نصب و تعمیر پمپ آب

خدمات نصب و تعمير پمپ آب ما شامل نصب انواع پمپ های آب خانگی، صنعتی و…، نصب منبع آب، راه اندازی انواع پمپ، انتخاب پمپ مناسب به عنوان پمپ آب خانگی و پمپ آب صنعتی، سرویس کامل پمپ آب اعم از عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات مختلف می باشد که در ادامه بیشتر به مشکلات، دلایل احتمالی و نحوه رفع خرابی پمپ آب می پردازیم.

طول عمر و کارکرد یک پمپ آب تا زمان خرابی و نیاز به تعمیر به نوع پمپ، ساعات استفاده شده، نوع استفاده، مواد و ترکیبات آب منطقه (املاح و رسوبات)، سطح ولتاژ، نوسانات برق و… بستگی دارد.

مثلا طول عمر یک پمپ چاه معمولی حدود 10 سال در ایالات متحده و کانادا می باشد، در حالی که حدود 5 سال در مکزیک و آمریکای مرکزی با توجه به مواردی هستند که ذکر شدند.

در مثال دیگر، یک پمپ شناور که در آب کم رسوب کار می کند ممکن است 15 سال عمر کند، در حالی که همان پمپ در آب با رسوب بالا ممکن است در 5 یا 6 سال از کار بیفتد.

thumb
نصب و تعمیر پمپ آب
اعزام تعمیرکار به محل
ارائه کارت گارانتی
استفاده از قطعات اورجینال
دارای شعب متعدد در تهران
تعمیرکاران حرفه ای
هزینه مناسب
فرم درخواست خدمات
جهت درخواست خدمات لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید

فیلم معرفی خدمات نصب و تعمیر پمپ آب

 

با سبکی متفاوت کار میکنیم تا از ما راضی باشید

این شرکت تمامی تلاش خود را بکار گرفته و با نظارت و پیگیری نصب و تعمیرات پمپ را برای شما با منصفانه ترین قیمت ها انجام می دهد و مهمتر از آن هیچ نگرانی از بابت نصب و تعمیر دستگاه خود نداشته باشید به شما قول میدهیم متخصص ترین افراد در این شرکت مشغول به کار هستند.

خرابی پمپ آب، باعث داغ شدن بیش از حد موتور می شود. اگر یک پمپ آب از کار بیفتد، به موتور آسیب می زند که می تواند هزینه بیشتری را برای ما داشته باشد. بنابراین مهم است که با استفاده از خدمات نصب و تعمیر پمپ آب، ما پمپ آبی که از آن استفاده می کنیم را در بازه زمانی مناسب سرویس کنیم.

به طور کلی، یک پمپ آب که به خوبی انتخاب شده باشد، طولانی مدت برای ما کار خواهد کرد.

هدف اصلی یک سیستم پمپاژ آب انتقال آب از یک منطقه به منطقه ای دیگر است. پمپ‌ های آب در مناطق مسکونی، سایت ‌های صنعتی یا سایت‌های تجاری به منظور کمک به آب‌گیری، اغلب برای حذف آب هنگام حفاری، کارخانه های فاضلاب، مناطق سیل زده، چاه های آب و… استفاده می شوند.

نصب و تعمیرات انواع پمپ در تهران

در صورتی که دستگاه پمپ آب خانگی و صنعتی را خریداری نموده اید و برای نصب آن نیاز به یک نصاب مطمئن دارید و یا این که پمپ (Pump) آب ساختمان شما دچار مشکلات مختلفی از قبیل روشن نشدن، کم شدن فشار آب، ایجاد صدای زیاد توسط پمپ و … شده است می توانید از خدمات تکنیک سرویس پارس استفاده نمایید. برای برقراری ارتباط با این شرکت می توان با شماره تلفن 02166175744 تماس گرفته و با کارشناسان مربوطه در رابطه با مشکل پمپ صحبت نمود. همچنین از طریق فرمی که در سایت شرکت وجود دارد می توان اطلاعات خود و نوع مشکل به وجود آمده را ذکر کرده تا کارشناسان در کمتر از 24 ساعت با آنها تماس گرفته و هماهنگی های لازم را جهت ارائه خدمات در منزل انجام دهند.

تعمیرات انواع پمپ در منزل شما

برای جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان و تعمیر شدن هرچه سریعتر پکیج برای استفاده مجدد این شرکت خدمات سرویس و تعمیر پمپ را در محل برای شما در کمترین زمان ممکن توسط متخصصین که دارای تجربه بالا و متعهد به کار برای مشتریان انجام می دهد.

همین امروز لوازم منزل خود را تعمیر کنید. تماس کارشناسان با شما در کمتر از 1 ساعت

نمایندگی نصب و تعمیرات پمپ

این شرکت دارای نمایندگی مجاز از اغلب برندهای پمپ در ایران است و اعطای این برندها بدلیل سابقه درخشان و مشتری مداری شرکت تکنیک سرویس پارس می باشد از جمله برندهایی که نصب و تعمیرات آنها در این شرکت انجام می گیرد عبارتند از :

نصب و تعمیر پمپ ابارا : نصب و تعمیرات تخصصی پمپ ابارا
نصب و تعمیر پمپ پنتاکس : نصب و تعمیرات تخصصی پمپ پنتاکس
نصب و تعمیر پمپ لوارا : نصب و تعمیرات تخصصی پمپ لوارا
نصب و تعمیر پمپ داب : نصب و تعمیرات تخصصی پمپ داب
نصب و تعمیر پمپ گراندفوس : نصب و تعمیرات تخصصی پمپ گراندفوس
و ...

مشکلات رایج پمپ آب

 1. پمپ روشن نمی شود

دلایل احتمالی

 • مشکل در منبع تغذیه
 • خازن کار نمی کند.
 • فشار هوا در مخزن فشار آب بسیار زیاد است.
 • مشکلات سنسور سطح مخزن ذخیره آب
 • موتور پمپ سوخته است.
 • یاتاقان های موتور فرسوده شده اند.

نحوه تعمیر پمپ آب که روشن نمی شود

 • دوشاخه، پریز و کابل را چک کنید.
 • قطع کننده مدار در تابلو برق را بررسی کنید.
 • اگر خازن کار نکند، پمپ به خازن جدید نیاز دارد.
 • فشار هوا را در منبع یا مخزن تحت فشار تنظیم مجدد کنید.
 • سنسور سطح مبع آب را بررسی کنید.
 • پمپ را تعویض کنید.
 • تعویض بلبرینگ یا تعویض پمپ
 1. پمپ متوقف نمی شود و یکسره کار می کند.

دلایل احتمالی

 • نشتی در لوله ها
 • مشکلات سنسور سطح یا شیر توپی در مخزن ذخیره آب
 • هوای داخل لوله ورودی پمپ
 • منبع آب خالی است.

نحوه تعمیر پمپ اب که متوقف نمی شود

 • نشتی را پیدا و تعمیر کنید.
 • سنسور سطح یا شیر توپی در مخزن ذخیره را بررسی کنید.
 • لوله ورودی را برای نشتی بررسی کنید.
 • چاه یا منبع آب را بررسی کنید تا ببینید آیا آب وجود دارد یا خیر
 1. زمانی که تمام شیرها بسته می شوند، پمپ روشن و خاموش می شود.

دلایل احتمالی

 • نشتی در سیستم آب
 • مشکلات مربوط به شیر توپی مخزن ذخیره آب یا سنسور سطح

نحوه تعمیر پمپ آب که روشن و خاموش می شود

 • نشتی ها را پیدا کرده و تعمیر کنید.
 • سنسور سطح یا شیر توپی موجود در مخزن ذخیره سازی را بررسی کنید.
 1. پمپ خیلی سریع روشن و خاموش می شود.

دلایل احتمالی

 • پرشر سوئیچ پمپ آب به درستی تنظیم نشده است.
 • هوای کافی در مخزن تحت فشار آب وجود ندارد.
 • ایراد در مخزن تحت فشار (سوراخ شدن، ترکیدن و…)

نحوه تعمیر پمپ ابی که سریع روشن و خاموش می شود

 • فشارهای عملکردی پرشر سوئیچ پمپ آب را بررسی کنید.
 • فشار را چک کنید (توجه داشته باشید فشار صحیح برای عملکرد درست مهم است).
 • مخزن تحت فشار را جایگزین کنید.
 1. پمپ دارای لرزش، نویز و سر و صدا است.

دلایل احتمالی

 • بلبرینگ ها فرسوده شده اند.

نحوه تعمیر لرزش و صدای پمپ آب

 • یاتاقان یا پمپ را تعویض کنید.

پمپ چیست؟

پمپ آب با استفاده از یک موتور برای تبدیل انرژی دورانی یا انرژی جنبشی و تبدیل آن به انرژی هیدرودینامیکی برای حرکت سیال یا جریان یافتن سیال می باشد.

پمپ‌ آب برای حذف یا تخلیه آب به اشکال مختلف از ساختمان ها، بستر رودخانه ‌ها، چاه ‌های معادن، شبکه‌ های مترو زیرزمینی، تونل ‌ها، ساختمان‌های مسکونی و… استفاده می شوند. پمپ ها برای بسیاری از سایت ‌های ساخت و ساز، در طول فصل بارانی، برای مکان‌ هایی در مناطق سیلابی حیاتی هستند، زیرا آب‌ های زیرزمینی و باران می‌ توانند باعث فرسایش سطحی، آسیب ‌های ساختاری و خرابی شوند.

انواع پمپ آب

انواع مختلفی از پمپ های آب وجود دارند که از آن جمله عبارتند از پمپ های جابجایی مثبت، پمپ های سانتریفیوژی، جت پمپ ها و پمپ های شناور.

برخی از این پمپ ها برای کار مداوم نصب می شوند، جایی که نیاز هست تا در صورت اخطار وارد عمل شوند، در حالی که برخی دیگر به صورت کوتاه مدت کار کرده و روشن و خاموش می شوند. مثلا پس از نفوذ آب به یه مکان یا هنگام آسیب مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ های آب چگونه کار می کنند؟

انواع مختلفی از پمپ های آب از جمله پمپ های جابجایی مثبت و پمپ های سانتریفیوژی وجود دارد که تقریبا مثل هم ولی با روشی متفاوت کار می کنند. پمپ های سانتریفیوژی با یک پروانه کار می کنند. سیال از طریق پروانه چرخان وارد می شود و از طریق نیروی گریز از مرکز از طریق نوک پروانه به بیرون خارج می شود. این فرآیند باعث افزایش سرعت و فشار سیال شده و آن را به سمت خروجی پمپ هدایت می کند.

یک پمپ جابجایی مثبت دارای یک حفره منبسط کننده در سمت مکش دستگاه و حفره کاهشی است که در سمت تخلیه دستگاه قرار دارد. پمپ آب به طور متناوب حفره را پر می کند و سپس سیال را با هر چرخه ای که حجم ثابتی دارد بدون توجه به فشار یا سر پمپ مورد استفاده، جابجا می کند.

تفاوت اصلی بین پمپ های آب سانتریفیوژی و پمپ های جابجایی مثبت این است که پمپ های گریز از مرکز بسته به فشار نوع هد پمپ در مقایسه با پمپ های جابجایی مثبت می توانند جریان متفاوتی داشته باشند که می تواند جریان را بدون توجه به فشار سیستم یا فشار تغییر دهد. هد استفاده شده تفاوت مهم دیگر است که وقتی جریان پمپ های سانتریفیوژی کاهش می یابد، ویسکوزیته در مقایسه با پمپ جابجایی مثبت افزایش می یابد و وقتی جریان افزایش می یابد ویسکوزیته نیز افزایش می یابد.

معیارهای انتخاب پمپ آب مناسب

هنگامی که به دنبال نوع پمپ آب مناسب برای کار خود هستید، باید محل عملیات، اندازه عملیات و فاصله مورد نیاز را در نظر بگیرید. همه این عوامل می توانند تعیین کنند که به چه سیستم پمپاژ آبی نیاز دارید.

سیستم ‌های پمپ آب اغلب دارای طول شلنگ‌ های متفاوتی هستند، بنابراین مطمئن شوید که مسافتی را که باید طی کنید بررسی کنید، این امر در آب‌گیری چاه یا آب‌گیری زمین های مختلف ضروری است. هنگام کار در فواصل زیاد و اختلاف ارتفاع بین پمپ و سیال پمپ شناور بهترین مورد است. در نظر گرفتن مکان سایت همچنین می تواند تعیین کند که کدام پمپ آب برای استفاده بهتر است. هنگام کار در مناطق مسکونی، ممکن است محدودیت های صوتی وجود داشته باشد و بنابراین پمپ های بی صدا مناسب می باشند.

انواع پمپ آب از نظر محل مورد مصرف

 • پمپ های آبگیری زمین (مورد استفاده برای برای مکان های حفاری و…)
 • پمپ های هد بالا یا فشار بالا (برای پمپاژ سیال در سربالایی یا پمپاژ آب در فواصل طولانی استفاده می شود.)
 • پمپ های قابل حمل یا پرتابل (اگر به دنبال یک سیستم پمپاژ قابل حمل هستید، پمپ آب قابل حمل بهترین گزینه است. مناسب برای منازل مسکونی، آبیاری چمن ها، باغ ها و…)
 • پمپ های بی صدا (به دلیل سطح کم صدایی است که هنگام کار تولید می کنند و به عنوان پمپ های بی صدا شناخته می شوند. پمپ های بی صدا برای مکان های ساخت و ساز واقع در مناطق مسکونی یا در کارگاه هایی که صدا باید به حداقل برسد بسیار عالی هستند.)
 • پمپ های شناور (پمپ‌ های شناور معمولا در محل ‌های مسکونی، تجاری و صنعتی که نیاز به افزایش فشار آب دارند مورد استفاده می باشند. دیگر کاربردهای رایج عبارتند از: پمپاژ در چاه های آب یا چاه های نفت در دکل های دریایی یا کارخانه های فاضلاب، زهکشی ها، پمپاژ فاضلاب، پمپاژ صنعتی عمومی، پمپاژ دوغاب و…)

نگهدار و تعمیر پمپ ها

پمپ‌ ها وسیله هایی هستند که کارآمدی تاسیسات را حفظ می‌ کنند، چه برای فرآیند های تولید، تهویه مطبوع یا تصفیه آب استفاده شوند. برای اینکه پمپ ها به درستی کار کنند، باید یک برنامه تعمیر پمپ آب و نگهداری منظم داشته باشد.

در ادامه، ما به رایج ترین دلایل خرابی پمپ و نحوه حل مشکلات و انجام آن می پردازیم تا خطر وقوع مشکلات بعدی را به حداقل برسانیم. همچنین شما می توانید برای تعمیر انواع پمپ آب خراب از تعمیرکاران متخصص ما برای حل مشکل خود کمک بگیرید.

بالا به مشکلات به صورت کلی پرداختیم که در ادامه با جزئیات بیشتر به این موارد خواهیم پرداخت.

زمان بندی مناسب برای تعمیر پمپ

زمان بندی مناسبی را با برنامه ریزی تعمیر و نگهداری خود برای این کار در نظر بگیرید که نه برای تولید و… شما مشکل آفرین باشد و نه این که پمپ به یک باره متوفق شود.

نکات مهم تعمیر و نگهداری پمپ آب

اگر شما پمپی که از آن استفاده می کنید را بشناسید و مشکلات آن را هنگام وقوع یادداشت کنید، این مورد برای تعمیر و نگهداری عالی خواهد بود. نشتی ها، صداها یا ارتعاشات غیرعادی و بوهای غیرمعمول جزو این موارد می باشند که به تعمیر پمپ آب شما کمک شایانی می کند.

 • رعایت کردن ایمنی برای کار

قبل از انجام تعمیرات و بررسی پمپ، مطمئن شوید که پمپ  خاموش شده‌ است. ایزولاسیون یا پوشاندن مناسب نه تنها برای سیستم های الکتریکی، بلکه برای سیستم های هیدرولیک نیز مهم است که باید رعایت کنید.

 • بازرسی مکانیکی پمپ ها خراب

بازرسی مکانیکی پمپ ها خراب می تواند شامل مواردی باشد که عبارتند از:

 1. بررسی نقاط نصب از نظر ایمنی
 2. بررسی فلنج های پمپ از نظر نشتی
 3. بررسی کوپلینگ ها
 4. بررسی فیلترها
 • روغن کاری پمپ آب

موتور و یاتاقان پمپ باید طبق دستورالعمل سازنده روغن کاری شود و مطمئن بود که بیش از حد روغن کاری نشود. یاتاقان ها در نتیجه گریس کاری بیش از حد گریس آسیب می بینند.

پس باید شخص تعمیرکار پمپ که متخصص است این ها را مد نظر قرار دهد. همچین اگر بلبرینگ درپوش هواکش دارد، درپوش را برداشته و قبل از نصب مجدد درپوش، پمپ را به مدت 30 دقیقه روشن کند. این کار باعث می شود که گریس اضافی از بلبرینگ خارج شود و مشکلات بعدی بوجود نیاید.

 • بررسی مشکلات الکتریکی پمپ

مشکلات الکتریکی پمپ برای تعمیر ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 1. از نظر محکم بودن ترمینال ها باید چک شوند.
 2. دریچه ‌های موتور و سیم‌ پیچ‌ ها باید از نظر تجمع گرد و غبار و کثیفی بررسی شده و طبق دستورالعمل‌ های سازنده تمیز شوند.
 3. موقع استارت از نظر اتصال کوتاه، گرمای بیش از حد و غیره بررسی شود.
 4. بررسی خرابی عایق ها (برای این کار از یک مگاهم متر روی سیم پیچ ها استفاده شود.)
 • کاهش یا کمتر شدن جریان آب در پمپ آب

یکی از رایج ترین مشکلات پمپ های آب، کاهش یا کمتر شدن جریان آب بیش از حد انتظار می باشد که ممکن است دوری از منبع آب یا سطح آب باعث بروز این مشکل شوند.

 • پمپ خیلی دور از منبع آب

هرچه فاصله پمپ برای کشیدن آب بیشتر باشد، دبی کمتر خواهد بود. اگر از منبع آب خیلی دور شوید، قدرت بیشتری برای مکش آب لازم است و کمتر به تخلیه اختصاص داده می شود و در نتیجه سرعت جریان آب را کاهش می دهد.

 • سطح آب در پمپ آب

سطح آب نیز خود عاملی مهم برای کاهش دبی یا جریان آب می باشد. ممکن است خیلی ها فکر کنند که با توجه به تعریف پمپ، که کارش پمپاژ آب است، سطح آب معنی ندارد و هیچ محدودیتی برای کشیدن آب در آن وجود ندارد. با این حال، نقطه خاصی وجود دارد که در آن عملکرد پمپ تحت تاثیر قرار می گیرد و خود پمپ آسیب می بیند که باید مطابق پیشنهادات سازنده عمل شود.

اگر پمپ شما به دلیل سطح پایین آب، مرتبا خاموش و روشن می شود، ممکن است طول عمر پمپ را کاهش داده و به آن آسیب برساند. دانستن حداکثر تعداد دفعاتی که پمپ شما باید در روز خاموش و روشن شود بسیار مهم است تا جلوی خرابی آن گرفته شود.

 • کاهش ولتاژ  منبع تغذیه پمپ آب و تعمیر آن

بررسی منبع تغذیه ورودی نیز عامل دیگر خرابی پمپ ها می باشد. زیرا کاهش منبع ولتاژ منجر به افزایش آمپراژ می شود که به نوبه خود به معنای دمای عملیاتی بالاتر است.

 • انسداد ورودی آب به پمپ

هر چیزی که مانع از جریان آب به داخل پمپ شود باعث کاهش سرعت جریان می شود. انسداد با زباله یک مشکل رایج با آب های کثیف و کدر است. برای بررسی این مشکل تعمیرکار پمپ و متخصص شرکت ما باید آن را بررسی کند و مطمئن شود که هیچ زباله ای مانع از ورودی نمی شود.

در این حالت انسداد معمولا در فیلتر نیز اتفاق می افتد. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ آب فیلتر کار خود را انجام می دهد که باید زباله ها برداشته شوند تا پمپاژ دوباره شروع شود.

اگر از فیلتر بسیار ریز نیز استفاده می کنید، فیلتر بسیار ریز برای پمپ آب، جریان ورود آب را محدود کرده و این نیز می تواند عاملی برای بروز مشکل شود. برای حل این مشکل باید مطمئن شوید که فیلتر مناسب پمپ است یا نه.

 • آلودگی آب به آهن و زنگ زدگی پمپ آب

هنگامی که آهن آب بیش از حد باشد و جمع شود، شروع به مسدود شدن و خوردگی قطعات پمپ می کنند و در نهایت می توانند منجر به خرابی کامل آن شود. اگر در سیستم پمپ خود لجن یا خطوط قرمز رنگی مشاهده کردید، به احتمال زیاد نشانه ای از آلودگی آب به آهن زیاد است.

بنابراین، تمیز کردن سیستم یک روش موثر برای خلاص شدن از آن آلودگی ها است و استفاده از محلول مایع می‌تواند به دفع رسوبات آهن کمک کند. علاوه بر این، یک فیلتر خطی می‌تواند به جمع ‌آوری و محدود کردن این ناخالصی ‌ها کمک کند که متخصصن و تعمیرکاران پمپ آب ما این کار را برای شما انجام می دهند.

 • موتور پمپ صحیح وصل نشده است

پمپ های آب سانتریفیوژی طوری طراحی شده اند که پروانه در یک جهت حرکت می کند. اگر در جهت مخالف حرکت کند، پمپ به درستی کار نمی کند. اگر اتصالات الکتریکی به موتور الکتریکی به درستی انجام نشود، ممکن است این اتفاق بیفتد. راه اندازی موتورهای الکتریکی و دستورالعمل ها را برای اطمینان از صحت اتصالات خود باید بررسی کنید و در صورتی که نتوانید خودتان این کار را انجام دهید راه اندازی انواع پمپ آب نیز توسط تعمیرکاران و نصاب پمپ آب ما این کار را نیز برای شما انجام می دهند.

 • خرابی موتور پمپ آب

شایع ترین علت خرابی پمپ، خرابی موتور است. این امر زمانی اتفاق می‌افتد که موتور بیش از حد گرم می‌شود، که معمولا در نتیجه عدم خنک‌ شدن است. اگر حداقل سطح سرعت برای خنک کردن کافی (0.15 متر بر ثانیه) در نظر گرفته نشود، موتور بیش از حد گرم می شود و از کار می افتد که باید تعویض شود.

شرکت تکنیک سرویس پارس به ارائه خدمات تعمیر تخصصی لوازم برقی در تمام نقاط تهران می پردازد و برای این کار از تکنسین ها و تعمیرکاران حرفه ای که دارای دانش و مهارت کافی در زمینه های مختلف فنی از جمله نصب و تعمیر پمپ آب می باشند، استفاده می کند. همچنین این شرکت خدمات اجرا و تعمیر سایر تاسیسات ساختمانی نظیر تعمیر کولر گازی ، لوله کشی ساختمان ، تعمیر پکیج ، گرمایش از کف و … را با ارائه گارانتی و ضمانت کیفیت کار ارائه می دهد. برای سفارش خدمات مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

نمایش بیشتر
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

ثبت درخواست تعمیرات
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد