آموزش تعویض پوشال کولر

برای انجام سرویس کولر آبی باید حتماً پوشال کولر را تغییر داد. تعویض پوشال کولر و نحوه تعویض اهمیت بالایی دارد و بسیار مهم است که بدانید چگونه در مواقع ضروری خودتان آن را تعویض کنید. می‌توانید سرویس کار کولرهای آبی را مطلع کرده و از او بخواهید که پوشال کولر آبی شما را تعویض کند. بهتر است بدانید که چقدر زمان می‌برد تا پوشال شما سالم بماند دوام این محصول به جنس و شرکت سازنده‌ی آن بستگی دارد.

پوشال رشته‌هایی از چوب است که توسط دستگاهی به نام دستگاه پوشال سازی تولید می‌شود و این رشته‌های چوبی را در توری‌های نایلونی قرار می‌دهند. دلیل آنکه این رشته‌ها جنسشان از رشته‌های چوبی است این است که می‌تواند آب را در خود نگه دارد و زمانی که موتور کولر، جریان باد ایجاد می‌کند، باد خنک در محیط احساس می‌شود. موقعی که احساس شود این رشته‌ها دیگر آب را جذب نمی‌کند نیاز به تعویض پوشال دارید.

امروزه پوشال های کولر در در دو نوع سلولزی و معمولی تولید می‌شود و در بازار موجودند که کمک می‌کند تا ذرات گرد و غبار به دریچه‌های کولر وارد نشود و همین طور هوای خنکی را که شما پس از استفاده از کولر احساس می‌کنید با برخورد باد پمپ به پوشال‌ها ایجاد می‌شود.

پوشال کولر بهتر است از رشته‌های چوبی باشد که متعلق به درختان سپیدار، بید و یا صنوبر خواهد بود. رشته‌های چوبی از چوب این درختان ساخته شود و می‌تواند آب را بیشتر در منافذ خود نگه دارد. پوشال سلولزی بهترین نوع پوشال‌هایی است که بر روی کولر‌های آبی نصب می‌شود و این وسیله به راحتی در برابر جریان آب خیس می‌شود و به مدت طولانی آب را در منافذ خود نگه می‌دارد.

پوشال کولر‌های آبی دریچه‌ای برای ورود هوا به داخل کانال به حساب می‌آیند و در نتیجه سبب می‌شود تا هوایی که موتور ایجاد می‌کند با فرآیندهای داخلی کولر خنک شود و سپس از طریق کانال ها وارد محیط شود.

اگر پوشال‌ها عمر خود را از دست داده باشند و یا عیبی داشته باشند در نتیجه بر روی خنک کنندگی کولر تاثیر می‌گذارد و حتی ممکن است تهویه‌ی هوا را نیز با مشکل روبرو کند و در نهایت شرایط نامناسبی را به وجود بیاورد. باید همواره پوشال‌های کولر را بشویید و عوض کنید.

از آنجایی که از کولرهای آبی فقط در فصل‌های گرم استفاده می‌شود و در نتیجه ممکن است به طور مثال در فصل زمستان که بدون استفاده هستند گرد و غبار بگیرند و حتی ممکن است حشرات و آفات نیز درون این پوشال‌ها لانه سازی کنند، در نتیجه زمانی که کولر شما آماده فعال سازی شود و جریان باد ایجاد کند این ذرات و حشرات ممکن است وارد محل زندگی و دستگاه تنفسی شما شود. در نتیجه تمام این نکات را چک کنید تا اگر نیاز به تعویض پوشال است آن را تغییر دهید.

تمام این موارد در نهایت ممکن است بیماری‌های تنفسی در محیط ایجاد کند و ممکن است باعث گسترش حشرات حساسیت‌زا در محیط گردد. موقعی که کولر را روشن می‌کنید و آب وارد کولر می‌شود باید پوشال خیس گردد تا جریان هوایی که به آن می‌رسد خنک شود و هوای تازه به محیط وارد شود.

باید هنگام خرید پوشال و استفاده از آن دقت کنید که یک دست و منسجم باشند تا پمپ آب بتواند تمام پوشال را خیس کند. هنگامی که احساس کردید ممکن است پوشال کولر شما نیاز به تعویض داشته باشد باید دقت داشته باشید که قبل از راه اندازی کولر آن را سرویس دهی کنید. تمام قسمت‌های کولر را بررسی کنید و در صورتی که بخش‌هایی از آن مانند پوشال،گرد و خاک گرفته‌اند آنها را تمیز کنید.

پس از آنکه تصمیم گرفتید تا پوشال را تعویض کنید باید مطمئن باشید که جریان برق را قطع کرده اید. در نتیجه بهتر است مراقب خطرات احتمالی باشید همین طور باید مراقب باشید که هنگام باز کردن دریچه های کولر دستتان دچار زخم و پارکی نشود. اگر یک دستکش ایمنی همراه شما باشد هم از دستان شما و هم از برق گرفتگی محافظت مراقبت می‌کند.

بر روی پوشال کولر سیم‌هایی را می‌بندند تا از افتادن آنها زمانی که در داخل کولر قرار داده می‌شود جلوگیری گردد در نتیجه هنگامی که این سیم‌ها را جدا می‌کنید، نحوه‌ی اتصال آن‌ها را به یاد داشته باشید. هنگامی پوشال را تعویض کنید و جدید آن را نصب می‌کنید، برای آنکه در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و همین طور به پمپ کولر فشار زیادی وارد نشود هنگا منصب پوشال آن را خیس کنید.

پس از آنکه پوشال‌های قدیمی را کنار گذاشتید دریچه‌ها را نیز بشویید، زمانی که بر روی آن‌ها آب می‌ریزد ممکن است که بر روی دریچه‌های کولر رسوب بسته باشد در نهایت در شیارهای دریچه گچ جمع شود پس حواس‌تان باشد که زمان تعویض پوشال کولر آبی دریچه ها را نیز تمیز کنید و آنها را بشویید. می‌توانید از یک برس استفاده کنید و حتی می‌توان از سرکه نیز به کار برد.

هنگامی که پوشال قدیمی را از کولر جدا کردید و جدید آن را نصب کردید باید حواستان باشد که به درستی آن را در محل سابق نصب کنید در غیر این صورت ممکن است هنگامی که دریچه‌های کولر رو می‌بندید پوشال کولر از جای خود بیرون بزند و در جای خود قرار نگیرد و ممکن است بر روی خنک کردن محیط نیست تاثیر بگذارد.

حتی اگر پوشال را به درستی سرجایش محکم نکنید ممکن است که بیفتد و به موتور کولر آسیب وارد کند و موتور شما بسوزد. در نتیجه باید آن‌ها را بر روی دریچه‌ها محکم نصب کرده و فنر‌های آن را محکم ببندید.

نحوه تعویض پوشال کولر آبی

مراحل تعویض پوشال کولر آبی

تعویض پوشال کولر آبی از مراحل سرویس کولر به حساب می‌آید. بهتر است که خودتان قادر به انجام این کار باشید تا هر زمان که احساس کردید نیاز به تعویض پوشال هست آن را تعویض کنید همچنین می‌توانید از افرادی که در نصب و سرویس‌دهی کولر نقش دارند استفاده کنید. هنگامی که پوشال جدید را نصب می‌کنید اگر این آن‌ها را نشوید و خیس نکنید ممکن است بوی خامی که می‌دهد شما را اذیت کند و در محیط پخش شود. حتی ممکن است ذرات آن وارد محیط شده و به دستگاه تنفسی شما آسیب وارد کند.

پوشال کولر آبی را باید به طور مرتب بازدید کنید و در صورت مشاهده خرابی آن را تعویض کنید پیشنهاد ما این است که سالی یک بار آن را تعویض کنید. هنگام خرید پوشال جدید جهت تعویض آن به کیفیت و تمیز بودن آن دقت کنید. همینطور باید نوعی که انتخاب می‌کنید متناسب با سایز کولر شما باشد. توجه داشته باشید که هر چقدر این وسیله دیرتر تعویض شود مشکل‌زا خواهد بود.

برای آنکه پوشال را عوض کنید باید درپوش کولر را بردارید. شیاری در پایین دریچه‌های کولر تعبیه شده است و می‌توان با کشیدن دریچه‌ها به سمت بالا آن‌ها را بردارید. هنگام تعویض دریچه‌ها را کنار گذاشته و بر روی زمین بخوابانید پوشال را بشویید و فن و پروانه را نیز تمیز کنید.

همینطور می‌توانید بولبرینگ‌ها و یاتاقان را روغن کاری کنید. تسمه‌ها را هم می‌توان عوض کرد و به تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی کولر نیز نگاهی بیندازید تا اگر مشکلی دیده شود رفع گردد. با توجه به آن که بر روی این پوشال‌ها یا حفاظ قرار گرفته است آنها را جدا کنید. حفاظ‌ها را می‌توانید با یک فشار کنار گذاشته و رها کنید. همین طور ممکن است به صورت کشور و یا قلابی باشد.

پس از آنکه پوشال‌ها اندکی خشک شدند ولی هنوز رطوبت داشتند، آن‌ها را بر روی دریچه‌ها قرار دهید. آنها باید کاملاً دریچه را پوشش دهند و بیرون نزند. حالا همانطور که درچه‌ها را برداشتید سر جایش قرار دهید. بعد از آنکه کولر را برای اولین بار پس از قراردادن پوشال جدید روشن کردید یک دستمال نمدار جلوی خروجی هوای خنک بگیرید تا در صورتی که دریچه گرد و غبار داشته باشد به دستمال بچسبد و در نهایت کولر آماده استفاده می‌باشد.

شرکت تکنیک سرویس پارس ارائه خدمات تعمیرات از جمله تعمیر کولر آبی می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

کولر گازی و آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟