تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

شستن ظرف های کثیف یکی از کارهایی است که اهمیت زیادی دارد زیرا ما برای خوردن غذا آن را در داخل ظروف میریزیم و اگر این ظرف ها تمیز شسته نشده باشند می توانند ما را بیمار کنند. امروزه بیشتر افراد شستن ظرف ها را به عهده ماشین ظرفشویی می گذارند به خصوص بانوانی که شاغل هستند و فرصت زیادی برای انجام کارهای خانه ندارند. یکی از نکاتی که هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی باید به آن توجه شود چیدن درست ظرف ها در داخل دستگاه است زیرا اگر چیدمان ظرف ها به درستی انجام نشود ممکن است ماشین ظرفشویی نتواند تمامی قسمت های همه ظروف را درست تمیز کند و این مشکل ساز خواهد شد.

گاهی اوقات تعداد زیادی ظرف کثیف در اطرافتان وجود دارد و شما نمی خواهید که دو بار ماشین ظرفشویی را تنظیم و استفاده کنید. در این شرایط اگر بدانید که طریقه صحیح چیدن ظرف ها در داخل دستگاه به چه صورت است می توانید حجم زیادی از ظرف ها را مرتب در داخل ماشین ظرفشویی جای دهید به طوری که تمام قابلمه ها، لیوان ها، دیس ها و ظروف دیگر در پایان چرخه شست و شو تمیز شوند.

هم پر کردن بیش از اندازه ماشین ظرفشویی و هم چینش نادرست ظرف ها علاوه بر این که موجب تمیز شسته نشدن ظرف ها می شوند در طولانی مدت باعث ایجاد اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی و خراب شدن آن نیز می شوند. تمیز نشدن ظرف ها به این خاطر است که در صورت پر بودن دستگاه گردش آب به خوبی انجام نمی شود و خراب شدن دستگاه به خاطر سنگینی و فشاری است که به آن وارد می شود. برای این که بتوانید از دستگاه خود مراقبت کنید و متحمل هزینه های تعمیر ظرفشویی نشوید این مطلب را بخوانید و نحوه چیدمان درست ظرف ها در داخل انواع ماشین ظرفشویی را یاد بگیرید.

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

در ابتدا بهتر است این نکته را بدانید با وجود این که ظرفیت ماشین ظرفشویی های مختلف و نوع قفسه های داخلی آن ها با یکدیگر تفاوت دارند اما اصول کلی نحوه چیدمان ظروف در داخل آن ها یکسان است. یعنی زمانی که اصول و قوانین چیدمان ظروف در داخل ماشین ظرفشویی را بدانید می توانید از دانسته های خود برای انواع ماشین ظرفشویی های دوو، بوش، سامسونگ، ال جی، مجیک، بکو، میدیا و غیره استفاده کنید. نکته دیگر این است که قرار دادن تعداد کمی ظرف در داخل ماشین ظرفشویی به معنای تمیزی صد در صد آن ها نیست و باز هم لازم است که نکات مربوط به چیدمان رعایت شوند.

تکنیک سرویس پارس ، مرکز تخصصی نصب و تعمیرات لوازم خانگی ، خدمات حرفه ای تعمیرات از جمله ظرفشویی ، تعمیر لباسشویی ، تعمیر چرخ گوشت ، تعمیر یخچال و … را با تمرکز بر رضایت مشتری و ارائه گارانتی تعمیرات ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات با شماره های 09337788989 / 02166175744 تماس بگیرید.

آموزش نحوه چیدن ظروف در داخل انواع ماشین ظرفشویی

اولین کاری که هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی و قبل از قرار دادن ظروف در داخل دستگاه باید انجام دهید پاک کردن باقی مانده غذا از روی ظرف ها است. البته در ماشین ظرفشویی های جدید نیازی به تمیز کردن یا آبکشی ظروف قبل از قرار دادن در داخل ماشین نیست اما باز هم انجام دادن این کار از انجام ندادن آن بهتر است. از طرفی، اگر در اثر سوختن مقداری مواد غذایی به یک ظرف چسبیده است ابتدا باید موادی که به ظرف چسبیده اند را پاک کنید و سپس آن را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

نحوه چیدن لیوان ها و فنجان ها در ماشین ظرفشویی

لیوان ها و فنجان ها و حتی کاسه های کوچک باید به صورت برعکس در قفسه بالایی ظرفشویی قرار داده شوند. سعی کنید این ظرف ها را به همدیگر نچسبانید و مقداری فضای خالی بینشان ایجاد کنید تا هم آب در اطراف آن ها هم به خوبی گردش داشته باشد و هم در حین شست و شو برخورد لیوان ها و کاسه ها به همدیگر باعث شکستن آن ها نشود.

نحوه چیدن قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

قاشق ها و چنگال ها باید به صورتی در داخل جایگاه خود قرار داده شوند که دسته شان رو به پایین باشد. برای احتیاط بهتر است اگر کاردها را هم در این قسمت قرار می دهید باید تیغه آن ها رو به پایین باشد زیرا اگر تیغه چاقو رو به بالا باشد ممکن است هنگام خارج کردن ظرف ها از ماشین به دستتان آسیب وارد شود. برای این که آب به خوبی در لا به لای قاشق و چنگال ها جریان داشته باشد و آن ها را تمیز کند باید قاشق و چنگال ها را دو به دو رو به بالا و پایین بگذارید.نحوه چیدن قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن تابه و قابلمه در ماشین ظرفشویی

ظروف مخصوص پخت و پز نظیر انواع تابه و قابلمه را باید به گونه ای در داخل ماشین قرار دهید که مانع از حرکت آزادانه بازوهای آب پاش نشوند و دسته آن ها به گوشه بازوهای در حال چرخش گیر نکند. قرار دادن نادرست قابلمه و تابه در داخل دستگاه هم می تواند باعث آسیب رسیدن به بازو های آب پاش شود و هم می تواند باعث خش افتادن یا آسیب دیدن ظروف شما شود. این نوع ظروف را رو به پایین و در جهت بازوی آب پاش قرار دهید.

نحوه چیدن ظروف پلاستیکی در ماشین ظرفشویی

 ابتدا باید مطمئن شوید که ظروف پلاستیکی مورد نظر شما قابل شست و شو در ماشین ظرفشویی هستند. روی این گونه پلاستیک ها آرمی با تصویر ماشین ظرفشویی حک شده است. سپس این ظروف را در طبقه بالای ماشین ظرفشویی و به دئر از المنت حرارتی قرار دهید تا حرارت موجب تغییر شکل آن ها نشود. ظروف پلاستیکی باید رو به پایین در داخل قفسه قرار داده شوند.

نحوه چیدن بشقاب ها در ماشین ظرفشویی

بشقاب ها در قفسه پایین ماشین ظرفشویی قرار داده می شوند. روی بشقاب ها باید به طرف وسط ماشین ظرفشویی باشد. علت این کار این است که جت های آب پاش در مرکز ماشین ظرفشویی قرار دارند و اگر بشقاب ها این گونه چیده شوند آب مستقیماً روی آن ها پاشیده می شود و بهتر تمیز می شوند. بشقاب ها باید از بزرگتر به کوچکتر و از قسمت بیرونی به طرف مرکز ماشین ظرفشویی چیده شوند. بشقاب هایی که اندازه مشابهی دارند را می توان در کنار همدیگر و رو به مرکز قرار داد.

نحوه چیدن ظروف بزرگ در ماشین ظرفشویی

ظرف هایی که اندازه بزرگی دارند مانند انواع دیس ها، تخته های آشپزی و سینی ها باید در کناره ها و عقب ماشین ظرفشویی قرار گیرند تا مانع از رسیدن آب و مداد شوینده به سایر ظروف داخل ماشین نشوند و آب به خوبی در دستگاه به گردش درآید. چاقوهای بزرگ و خطرناک را بهتر است با دست بشویید و داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید زیرا در داخل ماشین ظرفشویی کند می شود.نحوه چیدن ظروف بزرگ در ماشین ظرفشویی

به طور کلی فقط ظروفی را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید که قابلیت شست و شو در داخل ماشین ظرفشویی را داشته باشند در غیر این صورت فشار آب و حرارت داخل دستگاه باعث شکستن و از بین رفتن آن ها خواهد شد. اگر قرار است از ماشین ظرفشویی برای شستن ظرف های خود استفاده کنید هنگام تهیه ظروف چینی، آرکوپال، کریستال و غیره از دارا بودن قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. همچنین، بهتر است ظروف ساخته شده از برنج، برنز، چوب یا چینی های تزئین شده با روکش طلا را در داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

نکته دیگر این است که سعی کنید از ماده شوینده مناسب استفاده کنید تا هم ظرف هایتان تمیز شوند و هم با گذشت زمان به ماشین ظرفشویی شما آسیبی وارد نشود. فقط از مواد شوینده ای که مخصوص ماشین ظرفشویی هستند استفاده کنید و مواد شوینده معمولی و مایع های ظرفشویی را جایگزین آن ها نکنید. مواد شوینده نامناسب می توانند در قسمت های مختلف دستگاه جمع شوند و به مرور باعث ایجاد اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی شوند.

از مواد شوینده بیش از اندازه استفاده نکنید. اگر از قرص ماشین ظرفشویی استفاده می کنید آن را در داخل محفظه ماده شوینده یا کف ماشین ظرفشویی قرار دهید. اگر از ماده شوینده پودری استفاده می کنید باید به اندازه نوشته شده روی جلد شوینده توجه کنید و مقدار صحیحی از شوینده را در داخل محفظه مخصوص مواد شوینده بریزید.

برخی دیگر از سایر خدمات تکنیک سرویس پارس در زمینه تعمیر لوازم برق و آشپزخانه و نیز اجرای تاسیسات ساختمانی شامل تعمیر جاروبرقی ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر پکیج و لوله کشی ساختمان می باشد. شماره های 09337788989 / 02166175744 تماس با مجموعه می باشند.

3.3/5 - (3 امتیاز)
مقالات مشابه: تست مود ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D146 و D141 تنظیم سیستم سختی گیری آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ | معرفی کامل ارور ها برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D146
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد