تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
انتخاب بهترین محل نصب کولر گازی

انتخاب بهترین محل نصب کولر گازی

آیا می دانید که انتخاب محل مناسب برای نصب کولر گازی روی بازدهی آن و هزینه های ناشی از مصرف برق تأثیر می گذارد؟ درست است. اگر برای محل نصب کولر گازی خود تصمیم درستی نگیرید باید پول برق بیشتری پرداخت کنید. در این مقاله می خواهیم دستورالعمل های سودمندی را در ارتباط با انتخاب بهترین محل نصب کولر گازی و اسپلیت در اختیار شما بگذاریم.

به علاوه احتمالاً هر چند وقت یکبار کولر شما دچار مشکل خواهد شد و شما مجبور می شوید که آن را به یک تعمیرکار بسپارید. علت این مسائل این است که وقتی کولر در جای نامناسبی نصب می شود باید سخت تر کار کند تا نتیجه دلخواه شما حاصل شود. در نتیجه هم مصرف انرژی آن بیشتر می شود و هم به مرور زمان فرسوده می شود.

زمانی که تصمیم می گیرید برای خانه یا محل کار خود کولر گازی نصب کنید انتخاب محل قرار گرفتن آن از موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. محل نصب کولر گازی تعیین کننده نحوه عملکرد کولر و میزان راحتی و رضایت شما از کولر گازی است.

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید مطمئن شوید کولر گازی شما در بهترین نقطه نصب می شود و بالاترین بازدهی را دارد برای انتخاب محل نصب و نصب کردن آن از تکنسین های متخصص کمک بگیرید. یک برقکار معمولی یا یک نصاب تجربی این تخصص را ندارد که تشخیص دهد بهترین محل نصب کولر گازی کجا است.

انتخاب بهترین محل نصب کولر گازی

تکنیک سرویس پارس خدمات تعمیر و اجرای تاسیسات ساختمانی مختلف نظیر تعمیر اسپیلت کولر گازی ، تعمیر رادیاتور ، لوله کشی ساختمان و تعمیر پکیج را توسط تکنسین های ماهر و آموزش دیده با گارانتی تعمیرات ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات مورد نیاز خود با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

عواملی که روی انتخاب محل نصب کولر گازی تأثیر می گذارند

تعدادی از عوامل روی این تصمیم که کولر گازی در کجا باید نصب شود تأثیر گذار هستند. این عوامل عبارتند از :

 • محل قرار گرفتن پنجره ها
 • لوازم برقی داخل اتاق
 • تعداد لامپ های موجود در اتاق
 • جنس کف اتاق

بهترین محل نصب کولر گازی کجاست؟

به طور کلی کولر گازی باید در مرکز اتاق یا محلی که قرار است نصب شود قرار گیرد تا هوا به خوبی در داخل اتاق جریان پیدا کند. در داخل اتاق، کولر گازی باید به محلی که شما اغلب در آن جا می نشینید یا می خوابید نزدیک باشد تا به جای این که صبر کنید کل اتاق سرد شود، فوراً بتوانید از سرمای کولر بهره مند شوید.

همچنین دریچه های کولر باید به گونه ای تنظیم شوند که باد مستقیماً به شما برخورد نکند زیرا این مسئله می تواند باعث خشک شدن عضلات یا سرماخوردگی شما شود.

اتاق خواب : در داخل اتاق خواب هم محل قرار گرفتن کولر باید در مکانی باشد که باد آن مستقیماً به شما نخورد. بسیاری از افراد از این که باد کولر مستقیماً به طرف آن ها بوزد احساس ناراحتی می کنند و گاهاً زمانی که بیدار می شوند احساس سرماخوردگی می کنند. پیشنهاد ما این است که کولر در دیوار پشت تخت خواب نصب شود تا به جای وزش مستقیم به شما سرمای خود را در جهت مخاف شما آزاد می کند.

اتاق پذیرایی : اگر می خواهید برای اتاق پذیرایی خود یک کولر گازی نصب کنید به شما پیشنهاد می دهیم آن را روی دیواری نصب کنید که بتوانید با تنظیم کردن جهت دریچه های کولر باد را به محلی که در آن جا می نشینید هدایت کنید.

با وجود این که هوای سرد تولید شده توسط کولر گازی به مرور در همه جا پخش می شود اما بهتر است که کولر گازی را در اتفاع بالا روی دیوار نصب کنید تا هوای اتاق به صورت یکنواخت تر خنک شود.

در محیط های بزرگ و عمومی نظیر لابی یا سالن انتظار باید کولر در جایی نصب شود که همه افراد حاضر در محل بتوانند از هوای خنک آن بهره ببرند. نکته دیگری که هنگام انتخاب محل مناسب برای نصب یونیت داخلی باید به آن توجه کنید این است که یونیت را در نزدیکی یک منبع گرد و غبار قرار ندهید زیرا در این صورت فیلترهای هوا زود به زود نیاز به تمیز شدن یا تعویض دارند.

محل مناسب برای نصب یونیت خارجی

این که یونیت خارجی کولر گازی در محل مناسبی نصب شود نیز اهمیت زیادی دارد. یونیت خارجی باید در فضایی آزاد نصب شود تا ارتعاشات آن باعث تولید صداهای بلند نشود. بهتر است در اطراف یونیت خارجی بوته گیاه نیز وجود نداشته باشد زیرا هم جریان هوا را محدود می کند و هم باعث کثیف شدن یونیت خارجی می شود.

هر چه فضای خالی بیشتری در اطراف این یونیت وجود داشته باشد هم گردش هوا بهتر صورت می گیرد و هم احتمال آسیب رسیدن به آن کمتر خواهد بود زیرا احتمال این که یونیت در حین فعالیت و لرزش با جسم سختی برخورد کند وجود ندارد.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که یونیت خارجی را در محلی نصب کنید که صداهای آن موجب ناراحتی همسایه ها نشود.

بهترین محل نصب کولر گازی

بهتر است که یونیت خارجی روی یک ورقه بتنی نصب شود تا از لرزش آن در هنگام فعالیت و ایجاد سر و صدا جلوگیری شود. از طرف دیگر، یونیت خارجی باید در محلی که در معرض تابش شدید و مستقیم خورشید نیست نصب شود زیرا در این صورت میزان کارآیی کولر گازی کاهش پیدا می کند. سعی کنید یونیت را در قسمتی نصب کنید که بیشتر طول روز در آن جا سایه وجود دارد.

بهترین کسی که می تواند شما را در انتخاب محل مناسب برای نصب کولر گازی کمک کند یک تکنسین متخصص است. شما می توانید با کارشناسان ما در تکنیک سروی پارس تماس بگیرید تا آن ها یک تعمیرکار متخصص را به شما معرفی کنند که هم در انتخاب محل مناسب برای نصب کولر به شما مشاوره می دهد و هم کولر را به بهترین شکل و با روش های استاندارد برایتان نصب می کند.

نکات اساسی که هنگام نصب کولر گازی باید به آن ها توجه کرد

 1. نصب کولر گازی در ارتفاع مناسب

بخش داخلی کولر گازی را باید 2 الی 2.5 متر بالاتر از سطح زمین نصب کنید تا به طور مطلوبی هوای داخل اتاق را خنک کند. از طرفی فاصله کولر گازی با سقف نباید خیلی کم باشد. فاصله بین این دو باید حداقل 40 الی 50 سانتی متر باشد تا کولر به بهترین شکل عمل کند.

 1. از نصاب بخواهید که محل خروج آب کولر گازی را تست کند

در اثر فرآیند سرما سازی کولر گازی مقداری آب تولید می شود که این آب باید از طریق یک مجرا به بیرون از خانه راه پیدا کند و در آن جه تخلیه شود. اگر این مجرا درست آب را انتقال ندهد یا اصلاً لوله ای برای این منظور تعبیه نشود، آب به داخل خانه راه می یابد. حتماً از نصاب خود بخواهید که لوله تخلیه آب را برایتان نصب کند و آن را تست کنه که لوله به درستی کار کند.

 1. از لوله های بسیار بلند به عنوان لوله کندانس استفاده نکنید

طول لوله هایی که یونیت داخلی و خارجی را به همدیگر متصل می کنند باید کم باشد. اگر از یک نصاب غیر متخصص برای نصب کولر گازی استفاده کنید که از لوله های طویل برای این منظور استفاده می کند، کامل کردن چرخه سرما سازی برای کولر گازی سخت تر خواهد شد. این مسئله موجب می شود که کمپرسور یکسره کار کند و در نتیجه به مرور زمان فرسوده شده و از کار بیفتد. از طرف دیگر میزان مصرف انرژی کولر گازی هم به شدت افزایش پیدا می کند.

 1. مقاومت دیواری که کولر گازی را روی آن نصب می کنید

یونیت داخلی کولر گازی باید روی دیواری نصب شود که به اندازه کافی محکم و مقاوم باشد تا بتواند وزن کولر را تحمل کند و آن را نگه دارد.

 1. توجه به گردش هوا

این که هوا به صورت آزادانه در گردش باشد تأثیر زیادی بر بازدهی کولر گازی می گذارد. یونیت داخلی کولر گازی باید از هر طرف حداقل 15 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد تا هوا به خوبی در اطراف آن گردش داشته باشد. همان طور که قبلاً گفته شد یونیت خارجی هم باید در فضایی باز و به دور از پوشش گیاهی و با فاصله استاندارد از دیوار نصب شود.

 1. نامناسب بودن سیستم تخلیه

خارج شدن آب تولید شده در سیستم خنک کننده اهمیت زیادی دارد زیرا باقی ماندن آن در داخل دستگاه یا نشتی آن به طرف قطعات دیگر باعث خراب شدن و سوختن این قطعات می شود. برای نصب کولر گازی خود حتماً از افراد متخصص و دارای مجوز استفاده کنید تا تمامی لوله ها و قطعات از جمله لوله تخلیه را با دقت برایتان نصب کنند.

 1. نصب کولر گازی با زاویه شیب صحیح

هنگامی که براکت آلومینیومی یونیت داخلی را به دیوار وصل می کنید حتماً آن را با زاویه ی شیب اندکی به دیوار نصب کنید. با انجام این کار هنگامی که یونیت داخلی کولر گازی روی دیوار نصب می شود دارای زاویه ملایمی است که بدون محدودیت باعث جریان یافتن آب تولید شده در سیستم، از داخل لوله تخلیه به طرف بیرون می شود .

 1. سیم کشی درست کولر گازی

زمانی که نصاب کولر گازی به اندازه کافی با تجربه و ماهر نباشد این احتمال وجود دارد که سیم کشی کولر گازی را درست انجام ندهد. این مسئله خطناک نیست اما در عملکرد کولر گازی اختلال ایجاد می کند و مانع از فعالیت یکنواخت آن می گردد. برای جلوگیری از این اتفاق باید از یک نصاب حرفه ای و مجاز برای نصب کولر گازی خود کمک بگیرید.

تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی مختلف نظیر تعمیر یخچال و تعمیر جاروبرقی را با تضمین استفاده از قطعات اورجینال و نیز گارانتی کیفیت کار ارائه می دهد.

مقالات مشابه: علل انواع صدا در کولرگازی داکت اسپلیت چیست و چگونه کار می کند دلایل عمل نکردن دور کند کولر آبی دلایل و علائم سوختن موتور کولر آبی
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد