تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
رفع خرابی شناور ماشین ظرفشویی

رفع خرابی شناور ماشین ظرفشویی

شناور ماشین‌های ظرفشویی، همان سنسورهای آب می‌باشند که همانند هیدروستات، در ماشین‌های لباس شویی می‌کنند. این شناورها، نقش بسیار مهمی در عملیات شستشو داند اگر بیش از حد معمول آب داخل ظرفشویی شود، بدانید که شناور نیاز به تعمیر یا تعویض دارد؛ همان طور که اطلاع دارید زمانی ماشین ظرفشویی کارش را به درستی انجام می‌دهد که، میزان مشخصی آب وارد آن بشود، و بعد از عملیات شستشو، آبگیری انجام گردد؛ قطعه شناور در عملیات ماشین ظرفشویی، نقش آبگیری را دارد و  از سرریز شدن آب داخل دستگاه جلوگیری می‌کند.

قطعه شناور از مهم‌ترین قطعات داخل ماشین ظرفشویی بوده، که خراب شدن آن علاوه بر اینکه باعث اختلال در کار ماشین ظرفشویی می‌شود، می‌تواند موجب کثیف شدن آشپزخانه نیز، بگردد؛ و دردسرهای زیادی را به همراه بیاورد. اگر شناور ماشین ظرفشویی‌تان دچار مشکل شد، نگران نباشید؛ ما در این مقاله سعی داریم با کسب کردن اطلاعات بسیار مفید در رابطه با نحوه رفع خرابی شناورها، آن‌ها را بررسی نماییم. برای آشنایی بیشتر با این قطعه و چگونگی رفع خرابی آن در ماشین ظرفشویی، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای سفارش خدمات تعمیر ظرفشویی از طریق شماره های 09337788989 – 02166175744 با تیم متخصص تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید. این مرکز همچنین نصب و تعمیر سایر لوازم برقی و آشپزخانه از جمله تعمیر یخچال ، تعمیر جاروبرقی ، تعمیر چرخ گوشت و تعمیر لباسشویی را با تضمین استفاده از قطعات اصل و کیفیت انجام کار ارائه می دهد.

شناور چیست

شناور‌ها، قطعه‌هایی در قسمت پایینی محفظه ماشین ظرفشویی می‌باشند، که برای ایمنی دستگاه و جلوگیری کردن از پر شدن بیش از اندازه آب تعیین شده، در ماشین ظرفشویی کمک می‌کنند. هنگامی که شناور ماشین ظرفشویی شما معیوب و ناکارآمد باشد، می‌تواند باعث آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بشود؛ کار این قطعه به گونه‌ای بوده که با افزایش پیدا کردن سطح آب، بالا آمده و وقتی به سطح مشخص شده رسید، میکروسوئیچ شناور را فشار می‌دهد و باعث می‌شود تا شیر ورودی آب بسته شود.

میکرو سوئیچ چیست

میکرو سویئچ‌ها پایین قطعه شناور قرار دارند، و در قسمت انتهایی ماشین ظرفشویی، نصب شده‌اند؛ زمانی که میکرو سوئیچ شناورها با شناور را درگیر می‌شود، باعث می‌شود تا برق شیر ورودی آب قطع گردد؛ و باعث جلوگیری جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی شود. برای بررسی کردن درستی این قطعه، میکرو سوئیچ‌ها را درآورده و به کمک یک مولتی متر از متصل بودن آن‌ها اطمینان حاصل فرمایید.

رفع خرابی شناور ظرفشویی

آموزش رفع خرابی شناور

ابتدا جریان برق را قطع کرده و سپس جریان آب را می‌بندیم، در مرحله بعد قسمت زیرین ماشین ظرفشویی را باز کرده تا بتوان به قسمت درونی دسترسی پیدا کنیم؛ در این مرحله  پد صداگیری را خارج کرده و از این قسمت می‌باشد که آب داخل ماشین می‌رود؛ این شیر‌ها توانایی دارند که، آب اضافی موجود را خالی کرده و همه جا را خیس نمایند؛ پس از باز کردن پیچ اتصالی پوشش جعبه، سیم‌های برق رویت می‌شود؛ سوکت‌های سیم را باید باز کنید، تا دیگر به دستگاه متصل نباشد؛ بعد از این کار باید از پیچ گوشتی سر صاف استفاده کرده و  این قسمت را باز می‌کنید، تا آزاد شو؛د لوله‌های متصل شده، به سمت خروجی فاضلاب را نیز باز کرده و داخل کابینت فرو می‌نماید.

پس از باز کردن درب داخلی ماشین ظرفشویی، پیچ‌های قسمت بالای آن را که ماشین را به کابینت‌ها وصل کرده، باز می‌کنید؛ برای متصل کردن ماشین لباسشویی امکان دارد نیاز باشد که پایه‌ها را نیز باز نمایید؛ برای اینکه صدمه وارد ماشین نشود این پایه‌ها را با دقت فراوان بیرون آورده و درب ماشین را باز می‌کنید؛ جا ظرفی‌های قسمت بالا و پایین را بیرون آورده، در این قسمت ورودی آب بر خلاف حرکت ساعت چرخیده می‌شود، تا باز بشود و بیرون بیاید؛ حوله‌ای پهن کرده، و ماشین را به آرامی و با دقت، روی حوله برمیگردانید؛  برای باز کردن پایین ماشین، از آچار استفاده می‌کنیمد، تا بتوانید به قسمت درونی ماشین دسترسی پیدا نمایید.

برای باز کردن اتصالات آب نیز، از آچار استفاده می‌کنید؛ در هنگام کار، لوله را بالا نگه داشته تا در این زمان آب از آن.ها خارج نشود؛ پوشش این شناور را در آورید و برای باز کردن اتصالات آن نیز، از آچار استفاده کنید؛ پس از جدا کردن سیم‌ها از روی لوله، سرپیچ را فشار بدهید، تا بتواند از ورودی آب جدا بشود. در این زمان بسته خریداری شده شناور را بر جای خود قرار دهید و سیم‌ها را به این دستگاه جدید وصل کنید؛ و مراحل را به ترتیب برای بستن ماشین ظرفشویی طی نمایید.

بررسی مونتاژ شناور ماشین ظرفشویی

شناور ماشین ظرفشویی در سینک قرار دارد، هنگامی‌که آب سینک پر می‌شود؛ آب، شناور را بالا می‌آورد؛ زمانی که شناور به یک سطح مخصوص می‌رسد؛ سوئیچ شناور فعال شده که موجب قطع در جریان آب می‌گردد؛ در برخی ماشین‌های ظرفشویی، سوئیچ شناور تنها برای جلوگیری از سرریز شدن آب استفاده می‌شود، و میزان آب ان‌ها به کمک تایمرهای آن تنظیم می‌گردد؛ برای انجام تست مونتاژ شناور، ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق کشیده و یا جعبه فیوز را از پنل قطع کنید، برای اینکه از برق گرفتگی جلوگیری شود. برای بررسی کردن مونتاژ شناور، در ماشین ظرفشویی را باز کرده و چارچوب پایینی را جدا نمایید؛ پوشش شناور را برداشته، قبل از برداشتن پوشش شناور، اگر این پوشش وجود داشت می‌توان این موضوع را بر اساس این حقیقت که، پوشش بالا و پایین می‌شود نیز، شناسایی نمود؛ این پوشش ممکن است در جای خود محکم شده باشد، شما باید به کمک یک پیچ گوشتی این پوشش را بردارید.

برای تست کردن چندین مرتبه شناور را از بالا به پایین رها کنید؛ در این زمان شناور باید به طور آزادانه حرکت نماید، اگر شناور بچسبد، ممکن است مانع پر شدن و یا تخلیه شدن درست ماشین ظرفشویی گردد. قطعه را جدا کرده و به دنبال انسدادی که ممکن است مانع این حرکت آزادانه شود، بگردید؛ شناورها به طور معمول در جای خود چفت می‌شوند. و با فشار کمی بیرون می‌آیند. اگر با این فشار کم شناور شما بیرون نیامد، ممکن است نیاز باشد که این شناور را از ابتدا مرحل سویچ شناور جدا نمایید و شناور و پوشش آن را تعویض کنید؛ تا هیچ گونه استعدادی پیدا نباشد. اگر پس از بررسی و حل کردن مشکلات، هنوز مشکل ماشین ظرفشویی شما حل نشده بود، می‌توانید سوئیچ شناور را بررسی نمایید.

خرابی میکرو سوئیچ شناور

یکی از علت‌هایی که باعث می‌شود ماشین ظرفشویی به درستی آب گیری ننمایند،  خراب شدن میکروسوئیچ شناور ماشین می‌باشد؛ قطعه گفته شده در زیر شناور دستگاه، قرار گرفته است؛ و در صورتی که با شناور درگیر شود، از وارد شدن آب به درون ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌نماید؛ شما در زمانی که ماشین ظرفشویی‌‌تان آب‌گیری نکرد، باید عملکرد شناور، میکرو سوئیچ و سیم‌ها و اتصالاتی که به آن‌ها متصل شده‌است را بررسی نمایید؛ و در صورت دیدن مشکل، آن را رفع کنید. لازم است یادآوری نماییم که شما می‌توانید، سیم‌هایی که در میکرو سوئیچ شناور موجود می‌باشد را، با استفاده از یک مولتی متر تست کنید و از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید.

خرابی شناور ماشین ظرفشویی

رفع خرابی کلید شناور

کلیدهای شناور ماشین‌های ظرفشویی، یکی از قطعات مهم ایمنی در ماشین ظرفشویی می‌باشد؛ که در زمان روشن کردن این دستگاه باعث اجازه دادن ورود آب تا المنت گرم کننده را می‌دهند. باید آگاه باشید که در همه ماشین‌های ظرفشویی، این‌گونه نیست و فقط در بعضی از این ماشین‌ها می‌توان، میزان آب را تا المنت گرم کننده، توسط تایمر کنترل نمود؛ شناور تنها از خروج آب ماشین ظرفشویی، جلوگیری می‌کند؛ اگر زمانی متوجه شدید که ماشین ظرفشویی شما چکه می‌کند، و یا بیش از حد مجاز، آب شده؛ و اولین نکته‌ای که باید آن را برسی نمایید، شناور ماشین ظرفشویی می‌باشد و پس از آن کلید‌های شناور، را باید مورد بررسی قرار دهید؛ زیرا زمانی که این قطعه خراب شود، باعث می‌شود تا آب، بیش از حد مجاز وارد ماشین ظرفشویی شود.

پیدا کردن جایگاه این قطعه و باز کردن آن، باید به وسیله تعمیرکاران و افراد متخصص و انجام شود؛ شما می‌توانید برای این کار به نمایندگی‌های مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی، خودتان تماس بگیرید؛ تا برای رفع خرابی اقدام نمایید؛ زیرا هرگونه اشتباه نمودن در زمان بررسی دستگاه،  می‌تواند باعث شود که، آسیب‌های بیشتری وارد ماشین ظرفشویی شده و یا باعث به وجود آمدن ضررهای جانی نیز بشود.

جمع بندی

یکی از قطعات مهم ماشین ظرفشویی، قطعه شناور می‌باشد؛ که برای پیدا کردن رفع عیب اساسی آن باید به نمایندگی‌های معتبر و مطمئن سرتاسر جهان مراجعه نمایید. یکی از مشکلاتی که می‌تواند باعث آبگیری نکردن ماشین‌های ظرفشویی، و یا باعث شود که آبگیری ماشین ظرفشویی قطع نشود و بی‌وقفه ماشین ظرفشویی در حال آبگیری کردن باشد، می‌تواند مشکل در شناور و سوئیچ شناور این دستگاه باشد؛ زیرا این مشکل می‌تواند باعث خرابی و به وجود آمدن ایراد، در ماشین ظرفشویی شود؛ سوئیچ وشناورها، یکی از اجزای ایمنی برای جلوگیری کردن از پر شدن بیش از اندازه ماشین ظرفشویی، از آب می‌باشند که در پایین‌ترین قسمت و داخل ماشین ظرفشویی قرار گرفته شده اند؛ اندازه گیری سطح مناسب برای آب معمولاً توسط المنت حرارتی، که در پایین ماشین قرار گرفته است، انجام می‌گیرد.

در صورتی که آبی که داخل ماشین می‌باشد، از این سطح بیان شده، بیشتر شود، می‌توان گفت مشکل از شناور یا سوئیچ شناور می‌باشد؛ در این مقاله سعی داشتیم به بررسی روش‌های رفع کردن مشکلات شناورها و سوئیچ، ماشین‌های ظرفشویی بپردازیم تا بتوانید شما نیز پس از مشاهده کردن مشکلاتی که برای شناور ماشین ظرفشویی‌تان پیش می‌آید، برای رفع کردن آن اقدام به تعمیر دستگاه نمایید.

علاوه بر نصب و تعمیرات لوازم خانگی مختلف ، تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات اجرا و تعمیر تاسیسات ساختمانی مختلف از جمله لوله کشی ساختمان ، تعمیر کولر گازی و تعمیر پکیج را با تعرفه مصوب اتحادیه و توسط تکنسین های ماهر و مجرب ارائه می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مشابه: دلایل روشن نشدن برد ظرفشویی دلايل آبی شدن ظروف استيل در ماشين ظرفشويی + راه حل نحوه صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی و افزایش طول عمر آن نحوه رسوب زدایی ماشین ظرفشویی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد