زمان مطالعه:
4 دقیقه
دیدگاه:
0
تاریخ:

راهنمای نصب کولر گازی در 8 مرحله آسان

فهرست مطالب

کولر گازی سیستمی است که در هوای گرم تابستان دمای خانه را مطلوب نگه می دارد بنابراین سیستم مهمی است. در این مقاله قصد داریم که به شما چگونگی نصب کولر گازی را توضیح دهیم.

ابزارهای مورد نیاز نصب کولر گازی

1. آچار قابل تنظیم
2. دریل
3. اره استوانه ای
4. تراز

برای نصب کولر گازی خود می توانید با کارشناسان تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای انجام خدمات شما در محل حاضر شوند.

تکنیک سرویس پارس خدمات اجرا و تعمیر تاسیسات ساختمانی مختلف از جمله تعمیر کولر گازی ، تعمیر پکیج و لوله کشی ساختمان را با ارائه گارانتی خدمات و ضمانت کیفیت انجام کار ارائه می دهد. جهت سفارش خدمات مورد نظر خود با شماره های 09337788989 – 02166175744 تماس بگیرید.

مراحل نصب کولر گازی

نصب براکت

قسمت داخلی کولر گازی را باید روی یک دیوار بیرونی و به دور از نور مستقیم خورشید نصب کنید. به علاوه باید مطمئن شوید که آن ناحیه دارای سیم کشی، لوله کشی یا مجراهایی که با ایجاد کردن سوراخ در آن ها مشکل به وجود می آید نیست. اکنون باید صفحه ی نصب را در نقطه ای که می خواهید کولر گازی را نصب کنید روی دیوار نگه دارید و محل قرار گرفتن پیچ ها را با دریل سوراخ کنید. دقت کنید و صفحه را صاف نگه دارید. . صفحه را محکم در جای خود نگه دارید و پیچ های آن را سفت کنید.

نصب کولر گازی

روی دیوار یک سوراخ ایجاد کنید

برای این که مایعات تجمع یافته در کولر گازی تخلیه شود باید شلنگی به طرف بیرون از خانه کشیده شود تا این مایعات را به بیرون از خانه هدایت کند. سوراخی به قطر 7 الی 8 سانتی متر روی نقطه ی مناسبی از دیوار حفر کنید تا لوله ها و سیم ها را از داخل آن به طرف قسمت بیرونی عبور دهید. سپس از بیرون خانه و در طرف دیگر دیوار مجدداً مناسب بودن اندازه ی سوراخ را چک کنید و مطمئن شوید که مانعی بر سر راه شلنگ تخلیه وجود نخواهد داشت.

تنظیم کردن مجموعه سیم ها و لوله ها

از داخل سوراخی که روی دیوار ایجاد کرده اید دو لوله ی مسی، لوله ی تخلیه و سیم ها را عبور دهید. پیچ خوردگی های لوله های مسی را صاف کنید تا از خنک کنندگی کولر کاسته نشود. ترجیحاً بهتر است این چهار لوله و سیم را با چسب الکتریکی به همدیگر متصل کنید و همه ی آن ها را داخل یک پوشش قرار دهید. با دقت و با کمک فرد دیگری که در سمت دیگر دیوار ایستاده است این لوله ی پشت اواپراتور را از سوراخ ایجاد شده عبور دهید. در صورت نیاز فردی که بیرون دیوار قرار دارد باید لوله را به آرامی به طرف پایین خم کند تا به کندانسور برسد.

تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات تعمیرات پکیج ایران رادیاتور ، تعمیرات پکیج بوتان و را توسط تعمیرکارانی که بصورت ویژه تعمیر این برندها را آموزش دیده اند، ارائه می دهد. تمامی خدمات با ارائه ضمانت و گارانتی تعمیرات انجام می شود.

نصب قسمت داخلی کولر گازی

اکنون اواپراتور را روی براکتی که قبلاً نصب کرده اید قرار دهید و پوشش جلوی کولر را هم به آن متصل کنید. ممکن است لازم شود که مقدار بیشتری از لوله به طرف داخل هدایت شود که این کار باید توسط فردی که در سمت دیگر دیوار است انجام شود.

نصب براکت های قسمت بیرونی کولر گازی

پس از انتخاب محلی مناسب برای نصب، شروع کنید به سوراخ کردن دیوار برای نصب براکت ها. از صاف و تراز بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. با استفاده از پیچ های بست دار براکت ها را به دیوار مورد نظر متصل کنید.

کندانسور را نصب کنید

کندانسور را هم می توانید روی براکتی که روی زمین قرار گرفته نصب کنید و هم روی براکت متصل به دیوار، به گونه ای که لوله ی کندانس به راحتی به آن متصل شود. اطراف کندانسور باید تا فاصله ی نیم متری خالی از چمن و بوته و هر مانع دیگری باشد. اکنون باید دستگاه بیرونی کولر گازی را بلند کرده و آن را روی براکت ها قرار دهید؛ همزمان با این کار باید دقت کنید که کولر به گونه ای روی براکت ها قرار داده شود که سوراخ های براکت و کولر گازی روی هم قرار گیرند. سپس با استفاده از پیچ کولر گازی را روی براکت نصب کنید.

وصل کردن لوله های مبرد

این مرحله بسته به نوع و برند کولر گازی شما دارد. می-توانید با استفاده از یک اهرم لوله های مسی حاوی مبرد را به هم متصل کنید. قبل از وصل کردن سیم های برق اتصالات برقی و عدم پیچ خوردگی لوله های مبرد را بررسی کنید. اکنون با استفاده از آچار فرانسه لوله های مسی را به دهانه ی لوله ی مربوطه وصل کنید. آچار فرانسه ها را محکم ببندید و هر دو شیر را باز کنید.

سیم کشی سیستم

پوشش روی پورت های الکتریکی را باز کنید. مطابق با نمودار اتصالات در کولر گازی، سیم های برق را به قسمت بیرونی وصل کنید. برای این که از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری شود حتماً باید از روی نموداری که تولید کننده ارائه داده است سیم ها را وصل کنید.
به طور کلی کولر گازی دو جزء اصلی دارد: اواپراتور داخلی که هوا را خنک می کند و کندانسور بیرونی که گرما را به بیرون منتشر می کند. این دو قسمت از طریق مجموعه ای از لوله-ها که مبرد گرم را به بیرون و مبرد سرد را به داخل هدایت می کنند به یکدیگر متصل می شوند. در بین این مجموعه لوله ها، سیم های برق و شلنگ تخلیه ی مایعات کولر گازی نیز وجود دارند.

علاوه بر خدمات اجرای تاسیسات ساختمانی، تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی برقی و آشپزخانه از جمله تعمیر لباسشویی ، تعمیر یخچال و تعمیر ظرفشویی را با تضمین استفاده از قطعات اصل ارائه می دهد. سفارش خدمات از طریق فرم موجود در سایت و شماره های 09337788989 – 02166175744 امکانپذیر است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − شش =

ثبت درخواست تعمیرات
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد