون کیسه به احتمال زیاد با فیلترهایشان تمیز می‌شوند زیرا کیسه‌های جاروبرقی اغلب با فیلترهایی تعبیه شده اند. با این حال، همیشه ارزش دارد که دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید تا ببینید روش پیشنهادی تمیز کردن فیلتر از سمت کارخانه چیست.

 

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

بیشتر بخوانید:

نحوه تمیز کردن جاروبرقی

نحوه تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

جاروبرقی‌‌هایی که در ایران ساخته می‌شوند، اغلب دارای فیلترهای قابل شستشو هستند، اما در این بین برخی دستگاه‌ها وجود دارند که شما نمی‌توانید فیلتر را زیر بگیرید و بشویید. در اینجا مراحل پاکسازی فیلتر به صورت مرحله به مرحله برای جاروبرقی بدون کیسه برای شما آورده شده است و نیازی به تعویض فیلتر جاروبرقی ندارید.

 1. سطل جاروبرقی را از بدنه اصلی خارج کنید.
 2. قسمت فیلتر را از قسمت دیگر سطل آشغال باز کنید.
 3. فیلتر را از سطل زباله خارج کنید.
 4. کرک و گرد و غبار اضافی را از قسمت خارج فیلتر با مسواک بزدایید.
 5. فیلتر را از جارو جدا کنید. مشخص است که کدام مناطق نیاز به تمیز کردن دارند زیرا با گرد و غبار پوشانده شده اند.
 6. فضای داخلی فیلتر باید تمیز باشد بنابراین فقط باید به تمیز کردن قسمت بیرونی آن بپردازید.

شایان ذکر است که جاروبرقی‌های مختلف به روش‌های متفاوت از هم جدا می‌شوند. اگر نمی‌توانید قطعات را جدا کنید، زیاد روی آن‌ها فشار نیاورید چون ممکن است شکسته شوند! بار دیگر کتابچه راهنمای جارو برقی می‌تواند راه حلی برای این مشکل باشد. به دقت آن را بررسی کنید تا متوجه این موضوع شوید.

نکته مهم: هرگز فیلتر جاروبرقی را شستشو ندهید، مگر اینکه مطمئن باشید قابلیت شستشو دارد. شستن یک فیلتر غیر قابل شستشو باعث تجزیه آن می‌شود و یا میکرو سوراخ‌هایی که به هوا اجازه عبور از آن را می‌دهند مسدود می‌شود و فیلتر را بی فایده می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر جارو برقی پارس خزر

نحوه تمیز کردن فیلتر قابل شستشو جاروبرقی

برخی از فیلترها قابل شستشو هستند و در اینجا نحوه کار آورده شده است.

 1. جاروبرقی را باز کنید تا به فیلتر برسید.
 2. فیلتر را بردارید.
 3. آن را در آب با مواد شوینده ملایم بشویید تا تمیز شده و تمام گرد و غبار آن کنده شود.
 4. بگذارید کاملا خشک شود. این بسیار مهم است زیرا فیلتر مرطوب وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد.

اگر ازجاروبرقی استفاده زیادی می‌شود و نمی‌توانید تا خشک شدن آن صبر کنید، بهتر است همیشه یک فیلتر جایگزین داشته باشید.

تعویض فیلتر جاروبرقی

فیلترهای پاره، آسیب دیده یا بیش از حد فرسوده باید کاملاً تعویض شوند و تمیز کردن آن‌ها فایده ای ندارد. روند پیدا کردن جای فیلتر، همانند روش‌های گفته شده در قسمت‌های قبلی ست؛ شما فقط باید فیلتر جدیدتان را در همان موقعیت قدیمی قرار دهید.

هنگام خرید فیلتر جایگزین، شماره مدل خود را برای تحویل نیاز دارید. به احتمال زیاد در کناره‌ها یا پایه جارو بر روی برچسب یا صفحه ای، نوشته شده است.

زمان مناسب تعویض فیلتر

سوالی که پیش می‌آید این است که چه زمانی مناسب برای تعویض یا تمیز کردن فیلتر است. این سوال مهمی است و  جا دارد در این قسمت به صورت مجزا روی آن بحث کنیم.

 

تعویض فیلتر جاروبرقی

 

جاروبرقی‌ها معمولا توانایی محدودی در کشیدن آشغال ریزه‌ها و گرد و خاک به درون خود دارند. زمانی می‌رسد که متوجه می‌شوید این مکش، به هیچ عنوان مانند روزهای قبل نیست. اتفاقی که افتاده است این است که فیلتر هوا پر شده و لایه ضخیمی از گرد و خاک روی آن را گرفته است. اینجاست که گفته می‌شود زمان تمیز کردن فیلتر فرا رسیده است. البته اگر دستگاه شما قدیمی است و بارها این کار را کرده اید، بهتر است فیلتر را تعویض کنید تا به عملکرد بهتر جارو برقی کمک کرده باشید. در واقع فیلتر اصلی دستگاه، بین 3 تا 5 سال کارکرد، نیاز به تعویض دارد و همانند قطعات دیگر در یک دستگاه الکتریکی، صحت آن بر روی صحت کل دستگاه تاثیر می‌گذارد. در این مقاله به تعویض فیلتر جاروبرقی پرداختیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر جارو برقی ال جی

فیلتر اصلی در بیشتر مکنده‌ها، فیلتر‌های ستاره ای هستند که به منظور افزایش عمر مفید فیلتر، از سیستم‌های نظافت دستی و اتومات استفاده می‌گردد. در این سیستم‌ها نیازی به باز کردن جاروبرقی نیست و با تکاندن فیلتر، از مسدود شدن آن جلوگیری می‌شود و گرد و خاک بر روی فیلتر انباشته نمی‌شوند.

شرکت تکنیک سرویس پارس ارائه دهنده خدمات تعمیر لباسشویی، تعمیر یخچال، تعمیر پکیج دیواری، تعمیر کولر گازی، تعمیر برد پکیج، تعمیر برد لباسشویی، لوله کشی ساختمان و غیره می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: جاروبرقی چه مارکی خوبه؟ نحوه صحیح استفاده از جاروبرقی برای افزایش طول عمر آن علت خرابی سیم جمع کن جارو برقی + راه حل دلایل جرقه زدن موتور جاروبرقی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد