تعمیرات لوازم خانگی|قطعات اصل|گارانتی|تکنیک سرویس پارس
علت داغ نشدن اتو

داغ نشدن اتو : دلایل و راه حل

داغ نشدن اتو : اتو یکی از پر کاربرد ترین لوازم خانگی است، زیرا به اتو کردن و صاف کردن لباس ها برای داشتن ظاهری بهتر کمک می کند. استفاده از این دستگاه ها بسیار آسان است. با این حال در برخی موارد ممکن است به آن شکلی که می خواهید کار نکنند. دلیل اصلی این امر گرم نشدن آن است. گرم کردن اصلی ترین وظیفه ای است که چنین دستگاه هایی انجام می دهند و در صورت گرم نشدن به اندازه کافی، می تواند مشکل ساز باشد. این مقاله به شما کمک می کند تا دلایل اصلی و راه حل های گرم نشدن اتو را بشناسید.

برای سفارش خدمات تعمیر اتو از طریق شماره های 09337788989 – 02166175744 با تیم متخصص تکنیک سرویس پارس تماس بگیرید. این مرکز خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی نظیر تعمیر لباسشویی و … را با گارانتی تعمیرات و تضمین کیفیت انجام کار ارائه می دهد.

فیلم معرفی دلایل داغ نشدن اتو + راه حل

دلایل داغ نشدن اتو

داغ نشدن اتو می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به بررسی این دلایل خواهیم پرداخت.

 • تنظیم نبودن دسته اتو

رایج ترین دلیل گرم نشدن اتو می تواند تنظیمات اشتباه باشد. گاهی اوقات ممکن است به دلیل تنظیمات اشتباه، اتو به اندازه کافی گرم نشود و باید اصلاح شود.

راه حل: باید تنظیمات اتو را بررسی کنید. اتو ها دارای یک دسته قابل تنظیم هستنند که دما را کنترل و همچنین نوع موادی را که می خواهید اتو کنید تعیین می کند. جنس های مختلف لباس به دما و تنظیمات خاص نیاز دارند. اگر کار با دسته را به درستی بلد نیستید، می توانید دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید و مطمئن شوید که دما یا مقدار گرما در نقطه مناسب تنظیم شده است.

داغ نشدن اتو

 • مشکل دوشاخه اتو

یکی دیگر از دلایل احتمالی گرم نشدن اتو می تواند معیوب بودن دوشاخه آن باشد. گاهی ممکن است دوشاخه اصلی معیوب شود و از کار بیفتد. برای بررسی آن را با پریز های مختلف امتحان کنید و ببینید که آیا اتو بعد از روشن شدن گرم می شود یا خیر. در صورتی که گرم نشد با یک تعمیرکار تماس بگیرید و سعی کنید دوشاخه اتو را تعویض کنید.

 • خالی بودن مخزن آب اتو

نکته دیگری که برای بررسی اینکه چرا اتو گرم نمی شود باید بررسی کنید مخزن آب است. در برخی موارد، اگر مخزن آب خالی باشد، ممکن است اتو  آنقدر که باید گرم نشود.

رفع مشکل داغ نشدن اتو

راه حل: برای رفع این مشکل، اتو را خاموش کنید و مطمئن شوید که خنک است. مخزن آب را پر کرده و دوباره آن را روشن کنید. حالا دوباره اتو کنید تا ببینید حرارت مناسب است یا نه.

 • رسوب آهک در اتو

یکی از دلایل گرم نشدن اتو  می تواند تجمع رسوبات آهک روی کفی باشد. این رسوبات می توانند صفحه را مسدود کنند و در چنین حالتی اتو گرما یا بخار تولید نمی کند.

دلایل گرم نشدن اتو

راه حل: برای رفع این مشکل بایستی اتو را رسوب زدایی کنید. مراحل رسوب زدایی اتو عبارت اند از:

 1. گام اول – در ابتدا اتو را از برق بیرون بکشید و بگذارید تا دستگاه کمی خنک رسوبات شود.
 2. گام دوم – مقداری سرکه سفید را با کمی آب مقطر مخلوط کرده و داخل مخزن اتو بریزید.
 3. گام سوم – اتو را روشن کرده و روی تنظیمات متوسط قرار دهید.
 4. گام چهارم – پنج دقیقه صبر کنید تا مخزن توسط سرکه و آب گرم نرم شوند و از دیواره های مخزن جدا گردند.
 5. گام پنجم – اتو را با بالاترین درجه حرارت بر روی یک حوله کهنه بگذارید.
 6. گام ششم – دکمه بخار را بزنید تا رسوبات خارج شوند.
 7. گام هفتم – این روش را چندین مرتبه تکرار نمایید.
 8. گام هشتم – اتو را خاموش و مخزن آن را خالی کنید.
 9. گام نهم – مخزن اتو را از آب پر کرده و صبر کنید تا آب گرم شود.
 10. گام دهم – روی همان حوله دکمه بخار را بفشارید تا دیگر سرکه ای در دستگاه باقی نماند.
 11. گام یازدهم – مخزن اتو را خالی کرده و چندین بار این کار را تکرار کنید تا مخزن کاملا تمیز شود.
 • خرابی المنت اتو

المنت در اتو موظف به گرم کردن آن است. در صورتی که این قطعه خراب شود با توجه به اهمیت آن اتو گرم نمی شود.

راه حل: در صورت خرابی این قطعه، باید توسط تعمیرکار تعویض گردد.

خرابی المنت اتو

 • به هم خوردن تنظیمات ترموستات اتو

ترموستات وظیفه دارد تا از کاهش و یا افزایش دمای اتو جلوگبری کند. به عبارت دیگر موظف به کنترل دما است. اما مانند هر قطعه دیگری امکان خرابی دارد.

راه حل: در صورتی که این قطعه دچار خرابی شود باید توسط تعمیرکار تعویض گردد.

 • کثیف بودن سطح اتو

گاهی ممکن است به دلیل کثیفی و جرم زیاد در کف اتو گرما به درستی به لباس منتقل نشود و چروک ها از بین نروند.

راه حل: روش های مختلفی برای از بین بردن کثیفی های روی سطح اتو وجود دارد. این روش ها عبارت اند از:

از بین بردن کثیفی سطح اتو

 1. استفاده از لیمو ترش

یکی از روش‌ های تمیز کردن سطح اتو، استفاده از لیمو ترش است. اگر شما قصد دارید که اتو خود را از زنگ‌ زدگی های کف آن تمیز کنید، مقداری لیمو ترش کف اتو ریخته و سپس آن را توسط حوله ای تمیز و خشک نمایید. همچنین می توانید منافذ کف اتو را توسط یک گوش پاک‌کن آغشته به لیمو ترش تمیز نمایید.

 1. استفاده از سرکه و نمک

روش دیگری که برای جرم گیری اتو از آن استفاده می کنیم، کمک گرفتن از سرکه و نمک است. در صورتی که کف اتو  را رسوبات و جرم ها گرفته است، شما قادر خواهید بود تا  مقداری سرکه سفید و نمک را با همدیگر  ترکیب کنید و این ترکیب را بر روی اتو بریزید. سپس کف اتو را توسط یک دستمال از جنس نخ تمیز کرده تا رسوبات اتو از بین برود.

 1. استفاده از خمیر جوش شیرین

اگر بر روی سطح اتوی شما لکه های سوختگی ایجاد شده  و به هیچ وجه از بین نمی روند شما قادر خواهید بود از کمی جوش شیرین مخلوط شده با چند قطره آب استفاده کنید و خمیر جوش شیرین درست کنید. سپس این خمیر را به محلی از اتو که لکه دارد بزنید و صبر کنید تا کاملا خشک شود. حال خمیر جوش شیرین را کاملا از سطح اتو پاک کنید. برای تمیز کردن منافذ می توانید از خلال دندان استفاده نمایید.

 1. استفاده از الکل صنعتی

روی اتوی شما اثری از پلاستیک آب شده باقی مانده است؟ نگران نباشید، شما می‌توانید پنبه ای را به الکل صنعتی آغشته و آن را بر روی سطح اتو بکشید. این روش یکی از کارآمد ترین روش های پاک سازی کثیفی های اتو است.

همچنین خدمات تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ماکروفر و … بصورت تضمینی و با ارائه گارانتی توسط متخصصین تکنیک سرویس پارس در تمام مناطق تهران ارائه می شود.

 • خراب بودن برد الکتریکی اتو

برد اتو موظف به ارسال فرمان به نقاط مختلف آن است. در صورتی که این قطعه مهم خراب شود، مدار فرمان دستگاه با مشکل روبرو خواهد شد و در نتیجه هیچ گونه فرمانی به المنت برای گرم کردن اتو ارسال نحواهد شد.

راه حل: در صورتی که برد الکترونیکی اتو خراب شود باید توسط فردی با دانش فنی تعویض و یا تعمیر گردد.

 • نرسیدن برق به اتو

همه می دانند که اتو یک وسیله برقی بوده و با برق به کار خود ادامه خواهد داد. نرسیدن برق به اتو می تواند یکی از دلایل گرم نشدن اتو باشد. این مشکل می تواند به دلیل مشکلات اصلی از برق باشد.

سخن نهایی: اتو شما داغ نمی شود و این موضوع شما را آزرده خاطر کرده است؟ ما در این مقاله به بررسی دلایل مختلف داغ نکردن اتو پرداختیم و راه حل هایی برای آن ارائه دادیم. شما با راهنمایی گرفتن از موارد ذکر شده می توانید عیب اتو خود را متوجه شده و از راه حل ها استفاده کنید.

تیم متخصص تکنیک سرویس پارس همچنین خدمات تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال و دیگر لوازم برقی و آشپزخانه را بصورت 24 ساعته و با هزینه مصوب اتحادیه توسط تعمیرکاران حرفه ارائه می دهد. از طریق شماره های 09337788989 – 02166175744 با ما تماس بگیرید.

مقالات مشابه: جاروبرقی چه مارکی خوبه؟ علت سر و صدای یخچال چیست؟ دلیل چسبیدن یخ های قالبی در باکس یخ ساید بای ساید تفاوت برد معمولي و اينورتر در لوازم خانگي
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یا تماس بگیرین:
هر کجای استان تهران که هستین
خدمات تکنیک سرویس پارس در کنار شماست
نقشه تهران
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد