تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
ماشین ظرفشویی ایرانی یا خارجی

ماشین ظرفشویی ایرانی بخرم یا ماشین ظرفشویی خارجی ؟

این روزها که قیمت اقلام و لوازم برقی هر روز دستخوش تغییرات گوناگون میشود ، شاید بیشترین دل را باید به حال پدران و مادرانی سوزاند که در حال تهییه ی جهازیه ای آبرومند برای فرزندان خود هستند .به طور کلی ماشین ظرفشویی شاید یکی از اقلام واجب روی جهاز نباشد ، اما همیشه هم خرید درمورد وسایل نو عروس نیست . شاید خانم یا آقایی که سال هاست پای سینک ظرفشویی ایستاده و از دستکش به دست کردن و سر  و کله زدن با ظرف های چرب و شکننده خسته شده است بخواهد به خودش استراحتی بدهد و ماشین ظرف شویی بخرد و ساعات پس از صرف شام و ناهار را به جای شست و شوی ظرف به تماشای تلویزیون و استراحت بگذراند .

در این مطلب نمیخواهیم که اقلام جهازیه و بااخص ماشین ظرفشویی رو نقد کنیم و الزام یا عدم الزام خرید آن را بررسی کنیم . آن چه دراین متن قرار است موشکافی شود گذری به ویژگی های ماشین های ظرفشویی خارجی و تفاوت فنی و قیمت آن ها با ماشین های ظرف شویی ساخت داخل ایران است .

صرفه نظر از ایرانی یا خارجی بودن ماشین ظرف شویی ، بیایید ابتا این سوال را بررسی کنیم که اگر بخواهیم به بازار برویم و ماشین ظرفشویی بخریم ، این ماشین باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ اندازه اش چقدر باشد ؟ هزینه اش تا چه مقداربرای ما مکفی و معقول است ؟چه کارایی هایی دارد ؟ آیا ضمانت قابل قبولی برای خرابی های پس از فروش ارائه می دهد ؟ آیا خراب نشدن و ماندگاری آن ضمانت شده است ؟ تا چه حد قرار است کار ما را اراه بیاندازد و از بابت اینکه تصمیم گرفته ایم دیگر  پای سینک نایستیم ما را راضی می کند ؟

پس از اینکه به این سوالات پاسخ دادید ، احتمالا به سایت های مختلف روی می آورید و پس از ساعت ها تحقیق تئوریک و چرخ زدن دراینترنت و وارسی ویژگی های برند های ایرانی و داخلی تصمیم خود را میگیرید .

قبل از هر چیزی باید بگوییم که ر این متن قرار نیست هیچ گونه تبلیغ متعصبانه ای درمورد لوازم داخلی یا خارجی صورت بگیرد . در این جا فقط میخواهیم به موشکافی ویژگی های کلی این دو نوع تولید بپردازیم و خال شما را برای تصمیمی که گرفته اید راحت کنیم .

ماشین ظرفشویی ایرانی

تکنیک سرویس پارس خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی مختلف از جمله تعمیر ظرفشویی ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر قهوه ساز ، تعمیر لباسشویی و تعمیر یخچال را با تضمین کیفیت خدمات و استفاده از قطعات اصل ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی ایرانی

در ابتدا باید بگوییم همچون هرمحصول دیگری که در ایران ساخته یمشود ، نیاز مشتری ایرانی مد نظر قرار میگیرد . از یک سازنده در کالیفرنیا نمیتوانید توقع تولید محصولی را داشته باشید که مطابق خواسته ی یک خانواردر قم باشد . در ایران شرایط اقلیمی متفاوت است ، آب و هوا فرق دارد  و شیوه ی ساختمان سازی و جای گیری ماشین ظرف شویی در داخل آشپزخانه نیز هنور در بسیاری از معماری جا نیافتاده است  . یکی از مشکلاتی که درایران می تواند گریبان تولید کننده ی خارجی را بگیرد این است که در کشور ما مشکل سخت بودن آب مطرح است . ماشین ظرف شویی باید با توجه به این مساله طوری تعبیه شده باشد که مشکل سختی آب را برطرف کند . می توان به برند پاکشوما اشاراه کرد که دراین راستا تمام مهارت مهندسین خودش را به کار گرفته است تا برحسب نیازهای اقلیمی ایرانی دست به تولید محصول بزند .

البته این که بگوییم یک محصول تولید شده در آخر لزوما مطابق نیازات یک ایرانی تولید شده است و یک محصول خارجی هرز نمیتواند منطبق با نیاز های مصرف کننده ی ایرانی باشد هم امری مقرضانه است . نمیتوان به طور صد در صد گفت که اگر ماشین ظرف شویی ال جی بخریم ضرر کرده ایم چرا که ال جی برحسب نیازات خانه های مردم کره تعبیه گشته و نیازات ایرانی ها را در تولیدش رد کرده است .

یکی دیگر از مثال هایی که برای عدم تطابق ماشین های ظرف شویی خارجی و داخلی می توان مطرح کرد این است که درسنت و فرهنگ ایرانی اندازه ی ظروف ، جنس ظروف و طرح های روی ظروف به سادگی ظروف خارجی نیستند . درایران دیس ها و قابلمه ها و ظرف های چینی با طرح های شلوغ گلدارهمیشه سوگولی کابینت های ایرانی بوده اند . تولید کننده ی داخلی از آن جه که خودش بزرگ شده ی این فرهنگ است در تولید و طراحی محصولش این نکات را به خوبی می تواند بررسی کند . مجددا کمپانی پاکشوما در محصولش سیستمی را تعبیه کرده است که با قابلیت تغییر ارتفاف سبد داخل ماشین ، بتوانید ظرف های بزرگ تر را هم داخل آن جای دهید و نیز میزان ریزش فشار بر روی ظرف ها به گونه ایست که به طرح های برجسته ی لعاب خورده روی ظروف آسیبی نرساند .

اما همانطور که در ابتدای متن قول داده بودیم ، قرار نیست که در این متن متعصابنه از برند های داخلی دفاع کنیم و برند های خارجی را به طور کلی رد کنیم .

کشورما در شرایط سخت اقتصادی و تحریم به سر می برد و جدا از بعد منفی و موثر بر زندگی بسیاری از خانواده ها ، این موضوع برای تولید کنندگان هم مشکلات بزرگ و کوچک فراوانی را به همراه اورده است . در دسترس نبودن و یا گران بودن قطعات با کیفیت خارجی منجر به ساخت قطعاتی شده است که شاید کیفیت قابل مقایسه ای با برندهای خارجی نداشته باشند . پر واضح است که وقتی بدنه و داخل یک وسیله معیوب و بی کیفیت باشد هرچه قدر هم که قیمت آن وسیله با برندهای خارجی برابر باشد باز هم این وسیله خراب خواهد شد و باعث نارضایتی مشتری می شود .

مشکلی که این روزها درکوچک ترین محصولات پلاستیکی این کشور تا تولیدات وسیع و بزرگی همچون اتوموبیل و ماشین های بزرگ صنعتی تیشه بر ریشه ی تولید کننده و متعاقبا خریدار زده است ارائه ی محصولات بی کیفیت با مواد بسیار نامرغوب است .

خریدار با خرید محصول خارجی شاید در هر  بیست مورد متوجه یک مورد اشکال دار و لازم به تعمیر شود ولی درموارد ایرانی این مورد از بیست به پنج میرسد .درمورد ماشین لباسشویی هم این موضوع خارج از استثنا نیست.

ممکن است برند های خیلی خوب ایرانی مثل پاکشوما تمام همیت و تلاش خود را درارائه ی محصولی عالی به کار بگیرند اما ماحصل آنچه تولید می کنند در مقابل برندهایی مثل بوش ، سامسونگ ، ال جی ، مورریس و مجیک کم بیاورد.

 

به طور کلی در خرید ماشین ظرفشویی می توان گفت برند شاید فقط یک نام را با خودش به یدک میکشد . برندهای ارانی که تولیدات وطنی هستند و بر حسب ویژگی های خواسته شده توسطایرانی ها تولید شده اند دارای قیمت های مقرون به صرفه ای هستند که با یک تحقیق یک روزه متوجه میشودی که بسیاری از ان ها با توجه به قیمت هایشان کیفیت های بسیار خوبی نیز دارند و با وجود فشارهای موجود دربازار خارجی و داخلی بازهم توانسته اند برای خودشان بازار مورد پسند خودشان را داشته باشند . جای دارد که یک دستمریزاد بزر به مهندسین و تولید کنندگان این صنعت و  تمامی برندهای داخلی بگوییم که با وجود شرایط دشوار حاکم بر بازار تولید از پای ننشسته اند وبی وقفه دست به تولید محصولاتی با دوام و ماندگار و مرغوب همچون برندهای خارجی میزنند .

برای خرید ماشین ظرف شویی  ویژگی های مختلفی مطرح هستند که برند می توانند آخرین گزینه ی شما برای انتخاب باشد . به طور کلی ماشین ظرف شویی  با داشتن ویژگی های زیر باید بررسی شود و اگر مطابق با نیازات شما بود می توانید برای خرید آن اقدام کنید .

ماشین ظرفشویی خارجیماشین های ظرف شویی بر دو نوع هستند ، رومیزی و ایستاده .

باید اول بدانید که بین این دو نوع کدام یک برای شما بیشتر می توانند مناسب باشند .

  • ماشین ظرفشویی رومیزی جنبه ی یک ماشین ظرف شویی مینی و کارراه بنداز را دارد و خیلی از ویژگی ماشین ظرف شویی ایتساده را ندارد. میتوانید ماشین ظرف شویی رومیزی را روی کابینت بگذارید جای آن قابل تغییر است ، ظرفیت کمی دارد ، از ماشین ظرف شویی ایستاده ارزان تراست .
  • ماشین ظرف شویی ای که انتخاب میکنید باید آب را فیلترکند . در ایران شیرهای آب ، درصورتی که مخزن تصفیه نداشته باشند به ما اب های فیلتر نشده می دهند و آبی که با آن ها ظروف خود را میشوییم تصفیه نشده هستند . پس اگر ماشین ظرف شویی ای که انتخاب میکنید دارای آپشن فیلترنیگ آب است باید بدانید که گزینه ی مهم و مناسبی را انتخاب کرده اید .
  • اکثر ماشین های ظرف شویی با طراحی های مختلف دارای سبدهایی هستند . به سبد داخل هرماشین نگاه کنید و ببینید برای چه ظروفی تعبیه شده اند . هرچه سبر بزرگ تر و جا دار ترباشد می توانید حجم ظروف بیشتری را اعم از دیس ها و قاشق ها و چنگال ها را در آن جای دهید . در بعضی از ماشین های ظرف شویی قابلیت تغییر ارتفاع سبد وجود دارد .
  • آیا دوست دارید قابلمه هایتان را هم به ماشین ظرف شویی بدهید ؟ بعضی از افراد به شست و شوی قابلمه توسط ماشین اعتمادی ندارند و دوست دارند خودشان چسبیدگی های قابلمه ها را بسابند اما اگرشما جز این افراد نیستید حتما این ویژگی را از فروشنده بپرسید .
  • مخزن ماشین ظرف شویی بهتر از جنس استیل باشد . شاید نسبت به مخازن پلاستیکی گران ترباشد اما در ماندگاری ، زنگ نزدن ، چرک نشدن تاثیر بیشتری دارد .
  • کنترل بخار ، شست و شوی میوه و برق انداختن به ظروف و ویژگی بخارشویی از دیگر آپشن هاییست که درانواع ماشین های ظرف شویی می توانید ببینید .

با این حال این که چه ماشین ظرفشویی انتخاب میکنید موضوعیست که به شما و آن چه از یک ماشین ظرف شویی می خواهید بستگی دارید اما براساس آنچه ما میتوانیم براساس آن شما را راهنمایی کنیم میتوانیم بگوییم که دربند برند نباشید و فقط در محصول ببنیید که آیا نیازات شما را برآورده میکند یا خیر ؟

شرکت تکنیک سرویس پارس همچنین ارائه دهنده خدمات تعمیر و اجرای تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر تعمیر پکیج و تعمیر کولر گازی می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

3.2/5 - (4 امتیاز)
مقالات مشابه: تست مود ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D146 و D141 تنظیم سیستم سختی گیری آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ | معرفی کامل ارور ها برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D146
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد