علت سوختن سیم پیچی موتور و تعویض آن

ساختار همه موتورهای الکتریکی از قسمتی به نام سیم پیچ تشکیل شده است که این سیم پیچ ها آلیاژهایی از مس، آلومینیوم و غیره می باشند و باعث عملکرد صحیح موتور می گردند. ساختار سیم پیچ ها به گونه ای است که حساسیت زیادی داشته و به شدت آسیب پذیر می باشند و در صورت سوختن آنها، بایستی تعویض گردند تا موتور بتواند به وظیفه خود مانند سابق عمل نماید. اما پاسخ به این سوال که چرا سیم پیچی موتور می سوزد و پس از سوختن آن باید چه عملی انجام داد، مطلبی است که در این مقاله به طور مفصل به آن پرداخته شده است.

سیم پیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا نیاز است تا بفهمیم که سیم پیچ چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد و سپس به دلایل سوختن آن بپردازیم. اگر ما یک رسانای جریان الکتریکی را به شکل دایره وار که دارای مرکز مشترک می باشند بپیچیم، یک سیم پیچ ساخته ایم. زمانی که جریان الکتریکی از سیم پیچ عبور داده می شود، اطراف و درون آن یک میدان مغناطیسی به وجود می آید که این میدان مغناطیسی، انرژی الکتریکی که در سیم پیچ وجود دارد را به شکل انرژی مغناطیسی ذخیره می نماید.

در تمامی موتورهای الکتریکی و ترانس ها، مدارهای مخابراتی، نوسان سازهای الکترونیکی و فیلترهای الکترونیکی سیم پیچ ها را مورد استفاده قرار می دهند.

سیم پیچی موتورهای الکتریکی

در شرایط مختلف انواع سیم پیچی الکتروموتورها را انجام می دهند و هر یک از انواع موتورهای الکتریکی از سیم پیچی مخصوص به خود برخوردار می باشند. افرادی که در زمینه موتورهای الکتریکی فعالیت می کنند نیاز است تا با انواع سیم پیچی ها آشنایی داشته و تفاوت آن را در موتورهای مختلف بدانند. در ادامه با انواع سیم پیچی موتورهای الکتریکی و اصطلاحاتی که در سیم پیچی به کار می رود آشنا می گردید.

  • سیم پیچی موتورهای تک فاز: در این نوع از سیم پیچی از سیم های بسیار زیادی که در هم پیچیده اند استفاده می شود. این سیم پیچی به شکل قطب های مغناطیسی عمل می کند و باعث تسهیل شدن جریان برق می گردد. در موتورهای تک فاز، سیم پیچی بسیار متنوع تر از موتورهای سه فاز می باشد و معمولا در ساختار پنکه ها از این نوع سیم پیچی استفاده می گردد. الکتروموتورهای تک فاز با استفاده از یک جریان متناوب تک فاز آغاز به کار کرده و از یک بخش ثابت و یک بخش دوار تشکیل شده است. این الکتروموتورها را در وسایلی مانند یخچال، لباسشویی، کولر، خشک کن، پمپ و … به کار می برند.
  • سیم پیچی موتورهای سه فاز: در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی عموما از الکتروموتورهای سه فاز استفاده می شود و انرژی مکانیکی این کارخانه ها از طریق این موتورها تامین می گردد. موتورهای سه فاز معمولا در دو نوع گام کامل و یا گام کسری سیم پیچی می کنند که هر یک از این سیم پیچی ها ویژگی های مخصوص به خود را داشته و در موارد بخصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که در سیم پیچی اختلاف فاز 180 درجه در ابتدا و انتهای کلاف رعایت گردد سیم پیچی گام کامل می باشد و زمانی که این اختلاف فاز کمتر از 180 درجه باشد سیم پیچی گام کسری را خواهیم داشت.

سیم پیچی موتور

دلیل سوختن سیم پیچی انواع موتورها چیست؟

حتما در بسیاری از موارد مشاهده کرده اید که در هنگام خراب شدن وسایل الکترونیکی خود و مراجعه به تعمیرکار، گفته می شود که سیم پیچی موتور دستگاه سوخته است و باید تعویض گردد. اما علت این سوختگی چیست؟ دلایل مختلفی می تواند برای سوختگی سیم پیچی الکتروموتورها وجود داشته باشد که در ادامه به تعدادی از آنها پرداخته شده است.

سوختگی کلی سیم پیچ الکتروموتور

در مواقعی که مشکلات ولتاژ مانند زیاد بودن یا کاهش ولتاژ در سیم پیچی موتور ایجاد شود و یا موتور دستگاه به طور مناسب خنک کاری نگردد سیم پیچ موتور بسیار داغ شده و می سوزد. علاوه بر این ها دلایل ناشناخته دیگری  نیز ممکن است منجر به این اتفاق گردند که برای رفع آن و راه اندازی مجدد دستگاه نیاز است تا سیم پیچی توسط متخصص این کار تعویض گردد.

از دست دادن یک فاز از سیم پیچی موتور

زمانی که به دلایل مختلف مانند تغییرات ولتاژ یا عوامل دیگر، یک فاز از موتور داغ شده و از بین برود، به سایر فازها فشار زیادی وارد شده و جریان بیشتری را بکشند که در نهایت منجر به سوختگی سیم پیچی موتور می گردد.

سوختگی نصف سیم پیچی موتور

کنتاکتورها قطعاتی هستند که مهم ترین جزء مدارهای فرمان الکترونیکی بوده و امروزه در ماشین های صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و از آنها جهت کنترل و راه اندازی ماشین های صنعتی استفاده می شود. زمانی که از دو کنتاکتور به صورت هم زمان استفاده شده و یکی از کنتاکتورها به هر دلیلی بسوزد، باعث می شود تا نیمی از سیم پیچی الکتروموتور نیز سوخته و نیاز به تعویض داشته باشد.

سوختن لکه ای سیم پیچی الکتروموتور

گاهی ممکن است بین سیم پیچ ها یک اتصال کوتاه اتفاق افتاده و موجب آسیب و سوختگی سیم پیچ در نقطه ای خاص گردد. وجود اتصال کوتاه بین سیم ها و همچنین اتصال به بدنه نیز منجر به این اتفاق می گردد. علت سوختگی لکه ای سیم پیچی الکتروموتورها را می توان به دلایل مختلفی مانند کم یا زیاد شدن ولتاژ، آلودگی و سایر عوامل ناشناخته نسبت داد.

سوختن سیم پیچی راه انداز موتور

این نوع سوختگی را تنها در سیم پیچی موتورهای تک فاز مشاهده می کنیم. زمانی که مشکلی در یکی از اجزای راه انداز وجود داشته باشد شاهد جریان اضافی در سیم پیچ راه انداز خواهیم بود و در مواقعی که سیم کشی به صورت اشتباه انجام شده باشد یا اضافه بار وجود داشته باشد، باعث ایجاد سوختگی در سیم پیچ می گردد.

از دست دادن فاز اولیه

این مشکل زمانی ایجاد می شود که یک فاز انتقالی از ستاره به مثلث از دست داده شود.

از دست دادن یک فاز از ستاره ای که به موتور متصل می باشد با دو فاز سوخته و یک فاز خوب و از دست دادن یک فاز در اتصال مثلث موتور که یک فاز سوخته و دو فاز خوب می باشد انواعی از سوختن سیم پیچ های سه فاز می باشد که در مورد اول از دست دادن یک فاز به دلیل از دست رفتن ولتاژ یک فاز بوده و مورد دوم به دلیل از دست دادن یک فاز فاز اولیه ستاره می باشد.

اتصال کوتاه فاز به فاز، اتصال پهلو به پهلو، اتصال بدنه، اتصال بدنه در گوشه شیار، اتصال بدنه در شیار و اتصال کوتاه یا خسته شده نیز از جمله موارد سوختن سیم پیچ های سه فاز می باشند که هر یک به دلایل مختلفی رخ می دهند.

سوختن و تعمیر سیم پیچی

نحوه تعویض سیم پیچی سوخته

انجام مجدد سیم پیچی کاری پیچیده بوده که تنها از عهده متخصصان این امر بر می آید و در صورتی که کوچکترین اشتباهی در این کار رخ دهد باعث می شود تا موتور قادر به کار کردن نباشد. برای انجام باز پیچی موتور باید مراحلی را به ترتیب طی کرد و این مراحل را با دقت و تمرکز زیادی انجام داد.

در ابتدا نیاز است تا سطح مورد نظر را کاملا تمیز نموده و آن را از وجود هر گونه گرد و خاکی عاری نمایید. پس از آن محفظه موتور باید برداشته شود و آرمیچر، سیم پیچ و استاتورها قابل مشاهده باشند. نیاز است تا برای این که در هنگام سوار کردن موتور با مشکل مواجه نگردید از ساختار موتور عکس گرفته و یا طرح آن را بر روی کاغذ بکشید. تسمه هایی که بر روی پدهای برسی می باشند را پیدا کرده و از روی آن ها مقداری سیم بردارید سپس تسمه ها را به آرامی خم کرده و سیم را از تسمه کاملا جدا نمایید. در ادامه نیاز است تا سیم پیچی ها در پیچی که عاری از آرمیچر و استاتور است بریده شوند.

بعد از آن آرمیچر و استاتور توسط همان سیم مغناطیسی که در موتور اصلی بود باید مجددا پیچیده شود. البته در این مرحله می توان کیفیت سیم ها را نیز ارتقا بخشید و به جای سیم اصلی از یک سیم با پوشش نایلون و یا پلی اورتان استفاده نمود. در ادامه الگوی پیچیدن سیم پیچ ها و تعداد دقیق آنها که در هر چرخش وجود دارد باید تکرار گردد و زمانی که اولین پیچاندن آغاز گردید انتهای اولین پیچ باید رها شده و به اندازه کافی طویل باشد تا بتواند به اولین تسمه برسد.

تمامی پیچ ها بایستی چین دار شده و سیم در محل نگه داشته شود. برای برداشتن عایق از سیم در جایی که تسمه تماس پیدا می کند از یک سنباده باید استفاده گردد. در پایان نیز انتهای آخرین پیچ و سیم شلی که در اولین پیچ رها شده است را باید به جایی از تسمه که کار آغاز شده است وصل گردد. در نهایت پس از تطبیق دادن موتور با تصویری که پیش از باز کردن گرفته بودید می توانید محفظه موتور را با دقت ببندید.

شرکت تکنیک سرویس پارس ارائه دهنده خدمات در زمینه سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز و غیره می باشد .برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید سوالات و درخواست های خود را بصورت آنلاین و در واتس اپ برای ما ارسال نمایید
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟