تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی

عیب یابی انواع ماشین ظرفشویی ال جی و روش های حل مشکل

یکی از پرکارترین لوازم برقی داخل آشپزخانه ماشین ظرفشویی است به همین دلیل به محض این که برای آن مشکلی پیش می آید متوجه می شویم و فوراً برای حل مشکل آن اقدام می کنیم. ماشین های ظرفشویی معمولاً بین 7 تا 12 سال عمر مفید دارند اما گاهی اوقات هم پیش می آید که قبل از گذراندن این مدت دچار مشکلاتی بشوند. شرکت های تولیدکننده بسیاری در زمینه ساخت انواع ماشین های ظرفشویی فعالیت می کنند.

برندهای مشهوری همچون ال جی، سامسونگ، بوش، مجیک و غیره از برندهای محبوب در ایران هستند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با عیب یابی و تعمیر ماشین ظرف شویی های ال جی که از پرفروش ترین و شیک ترین ماشین های ظرفشویی هستند صحبت کنیم. ماشین ظرفشویی های ال جی دارای قابلیت های منحصر به فرد و کیفیتی عالی هستند اما با این حال ممکن است در اثر استفاده مداوم به قسمتی از آن ها آسیب وارد شود.

گاهی اوقات مشکلاتی که با آن ها مواجه می شویم بسیار ساده هستند و با اقدامات ساده می توان آن ها را رفع کرد. با این حال، به علت این که ماشین ظرفشویی ال جی از قطعات زیادی تشکیل شده است و ساختاری پیچیده دارد، فقط افراد آموزش دیده و متخصص قادر به رفع مشکلات جدی تر آن هستند. یک تعمیرکار متخصص ماشین ظرفشویی شما را سریعتر عیب یابی می کند و در صورت لزوم قطعات معیوب را تعویض می نماید. برای این که بتوانید به تعمیر راحت تر و سریعتر ماشین ظرفشویی خود کمک کنید بهتر است تمام علامت ها و صداهایی که در دستگاه مشاهده کرده اید را به تعمیرکار بگویید زیرا این کار تشخیص منشأ مشکل را آسان تر می کند.

رایج ترین مشکلاتی که ممکن است هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی با آن ها مواجه شوید عبارتند از روشن نشدن ماشین ظرفشویی، عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی، خشک نشدن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی، پر سروصدا بودن ماشین ظرفشویی، نشت آب از ماشین ظرفشویی، گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی و مواردی از این قبیل. خرابی یا درست کار نکردن قطعه یا قطعاتی باعث به وجود آمدن این مشکلات می شود و تعمیرکار متخصص وظیفه دارد با تعمیر یا تعویض این قطعات مشکل را حل کند. در ادامه هر یک از این مشکلات را به همراه روش های برای حل آن ها بررسی می کنیم.

مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی

برای رفع مشکلات و تعمیر ظرفشویی توسط تکنسین های مجرب تکنیک سرویس پارس با شماره های تماس بگیرید. سایر خدمات این مرکز در زمینه تعمیرات لوازم خانگی شمال تعمیر لباسشویی ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر کولر گازی ، تعمیر یخچال و دیگر لوازم برقی و آشپزخانه می باشد.

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی های ال جی و راه حل آن ها

مشکلاتی که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم می توانند برای انواع ماشین ظرفشویی های بوش، سامسونگ، مجیک، میدیا و غیره نیز به وجود بیایند. به همین دلیل این راهنما می تواند هنگام استفاده از هر نوع ماشین ظرفشویی به شما کمک کند.

  1. چرا ماشین ظرفشویی ال جی روشن نمی شود؟

روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا بهتر است که از اتصال دستگاه به برق و برق دهی پریز مطمئن شوید. برای این منظور یه دستگاه دیگر را به پریز وصل کنید تا از برق رسانی آن اطمینان حاصل کنید. اگر پریز و کابل برق مشکلی ندارند به سراغ عامل بعدی بروید. روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند به علت خراب شدن سوئیچ قفل درب دستگاه باشد.

زمانی که درب ماشین ظرفشویی بسته می شود سوئیچ قفل در فعال می شود و به موتور و سایر قسمت های کنترل کننده برق رسانی می شود. اگر درب ظرفشویی خوب بسته نشده باشد یا سوئیچ قفل درب خراب باشد برق رسانی به قطعات انجام نمی شود و ماشین ظرفشویی ال جی روشن نمی شود.

اگر سوئیچ قفل سالم است و ماشین ظرفشویی روشن نمی شود باید نگاهی هم به تایمر بیاندازید. اگر در ابتدای کار دستگاه صدای تخلیه آب از پمپ تخلیه شنیده نشد این احتمال وجود دارد که تایمر الکترونیکی دچار مشکل شده باشد. هنگام فعالیت دستگاه تایمر وظیفه دارد به ترتیب به موتور پمپ، شیر ورودی آب، مدار هیتر و موتور پمپ تخلیه برق رسانی کند. اگر تایمر خراب باشد برق رسانی به قطعات صورت نمی گیرد و ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. اگر مشکل از تایمر هم نبود قطعات بعدی که باید مورد بررسی قرار گیرند سوئیچ انتخابی (سلکتور)،فیوز حرارتی، موتور محرک و رله استارت موتور هستند.

  1. علت خشک نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

ابتدا باید بدانید که در بعضی از برنامه های شست و شو نظیر پیش شست و شو یا شست و شوی سریع، دستگاه ظرف ها را خشک نمی کند. از طرفی باقی ماندن اندکی آب در ته لیوان ها و یا ظروف گود می تواند طبیعی باشد. سعی کنید ظروف گود را کمی مایل داخل دستگاه قرار دهید تا آب در داخل آن ها ته نشین نشود. نکته دیگر این است که هنگام شست و شوی ظروف باید از جلا دهنده استفاده کنید تا از باقی ماندن قطرات آب روی ظروف جلوگیری شود. قطعه دیگری که مسئول خشک کردن ظرف های داخل ماشین است هیتر است.

قبل از تعمیر یا تعویض المنت ماشین ظرفشویی باید مطمئن شوید که مشکل از آن است. ابتدا تمامی احتمالات دیگر را بررسی کنید و در انتها به سراغ المنت بروید. تعویض و تعمیر المنت فقط باید توسط تکنسین ماهر انجام شود. خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی هم یکی دیگر از قطعات مرتبط با خشک کن است. ترموستات از داغ شدن بیش از حد دما جلوگیری می کند در نتیجه خراب شدن آن می تواند باعث خاموش شدن هیتر قبل از رسیدن به دمای دلخواه شود.

  1. چرا ماشین ظرفشویی ال جی آب را تخلیه نمی کند؟

یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی ال جی پیش بیاید تجمع آب در دستگاه و تخلیه نشدن آن است. مسدود بودن لوله تخلیه ماشین ظرفشویی، فاضلاب و فیلترها می تواند اصلی ترین عامل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی باشد. از یک لوله کش بخواهید که لوله ها و شلنگ تخلیه را بررسی کند که به صورت استاندارد متصل شده باشند و دچار انسداد نباشند. گاهی اوقات مشکل از گرفتگی فیلتر تخلیه است. خرده های مواد غذایی به مرور زمان در دیواره فیلتر جمع می شوند و باعث مسدود شدن فیلتر می گردند. فیلتر تخلیه یک فیلتر پلاستیکی است که در کف ماشین ظرفشویی و در کنار بازوی آب پاش قرار دارد. برای بیرون کشیدن فیلتر تخلیه آن را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا آزاد شود. فیلتر را تمیز بشویید و دوباره در جای خود قرار دهید.

ماشین ظرفشویی ال جی آب را تخلیه نمی کند

علت دیگری که می تواند باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی شود وجود مشکل در قطعات مختلف ماشین ظرفشویی است. برای مثال ممکن است پمپ تخیه ماشین ظرفشویی ال جی خراب شده باشد. برای بررسی پمپ تخلیه لازم است که پنل دستگاه باز شود. لازم است که باز کردن پمپ، بررسی و سپس تعویض آن توسط تعمیرکار متخصص انجام شود. از طرف دیگر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی کنترل  کننده آن است و تمامی دستورات مربوط به راه اندازی ظرفشویی و قطع و وصل برق قطعات را صادر می کند. اگر برد الکترونیکی خراب شده باشد ممکن است ماشین ظرفشویی بدون این که عمل تخلیه را انجام دهد متوقف گردد. باز کردن برد الکترونیکی و بررسی سلامت آن باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود. اگر لازم است تعمیرکار باید برد را تعویض کند.

  1. چرا ماشین ظرفشویی ال جی صدا می دهد؟

سروصداهای غیرعادی که از ماشین ظرفشویی ال جی شنیده می شود نشان دهنده وجود یک مشکل فنی در داخل دستگاه است. یکی از اصلی ترین علل ایجاد سروصدا تراز نبودن پایه های ماشین ظرفشویی است. بالا بودن فشار آب و برخورد پرفشار آب به ظروف نیز می توانند صدا ایجاد کنند اما این صداها طبیعی هستند. اگر ماشین ظرفشویی تراز است اما هنوز صدا وجود دارد که پمپ تخلیه دستگاه خراب باشد.پمپ تخلیه وظیفه دارد فشار آب بازوهای آب پاش را تنظیم کند. این پمپ از دو بخش تشکیل شده است که یکی به شست و شو و گردش آب و دیگری به تخلیه آب مرتبط می باشد.

خرده های مواد غذایی یا تکه هایی از ظروف لب پر شده می توانند وارد پمپ تخلیه شوند و با برخورد به پروانه ها موجب خراب شدن پمپ می شوند. خراب شدن پمپ می تواند باعث ایجاد صدایی سوت مانند شود. پمپ باید توسط تعمیرکار متخصص بررسسی شود و این کونه ذرات خارجی با دقت از لا به لای پروانه آن جمع آوری شوند. اگر پمپ صدای خرخر می دهد یعنی چیزی در داخل آن گیر نکرده و پمپ خراب شده است. شل شدن یا شکستن حلقه پلاستیکی یاتاقان نیز می تواند سروصدای غیرعادی ایجاد کند. این مسئله باعث عملکرد نادرست بازوهای آب پاش نیز می شود.

همان طور که قبلاً گفته شد بررسی بعضی از قسمت ها نظیر بازوهای آب پاش، کابل برق و پایه های ماشین ظرفشویی کار راحتی است اما قطعات داخلی و مهم ماشین ظرفشویی حتماً باید توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار گیرند زیرا ممکن است شما با باز کردن نادرست قطعات یا جاگذاری غیراصولی آن ها به جای تعمیر ظرفشویی موجب آسیب رسیدن بیشتر به آن شوید. به عنوان یکی از نمایندگی های معتبر ال جی، در هر زمان از روز می توانید با تکنیک سرویس پارس تماس برقرار کنید و با مطرح کردن مشکل ماشین ظرفشویی خود از کارشناسان درخواست کنید یک تعمیرکار ماهر را به محل مورد نظر شما اعزام کنند.

سایر خدمات این شرکت در حوزه اجرای تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر تعمیر رادیاتور ، تعمیر پکیج و لوله کشی ساختمان می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: دلایل روشن نشدن برد ظرفشویی دلايل آبی شدن ظروف استيل در ماشين ظرفشويی + راه حل نحوه صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی و افزایش طول عمر آن نحوه رسوب زدایی ماشین ظرفشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد